W 2020 roku zaległości dłużników alimentacyjnych urosły do prawie 13 miliardów złotych! Średnie zadłużenie przekroczyło 40 tys. zł a rekordzista ze śląska musi zapłacić aż 800 tys. zł!
Kwoty zadłużenia alimentacyjnego dosłownie zwalają z nóg. Na koniec minionego roku zadłużenie alimentacyjne w Krajowym Rejestrze Długów wzrosło o 666 mln zł do niemal 13 mld zł! Dłużnicy z Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor zalegali na ponad 11 mld zł a długi alimenciarzy z bazy RIF BIG S.A. wzrosły do 12,7 mld zł.

Mężczyźni zalegają najwięcej.

Z raportu, który powstał na podstawie trzech największych rejestrów długów wynika, że zdecydowana większość dłużników to mężczyźni – częściej mieszkańcy miast niż wsi. Do tego wiek dłużników z roku na rok jest niższy.

– Od 1 października ub.r. wzrosło kryterium dochodowe uprawniające do świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego z 800 do 900 zł. To jeden z czynników wpływających na zwiększenie liczby wpisów dotyczących zadłużenia alimentacyjnego. Ponadto docierają do nas sygnały z MOPS-ów i GOPS-ów, że z powodu pandemii część dłużników nie mogła podjąć pracy, a tym samym nie była w stanie wywiązać się ze swoich obowiązków – wyjaśnia dla serwisu biznes.interia.pl Katarzyna Maciaszczyk-Sobolewska z Krajowego Rejestru Długów.

Setki tysięcy alimentów!

Grupę najbardziej zadłużonych stanowili mężczyźni w wieku 36-45 lat, podczas gdy rok wcześniej byli to dłużnicy w wieku 46-55 lat. Z analizy danych wynika, że najwięcej dłużników mieszka w województwie śląskim a rekordzista 55 latek ze śląska, musi zapłacić aż 776 tys. zł. Nie brakuje innych dłużników, których zobowiązania przyprawią o gęsią skórkę i liczone są w setkach tysięcy złotych. A dłużnicy tłumacza swoje zaległości? Oprócz braku pracy wymówką był koronakryzys.

– Biura Informacji Gospodarczej nie posiadają danych dotyczących powodów niepłacenia alimentów. Nie możemy więc jednoznacznie stwierdzić czy i w jaki sposób pandemia wpłynęła na statystyki z 2020 roku. Natomiast obserwowany wzrost wartości długów alimentacyjnych i ich średniej wysokości w porównaniu z 2019 rokiem jest zbliżony do poprzednich lat – mówi dla biznes.interia.pl Aleksandra Wilczak-Grzesik z ERIF BIG SA.

Masz problem z komornikiem? Można umorzyć egzekucję i odzyskać pieniądze!

Jeżeli masz problem z komornikiem sądowym i chcesz ochronić swój majątek wiec, że istnieją regulacje umożliwiające umorzenie egzekucji i… ODZYSKANIE ZABRANYCH PIENIĘDZY! Jak to możliwe? Wszystko zależy od tego, czy o całej sprawie dowiedziałeś się od komornika, czy też wcześniej zanim pojawiła się egzekucja otrzymywałeś jakieś pisma z sądu?
Jeśli komornik pojawił się nagle, bez żadnych wcześniejszych informacji z sądu (np. nakaz zapłaty, pozew), to istnieje realna szansa na umorzenie postępowania komorniczego i odzyskanie zabranych pieniędzy.
Każda sprawa jest inna, dlatego w celu sprawdzenia, czy Twoja sprawa kwalifikuje się do takiego postępowania konieczne jest dokonanie gruntownej analizy prawnej. W naszej Kancelarii EUROLEGE od wielu lat pomagamy osobom pozwanym do sądów i wobec których prowadzone są egzekucje komornicze na wnioski banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych.

Chcę umorzenia egzekucji komorniczej. Jak mam się zgłosić?

Chcesz dowiedzieć się więcej? Współpracujący z nami prawnicy są do Twojej dyspozycji. Zgłoszenia swojej sprawy możesz dokonać na wiele wygodnych i bezpiecznych sposobów. Wszystko załatwisz w naszej Kancelarii bez konieczności wychodzenia z domu czy pracy.
Pamiętaj, że czas działa na Twoją niekorzyść. Im szybciej zaczniesz działać tym szybciej uwolnisz się od komornika.
Oto kilka wygodnych i bezpiecznych form kontaktu z nami:

Opracowano na podstawie: biznes.interia.pl


5/5 - (2 votes)

Kategorie: Wiadomości

O Autorze

Bogumił Fura