Zapewne trafiając na nasz artykuł miałeś już do czynienia z firmą windykacyjną KRUK S.A. W naszym dzisiejszym artykule poświęcimy miejsce dla inicjatywy internetowej KRUK S.A., czyli stworzenia jedynej w swoim rodzaju platformy do masowej obsługi wierzytelności o nazwie e-kruk.

Możliwość sprawdzenia jak wygląda platforma internetowa  e kruk macie Państwo możliwość na stronie internetowej www.e-kruk.pl. Zanim jednak to zrobicie zachęcamy do przeczytania całego materiału i uzmysłowienia sobie, że podejmowanie decyzji pod naporem chwili i presją czasu nie jest dobrym wyjściem z każdej sytuacji, również ze spirali zadłużenia.

Czym jest KRUK S.A. i jak działa?

Kruk S.A. to największa firma windykacyjna w Polsce. Nie tylko z resztą w naszym kraju, ponieważ pakiety swoich wierzytelności firma Kruk S.A. posiada także poza granicami naszego kraju. Jest to podmiot legalnie działający, posiadający wpisy do właściwych, państwowych rejestrów. Nie oznacza to jednak, że jest to jakakolwiek instytucja państwowa.

Przeciwnie, jest to zwykła firma prywatna, która ma takie samo prawo domagania się od Ciebie pieniędzy jak np. firma cateringowa, budowlana czy transportowa. Przy czym KRUK S.A. domaga się zapłaty wierzytelności niepochodzących z wytwarzanych przez nią rzeczy lub usług. Obsługiwana przez KRUK S.A. ogromna, prywatna firma Prokura Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty zajmuje się bowiem skupowaniem zadłużeń od podmiotów trzecich, np. banków albo firm pożyczkowych. I dopiero wtedy wchodzi w posiadanie Twoich danych i zaczyna podejmować działania windykacyjne poprzez za pomocą pisemnych wezwań do zapłaty lub telefonów od windykatorów.

Czy jednak warto płacić kiedy firma KRUK S.A. pisze do Ciebie wezwanie do zapłaty albo dzwoni? To oczywiście zależy od tego, czy faktycznie czujesz, że jesteś dłużnikiem. Pamiętaj jednak, że dopóki wierzyciel nie odpowie na wszystkie Twoje pytania i nie rozwieje wątpliwości co do istnienia długu,  to poważnie zastanów się czy musisz płacić…

O co musisz zapytać zanim cokolwiek zapłacisz albo podpiszesz ugodę? O tym w dalszej części naszego artykułu.

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Czym jest e-kruk? Czy warto korzystać z platformy internetowej firmy KRUK S.A.?

Powróćmy teraz do sedna naszego artykuły i celu, jaki przyświecał nam podczas jego początkowej projekcji. Czym właściwie jest platforma e kruk i czy w ogóle warto z niej korzystać? Dowiedz się: kruk jak działa? Jako świadomy swoich praw konsument musisz wiedzieć, że również w Internecie możesz nie tylko załatwić swoje sprawy bez wychodzenia z domu, ale też możesz „załatwić sam siebie”. Jak to możliwe? O tym za chwilę, a teraz przedstawimy jak wygląda i jak funkcjonuje e-kruk.

Wchodząc na stronę internetową www.e-kruk.pl naszym oczom ukazuje się taki oto obrazek:

platforma e-kruk co to jest jak to działa

Możesz z pozycji strony głównej otrzymujesz natychmiast zachętę do założenia konta. Windykator na portalu e-kruk wskazuje, że możesz bez wychodzenia z domu rozłożyć zadłużenie na raty, spłacać bez prowizji, a także kontrolować swoje zadłużenie i terminowość spłat.

Czym jest jednak system e-kruk? Zdradzi nam to regulamin serwisu dostępny na stronie internetowej służącej obsłudze, w którym znajduje się słowniczek.

Zakładanie konta i logowanie na e-kruk.pl

Klikając w przycisk „załóż konto” przechodzimy do panelu, w którym możemy utworzyć konto klienta albo też skorzystać z usług jako niezalogowany „gość”.

platforma e-kruk co to jest

Zauważ jedynie, że musisz podać numer PESEL, a to bardzo wrażliwe dane, których podawania w Internecie powinniśmy unikać. Dlaczego? Ponieważ jeśli takie dane dostaną się w niepowołane ręce mogą posłużyć do zaciągania na Twoje imię i nazwisko pożyczek oraz kredytów. Takie właśnie informacje pożądane są przez internetowych przestępców, którzy wykradają dane z serwisów internetowych. Co prawda strona e-kruk wygląda na bezpieczną i posiada wszystkie niezbędne certyfikaty, ale przezorności nigdy za wiele.

