Santander Consumer Bank S.A. pozwał Cię do sądu? Myślisz, że to już koniec i musisz płacić? Nic bardziej mylnego! Wygrana w sądzie z Santanderem jest możliwa. Jak to zrobić, aby dokonać sądowego anulowania długu Santander Bank Polska? Trzeba być  konsekwentnym i dokładnie przeglądać dokumenty przedkładane przez bank. Może okazać się, że bank może nie mieć żelaznych dowodów na Twój dług. A w sądzie przecież liczą się tylko dowody.

Pozew i sądowy nakaz zapłaty – Santander Consumer Bank.

W związku z tym, że wygrywaliśmy już z bankami w sądzie, jak chociażby z Alior Bank czy PKO BP S.A., postanowiliśmy więc również pomóc w batalii sądowej kolejnej osobie. Tym razem na naszej drodze stanęli prawnicy Santander Consumer Bank.

Spraw sądowych przeciwko Santander Consumer Bank prowadziliśmy i prowadzimy nadal bardzo dużo. Wiemy mniej więcej jakie strategie procesowe przyjmuje ten bank oraz czego możemy spodziewać się w dokumentacji załączanej do pozwu oraz w dalszych pismach procesowych.

Jak to zwykle w sprawach sądowych bywa, Santander Consumer Bank składa pozew do sądu rejonowego i okręgowego. W ciągu kilku tygodni od złożenia pozwu otrzymuje nakaz zapłaty. Całe szczęście, że był to nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym, a nie ten wydany w postępowaniu nakazowym. Nie trzeba było wnosić opłaty od środka zaskarżenia.

Wygrana z Santanderem: sprzeciw złożony i nakaz zapłaty uchylony. Santander Consumer Bank jednak nie daje za wygraną…

Po złożonym sprzeciwie Santander Consumer Bank niemal zawsze wdaje się w spór. Przedstawia cały stos dowodów, z których ma wynikać zadłużenie. Niekiedy dokumentację można byłoby liczyć nie w kartkach, ale w… kilogramach. A my oczywiście zawsze musimy coś z tym zrobić. I robimy, jak zawsze zmuszając bank pozywający naszego Klienta do przedstawienia dowodów istnienia długu. Dla formalności dodamy, że sam fakt zawarcia umowy kredytu nie przesądza o tym, że sąd uwierzy bankowi. Jest jeszcze kilka metod prowadzenia procesu o dług, które dają szansę na powodzenie w sprawie i wygraną w całości albo obniżenie zadłużenia.

Bardzo często wnioskujemy do sądu, aby ten zobowiązał Santander Consumer Bank do przedstawienia dowodu, że nasz Klient pobrał pieniądze, które widniały na umowie. Bywa tak, że banki nie potrafią w sposób zgodny z przepisami prawa procesowego przedłożyć rzetelnej dokumentacji stwierdzającej ten – skądinąd – prosty wydawałoby się do wykazania fakt. Prawda, że zaskakujące?

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i anulować dług.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
WYPEŁNIJ FORMULARZ

Wypowiedzenie umowy kredytu – Santander Bank Polska.

Czy umowa kredytu została mu skutecznie wypowiedziana. To też jest zawsze powinno być przedmiotem wnikliwej analizy prawnej. Koniecznym jest w takiej sytuacji prześledzenie całości drogi i obrotu korespondencji jaka wypływa z banku i jest kierowana do kredytobiorcy! Zdarza się, że dokumenty typu „wypowiedzenie umowy kredytu” bywa przez nikogo niepodpisane…

Jak wygrać z Santanderem w sądzie? Z naszą pomocą powództwo oddalone!

Nierzadko udaje nam się przekonać sąd orzekający uznał, że Santander Consumer Bank nie tylko nie wykazuje, że wydał Klientowi kwotę kredytu, ale również, że nie wykazuje, iż skutecznie wypowiedział zawartą umowę kredytu z konsumentem będącym osobą pozwaną. Nie pozostało więc nic innego w takiej sytuacji sądowi, jak tylko dopełnić formalności i powództwo banku oddalić w całości.

