Fundusz Eques Michael Strom Creditum. Windykacja, pozew z sądu i komornik. Jak się bronić? - Antywindykacja EuroLege

Fundusz Eques Michael Strom Creditum. Windykacja, pozew z sądu i komornik. Jak się bronić?

Nakaz zapłaty z fundusz eques michael strom creditum jak się bronić i oddłużyć

Oceń artykuł: 

Otrzymałeś wezwanie do zapłaty z firmy o dziwnie brzmiącej nazwie Eques Michael Strom Creditum? A może zostałeś przez ten podmiot pozwany do sądu (otrzymałeś nakaz zapłaty albo wezwanie na rozprawę wraz z pozwem)? Nie mogłeś lepiej trafić, bo całkowite oddłużenie jest możliwe! W dzisiejszym artykule opisujemy na czym polega działalność Funduszu Eques Michael Strom Creditum oraz w jaki sposób radzić sobie z działaniami windykacyjnymi tego podmiotu.

Pamiętaj, że nie musisz walczyć z tą firmą na własną rękę. Nasi prawnicy wygrali już setki spraw sądowych z powództwa Eques Michael Strom Creditum  i anulowali zadłużenie w całości! Jeszcze dziś skontaktuj się z nasza kancelarią i skorzystaj z bezpłatnej analizy prawnej swojej sprawy.

Masz może komornika z wniosku Eques Michael Strom Creditum? Przeczytaj nasz artykuł i zobacz, że komornika też można zablokować!

Czym jest Fundusz Eques Michael Strom Creditum?

Fundusz Eques Michael Strom Creditum jest jednym z prężniej działających podmiotów branży windykacyjnej w Polsce. Na jednym polu konkuruje z takimi znaczącymi graczami jak Fundusz Prokura, Ultimo czy S – Collect. Zasadniczo działalność Funduszu Eques Michael Strom Creditum sprowadza się do sekurytyzacji zadłużeń. Na czym to polega? Otóż Fundusz Eques Michael Strom Creditum skupuje wierzytelności (długi) od różnego rodzaju podmiotów rynku finansowego, a w szczególności firm pożyczkowych, banków czy firm telekomunikacyjnych. Po zakupie dochodzi tych wierzytelności w drodze polubownej albo kieruje sprawy do sądu o zapłatę i tym samym przymusowo próbuje ściągać wierzytelności, które w jego ocenie mu się należą. Czy jednak zawsze tak jest? O tym poniżej.

Wezwanie do zapłaty z Eques Michael Strom Creditum. Jak się zachować?

Tak jak większość firm windykacyjnych, tak też Fundusz Eques Michael Strom Creditum rozpoczyna proces odzyskiwania roszczeń na drodze przedsądowej. W tym celu pracownicy firmy windykacyjnej obsługującej Fundusz Eques Michael Strom Creditum sporządzają oraz wysyłają do potencjalnych dłużników wezwania do zapłaty, pod rygorem, że jeśli Ci nie zapłacą to sprawa trafi do sądu, a później do komornika.

Fakt, może tak się zdarzyć, ale jeśli umiejętnie umiesz się bronić, to firma windykacyjna nie będzie miała z Tobą szans. W naszej Kancelarii prowadziliśmy i prowadzimy wiele spraw sądowych przeciwko Funduszowi Eques Michael Strom Creditum, które w zdecydowanej większości kończą się wyrokami pozytywnymi, oddalającymi powództwo. O tym jednak w dalszej części artykułu.

Fundusz Eques Michael Strom Creditum pozywa do sądu, a ten wydaje nakaz zapłaty. Co robić?

Jak już wyżej wspomnieliśmy, Fundusz Eques Michael Strom Creditum potrafi pozwać potencjalnego dłużnika do sądu o zapłatę długu. W przeważającej ilości spraw sądy, do których trafiają pozwy z tego funduszu wydają nakazy zapłaty w postępowaniu upominawczym. Zdarza się również, że pozwy trafiają do e-sądu, który wydaje nakazy zapłaty w elektronicznym postępowaniu upominawczym, czyli w skrócie EPU.

UWAGA! Od nakazu zapłaty otrzymanego z sądu można, a nawet trzeba się odwołać! Masz na to jedynie 2 tygodnie od dnia odbioru przesyłki sądowej.

Pamiętaj, że prawnicy Funduszu Eques Michael Strom Creditum to wysokiej klasy specjaliści. Dlatego próba prowadzenia procesu na własną rękę może skończyć się przegraną i obowiązkiem zapłaty. Mogą to być znaczne sumy pomimo tego, że sprawa mogła być łatwa do wygrania. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że pozwani broniąc się na własną rękę bardzo często popełniają błędy. Głównie te o charakterze formalnym, przez które sądy nie rozpatrują ich odwołań.

Jeśli nie nakaz to wezwanie do sądu na rozprawę. Czy coś musze robić?

Może zdarzyć się, że po złożeniu pozwu przez Fundusz Eques Michael Strom Creditum sąd nie wyda nakazu zapłaty. Wówczas skieruje sprawę  na rozprawę, a Tobie wyśle zawiadomienie o terminie rozprawy wraz z pozwem i załącznikami. Wówczas Ty, jako pozwany musisz złożyć odpowiedź na pozew . Brak złożenia takiego pisma może przyczynić się do przegranej, pomimo posiadania racji. Wówczas sąd może wydać wobec Twojej osoby wyrok zaoczny, niekorzystny dla Ciebie.

Pamiętaj, że nie musisz być obecny na rozprawie. W niektórych przypadkach nawet lepiej, żeby się tam nie pojawiać w ogóle. O tym, czy powinieneś iść na rozprawę lepiej niech podejmie decyzję wyspecjalizowany prawnik. W Kancelarii EuroLege posiadamy takich bardzo wielu.

Musisz się bronić! Nie oddawaj pola windykatorowi.

A teraz powiemy Ci dlaczego musisz się bronić w sądzie. Przede wszystkim musisz ustalić, czy ten dług, o który upomina się Fundusz Eques Michael Strom Creditum faktycznie kiedykolwiek istniał. Jeśli tak, to czy wynosił dokładnie tyle ile sobie firma windykacyjna zażyczyła w pozwie. Ponadto nie wiesz, czy Fundusz Eques Michael Strom Creditum faktycznie zakupił wierzytelność, którą dochodzi w postępowaniu sądowym. Przecież „na ładne oczy” nie możesz płacić, ale muszą być jakieś konkretne i przekonywujące dokumenty.

Kolejną sprawą jest, że dzięki złożeniu odwołania do sądu w sprawie przeciwko Funduszowi Eques Michael Strom Creditum zyskujesz szansę na całkowite anulowanie zadłużenia – o ile w ogóle istnieje – albo przynajmniej jego częściowe obniżenie. Ostatecznie zyskujesz czas, dzięki któremu zapewniasz sobie „wakacje” od długu.

W naszej Kancelarii ponad 85% spraw kończy się wynikiem pozytywnym i całkowitym oddłużeniem. Dlatego warto zaufać profesjonalistom i nie dać wkręcić się w długi, których być może nie ma albo mogą być zawyżone.

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA