Rosnący rynek kapitałowy bardzo mocno przyciąga liczne rzesze inwestorów. Szczególnie tych, którzy z tym rykiem nigdy nie mieli za dużo wspólnego. Obiecywanie ponadprzeciętnych zysków i roztaczanie wizji wakacji pod palmami bez większego wysiłku to domena oszustów grasujących w sieci. Szczególnie niebezpieczne są oszustwa na brokera. Jak wygląda oszustwo na fałszywego brokera oraz jak odzyskać utracone pieniądze? O tym w poniższym materiale.

UWAGA! Straciłeś pieniądze albo zaciągnąłeś kredyty/pożyczki będąc oszukanym na brokera? Miałeś zyskać wielkie pieniądze, a konsekwencji je straciłeś i zostałeś z długami? W dużej ilości przypadków możliwe jest odzyskanie pieniędzy i anulowanie zaciągniętych zobowiązań. Kiedy to możliwe oraz gdzie możesz znaleźć pomoc w tego typu sprawach znajdzie na końcu artykułu.

Na czym polega oszustwo na brokera?

Za oszustwo na brokera możemy uznać sytuację, w której osoba oszukana (potencjalny inwestor) rzekomo inwestuje swoje albo pożyczone środki pieniężne za pośrednictwem oszusta używając własnego konta do inwestowania, które podlega kontroli oszusta albo korzystając z platformy internetowej stworzonej przez oszustów. Najczęściej występującym obecnie oszustwem w tym zakresie jest oszustwo na Bitcoina. Mniej znanym, ale występującym wcześniej było również oszustwo  Global Maxis. Jednak model działania sprawców był w obu przypadkach trochę inny. Niemniej oba bazowały na tym samym, a więc obietnicy ponadprzeciętnych zysków.

Cały proceder oszustwa na brokera polega na tym, że cyberprzestępca pisze maila albo dzwoni do swojej ofiary proponując jej pomnożenie jej oszczędności albo pieniędzy, które może posiąść biorąc kredyt albo pożyczkę. Wszystko wygląda bardzo wiarygodnie. Osoba podająca się za brokera używa bardzo profesjonalnego slangu inwestorskiego, np. trading czy selling. Ten, kto nie inwestował nigdy na rynkach kapitałowych (chociażby na giełdzie) nie ma w większości zielonego pojęcia o czym mówi do niego rzekomy broker. Jedno jest bez wątpienia zrozumiałe – raz zainwestujesz, a potem odbierzesz ogromną nagrodę. Właściwie nie ma ryzyka. Tutaj oczywiście dla osoby mającej doświadczenie inwestycyjne zawsze zapaliłaby się czerwona lampka albo i trzy czerwone lampki. NIE MA INWESTYCJI BEZ RYZYKA! I na tym właściwie można byłoby zakończyć rozmowę z oszustem.

Osoby, które jednak ulegają pokusie łatwego i szybkiego zarobku poddają się zapewnieniom oszusta – brokera. Nakłania on je do podania swoich danych osobowych oraz skanu dowodu osobistego oraz zakłada na nie konto inwestycyjne albo też zakłada im konto na wykonanej przez siebie platformie. W tej drugiej sytuacji oszust może manipulować wszystkimi wykresami i liczbami. W szczególności pokazując niewyobrażalne zyski i zachęcając swoją ofiarę do bardziej odważnego wpłacania swoich środków na rzekome inwestycje. Wiele osób zaciąga nawet kredyty i pożyczki, aby zwiększyć skalę „inwestycji”.

Sposób oszustwa na brokera. Znikające pieniądze i samozaciągające się kredyty.

Cyberoszuści udający brokera mogą zastosować różne metody działania. Zwykle oszustwo na Bitcoina czy inne znane platformy inwestycyjne wiąże się z instalacją programu AnyDesk. Oszustwo na AnyDesk jest w tym zakresie niezwykle popularne. Wskazana aplikacja służy do śledzenia ekranu urządzenia ofiary i przejmowania nad nim kontroli. W ten sposób cyberoszust nie tylko wchodzi w posiadanie naszych haseł i loginów, ale przede wszystkim może operować na naszym koncie, na które sami się logujemy. Jest to niezwykle niebezpieczne. W ten sposób potrafią znikać wszystkie oszczędności z kont bankowych.

Jakby tego było mało oszuści stosujący taktykę na brokera zaciągają również na swoje ofiary pożyczki i kredyty. Jeśli ofiara przestępstwa sama przelewała pieniądze rzekomemu brokerowi i sama zaciągała pożyczki i kredyty to właściwie niewiele da się zrobić. Jednak w sytuacji, w jakiej osoba oszukana nie wiedziała, że z jej konta znikają pieniądze, a dodatkowo oszust zaciąga na nią pożyczki i kredyty to wtedy pomoc jest możliwa. Co można w takiej sytuacji zrobić? O tym za chwilę.

Oszust wziął kredyt lub pożyczkę na Twoje dane osobowe albo ukradł pieniądze?

Możesz anulować wszystkie nienależne długi i odzyskać środki!

Już teraz zgłoś się po darmową konsultację prawną! Nasz prawnik ustali jak możemy Ci pomóc.

Jak odzyskać pieniądze od brokera? Prawnicy radzą.

Kiedy padniemy ofiarą oszustwa inwestycyjnego to zaczynamy się zastanawiać jak odzyskać pieniądze od brokera? Wszystko zależy tutaj od tego czy ofiara oszustwa miała świadomość, że rozmawia i wykonuje polecenia oszusta oraz czy to ona bezpośrednio czy ten oszust dokonywała transakcji. Jak wskazaliśmy wyżej samodzielne wykonywanie transakcji albo ich pełna akceptacja (zgoda) właściwie wyłączają możliwość ubiegania się o zwrot skradzionych środków od banku prowadzącego nasz rachunek.

WAŻNE! Nie musisz znać sprawcy (danych fałszywego brokera), aby wdrożyć procedurę odzyskiwania środków. Obowiązek ich zwrotu (uzupełnienia salda do wysokości utraconych pieniędzy) spoczywa na banku, z którego skradziono Ci pieniądze.

Jednak do rzeczy: jak odzyskać pieniądze od brokera? Musisz zacząć od trzech (3) kroków. Bez tego nie rozpoczniesz procedury umożliwiającej odzyskanie pieniędzy.

Zawiadomienie na Policji

Przede wszystkim musisz udać się do najbliższej jednostki Policji albo Prokuratury i złożyć zawiadomienie o przestępstwie. W tego typu sprawach jest raczej nikła szansa znalezienia sprawcy, o czym ofiara potrafi dowiedzieć się już od funkcjonariusza przyjmującego zawiadomienie. To jednak nie szkodzi. Znalezienie sprawcy oszustwa nie jest konieczne, aby ubiegać się o zwrot utraconych  środków.

Reklamacja bankowa

Kiedy złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa udaj się do banku, który prowadzi konto, z którego zniknęły twoje pieniądze. Ewentualnie również zostały zaciągnięte na Twoje dane pożyczki albo kredyty. Złóż reklamację bankową i czekaj na odpowiedź. Zwykle (prawie zawsze) będzie ona w tym zakresie odmowna. To też nie szkodzi. Musisz wykonać tą czynność.

Raport BIK

Ostatnią rzeczą jaką musisz wykonać do złożenie wniosku o raport BIK. Z tego dokumentu dowiesz się w jakich bankach oraz na jakie kwoty przestępcy zaciągnęli na Ciebie pożyczki lub kredyty. Warto to wiedzieć, ponieważ możesz odpowiednio wcześnie rozpocząć działania zmierzające do powstrzymania windykacji bankowej.

Dodatkowo, jeśli oszuści weszli w posiadanie skanu/zdjęcia twojego dowodu osobistego albo numeru karty płatniczej/kredytowej to:

  • zastrzeż swój dowód osobisty,
  • zablokuj możliwość wykonywania czynności przy użyciu kart.

Oszukał mnie fałszywy broker. Gdzie mogę znaleźć pomoc w odzyskaniu pieniędzy?