Czy zawierać ugodę z KRUK na portalu e-kruk?

Schodząc niżej na stronie dedykowanej dla e kruk natrafiamy na możliwość zawarcia ugody z KRUK bez wychodzenia z domu.

platforma e-kruk podpisanie ugody online

A więc klikamy i zostajemy przekierowani do panelu rejestracji/logowania na e-kruk. Jak wskazaliśmy wyżej, musisz wówczas podać swoje dane wrażliwe, takie jak np. PESEL. My oczywiście przestrzegamy przed podawaniem w Internecie swoich danych szczególnie wrażliwych.

Tutaj jeszcze chwilka, żeby w ogóle zrozumieć co usługodawca, czyli KRUK rozumie pod pojęciem ugody zawieranej za pośrednictwem serwisu e-kruk.

A kim jest Wierzyciel i Użytkownik?

platforma e-kruk

Takim oto sposobem, już w momencie rejestracji, stając się „Użytkownikiem” możesz stać się „Dłużnikiem”.

Jak rozmawiać z windykatorem, aby ustalić czy dług faktycznie istnieje?

A teraz przechodzimy do obiecanego na wstępie modelu rozmowy z windykatorem. Wszak skoro ktoś chce od Ciebie pieniądze to musisz wiedzieć, czy dług faktycznie istnieje, nie jest zawyżony, przedawniony i czy w ogóle został nabyty przez tego, kto przedstawia się jako Twój nowy wierzyciel.

Zadaj kilka prostych pytań. Zadawaj je po kolei. Nie przechodź do kolejnego, o ile nie otrzymasz satysfakcjonującej odpowiedzi na poprzednie pytanie.

  1. z jakiej umowy (dzień, miesiąc, rok, numer, strony umowy, KRS podmiotu udzielającego pożyczki/kredytu) wynikać ma moje zobowiązanie?
  2. w jaki sposób dokonano wyliczenia żądanej ode mnie kwoty? Poproś o konkretne wyliczenia, nie słuchaj o kwotach, ale o sposobach wyliczeń.
  3. od kogo i kiedy mieliście Państwo kupić taką wierzytelność? Poproś o przesłanie dokumentu cesji wraz z załącznikami.
  4. kiedy roszczenie miało stać się wymagalne? Musisz mieć możliwość wyliczenia czy aby zadłużenie – o ile istnieje – nie uległo przedawnieniu.

Dlaczego tak ważne jest uzyskanie odpowiedzi na wszystkie pytania? Chodzi o to, że firma Prokura należąca do Kruk S.A. skupuje wierzytelności w pakietach. Mogą to być również wierzytelności przedawnione, albo takie gdzie dokumentacja przekazana przez sprzedającego nie daje możliwości na bezsporne udowodnienie istnienia roszczenia.

Skoro podmiot, który sprzedawał rzekomy dług nie był w stanie udowodnić jego istnienia, to bym bardziej kupujący nie będzie mógł tego zrobić. Tym samym może się okazać, że zostaniesz wezwany do zapłaty długu przedawnionego albo nieudowodnionego.

Pamiętaj, długi trzeba spłacać. Wzięcie odpowiedzialności za własne działania to pierwszy krok do wolności finansowej. Należy to jednak robić w sposób rozsądny i przemyślany, a nie pod wpływem emocji. Więc zanim podejmiesz decyzję o zawarciu jakiejkolwiek ugody z wierzycielem, zastanów się dwa razy, a najlepiej skonsultuj się z prawnikiem.

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nami:


4.4/5 - (36 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wzory i przydatne pisma

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Arkadiusz pisze:

Witam posiadam 115 tys kredytu w mBanku 12 tys kredytu w Alior Banku 50 tys ratalnych chwilówek i 15 tys chwilówek 30 dniowych.od 4 dnich nie spłacam tych 30 dniowych bo nie mam za co a te wszystkie pozostałe płacę w terminie.Czy jest jakaś szansa dla mnie na spłatę tych chwilówek 30 dniowych?raty 4500 tys zarabiam 5600

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Arkadiuszu. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pana tutaj: https://klient.eurolege.pl

Andrzej pisze:

Mam zasłużenie z którego na ile potrafie wyjść. Mam stały dochod ale nie wystarcza mi środków.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Z pewnością trzeba będzie wdrożyć w Pana przypadku jakiś plan oddłużania. Jaki konkretnie? To wymaga wykonania pogłębionej analizy prawnej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.