Wygrana z Santander Consumer Bank Polska! Sprawa o zapłatę 25.000 zł! Komornik z Santander Consumer Bank? - Antywindykacja EuroLege

Wygrana z Santander Consumer Bank Polska! Sprawa o zapłatę 25.000 zł! Komornik z Santander Consumer Bank?

jak wygrać w sądzie z santander consumer bank

Oceń artykuł: 

Santander Consumer Bank S.A. pozwał Cię do sądu? Myślisz, że to już koniec i musisz płacić? Nic bardziej mylnego! Wygrana w sądzie z Santanderem jest możliwa. Jak to zrobić, aby dokonać sądowego anulowania długu Santander Bank Polska? Trzeba być  konsekwentnym i dokładnie przeglądać dokumenty przedkładane przez bank. Może okazać się, że bank może nie mieć żelaznych dowodów na Twój dług. A w sądzie przecież liczą się tylko dowody.

Pozew i sądowy nakaz zapłaty – Santander Consumer Bank.

W związku z tym, że wygrywaliśmy już z bankami w sądzie, jak chociażby z Alior Bank czy PKO BP S.A., postanowiliśmy więc również pomóc w batalii sądowej kolejnej osobieTym razem na naszej drodze stanęli prawnicy Santander Consumer Bank.

O pomoc zwrócił się do nas Pan Michał (imię zmienione ze względu na ochronę danych) z okolic Krakowa zgłaszając sprawę następująco:

„Otrzymałem nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym z sądu. Pozew złożył Santander Consumer Bank, w którym kiedyś miałem kredyt, ale ten kredyt spłaciłem co do złotówki. Jestem tego pewien, chociaż wpłat nie mam. Zagubiłem je podczas przeprowadzki. Co mam teraz zrobić? Nakaz jest na ponad 25.000 zł i do tego jeszcze jakieś koszty sądowe! Nie mam takich pieniędzy!”

Jak to zwykle w sprawach sądowych bywa, Santander Consumer Bank złożył pozew do sądu rejonowego. W ciągu kilku tygodni od złożenia pozwu Pan Michał otrzymał nakaz zapłaty. Całe szczęście, że był to nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym, a nie ten wydany w postępowaniu nakazowym. Nie trzeba było wnosić opłaty od środka zaskarżenia.

Wygrana z Santanderem: sprzeciw złożony i nakaz zapłaty uchylony. Santander Consumer Bank jednak nie daje za wygraną…

Po złożonym sprzeciwie Santander Consumer Bank wdał się w spór. Przedstawił cały stos dowodów, z których miało wynikać zadłużenie. Właściwie dokumentację można byłoby liczyć nie w kartkach, ale w… kilogramach. Musieliśmy coś z tym zrobić. I zrobiliśmy, jak zawsze zmuszając bank pozywający naszego Klienta do przedstawienia dowodów istnienia długu. Dla formalności dodamy, że sam fakt zawarcia umowy kredytu nie przesądza o tym, że sąd uwierzy bankowi.

Postanowiliśmy więc postawić wszystko na jedną kartę i zawnioskowaliśmy do sądu, aby ten zobowiązał Santander Consumer Bank do przedstawienia dowodu, że Pan Michał pobrał pieniądze, które widniały na umowie. Nie mogliśmy się nadziwić. Bank przedstawił masę dokumentów. Z żadnego jednak nie wynikało, że Pan Michał pobrał pieniądze z banku. Prawda, że zaskakujące?

Wypowiedzenie umowy kredytu – Santander Bank Polska.

Pan Michał kwestionował również fakt, że umowa kredytu została mu skutecznie wypowiedziana. Słusznie, wszak do materiału dowodowego pełnomocnik Santander Consumer Bank nie załączył nawet dowodu nadania wypowiedzenia umowy! Mało tego, które rzekomo miało stanowić wypowiedzenie umowy nie zostało nawet przez nikogo podpisane…

Jak wygrać z Santanderem w sądzie? Z naszą pomocą powództwo oddalone!

Słusznie więc sąd orzekający uznał, że Santander Consumer Bank nie tylko nie wykazał, że wydał Panu Michałowi kwotę kredytu, ale również nie wykazał, że umowę tą wypowiedział skutecznie. Nie pozostało więc nic innego sądowi, jak tylko dopełnić formalności i powództwo banku oddalić w całości.