W związku z szybkim rozwojem Kancelarii EUROLEGE od dłuższego czasu pomagamy osobom poszkodowanym przestępstwami internetowymi. Oszustwo internetowe stało się właściwie obecnie zjawiskiem bardziej powszechnym niż tradycyjna kradzież. A do tego zdecydowanie bardziej dotkliwym finansowo.

Znając skale zjawiska i zakres jego występowania postanowiliśmy, że pomoc w tym zakresie musi mieć charakter bardzo szeroki. Dzięki przyjętemu już wiele lat modelowi zdalnej obsługi Klienta jesteśmy w stanie dotrzeć to każdego, kto potrzebuje pomocy. W ten sposób, bez względu na to gdzie aktualnie mieszkasz lub przebywasz możesz skorzystać z profesjonalnych usług prawnych w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Skradziono Ci pieniądze na fałszywego brokera? Chcesz odzyskać pieniądze utracone na fałszywych inwestycjach? Napisz do nas lub zadzwoń. Wszystko załatwisz u nas bez konieczności wychodzenia z domu czy pracy. Szybko, bezpiecznie i wygodnie. Możesz również wysłać do nas zgłoszenie przez formularz kontaktowy. Oddzwonimy do Ciebie najpóźniej kolejnego dnia roboczego i ustalimy jak możemy Ci pomóc.

UWAGA! Wstępna analiza sprawy – w tym porada – jest bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje.

Skontaktuj się z nami:


4.7/5 - (67 votes)

Kategorie: Cyberbezpieczeństwo

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Marcin pisze:

Tak zgłosiłem już sprawę na Policji. Nie wiem co mam teraz robić.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Sprawa nie jest łatwa Panie Marcinie w takich przypadkach. Możemy jednak dokonać darmowej analizy prawnej. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Marcin pisze:

Dzień dobry. Zainwestowałem pieniądze na platformie Skills Profit. Zawsze jak chciałem cokolwiek wypłacić to nie otrzymywałem moich pieniędzy bo wiecznie z jakiegoś powodu zablokowane, teraz aby odblokować i wypłacić pieniądze chcą ode mnie 19% podatku od całości ponieważ niby AML zablokowało. Co mam robić? Proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marcinie. W ten sposób wyglądają własnie oszustwa na tzw. „inwestycje”. Czy sprawa była może już przez Pana zgłaszana organom ścigania?

Aneta pisze:

Dzień dobry.Ja zostałam oszukana na kwotę 106 tys zł na platformie Pixpal przez brokerów.Zalozyli mi konto na Revolut,pixpal i Wise.Mam 20 tys zł pożyczki do spłacenia..Jak było co do wypłaty to oszuści mn oszukali,mam konto na minusie.Prosze o pomoc.Jak mogę odzyskać swoje pieniądze .

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Aneto. W tego rodzaju sprawach jak oszustwa na tzw. „inwestycje” szansa na odzyskanie środków zależy od wielu okoliczności, które należy zbadać. Niestety, ale nie zawsze wdrożenie prcedury odzyskiwania pieniędzy ma sens. Musielibyśmy poznać Pani sprawę znacznie bliżej, aby udzielić odpowiedzi. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Izabela pisze:

witam serdecznie, zostalam oszukana przez brokera webtrader.universe.yt, wplacilam w sumie 2400 € z pomoca analityka,ktory mial dostep do mojego komputera przez AnyDesk, maja wszystkie moje dane czyli karta bankowa,adres i dowod ososbisty,dzwonia do mnie i strasza nagla utrata kapitalu, karza wplacic jeszcze 5000€ , mieszkam w Niemczech ale mam polskie obywatelstwo, co mam dalej robic; chcialabym odzyskac moje pieniadze czyli 2400€ i usunac konto u nich .Prosze o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Izabelo. Tego rodzaju oszustw jest obecnie bardzo dużo. Szanse na odzyskanie środków zależą od wielu czynników, ale co do zasady nie jest to zadanie łatwe, a bywa też niewykonalne. Musimy poznać więcej szczegółów Pani sprawy i wówczas po dokonaniu gruntownej analizy prawnej będziemy w stanie powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Matiusz pisze:

Straciłem pieniądze na platformie utip serwer handlu capital group . Przesyłali do mojego banku zlecenia a ja niestety akceptowałem , teraz mówią że potrzebny obrut żeby odblokować konto i pomogą uzyskać środki do obrotu ,Łączyli się przez ọuickSapport.Czy jest możliwość odzyskania,pieniędzy z konta capital -group trde?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień doby Panie Mateuszu. W tego rodzaju oszustwach odzyskanie środków nie jest łatwe, a czasami jest to niemożliwe. Musielibyśmy jednak dokonać oceny prawnej Pana sprawy i wówczas będziemy w stanie powiedzieć coś więcej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Piotr pisze:

Pierwsza wpłata była z kary na konto w pixpalpro. Później musiałem założyć konto na Revolut. Pieniądze z karty przelewałem na Revolut i z tego konta przelewem na inne konta. Dzwoniła do mnie osoba i podawała nazy kont.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Jeśli dokonywał Pan przelewów samodzielnie to szansa na skuteczne działania jest znikoma Panie Piotrze. Trzeba to uczciwie stwierdzić. Byłoby inaczej, gdyby np. istalował Pan oprogramowanie do zdalnej obsługi pulpitu (np. AnyDesk) i za pomocą tego programu oszust sam – bez pana woli – dokonywałby przelewów.

Piotr pisze:

Witam. Zostałem oszukany na platformie pixpalpro. Wlacilem ok. 2100 dolarów miałem zarobek ponad 3000usd później podpuścili mnie żebym wziął u nich kredyt na 2000 żeby dobić do 5000 żeby inwestować w złoto. Zablokowali mi konto. Powiedzieli że jak nie spółce tych 2000 to konto będzie zablokowane i nie będę mógł wypłacić pieniędzy. Nie odzywają się od 2mies. Teraz weszlem na konto platformy i jest tylko 750usd i do tego zysk na minusie… proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Piotrze. Czy środki wpłacał Pan samodzielnie? Czy np. robili to oszuści korzystając w programu do zdalnej obsługi pulpitu, np. AnyDesk?

Barbara pisze:

Witam… od listooada pracuje z brokered na gieldzie poeniadze wplacalam przez binance oprócz giełdy podpisalam dwa kontrakty na 2 tys dolarów i drugi na 9 tys dolarów. Z pierwszego kontraktu pieniadze co miesiąc w wysokości 9.5 % wartości były wpłacane na platformę zeby pieniadz robił pieniądz i pieniądze wpływają tylko nigdy nie prosiłam o wypłatę tylko pieniądze szły na platformę. Drugi kontrakt podpisałam 1.5 miesiąca temu według którego miałam gwarantowane 175 % kwoty… kontrakt się kończy 27 marca ale jestem pewna że te pieniadze nie zostaną mi wypłacone znikły już pewnie i pan tez zniknie… nie mam pojęcia co robic… na platformie pieniadze nadal pracują tylko że ta platforma jest tylko podpuchą… co mogę zrobić pieniadze wpłacam na binance i pan kierował mnie przez anyDesc ,

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Barbaro. Sprawa nie wygląda co do zasady obiecująco, ale do należytej odpowiedzi musimy poznać więcej szczegółów. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marcin pisze:

Czy kojarzą Pańtwo firmę Grand-invest przesłałą mi program traiding tools i połączył się analityk z akcentem wschodnim . Oszustwo na wypłatę kryptowalut z Binance 60000zł.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marcinie. Takich firm, które „pomagały” w inwestowaniu w kryptowaluty jest bardzo wiele. Niestety, schemat ich działania zawsze był/jest taki sam. Ogólnie rzecz ujmując oszustwa na tzw. „inwestycje” nie są łatwymi sprawami. Zajmujemy się takimi sprawami, ale w niektórych z nich po przeprowadzeniu analizy prawnej nie jesteśmy w stanie wskazać szans powodzenia. Nie znamy Pana sprawy, ale chętnie bliżej ją poznamy i postaramy się Panu pomóc. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej szczegółów. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Milena pisze:

Zostałam oszukana przez firmę palmer fianance company . Wpłaciłam im 1600 euro, a z moich „zarobionych” pieniędzy powinnam odzyskać 2450 funtów. Chciałam, żeby wypłacili mi te pieniądze, a oni poprosili mnie o otwarcie skrytki w banku szwajcarskim, co wydało mi się dziwne. Zadzwoniłem do banku i nie mieli pojęcia o istnieniu paler finance! Po tym byłam pewna że to oszuści. Czy jest szansa na odzyskanie pieniędzy ? Pisałam już do nich maila ale mi nie odpowiadają .

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Mileno. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Joanna pisze:

Witam , również zostałam oszukana .Moje inwestycje były na pratforme PrimeU.net.Mialam analityk ,który ustawiał mi inwestycję.Oczywisci były próby naciąga mnie na branie kredytow na dalsze inwestycje. I wszystko było ok aż do momentu , gdy chciałam wypłaci część zarobionych pieniędzy.Wtedy okazało się ,że muszę wybrać wszystko ale dopiero po wpłaceniu pieniądzy na podatek . Następnie zadzwonił do nie pan z działu finansowego ,iż aby mogli mi przelać moje pieniądze to muszę podać swój numer licencji.Bylam w szoku,bo nic o tym nie wiedziałam.Wtedy pan z działu finansowego zaproponował mi iż ma znajomego ,który może mi zdobyć licencję za kwotę 3 tys e.Nie zgodziłam się na to wtedy zostałam zastraszana ,że sprawa zostanie zgłoszona do brytyjskiego urzędu zajmującego się praniem brudnych pieniędzy.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Joanno. Czy dobrze rozumiemy, że środki wpłacała Pani samodzielnie i bez żadnego przymusu?

Artur pisze:

Zostałem uszukany przez podszywająca się giełdę kryptowaluty na kwotę 97 tysiecy zl

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Arturze. Znane nam są oszustwa na tzw. „inwestycje”. Również w kryptowaluty. Niestety, ale w części tych spraw nie jest już możliwe podjęcie jakichkolwiek działań pomocowych. Czy w Pana sprawie możliwe jest dalsze działanie. Tego nie wiemy i musielibyśmy wykonać na Pana rzecz analizę sprawy, która u nas jest darmowa. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Justyna pisze:

Witam. Wpłaciłam 250e na hightrust capital . Po miesiącu na koncie zrobiło się ponad 4tys euro . I powiedziano mi że muszę te pieniądze wypłacić całość ale muszę założyć konto na binance i połowę tej kwoty czyli około 10tys zł wpłacić na binance , pobrać wyciag że wpłaciłam wysłać im i oni wtedy przez blockchain wypłacają mi to co udało się zarobić i to co wpłaciłam na binance. Czy to oszustwo ? Czy ktoś zarobił na stronie high trust capital czy tylko negatywne transakcje z nimi ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Justyno. Zwykle w ten albo podobny sposób wyglądają oszustwa na tzw. „inwestycje”. Niestety.

piotr pisze:

witam zaczolem współprace z brokerem fortissio i stracilem pieniadze chcialem zapytac czy jest szansa odzyskania

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Piotrze. Mamy zbyt mało informacji, aby udzielić odpowiedzi na postawione pytanie. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Paulina pisze:

Witam wpłaciłam pieniądze dziewczynie na platformie bitoin z zapewnieniem zysków teraz ona pisze ze pieniądze przepadły

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Czy zgłaszała już Pani sprawę organom ścigania? Policja albo prokuratura?

Karina pisze:

Dzień dobry .
Zainwestowaliśmy pieniądze w giełdzie teraz przy wypłaceniu tego żądają od nas 19 % podatku. Co mamy zrobić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Karino. Nie znamy szczegółów sprawy, ale w ten sposób zwykle wyglądaj oszustwa na tzw. inwestycje. Przestrzegamy przed dokonywaniem wpłat. Mogą Państwo zgłosić sprawę organom ścigania, jeśli czują się Państwo oszukani.

Kinga pisze:

Witam chciała bym się dowiedzieć czy jesteście mi wstanie pomoc padłam ofiarą blokera kazali mi zainstalować any deska i wszytko było robione po godzinie 4
Straciłam ok 7.000 tys funtów czy byli byście mi w stanie pomóc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Kingo. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pani sprawę bliżej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

ELŻBIETA pisze:

Witam zapewne zostałam ofiarą oszustwa wpłaciłaś pieniądze na jakieś konto wirtualne do firmy Ariol Investment Grup .Prowadzący zapewniał że to działa i jest legalne i można powiększyć zyski. Wykonałam najniższy przelew z propozycji , ale potem się przeraziłam co ja zrobiłam .Jak teraz zrobić żeby się wycofać, bo moje dane są zagrożone i odzyskać pieniądze.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Elżbieto. Nie znamy Pani sprawy w szczegółach, ale z opisu wynika, że zapewne padła Pani ofiara oszustwa na tzw. inwestycje. Pomagamy w tego rodzaju sprawach, ale nie zawsze jest to możliwe. Musielibyśmy poznać Pani sprawę bliżej i ocenić ją pod kątem dostępnych prawnie rozwiązań na odzyskanie środków. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kamil pisze:

Witam mam na koncie enerix invest.pro 15.562 dolary po zmarlym tacie musze zlikfidowac konto ale z wyplata srodkow jest problem chca odemnie zebym najpierw wplacil 19% podatku bo to jest angielska gielda wydaje mi sie ze to oszustwo

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Kamilu. Akurat nie znamy tej strony (marki, firmy), ale jedyne co możemy powiedzieć na pewno, to jest to, że w taki sposób działają oszuści w zakresie tzw. oszustw inwestycyjnych.

Józef pisze:

Witam
Padłem ofiarą oszusta na krypto waluty w Seven financial, wpłacił 100euro i już po drugim dniu środki były dwu krotnie większe, namawiamy byłem przez maklera bym więcej wpłacił będą większe jeszcze, mówię nie bo nie posiadam środków namawiamy byłem znów na wzięcie kredytu więc zaświeciła mi się lampka czerwona mówię nie bo mam już kredyt, PO parunastu dniach zarosły środki na 720$ więc proszę o wypłacie , mówią jak zapłacę równo wartości tej kwoty to już brak mi słów i odrazu zamknąłem konto mówiąc o wypłacenie tych środków straszą mnie karą, był też zainstalowany Anidys , wydzwaniają nom stop z innego numeru telefonu . Przestałem odbierać nie potrafię się pozbierać mam takiego stresa , proszę o pomoc by poprawilo się też moje samo poczucie , też pierwszego stycznia wysłałem wiadomość ale nie otrzymałem odpowiedzi więc znów piszę.
Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Józefie. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Józef pisze:

Witam
Zostałem oszukany przez Seven financial, wpłaciłem 100eu na krypto waluty i zaczęłam zarabiać już na drugi dzień wzrost był dwa razy większy i byłem namawiany na większe środki dobrym wpłacił będę więcej zarabiać , mówię że nie posiadam to mnie namawiano na kredyt, lampa czerwona się zaświeciła, przysłano mi bez mojego zgody Anidys co już go zlikwidowałem , a i co dalej narosły mi środki 720$ więc proszę o przelanie środków na moje konto ta mi kazano przelać na konto techniczne równo wartości ja nie przelał nic prosiłem o zamknięcie konta straszą mnie karą, sądem, komornikiem, co dzień dzwonią z każdego innego numeru telefonu już przestałem odbierać, rozmawiałem z adwokatem że muszę zgłosić to na policję, czy mam szanse odzyskać choć te 100 euro

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Józefie. Nie wiemy dokładnie jak przebiegała cała procedura oszustwa. Musielibyśmy poznać więcej szczegółów. Zajmujemy się podobnymi sprawami. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Przemyslaw C. pisze:

Witam czyli Medco finance limited to oszusci z tego co rozumiem?? Pytam bo widze duzo negatywow aczkolwiek nie ma co do konca ufac nie zweryfikowanym komentarza wiec prosze agencje czy naprawde te osoby sie zglosily do Was?? Czy moze konkurencja dziala?? Pozdrawiam i zycze milego dnia.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Przemysławie. Czy ma Pan jakiś konkretny problem? Jeśli tak, to zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Tomasz pisze:

