Pozwany: mBank S.A.

Kolejny bank nie był w stanie wykazać, że w zawieranych umowach o tzw. „kredyty frankowe” nie wrzucał przepisów abuzywnych. W opisywanej sprawie padło na mBank S.A., który twierdził, że w jego umowa kredytowych opartych o franki szwajcarskie wszystko było w porządku. Okazało się jednak, że nie była to prawda. Z resztą jak w wielu tego rodzaju sprawach, które mieliśmy i które kończyły się wyrokami pozytywnymi dla naszych Klientów.

Pozew złożyliśmy do Sądu Okręgowego w Przemyślu. Po przeprowadzonej rozprawie zapadł wyrok, w którym Sąd stwierdził nieważność całej umowy kredytowej. Kredyt pierwotnie udzielony na kwotę 162.000,00 zł został uznany za nieważny, a Klientka ma zamiar dokonać potrącenie przysługującego jej roszczenia o zwrot uiszczonych kwot, które obecnie nie przekraczają jeszcze kwoty wypłaconego przez bank kapitału.

Oczywiście pomożemy naszej Klientce w załatwieniu wszystkich formalności już po zakończeniu sprawy. W zwyczaju mamy doprowadzanie spraw do końca, aby nasi Klienci nie byli pozostawieni samym sobie bez względu na wynik sprawy.

Obecnie czekamy na drugą instancję. Naturalnie nastawienie i przewidywania mamy dobre. Wiemy jak kształtuje się orzecznictwo w takich sprawach i na co zwracać uwagę Sądu w toku posiedzenia apelacyjnego. Odpowiedź na apelację będzie mocna! 😊

  • Wyrok Sądu Okręgowego w Przemyślu I C 490/21

Uwolnij się z pułapki kredytu frankowego!

Skontaktuj się z nami:

Niczym nie ryzykujesz. Zgłoszenie i konsultacja do niczego nie zobowiązują. W każdej chwili możesz się wycofać.


4.7/5 - (33 votes)

Kategorie: Case study Kredyty frankowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.