Pozwany: Bank BPH S.A. (dawniej: GE Money Bank S.A.)

Bank BPH S.A. i tym razem nie miał szczęścia, chociaż ta sprawa frankowa wyglądała inaczej niż wiele, bardziej standardowych. W tym konkretnym procesie, który toczyliśmy przed Sądem Okręgowym w Gdańsku, pozwaliśmy Bank BPH S.A. o nadpłatę kredytu. Zgodnie z naszymi wyliczeniami nasz Klient nadpłacił prawie 100.000 zł na poczet kredytu frankowego – wedle naszej opinii – nieważnego od samego początku.

Jak wspomnieliśmy wyżej, w sprawie Klient dokonał już całkowitej spłaty kredytu. Pozwem domagaliśmy się różnicy pomiędzy kwotą wypłaconą przez bank, a kwota dokonanych spłat. Mimo faktu, że sprawa dotyczyła kredytu po dawnym GE Money Bank, Sąd Okręgowy w Gliwicach i tak stwierdził nieważność całej umowy kredytowej i zasądził na rzecz klienta niemal 100.000 zł tytułem nadpłaconych przez niego rat!


Teraz czekamy na apelację ze strony banku. Standardowa procedura bankowa przewiduje skarżenie niekorzystnych wyroków sądowych w zakresie kredytów frankowych. Cóż, przyjdzie nam jeszcze poczekać na prawomocne rozstrzygnięcie. Patrząc jednak na najnowsze wyroki w sprawie frankowiczów jesteśmy spokojni o wynik. W naszej ocenie nic innego, jak utrzymanie sprawiedliwego wyroku Sądu Okręgowego w Gdańsku wchodzić nie może 😊

  • Wyrok Sądu Okręgowego w Gdańsku I C 1160/20

Uwolnij się z pułapki kredytu frankowego!

Skontaktuj się z nami:

Niczym nie ryzykujesz. Zgłoszenie i konsultacja do niczego nie zobowiązują. W każdej chwili możesz się wycofać.


4.7/5 - (33 votes)

Kategorie: Case study Kredyty frankowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.