Pamiętaj, że zapewnienia pracowników strony bankowej o tym, że wszystko jest w porządku nic nie znaczy. Nawet, gdyby był to kierownik placówki czy dyrektor danego oddziału. W dokumentacji zawsze wszystko musi być w porządku i musi odpowiadać przepisom prawa oraz regulacjom zawartej umowy kredytu.

Nie jest więc tak, że jeśli pozew pochodzi od banku to pozwany ma pokornie przyjąć każde uderzenie. Wręcz przeciwnie! Należy się bronić. Setki, tysiące przykładów naszych Klientów pokazują niezbicie, że warto i należy podejmować rękawice. Nawet wtedy, kiedy wydaje się nam, że nie jesteśmy w stanie wygrać.

wygrana z santanderem w sądzie

Santander Consumer Bank sprzedał mój dług do firmy windykacyjnej. Co robić?

Jak widać na powyższym przykładzie można wygrać z Santanderem w sądzie, trzeba jednak się do tego właściwie przygotować. Jeśli Twoje zadłużenie w Santander Consumer Bank zostało zbyte na rzecz firmy windykacyjnej, np. ProkuraHoist czy Ultimo. Co to oznacza? Tyle, że nie masz obowiązku spełnić tego świadczenia o ile masz jakiekolwiek wątpliwości. Wszystko całkowicie zgodnie z prawem.

Jeśli firma windykacyjna pozwie Cię o taki dług to natychmiast musisz reagować oraz składać w takiej sprawie sprzeciw od nakazu zapłaty. Na złożenie takiego pisma w sądzie masz jedynie 2 tygodnie od daty jego odebrania. Jeśli tego nie zrobisz to zapłacisz w przyszłości przedawniony dług. Być może nawet z udziałem komornika! Dlatego ważne jest, aby pilnować korespondencji sądowej i ją odbierać.

Santander Consumer Bank i komornik sądowy. Jak umorzyć egzekucję?

Komornik sądowy działa już w Twojej sprawie z wniosku Santander Consumer Bank? Musisz wiedzieć, że być może jeszcze nie wszystko stracone! Wiele zależy od tego czy w Twojej sprawie sądowej nie doszło do istotnych błędów proceduralnych. O jakie błędy tutaj chodzi? Ściśle mówiąc o nieprawidłowości w doręczeniach nakazów zapłaty i wyroków zaocznych. Kiedy masz szansę na to, aby i w Twojej sprawie umorzyć egzekucję? O tym poniżej.

Warunkiem umorzenia egzekucji komorniczej z wniosku banku jest to, że o całej sprawie dowiedziałeś/aś się dopiero od komornika. Czyli żadne przesyłki z sądu do Ciebie nie trafiały zanim pojawił się w Twoim życiu komornik. Jak to możliwe? Oto 2 najczęściej spotykane przyczyny:

  1. zmiana adresu zamieszkania – zazwyczaj wyjazd za granicę albo przeprowadzka,
  2. zmiana nazwiska – głównie w wyniku wstąpienia w związek małżeński.

W takich sytuacjach jak te powyżej niemal w 100% możesz być pewnym, że umorzenie egzekucji komorniczej to kwestia czasu i… chęci z Twojej strony. Nic niestety samo się nie stanie. Do tego potrzebny jest niewielki wysiłek. Możemy Ci w tej walce z bankiem i komornikiem sądowym pomóc. Musisz jednak formalnie zgłosić nam swoją sprawę. My wówczas delegujemy dla Ciebie prawnika od spraw egzekucji komorniczych, który przeanalizuje Twoją sprawę i dostępną dokumentację.

UWAGA! Wstępna analiza sprawy jest całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje.

Co musisz zrobić, aby prawnik z Kancelarii EUROLEGE mógł Ci pomów? Możesz zgłosić się na kilka dostępnych sposobów. Działamy na terenie całego kraju. Oto sposoby:

Kategorie: Porady dla dłużnikówWyroki sądowe Tagi: Brak tagów

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.