Emerytura powinna być dla seniora czasem, w którym w spokoju może odpoczywać i dbać o siebie. Niestety nie wszyscy mogą się cieszyć taką jesienią życia. Wielu seniorów, będąc na emeryturze, musi się zmagać ze spłacaniem długu. Czy rzeczywiście sytuacja finansowa wśród takich osób wygląda źle?

Przybywa dłużników emerytów

Jak wynika z danych Krajowego Rejestru Długów z 2020 roku, zadłużenie emerytów w ciągu poprzednich 5 lat wzrosło dwukrotnie i wynosi już 5,8 mld zł, a tymczasem nieznacznie zwiększyła się liczba wszystkich dłużników. W listopadzie 2015 roku zadłużonych było 317 tys. osób, a w 2020 roku – 322 tys. Dwukrotnie wzrosła kwota długu na jednego seniora – do 18 tys. zł. Dłużnicy emeryci w Polsce zmagają się z takimi problemami m.in. ze względu na wysokość świadczeń w naszym kraju. Jak wynika z danych GUS średnia emerytura brutto w Polsce wynosiła w 2020 roku niespełna 2500 brutto.  

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Seniorzy dłużnikami

Problemy finansowe emerytów wynikające z tego, że nie mają oni wystarczających świadczeń, aby na bieżąco pokrywać nawet pilne wydatki, takie jak niezbędne w ich przypadku zabiegi, to jedno. Inną przyczyną tego, że się zadłużają jest chęć pomocy młodym. Dla instytucji finansowych emeryci są wiarygodnymi klientami, czego nie można powiedzieć o osobach, które pracują na umowach cywilnoprawnych. Efekt? Emeryt staje się dłużnikiem z tego powodu, że zobowiązania nie spłaca bliska mu osoba, dla której uzyskał te środki. To oczywiście tylko jedna z możliwych przyczyn kłopotów. Emeryci chętnie zadłużają się w bankach, ale również korzystają z pożyczek chwilówek.

Jak Eurolege może pomóc?

Jesteś emerytem dłużnikiem i znajdujesz się w trudnej sytuacji finansowej? Nie zwlekaj z podjęciem działań – jak najszybciej zgłoś się do naszej kancelarii. Ze sprawą zapozna się jeden z naszych doświadczonych prawników. Możemy udzielić Ci wsparcia na etapie obrony sądowej, wtedy, kiedy rozpoczęło się już postępowanie komornicze, a nawet wówczas, gdy Twoje pieniądze zostały już zajęte przez komornika. Zgłoś się do nas po bezpłatną analizę sprawy – nie ma sytuacji bez wyjścia!

Jeśli potrzebujesz pomocy, zgłoś nam swoją sprawę:


5/5 - (1 vote)

Kategorie: Wiadomości

O Autorze

Jacek Andrzejewski

Dyrektor ds. marketingu w Kancelarii EUROLEGE. Doświadczony manager marketingu i sprzedaży z wieloletnią praktyką na kierowniczych stanowiskach w kancelariach prawnych i firmach handlowych o zasięgu ogólnopolskim. Wielokrotnie zasiadał w organach instytucji działających w sektorze NGO.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.