Masz sprawę sądową z Getin Noble Bank S.A.? Świetnie trafiłeś! W naszym dzisiejszym poradniku opiszemy jedną z wygranych przez nas spraw z Getin Noble Bank S.A. Opiszemy jak to się stało, że bank, który pozywa do sądu nie potrafi obronić swojego stanowiska i doprowadzić do skutecznego rozstrzygnięcia. Zapraszamy do lektury.

Getin Noble Bank S.A. składa pozew do sądu.

Historia opisywanej dzisiaj sprawy wyglądała dokładnie tak jak większości spraw sądowych, w których uczestniczymy. Tak też i w tej sprawie Getin Noble Bank S.A. złożył pozew licząc na wydanie w szybkim trybie przez sąd nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym. Takie orzeczenie jednak przez sąd rozpatrujący sprawę nie zostało wydane. W konsekwencji nasz klient dostał otrzymał zawiadomienie o terminie rozprawy.

Po otrzymaniu pisma z sądu nasz Klient natychmiast się do nas zgłosił. Tak zawsze należy robić, kiedy odbieramy korespondencję z sądu, a sami do końca nie wiemy jak zabrać się do sprawy. A czas jest bardzo ważny. Większość odwołań czy pism sądowych musi być składana w terminie do maksymalnie 2 tygodni. Licząc oczywiście od dnia odebrania pisma.

Jak wygląda u nas załatwianie spraw Klienta, który wysłał nam dokumenty w swojej sprawie? Jak zawsze nie czekamy i nie zwlekamy z odpowiedzią. Sprawy bankowe zazwyczaj wymagają dużego nakładu pracy, ale nasi prawnicy posiadają w nich duże doświadczenie. Sprawy z powództwa Alior BankSantander Consumer Bank czy PKO BP S.A. stanowią dla nich chleb powszedni. Wiemy na co zwracać uwagę w takich sprawach. Niemniej zawsze, każdy przypadek traktujemy indywidualnie i mimo licznych podobieństw każda sprawa jest inna. Zazwyczaj kwestia wykonywania umowy różni się pomiędzy poszczególnymi Klientami.

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Włączamy się do sprawy sądowej przeciwko Getin Noble Bank S.A.

Pierwszą czynnością jaką prawnik reprezentujący Klienta musi dokonać to złożenie pierwszego pisma w sprawie, a więc odpowiedzi na pozew albo sprzeciwu od nakazu zapłaty. Przypomnijmy, że pozwany ma zazwyczaj tylko 2 tygodniem aby skutecznie złożyć odpowiedź na pozew. Dokładnie taki tez termin miał nasz prawnik w sprawie przeciwko Getin Noble Bank S.A.

UWAGA! Pomimo bogatej i obszernej dokumentacji przedkładanej przez banki w sporach sądowych bywa ona niekompletna. Ilość dokumentacji nie ma znaczenia. Liczy się jej jakoś oraz to, czy bank zachował wszystkie procedury podczas zawierania, wykonywania oraz rozwiązywania umowy kredytu lub pożyczki.

Czego może brakować w dokumentacji bankowej? Sama umowa dołączona przez bank, np. Getin Noble Bank S.A. do pozwu potrafi nastręczyć wątpliwości naszemu prawnikowi. Taką umowę kredytu czy pożyczki nie tylko pod kątem klauzul niedozwolonych, ale również odpowiedniego umocowania osób zawierających taką umowę. Niekiedy okazuje się, że umowa może nosić znamiona nieważności. Aby jednak stwierdzić ten fakt koniecznym jest złożenie stosownych zarzutów w tym zakresie.

Po skompletowaniu całej odpowiedzi na pozew czy sprzeciwu od nakazu zapłaty pismo rusza w drogę do sądu. Teraz pozostaje jedynie oczekiwanie na termin rozprawy. W międzyczasie powodowy bank zwykle przesyła nam jeszcze jedno albo więcej pism. Niekiedy mają one znaczenie, ale często nie posiadają większego znaczenia w sprawie. Można powiedzieć, że tylko porządkują to, co w pozwie uporządkowane czasami nie jest.

Jak wygrać sprawę sądową z Getin Noble Bank

Rozprawa sądowa przeciwko Getin Noble Bank S.A.

Na rozprawę sądową z bankiem czekamy raz długo, a raz odbywa się ona dosyć szybko. Wszystko zawsze zależy od sądu rozpatrującego sprawę. Najczęściej w dużych sądach termin oczekiwania jest dłuższy, a w tych z mniejszych miejscowości krótszy. Jest to jednak tylko pewne uogólnienie i nie jest to w 100% regułą. Dodamy również, że sprawa sprawie nie jest równa. Nawet ten sam bank, który korzysta z różnych pełnomocników procesowych, potrafi składać różne pozwy o różnym stopniu skomplikowania.

Po rozprawie sąd potrafi mieć wątpliwości co do jej rozstrzygnięcia. Koniecznym wtedy staje się odroczenie terminu publikacji orzeczenia na kolejne nie więcej niż 2 tygodnie. Oznacza to nerwowe czekanie. My już przywykliśmy do tego, ale Klientom taki czas zawsze się dłuży, co nie jest przecież dziwne. Sprawa dotyczy ich istotnych i żywotnych interesów. Nasz Klient otrzymuje też zawsze zobowiązanie, że jeśli jego sprawa zostanie przegrana w sądzie I instancji, to bez żadnych dodatkowych opłat napiszemy dla niego apelację od wyroku i będziemy reprezentowali go w sądzie odwoławczym.

Getin Noble Bank przegrywa w sądzie sprawę o zapłatę? Tak, to możliwe!

Jednym z możliwych wyroków jakie sądy wydają w sprawie o zapłatę to wyrok oddalający powództwo w całości. Jest to z naszej i Klienta perspektywy najkorzystniejsze rozwiązanie. Powoduje, że w sensie prawnym – procesowym bank nie może ponownie domagać się zapłaty na drodze sądowej. W sensie potocznym możemy nazwać to „anulowaniem długu” w całości. Inna kwestia to możliwe umorzenie postępowania w całości przez sąd orzekający w sprawie. W takiej sytuacji możemy się znaleźć kiedy bank cofa pozew w całości. Sytuacja raczej skrajna. Innym typem wyroku, który uznajemy za wygraną, to wyrok oddalający powództwo w części. Jednak w części nie mniejszej niż 50%.

Proces z bankiem, w tym z Getin Noble Bank S.A. nie jest łatwym zadaniem. Wymaga on wielkiego skupienia, wiedzy i tytanicznej pracy z dokumentami. Jednak warto, ponieważ reakcja zadowolonego Klienta z wyniku naszej pracy zawsze jest niezmiernie ciesząca i motywująca do dalszych działań :)

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:

Zapraszamy również na nasze forum kredytowe, na którym prawnicy współpracujący z Kancelarią chętnie odpowiedzą na Państwa pytania.


5/5 - (5 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wyroki sądowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.