Podejrzewam że mogłem paść ofiarą oszustwa wyplata moich srodków od borkera jest zablokowana do czasu zapłacenia podatku nie wiem czy takie zablkowowania naprawdę są stosowane przez AML wcześniej musiałem zostawić depozyt równowartości inwestycji wraz z uzyskanym zyskiem sam nie wiem czy prawdziwym bo się na tym nie znam, ale wplacilem i zamiast na binance srodki zwrocone zostaly na konto inwestycyjne, przy drugiej probie wyplaty calych srodkow AML chce z gory podatek 2tys euro proszę o pomoc. Nie wiem nawet czy licencje które zostały okazane są prawdziwe jestem przerażony poświeciłem tam wszystkie oszczędnośći.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Tomaszu. W tego rodzaju sprawach potrzebna jest bardzo wnikliwa analiza dotycząca całego zdarzenia. W szczególności czy np. instalował Pan za namowa oszustów jakieś oprogramowanie na swoim sprzęcie. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kamil pisze:

Witam, od jakiegoś czasu korzystam z pewnego brokera, lecz mam wątpliwości do tego czy moje pieniądze są bezpieczne na ich portalu.
Pieniądze przelewam z własnego konta bankowego na platformę Revolut, następnie na Binanse a następnie na ten portal.
Czy jest jakiś sposób, bym mógł zabezpieczyć się przed ewentualną niewypłacalnością się tego portalu, czy też jakimkolwiek innym oszustwem z ich strony?
Pozdrawiam serdecznie.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Kamilu. Nie ma konieczności, aby korzystał Pan z pośrednictwa jakiegoś brokera. Z Binance można korzystać bezpośrednio. Może Pan sprawdzić czy wszystko jest w porządku próbując wypłacić część środków. Jeśli pojawią się problemy jak np. obowiązek zapłaty jakichś podatków, to wówczas można założyć, że platforma może być nieuczciwa.

Tomasz pisze:

Witam serdecznie!podejrzewam iż zostałem oszukany przez firmę podającą się za brokera giełdowego.Wypełniłem wniosek w internecie po przeczytanym artykule jakoby Piotr Kraśko zachęcał do inwestowania przez automat, który zarabia za nas pieniądze.PO wpłacie małego kapitału możemy generować zyski.Po rejestracji zadzwoniła do mnie pani podająca się za przedstawiciela firmy i nakłoniła do wpłaty minimalnego depozytu w kwocie 250$.Dokanałem wpłaty a pani zapytała czy wolałbym pracować z analitykiem czy automatem, powiedziałem iż nie mam doświadczenia i wybieram puki co automat.Po niedługim czasie zadzwoniła do mnie pani analityk i nakłoniła mnie do założenia konta Bionance,konto to zakładałem przy jej pomocy używając do tego any desk,skanowany był przy tym mój dowód osobisty w celu weryfikacji.Następnie pani analityk namówiła mnie do wpłaty większych środków w wysokości 6000€ twierdzące większa kwota to większe zyski.Tak też było na koncie platformy pojawiły się zyski, nastepnie znowu namówiła mnie na wpłatę 5000€ podając że będzie manipulacja giełdowa i można sporo zarobić, niestety znowu dałem się wciągnąć w tę manipulację z jej strony.Prosiłem o wypłatę środków ale pani znów mówiła że ma dla mnie propozycję powiększenia zysków,powiedziałem e nie mam już środków na wpłatę więc ona że platforma użyczy mi kredytu ,i taki został udzielony 3180$.Terzaz mam problem z wypłatą gdyż cały czas nakłaniają mnie do spłaty kredytu mówiąc że nic nie mogą zrobić dopóki nie spłacę należności.Firma pod którą podszywają się te osoby to Kingdom Investment Managment Limited

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Tomaszu. W tego rodzaju sprawach potrzebna jest bardzo wnikliwa analiza dotycząca całego zdarzenia. W szczególności czy np. instalował Pan za namowa oszustów jakieś oprogramowanie na swoim sprzęcie. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Dariusz pisze:

Witam też wpłaciłem pieniądze do Medco Finance Limited i niby pomagają mi inwestować ale widzę że to raczej naciągacze i większość opinii na to wskazuje :( co teraz robić ? jest jakaś szansa na odzyskanie pieniędzy ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Dariuszu. Zajmujemy się pomocą w sprawach cyberoszustw. Musimy jednak poznać Pana sprawę bliżej, aby dokonać oceny sprawy i ewentualnych szans powodzenia. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marek pisze:

Zostalem oszukany przez brokera prosze o kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marku. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej szczegółów. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Grześ pisze:

Zostałem oszukany przez „doradcę” z Medco Finance Limited na kilkanaście tysięcy euro. Wszystko było ładnie pięknie do momentu wypłaty pieniędzy. Powiedział mi że muszę zapłacić 1/3 sumy wypłacanej ponieważ popełnił pan błąd przy wypłacie i bank wstrzymał przelew.Po wpłacie tego powiedział że bank się pomylił i muszę nie 1/3 tylko 2/3 wpłacić. Tą 1/3 to bank mi anulował. Proszę pomocy!

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Z opisu Pana sprawy wynika, że na pewno nie będzie łatwo odzyskać środki, o ile w ogóle będzie to możliwe. Musimy przyjrzeć się sprawie bliżej i wówczas dokonamy oceny prawnej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marzena pisze:

Witam sprawa wygląda następująco zainwestowałam w krypto walutę miałam problemy z wydobyciem pieniędzy z portfela zaufania i pewien pan z telegram zaoferował że pomoże mi to zrobić i tera co po dokonaniu wszystkich opłat czyli przewalutowanie transakcje prowizja oskubał mnie na 1500 zł i poprostu znikną a jeszcze żeby było fajnie zniknęły też pieniądze z portfela o wartości 23 tysięcy co mam zrobić ? Okazywał wszystkie potwierdzenie wpłaty gdzie w placal ile i poprostu znikną bez słowa …

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Marzeno. Zapewne padła Pani ofiarą internetowego oszustwa na tzw. „inwestycje”. To, czy da się w sprawie cokolwiek zrobić zależy od gruntownej analizy prawnej. U nas taka analiza wykonywana jest bezpłatnie i bez żadnych zobowiązań. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Jacek pisze:

Dzień Dobry, Witam wpłaciłem pieniądze na konto Finero .co.uk
Na początku nie było wielkich zysków i broker namawiał mnie do zaciągnięcia kredytu w celu uzyskania większych dochodów z inwestycji . Próbowałem z brokerem zaciągnąć kredyt ale dostałem odmowę ( brak zdolności kredytowej) chyba na szczęście. Zainstalowałem AnyDesk!i Quick support tak jak broker mówił. Już na drugi dzień odczułem że jest jakiś zniesmaczony ale uznałem że trudno jego sprawa. Po kilku dniach inwestowania bez jego pomocy odnotowałem dość spory zysk bez jego pomocy. Chciałem wypłacić część zysku za pośrednictwem mojego brokera i zapewniał że nie ma problemu itd. problem pojawił się na drugi dzień jak dostałem odmowę wypłacenia pieniędzy, mówił że muszę zapłacić podatek od UK i dopiero wtedy mogę wypłacić pieniądze. Wydrukowałem deklarację podatkową Capital Gains Taxi Return i wypełniłem ją razem z brokerem, podatek wyniósł 5490$ nie miałem takiej sumy pieniędzy a więc nie wysłałem deklaracji teraz broker mnie straszy konsekwencjami za nie uiszczenie podatku i nie złożenie deklaracji podatkowej. Żąda abym dziś do godziny 17stej wysłał mu zdjęcie deklaracji podatkowej na WhatsApp w przeciwnym razie jak tego nie zrobię to zgłosi sprawę do urzędu o uchylanie się od złożenia deklaracji podatkowej i wpłacenia należytego podatku – Nie wiem co mam robić bo był naprawdę przekonujący. Nie chcę mieć problemów z prawem UK

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Jacku. Opis sprawy jaki Pan przedstawił wygląda jak standardowe oszustwo na tzw. „inwestycje”. Zalecamy udanie się do najbliższej jednostki policji.

Michał pisze:

Dzień dobry zostałem oszukany przez oszustów z medco finance limited,robiłem wpłaty na konto przez stronę wisenex,pochodzenie oszustów prawdopodobne Rosja,Estonia. Kontaktowali się przez komunikator telegram i WhatsApp,oraz centrali telefonicznej gdzie za każdym razem wyświetlał się inny nr telefonu.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Michale. Zajmujemy się podobnego rodzaju sprawami, ale w oszustwach na tzw. „inwestycje” jest wiele kwestii wymagających dogłębnego wyjaśnienia. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej szczegółów. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Magda pisze:

Witam partner zainwestowała pewne środki przez tzw brokera wszystko było ok do czasu końca roku gdzie broker stwierdził że nie może wypłacić środków bo najpierw musimy opłacić podatek w wysokości 19% inaczej nie można najpierw trzeba przelać mu około 4.000e żeby odzyskać zysk i przelać zarobione pieniądze…czy można odzyskać chociaż środki wpłacone proszę o poradę Dziękuję

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Magdo. Czy Pani partner samodzielnie wpłacał pieniądze „brokerowi” czy też udostępniał konto? Czy instalował jakieś oprogramowanie np. AnyDesk? To ważne sprawy, które co do zasady warunkują kwestię podjęcia dalszych działań.

Karol pisze:

Witam myśle że zostałem właśnie oszukany ponieważ na stronie utexc.top gdzie chciałem wypłacić pieniądze prawie 5000$ gdzie przy wypłacie zablokowali te środki i prosili zanim je zwolnią o zapłaceniu najpierw podatku 30% gdy zapłaciłem ten podatek nie zwolnili środków i teraz chcą żebym 1000$ zapłacił za odmrożenie konta aby mogli zwolnić środki dla mnie czuje już że dałem się zrobić co możecie poradzić na te sytuacje pożyczyłem ponad 6000 pln żeby podatek zapłacić a teraz chcą żebym zapłacił za odmrożenie konta narazie tego nie zrobiłem i nie mogę wypłacić pieniędzy

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Karolu. Dokonany przez Pana opis wygląda jak typowe oszustwo na tzw. „inwestycje”. Możliwość odzyskania środków zależy zasadniczo od tego, czy płatności dokonywał Pan samodzielnie, czy też robili to oszuści? Czy instalował Pan na swoim urządzeniu programy typu AnyDesk? Musielibyśmy wszystko sprawdzić, aby dokonać oceny Pana sprawy. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Mike pisze:

Witam. Broker https://ristairsgroup.com/ nie chce wpłacić mi moich pieniędzy. Mówi że zostały przelane na mój kryptoportfel, lecz nic nie dotarło. Sugeruje że „regulator” wymaga zabezpieczenia w wysokości 20-25% tej kwoty aby przelew został zrealizowany co uważam za absurd.
Przelew bankowy również jest „niemożliwy” ponieważ musieliby zapłacić podatek „z góry” jak twierdzą, chociaż na ich stronie widnieje informacja o takiej możliwości.
Jesteście w stanie mi pomóc?
Są jakieś szanse na odzyskanie części/całości kapitału?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. To co Pan opisał to klasyczny przebieg oszustwa na tzw. „inwestycje”. Odzyskanie kapitału będzie zapewne trudne. Czy wpłacał Pan pieniądze sam, czy tez robił to ktoś inny? Czy instalował Pan jakieś oprogramowanie na swoim urządzeniu? Np. AnyDesk?

Wojciech pisze:

Witam, podejrzewam że zostałem oszukany w internecie, potrzebowałem pożyczki w kwocie 60 tys zł ale co chwilę kazano mi wpłacić pieniądze na ten moment około 10 tys zł. Proszę o pomoc lub potwierdzenie wiarygodności tego inwestora.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Wojciechu. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach i chętnie przyjrzymy się też Pana historii znacznie bliżej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Teresa pisze:

Dzien dobry zostałam oszukana przez fałszywego brokera Medco Finance LIMITED na dość pokaźna sumę.Oszusci przeprowadzali transakcje przez AnyDesk,czy jest szansa na odzyskanie pieniedzy.Sprawa jest już zgłoszona na policję.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Tereso. Mamy zbyt mało informacji w tej sprawie, a zwykle w tego rodzaju sprawach potrzebna jest pogłębiona analiza prawna wykonywana przez wyspecjalizowanego prawnika. U nas tego rodzaju wstępna analiza prawna jest bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agnieszka pisze:

Witam! Zastałam oszukana na brokera . Ciężko się o tym pisze bo tak naprawdę nie wiem jakiego . Mam logowanie na koncie Web trader . Zainwestowałam najpierw 5 tys dolarów potem ostatnie 2 tys . Dałam się podejść jak dziecko. Proszę o kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. Mamy zbyt mało informacji w tej sprawie, a zwykle w tego rodzaju sprawach potrzebna jest pogłębiona analiza prawna wykonywana przez wyspecjalizowanego prawnika. U nas tego rodzaju wstępna analiza prawna jest bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Emilia pisze:

Witam, mój chłopak został oszukany przez definite area proszę o pomoc !

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Emilio. Mamy zbyt mało informacji w tej sprawie, a zwykle w tego rodzaju sprawach potrzebna jest pogłębiona analiza prawna wykonywana przez wyspecjalizowanego prawnika. U nas tego rodzaju wstępna analiza prawna jest bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Łukasz pisze:

Witam serdecznie.
Prawdopodobnie zostałem oszukany na jednej z platform, mam problem z wypłata otrzymałem maila z wiadomością zablokowania środków i aby je odzyskać muszę wpierw wykonać „lusterna transakcje” czyli wysłanie na podany numer portfela tej samej wysokości kwoty aby otrzymać swoje pieniądze, czego oczywiście nie zrobię.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Łukaszu. Zajmujemy się pomocą w oszustwach inwestycyjnych. Musimy jednak poznać Pana historię znacznie bliżej i ocenić szansę oraz ryzyka. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marek pisze:

Dzień dobry!
Mam daleko idące podejrzenie, ze zostałem oszukany przez spółkę Finero. Po wpłaceniu minimalnej kwoty 190$ i około miesiącu inwestycji na ich platformie (na pierwszy rzut okaz z sukcesami) postanowiłem czasowo wycofać fundusze – z założeniem, że jeśli ten proces przebiegnie bezproblemowo, to może tam wrócę. Niestety… najpierw straciłem kontakt z pełnomocnikiem inwestycyjnym, to samo stało się z osoba z działu handlowego obsługi klienta. Rozpocząłem co prawda proces wycofania funduszy z konta firmy Finero, ale od kilku dni pozostaje on w zawieszeniu…

Proszę o pomoc w odzyskaniu zainwestowanej kwoty.

Pozdrawiam,
Marek

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marku. Czy jakieś inne środki oprócz wskazanych 190$ zostały przez Pana dodatkowo przelane na rachunek w/w firmy?

Karolina pisze:

Witam zostaliśmy oszukani przez martynserivce.com zostaliśmy z 2 kredytami i nie wiemy co robić

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Karolino. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Jacek pisze:

Dzień dobry zostałem oszukany przez brokera, proszę o kontakt sprawa dość skomplikowana.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Jacku. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Dawid pisze:

Witam moja mama od wczoraj ma problem z wypłata „zarobionych pieniędzy” potrzebny dodatkowy przelew 8 tys euro bo niby powstała różnica która trzeba uzupełnić, wkład mojej mamy która dała się oszukać to prawie 50 tys euro. Proszę o kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Dawidzie. Prawdopodobnie mama padła ofiarą klasycznego oszustwa na fałszywego brokera/giełdę. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

PIOTR pisze:

Zostałem oszukany przez firmę Blacklands Finanse proszę o kontakt. Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Piotrze. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Andrzej pisze:

Witam, mam problem z wypłaceniem pieniędzy z platformy mt5. Po zapłaceniu 10%, później 20% podatku, otrzymałem informację że pieniądze zostaną wypłacone w ciągu parę dni. Mijają miesiące. Obsługa klienta milczy. Broker mówi że muszę zapłacić kolejne pieniądze za przetrzymanie. Co robić, proszę o pomoc. Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Andrzeju. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach, ale w oszustwach tzw. „inwestycyjnych” sprawy nie są do siebie podobne i zwykle wymagają pogłębionej analizy. U nas taką analizę otrzyma Pan za darmo. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Justyna pisze:

Dzień dobry. Poproszę o kontakt w sprawie oszustw internetowych

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Justyno. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ewa pisze:

Dzień dobry,
Zostałam oszukana przez brokera na platformie e-cap24.com
,,Zainwestowałam” na giełdzie około 20000$ , wyplata ,,zysku” nie doszła do skutku, zostałam z długami , a kontakt się urwał. Czy jest szansa na odzyskanie pieniędzy ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewo. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach, ale w oszustwach tzw. „inwestycyjnych” sprawy nie są do siebie podobne i zwykle wymagają pogłębionej analizy. U nas taką analizę otrzyma Pani za darmo. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sylwia pisze:

Witam,
Moj tato padl ofiara oszustwa przez brukera. Karze mu wplacic 8000e podatku zeby jego wygrana zostala przelana na jego konto. Prosze o pomoc !

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Sylwio. Pomagamy w tego rodzaju sprawach, ale musielibyśmy pozyskać więcej informacji. Wówczas powiemy coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agnieszka pisze:

Proszę o kontakt. Zostałam oszukana

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach, ale w oszustwach tzw. „inwestycyjnych” sprawy nie są do siebie podobne i zwykle wymagają pogłębionej analizy. U nas taką analizę otrzyma Pani za darmo. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Zofia pisze:

D,ien dobry ja chyba jestem oszukana przez bokera ja poczebuje pomocy

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Zofio. Zajmujemy się pomocą w tego typu sprawach. Postaramy się Pani pomóc, ale musimy poznać Pani sprawę znacznie bliżej i wówczas podejmiemy decyzję co robić dalej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marek pisze:

Witam serdecznie zostalem oszukany przez brokera dzialalem z nim przez dwa tygodnie niby zaplacilem podatek pieniadze sa na cryptocom gdzie nie moge nic zrobic czy jest jakas mozliwosc odzyskania mojej kwoty ktora wpłaciłem https://f-l.world/login

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marku. W tego rodzaju sprawach należy dokładnie przeanalizować sytuację. W szczególności w jaki sposób były dokonywane płatności na rzecz brokera. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Monika pisze:

Witam zostałam oszukana na uni-co wchodzili na mój komputer przez anydesk niby inwestycji plan rządowy przeciwko inflacji który pomaga ludziom zarobić pieniądze teraz zostałam z pożyczkami chwilówki które nie dają mi żyć .nie wiem co mam robić .sprawa jest w prokuraturze lecz zanim to nastąpi to komornik przejmie mój dom

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Moniko. Zajmujemy się pomocą z tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marcin pisze:

Dzień dobry.mam takie pytanie zarobiłem na giełdzie przy pomocy platformy bit center 40000€ zapłaciłem podatek 6 tys dolarów wypłaciłem na portfel coinbase ale pieniądze nie wpłynęły ponieważ zablokował je AML.z powodu 2 etapowej weryfikacji.czy jest jakiś sposób żeby je odblokować?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marcinie. Nie jesteśmy w 100% pewni czy w Pana przypadku tak jest, ale tego rodzaju sytuacje to zwykle oszustwo. Wpłacane kwoty zwykle nie są podatkami, a dodatkowe opłaty tytułem „autoryzacji” zazwyczaj niczego nie odblokowują. Tak działa wyłudzanie. Musimy jednak sprawie przyjrzeć się bliżej, aby ocenić czy tak jest oraz czy istnieje szansa na odzyskanie środków. Zajmujemy się takimi sprawami zawodowo. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Wioleta pisze:

Dałam się nabrać. Wpłaciłam depozyt, po kontakcie telefonicznym (ukraiński akcent) po godzinie chciałam wypłacić środki. Pseudobroker twierdzi, że moje konto nie zostało zweryfikowane (nie wysłałam dokumentow tożsamości i skanu karty) i „wisi w powietrzu” zatem nie mogę dokonać wypłaty. Da się odzyskać pieniądze?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Wioletto. Jeśli wpłacała Pani środki samodzielnie, bez instalowania dodatkowego oprogramowania (np. AnyDesk) to szanse na odzyskanie pieniędzy nie są za duże. Oczywiście mozemy wykonać na Pani rzecz bezpłatną analizę sprawy i ustalić istotne dla sprawy kwestie. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Robert pisze:

W jaki sposób mogę odzyskać pieniądze ?czy jest jaki kolwiek sposób?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Robercie. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Postaramy się Panu pomóc. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Robert pisze:

Witam.mam pytanie bo zainwestowałem pieniądze na giełdzie .i teraz firma która inwestowała moje 200dolarow .wymaga wpłaty na moje konto 2000euro żebym mógł odzyskać pieniądze strasznie wydało mi się to podejrzane .czy możecie mi pomóc w tej sprawie?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Robercie. Wiele wskazuje na to, że stał się Pan ofiara oszustwa. Kolejne wpłaty spowodują zwiększenie strat.

Zbigniew pisze:

Dzień dobry, wpłaciłem 200 dolarów żeby handlować u brokera deltastream, handel odbywał się przez jakiegoś bota, kontakt w pewnym momencie sie urwał, teraz dzwonią i mówią, że mam na koncie 59000$ i muszę to wypłacić, ale najpierw muszą mnie zweryfikować online i mam zainstalować na komputerze teamviver, bo to potrzebne do weryfikacji, czy to jest oszustwo? Jak mam postąpić, jutro jestem umówiony na weryfikację 14:30.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Zbigniewie, nie znamy dokładnie okoliczności danej sprawy, ale z naszych doświadczeń wynika, że większość oszustw na tzw. „inwestycje” wygląda tak, jak ta przez Pana opisana. Oszuści chcą, aby ofiara zainstalowała program AnyDesk albo TeamViewer.

Mariusz pisze:

Wpłaciłem osobiście 250 EUR do HighTrust Capital. Po ok. tygodniu chciałem wycofać środki. Bezskutecznie. Skontaktował się ze mną niby makler, poinformował mnie, że muszę dokonać weryfikacji AML czyli wpłaty środków na Binance. Zrobiłem to z AnuDesk. Moje pieniędze (7.5 tyś zł)) natychmiast użyto, bez mojej zgody i wiedzy, do zakupu czegoś. Nie mam do nich dostępu. Niby makler poinformował mnie o knieczności wpłaty kolejnych pieniędzy na konto Binance a potem ZEN.COM by zdjęto blokadę AML Nie uczyniłem tego. Nie mogę odzyskac pieniędzy. Czy to możliwe? Proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Mariuszu. Musielibyśmy sprawie przyjrzeć się znacznie bliżej, aby odpowiedzieć na Pana pytanie. W oszustwach na tzw. „inwestycje” szansa powodzenia zależy zwykle od wielu czynników, które musi ocenić prawnik zajmujący się cyberbezpieczeństwem. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Robert pisze:

Witam.ja dopiero planuje zainwestować.i mam pytanie jak mogę sprawdzić czy broker nie jest oszustem .również kazano mi zainstalować any desk.kazali mi również zainstalować aplikację o nazwie trader’s room.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Robercie. Jeśli kazano zainstalować Panu program AnyDesk to na pewno są to oszuści. Bez wchodzenia w dalsze szczegóły :)

Monika pisze:

Dobry wieczór , wielokrotnie zostałam oszukana przez brokera giełdowego który wyłudził ode mnie pieniądze, proszę o pomoc w tej sprawie.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Moniko. Najpewniej padła Pani ofiarą oszustwa na tzw. „inwestycje”. Szanse na odzyskanie środków zależne są od przyjętego modelu działania sprawców oraz od tego jak Pani zachowywała się ofiara w trakcie oszustwa. każdą sprawę tego typu należy oceniać indywidualnie. U nas może Pani uzyskać wstępną, darmową analizę swojej sytuacji. Jeśli będziemy w stanie Pani pomóc to oczywiście to zrobimy. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Grzegorz pisze:

A ja zostałem oszukany przez Bull&bear trading group.
Schemat działania jak w komentarzach poniżej. Uprzejmie proszę o kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Grzegorzu. Co do zasady pomagamy w tego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać okoliczności sprawy znacznie bliżej i wówczas podejmiemy decyzję co do szans ewentualnego powodzenia. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Arkadiusz Kubaty pisze:

Witam mam problem z capital grup standartowo wpłaciłem pieniądze i prawdopodobnie zarobiłem ale nie mogę wybrać żadnego przelewu nie mam dostępu do mojego tzn. mam ale ja nic nie mogę zrobić co dalej

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Arkadiuszu. Najpewniej padł Pan ofiarą oszustwa internetowego. To spotykane zjawisko. Szanse na odzyskanie środków zależą od tego w jaki sposób dokonywane były płatności. czy było to robione przez Pana samodzielnie czy też przez tzw. „brokera” przy użyciu Pana urządzenia, na którym zainstalowany został program AnyDesk?

Dariusz pisze:

Zostałem oszukany przez brokera ibiuro prawnicze

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. W jaki sposób został Pan oszukany przez brokera i biuro prawnicze? Czy sprawą zajmowały się już organy ścigania?

Jan pisze:

Zostałem okradziony przez iwest brokera 08.09.2022 pieniądze był przelane z Valet na binace 20tys dolarów i zbinace broker miał mi przelać na moje konto i nie przelał.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Janie. Musielibyśmy przyjrzeć się sprawie bliżej, aby ocenić szansę na odzyskanie środków. W szczególności zasadnicze pytanie dotyczy sposobu, w jaki oszuści weszli w posiadanie Pana pieniędzy. Czy np. instalował Pan na komputerze program AnyDesk? Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Tomasz pisze:

Dzień dobry.Zostałem Oszukany przez firmę finanse -invest.org/main.Miałem konto inwestycyjne . Kupiłem akcje Bernt i kryptowalute . Zarobiłem 17 .000 Problem zaczął się z wypłacenie pieniędzy . Kontaktowali się ze mną przez any -desk.Czy mam szanse odzyskać zainwestowane pieniądze ? Posiadam skriny wpłat . Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Tomaszu. Pomagamy w podobnego rodzaju sprawach, ale możliwość udzielenia pomocy zależy od okoliczności oszustwa. W szczególności, czy to Pan wykonywał wszystkie czynności na zlecenie oszustów, czy też oni na Pana urządzeniu za pośrednictwem programu AnyDesk? Wszystko musielibyśmy wyjaśnić i sprawdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna pisze:

Witam zostałam oszukana przez brokera, nadal mam z nimi kontakt bo dalej próbują, wszystkie wpłaty robiłam sama ale patrzyli przez any-desk czy dałoby się coś z tym zrobić? Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Z tym może być problem, ale to już sprawie musiałby się przyjrzeć bliżej prawnik od spraw cyberbezpieczeństwa. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marek pisze:

Dzień dobry korzystałem z brokera Fin Exchange jakieś 2 miesiące i wygenerowałem pewne zyski ( całkiem spore ) które chciałem przesłać na swoje konto , niestety wysyłając środki nie dotarły na podane konto , pytając o to brokera powiedział że zostały zatrzymane na blockchain i wymaga odemnie zapłaty podatku 19% w celu odblokowania tych środków ktore rzekomo po o płaceniu podatku mają trafić na moje konto. Ostatnio przeczytałem negatywne opinie o tej firmie i nie jestem pewien czy nie chcą mnie naciągnąć na pieniadze których nie posiadam musiałbym się zapożyczyć jest to dla mnie duże ryzyko. PROSZE O POMOC ! NIE WIEM CO ROBIC …

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marku. tak zwykle wyglądają oszustwa na tzw. „inwestycje”. Zazwyczaj przy wypłacie środków pojawia się konieczność opłacenia podatku albo innych dodatkowych opłat. Zwykle, ostatecznie znikają wpłacone środki i wszystkie inne płatności, które zostały dokonane. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach, chociaż faktyczna pomoc nie zawsze jest możliwa. Wstępną analizę swojej sprawy otrzyma Pan jednak u nas bezpłatnie. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Franciszek Błaszczyk pisze:

Dzień dobry zostałem oszukany . Nabrałem pożyczek wpłaciłem pieniądze na binanse bo tak mi kazał pan z bicenter.pro . Kazał mi pozakładać konta w bankach że ich firma będzie mi pomagała wpłacić na binanse pieniądze bo oni jeszcze jedna takom kwotę chcieli żeby mnie zweryfikować . Firma mi przelewała kasę ale policja zablokowała mi aplikacje a ja nie wiem o co chodzi. Zaczełem się bać

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Franciszku. Odpowiedzieliśmy Panu na zadane pytanie w innym komentarzu.

Franciszek Błaszczyk pisze:

Dzień dobry zostałem oszukany . Nabrałem pożyczek wpłaciłem pieniądze na binanse bo tak mi kazał pan z bicenter.pro . Kazał mi pozakładać konta w bankach że ich firma będzie mi pomagała wpłacić na binanse pieniądze bo oni jeszcze jedna takom kwotę chcieli żeby mnie zweryfikować . Firma mi przelewała kasę ale policja zablokowała mi aplikacje a ja nie wiem o co chodzi.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Franciszku. Pomagamy w tego rodzaju sprawach, ale możliwość pomocy uzależniona jest od okoliczności w jakich doszło do oszustwa. Oceną sprawy zajmuje się prawnik od spraw cyberbezpieczeństwa. Wstępna analiza sprawy jest bezpłatna. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Gabriela pisze:

Dzień dobry. Zostałam oszukana przez Brokera. Namówił mnie abym przesłała kryptowalutę na inny adres przez Moonpay. Obiecywał że zarobię. Namawiał mnie na coraz więcej, mówiąc że to prowizje, potwierdzenia itp. Kiedy nie chciałam więcej wpłacać i szukałam innych wyjść, broker przestał się odzywać mimo moich wiadomości. Czy jest możliwość odzyskania pieniędzy? Największy problem jest w tym że nie jestem pełnoletnia, akcja zaczęła się też ok. 2 miesiące temu.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Gabrielo, zajmujemy się pomocą w podobnych sprawach. Musimy jednak poznać Pani sprawę znacznie bliżej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Greg pisze:

Witam kozystalem z any desk wszystko z ich pomocą

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Czy potrzebuje Pan pomocy? Nie rozumiemy za bardzo czy wpis jest informacyjny czy też chciałby Pan uzyskać pomoc?

Lubomir pisze:

Dzień dobry. Zostałem oszukany 160.funtuf UNI-CO
516 091 298

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się podobnego rodzaju sprawami, ale musimy poznać Pana sprawę bliżej, aby udzielić więcej informacji. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

BARTŁOMIEJ pisze:

Mam gruby temat. Dość dobrze znany broker w bezczelny sposób oszukuje klientów na koncie akcyjnym prowadzonym w PLN, gdy chodzi o transakcje zawierane na giełdach zagranicznych. Myślę , że szkody mogą iść w dziesiątki milionów.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Bartłomieju. Chętnie poznamy całą sprawę i Pana historię. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośba o opis sprawy i dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Nataliia pisze:

Proszę o kontakt telefoniczny,zostałam oszukana.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Nie pozostawiła Pani kontaktu telefonicznego do siebie. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o opis sprawy i dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marcin pisze:

Podobnie jak we wcześniejszych komentarzach też zostałem na około 20 tyś podobne sytuacje że najpierw muszę opłacić podatek dopiero będzie możliwa wypłata później zwiększenie jakiegoś limitu to wpłaciłem na krypto Bank który z ich pomocą założyłem a miałem tylko wpłacić i na drugi dzień wypłacić proszę o jaką kolwiek pomoc z góry dziękuję

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marcinie. Musielibyśmy bliżej przyjrzeć się Pana sprawie. Zgłoszeń tego rodzaju oszustw mamy całkiem sporo i w zależności od przebiegu procederu jesteśmy w stanie pomóc albo stwierdzamy, że pomoc nie będzie możliwa. Wszystko zależy od sytuacji. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Greg pisze:

Witam mam problemy z wyplata srodkow pienieznych z BCG London ltd platforma zarejestrowana w company house w Anglo ale nie posiada licencji move prosic o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Czy pieniądze wpłacał Pan na tą platformę dobrowolnie? Czy instalował Pan jakieś oprogramowanie na komputerze (telefonie) np. AnyDesk?

Adam pisze:

Dzień dobry zostałem oszukany przez brokera jak mam się z tobą skontaktować

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Adamie. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Aneta pisze:

Witam muj braker robił przelew zemną by wypłacić wtrakcie wyskoczył problem tranzakcji muszę wpłacić taką samą sumę pieniędzy bo nie robiłam nigdy tranzakcji takiej sumy i mam zablokowane pieniądze, powiedział że to się nazywa ilustracja sprawdzenie prania brudnych pieniędzy inaczej wiszą w powietrzu, po kilku dniach że mogę wpłacić połowę to zrobimy dwa przelewy na moje konto czy to jest oszustwo proszę o pomoc. Firma nazywa się Enerixinvest

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Aneto. Nie znamy szczegółów sprawy, ale oszustwa na fałszywego brokera to dosyć często spotykane przez nas zjawisko. Trochę osób zgłasza się do nas z tym problemem. Jeśli dany podmiot sam nawiązał z Panią kontakt i zaproponował, że pomnoży Pani środki w różnego rodzaju inwestycjach (np. kryptowaluty) to bardzo prawdopodobne, że działania mogą nosić znamiona oszustwa. Trzeba to jednak sprawdzić. Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości i obawy to na pewno warto skorzystać z pomocy organów ścigania (policja, prokuratura).

Piotr pisze:

Witam.Mam podobny problem z wypłata pieniędzy od „firmy” Blacklands Finance.
Mam zapłacić za otwarcie skrzynki w banku,niby kwotę ubezpieczenia transakcji.
Później ponoć przeleją mi cała kwotę.
Czy banki pobierają jakieś pieniądze za założenie skrzynki?
Ten bank to HSBC.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Piotrze, czy jest Pan pewien, że nie padł Pan ofiara oszustwa? Wskazywany model działania wiele na to wskazuje. Radzimy większą ostrożność.

DAREK pisze:

Witam,widzę że podobnie jak Panie w komentarzach ja też padłem ofiarą przekrętu Lamelle Financial consultans .Zaczynałem od 100 euro,finalnie 22.600 euro .Nikt nie informuje,ze nie wyplacaja na konto.Jak zechciałem wypłacić to to odrazu jakieś opłaty za skrytkę bankową i koszty z tytułu uzyskanych przychodów oraz koszty transferu .A, że onl zarobili dla mnie 56.000tys. euro, to w sumie jest 78.000 i od tej kwoty żądają 4000 euro oplaty.Codzienne dzwonią i straszną , że. jak nie zapłacę to pieniądze zabierze URZĄD Skarbowy W Anglii .I Jeszce że im się należy 11 % prowizji od całości,no ok to akurat prawda.Podobno sami stworzyli tradera i generują zyski ,aby zachęcić ludzi .Chciałbym dowiedzieć się co można zrobić w takiej sytuacji i czy mogę coś odzyskać .Proszę o pomoc w tej sprawie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się tego rodzaju sprawami. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna pisze:

Dzień dobry,
zostałam oszukana przez Lamelle Financial consultants na ponad 20000 euro.
Najpierw kazano mi opłacić skrytkę w Banku gdzie niby poszły moje pieniądze. Ale potem się okazało że w trakcie przelania moich pieniędzy na moje konto tamten Bank niby zazadal 9% od tej całej sumy na potwierdzenie moich danych.
Czy jest możliwość że odzyskam moje pieniądze?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Aleksandro. Zajmujemy się pomocą z tego rodzaju sprawach. Przy czym musimy ocenić daną sprawę, aby powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Elzbieta pisze:

Podoba sytuacja jak u pani Grażyny z komentarza, lamelle financial consultants

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Elżbieto. Zajmujemy się takimi sprawami, ale zanim podejmiemy decyzję co do ewentualnej pomocy musimy dokładniej poznać sprawę. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Michał pisze:

Witam mam podobną sytuację jak pan Mateusz dokładnie z bit center i binance oraz znikającymi pieniędzmi

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry panie Mateuszu. Pomagamy w tego rodzaju sprawach, ale niestety nie zawsze jest to możliwe. Musimy poznać Pana sprawę znacznie bliżej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Mateusz pisze:

Witam zostałem oszukany przez brokera z platformy BitCenter. suma która straciłem to około 140000 złotych. wszystkie pieniadze przechodziły przez platforme Binance lecz przepadły gdzieś. Broker tłumaczył że potrzeba ustalić limit kredytowy i pieniadze zaraz wrócą, czesc pieniedzy widnieje na platformie Bitcenter lecz nie ma zadnej możliwosci wydostania tych pieniedzy reszta poprostu sie rozpłyneła. prosze o pomoc zostałem z długami i praktycznie bez środków do życia poniewaz 3/4 pensji idzie na spłate kredytów.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Mateuszu. W tego rodzaju sprawach pomoc nie jest zwykle łatwa i dana sprawa wymaga sprawdzeniu wielu okoliczności. Musimy ją poznać znacznie bliżej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Grażyna Tryba pisze:

Witam zostałam oszukana przez fałszywego brokera.Falszywa platforma
To Lamelle Financial consultants.LTD
Lewe konto wiegierskie
Co mogę zrobić proszę o kontakt
Dzwonią na telegram z innych numerów

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Grażyno. Pomagamy w podobnych sprawach. Musimy na pewno poznać więcej informacji w Pani sprawie, aby udzielić jakiejkolwiek odpowiedzi w zakresie ewentualnych szans na odzyskanie środków. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Miroslaw pisze:

Zostałem okradziony o 5,500 tys czy odzyskam kase

Dzień dobry Panie Mirosławie. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pana sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Napisaliśmy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Łukasz pisze:

Dzień dobry, mam problem z blokerem
thecointrust.com wpłaciłem tam pianiedze połowę straciłem, więc chcialem zamknąć konto i wypłacić pieniądze i tu zaczyna się problem, konto zablokowali bo nie było wpływów i żeby zakmnac konto mam im wpłacić 16000zl za prowizjie prowadzenia konta i dlatego potrzbuje porady

Dzień dobry Panie Łukaszu, jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z informacją czy będziemy w stanie w przedmiotowej sprawie pomóc. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Artur pisze:

Piszę ponieważ jestem w trudnej sytuacji.
Rozpocząłem inwestycję z blokerem od250€ po trzech dniach przeszliśmy na wyszy poziom i wpłaciłem 2500£.
Następnie bloker mówi że potrzebne jest potwierdzenie i trzeba przelać 2000£ żeby potwierdzić rachunek a pieniądze zaraz wrócą do mnie.Jednak proces został wstrzymany gdzysz wpłata powinna być jednorazowa.
Teraz chce żebym wpłacił 3000£ i napewno wszystko będzie wporzadku. Otworzyłem konto w banku internetowym Wise, wpłacam pieniądze na na aplikacje Binance z której poleceniem przechodzą do aplikacji Bravotrade.co
Nie sądzę że to normalne żeby tak to wyglądało.
Proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Grzegorzu, na nasze oko jest to ewidentna próba oszustwa. Zalecamy, aby zachować szczególną ostrożność. Oczywiście chętnie przyjrzymy się Pana sprawie bliżej, jeśli tylko zechce Pan skorzystać z naszych usług. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Barbara pisze:

Dzien dobry
Pisze ,poniewaz zostalam oszukana przez brokera firmy Maryn Service.
Wplacilam 5000E i teraz nie moge odzyskac. Jest nas spora liczba ludzi , nie wiemy co dalej, .
Maja do mnie dzwonic jutro ; powiedzieli ze jesli jeszcze nie wplace 1450E to strace wszystkie pieniadze. Prosze o szybka rade co im powiedziec.
Bardzo prosze o pomoc i nie tylko ja .
Barbara
Ps. Na wszelki wypadek zostawiam moj nr tel
Tel. 0033 670675245

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Barbaro. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pani sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Alicja pisze:

Dzień dobry,

Też zostałam oszukana przez brokera. Jest jedna firma, która specjalizuje sie w odzyskiwaniu należności zostawię i wam numer 797-304-XXX

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Alicjo. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

KRZYSZTOF pisze:

Witam, dokonałem wpłaty u brokera https://dollarsmarkets.com
Broker zamknaL konto w dniu 27.06.2012 r. i nie mogę odzyskać depozytu i zysków

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Czy wpłacał Pan środki dobrowolnie?