Na nic zdały się zapewnienie i oświadczenia pracowników banku, że Pan Michał wziął pieniądze, a przesyłki były do niego wysyłane. Pracowników z resztą innej placówki niż ta, w której Pan Michał zawierał umowę kredytu.

Nie jest więc tak, że jeśli pozew pochodzi od banku to pozwany ma pokornie przyjąć każde uderzenie. Wręcz przeciwnie! Należy się bronić. Przykład Pana Michała pokazuje niezbicie, że warto i należy podejmować rękawice. Nawet wtedy, kiedy wydaje się nam, że nie jesteśmy w stanie wygrać.

 

wygrana z santanderem w sądzie

 

Santander Consumer Bank sprzedał mój dług do firmy windykacyjnej. Co robić?

Jak widać na powyższym przykładzie można wygrać z Santanderem, trzeba jednak się do tego właściwie przygotować. Jeśli Twoje zadłużenie w Santander Consumer Bank zostało zbyte na rzecz firmy windykacyjnej, np. ProkuraHoist czy Ultimo. Co to oznacza? Tyle, że nie masz obowiązku spełnić tego świadczenia. Wszystko całkowicie zgodnie z prawem.

Jeśli firma windykacyjna pozwie Cię o taki dług to natychmiast musisz reagować oraz składać w takiej sprawie sprzeciw od nakazu zapłaty. Na złożenie takiego pisma w sądzie masz jedynie 2 tygodnie od daty jego odebrania. Jeśli tego nie zrobisz to zapłacisz w przyszłości przedawniony dług. Być może nawet z udziałem komornika! Dlatego ważne jest, aby pilnować korespondencji sądowej i ją odbierać.

Santander Consumer Bank i komornik sądowy. Jak umorzyć egzekucję?

Komornik sądowy działa już w Twojej sprawie z wniosku Santander Consumer Bank? Musisz wiedzieć, że być może jeszcze nie wszystko stracone! Wiele zależy od tego czy w Twojej sprawie sądowej nie doszło do istotnych błędów proceduralnych. O jakie błędy tutaj chodzi? Ściśle mówiąc o nieprawidłowości w doręczeniach nakazów zapłaty i wyroków zaocznych. Kiedy masz szansę na to, aby i w Twojej sprawie umorzyć egzekucję? O tym poniżej.

Warunkiem umorzenia egzekucji komorniczej z wniosku banku jest to, że o całej sprawie dowiedziałeś/aś się dopiero od komornika. Czyli żadne przesyłki z sądu do Ciebie nie trafiały zanim pojawił się w Twoim życiu komornik. Jak to możliwe? Oto 2 najczęściej spotykane przyczyny:

  1. zmiana adresu zamieszkania – zazwyczaj wyjazd za granicę albo przeprowadzka,
  2. zmiana nazwiska – głównie w wyniku wstąpienia w związek małżeński.

W takich sytuacjach jak te powyżej niemal w 100% możesz być pewnym, że umorzenie egzekucji komorniczej to kwestia czasu i… chęci z Twojej strony. Nic niestety samo się nie stanie. Do tego potrzebny jest niewielki wysiłek. Możemy Ci w tej walce z bankiem i komornikiem sądowym pomóc. Musisz jednak formalnie zgłosić nam swoją sprawę. My wówczas delegujemy dla Ciebie prawnika od spraw egzekucji komorniczych, który przeanalizuje Twoją sprawę i dostępną dokumentację.

UWAGA! Wstępna analiza sprawy jest całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje.

Co musisz zrobić, aby prawnik z Kancelarii EUROLEGE mógł Ci pomów? Możesz zgłosić się na kilka dostępnych sposobów. Działamy na terenie całego kraju. Oto sposoby:

  1. zadzwoń pod numer: 530 333 130
  2. napisz maila na: kontakt@eurolege.pl
  3. napisz wiadomość na Facebooku: https://www.facebook.com/darmowyprawnik/
  4. wyślij zgłoszenie przez formularz: https://eurolege.pl/anuluj-dlug/

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA