ZEN to kolejna firma z sektora fintech oferująca konta wielowalutowe, które przede wszystkim mają ułatwić podróżowanie i płatności za granicą. Jednak podobnie jak pozostałe produkty z tej gamy wykorzystywane są także do zabezpieczania środków przed komornikiem. Czy to rzeczywiście możliwe? Czy konto Zen jest bezpieczne?

UWAGA! Masz komornika? Być może jeszcze nie wszystko stracone! Zajmujemy się blokowaniem egzekucji komorniczych i odzyskiwaniem środków zabranych przez komornika. Nawet wiele lat wstecz. W niektórych sprawach istnieje szansa na skuteczne działanie. Chcesz dowiedzieć się więcej i uzyskać bezpłatną analizę swojej sprawy? Napisz do nas lub zadzwoń (530 333 130). Nasi konsultanci wytłumaczą Ci co musisz zrobić i jakie informacje ustalić, a prawnicy pomogą w zablokowaniu działań egzekucyjnych.

Czym jest konto ZEN?

Firma ZEN swoją siedzibę ma na Litwie, więc odpowiada przed tamtejszymi przepisami prawa bankowego. Głównym atutem posiadania tego konta jest karta wielowalutowa, która umożliwia obsługę ponad 30 walut. To korzystne rozwiązanie szczególnie dla osób, które dużo podróżują, gdyż dzięki temu mogą zaoszczędzić na kosztach przewalutowania.

Czy konto ZEN jest bezpieczne?

ZEN jest dość popularnym, ale nowym produktem finansowym. Warto zwrócić uwagę na to, że nie jest to pełnoprawny bank, a jedynie firma oferująca swoje usługi, a co za tym idzie nie podlega pod BFG czy też nadzór komisji bankowej. Nie jest jednak też tak, że nie podlega żadnemu nadzorowi. Swoją siedzibę posiada na Litwie i podlega pod nadzór Banku Litwy. Faktem jednak jest, że firma zdobywa coraz większe grono klientów i stale wchodzi na nowe rynki. Obecnie jej usługi dostępne są już w 32 krajach Europy, ale stale się rozwija. Jej ogromną przewagą jest to, że od początku działa ze wsparciem Mastercard, a warunki które oferuje wypadają bardzo korzystnie na tle konkurencji.

Poza możliwością przewalutowania pieniędzy po korzystnym kursie i bez prowizji użytkownicy mają do dyspozycji benefity, które twórcy nazywają Zenfitami. Jednym z ciekawych rozwiązań jest natychmiastowy cashback za zakupy w wybranych sklepach. Dla osób, które często korzystają z zakupów internetowych i nie tylko to świetny sposób na wprowadzenie oszczędności do domowego budżetu. Kolejną zaletą jest oferowana przez firmę dodatkowa gwarancja na sprzęt elektroniczny. Bez dodatkowych opłat możesz zyskać rok gwarancji, jeśli podczas zakupu zapłacisz kartą. Firma oferuje także dość rozbudowany program ochrony zakupów i wsparcie w postaci ZEN Care. Złożenie reklamacji w aplikacji jest bardzo proste, a całą procedurą odzyskania pieniędzy zajmuje się firma.

Choć jest to stosunkowo nowy produkt na rynku, to posiada wiele ciekawych rozwiązań. Wszystko zależy jednak od tego, w jaki sposób używasz swojej karty płatniczej i czy dla Ciebie te rozwiązania będą naprawdę przydatne.

Polski IBAN na koncie Zen a system OGNIVO

System OGNIVO to baza danych, do której mają dostęp niektóre podmioty, w tym także komornicy. Zarejestrowane są w niej wszystkie podmioty bankowe, zarówno komercyjne jak i spółdzielcze, które posiadają swoją siedzibę na terenie Polski. I tutaj właśnie jest ten myk, które wykorzystują podmioty takie jak ZEN. Firma ta posiada swoją siedzibę na Litwie, a więc nie figuruje w bazie danych systemu OGNIVO. Jednak należy pamiętać, że firma stale się rozwija, a Revolut jeszcze do niedawna był wykorzystywany w podobnych celach. Obecnie zmieniło się to, gdyż firma nawiązała współpracę z polskimi bankami, a co za tym idzie możliwe jest już jej wykrycie w systemie.

Co ciekawe możesz założyć konto ZEN z polskim numerem IBAN, a więc Twój pracodawca bez problemu może przelać Twoje wynagrodzenie na to konto, jednak działa to na nieco innych zasadach. Właścicielem tego rachunku jest ZEN, a więc nie ma na nim Twoich danych osobowych. Właśnie dlatego konto na tę chwilę jest bezpieczne jeśli chodzi o zajęcie komornicze. Czy tak pozostanie? Tego nie wiadomo, gdyż możliwe jest, że firma będzie  podążała podobną drogą jak Revolut.

Czy opłaca się zakładać nowe konto, aby uchronić środki przed egzekucją?

Jak już wiesz, system OGNIVO to baza danych, która obejmuje wszystkie polskie konta bankowe. Jest ona stale aktualizowana, więc nawet jeśli założysz nowe konto bankowe, komornik wcześniej czy później dowie się o tym. W dodatku zmiana numeru rachunku, na które wpływa wynagrodzenie nie zawsze jest tak prosta i wiąże się z koniecznością dopełnienia wielu formalności w pracy. Jeśli więc planujesz założyć nowy rachunek bankowy, aby uchronić swoje środki przed egzekucją komorniczą, założenie go w Polskim banku będzie rozwiązaniem na chwilę. Założenie konta Zen wydaje się więc pewniejszym i w pełni legalnym rozwiązaniem. Jednak warto pamiętać o tym, że nie zawsze to co jest legalne jest tak naprawdę zgodne z prawem.

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Przede wszystkim komornik ma do dyspozycji różne narzędzia, więc może także przeprowadzić egzekucję z innych środków np. zająć wypłatę czy przeprowadzić egzekucję z nieruchomości. Poszukiwanie konta bankowego, którego nie dostrzeże komornik jest więc rozwiązaniem dla osób, które poza tym nie mają żadnego innego składnika majątku, z którego mogłaby być przeprowadzona egzekucja. Jeśli pracujesz, a Twoja wypłata wpływa na to konto, możesz liczyć się z tym, że komornik zwróci się bezpośrednio do Twojego pracodawcy.

Co ciekawe, niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że celowe ukrywanie majątku przed komornikiem, a co za tym idzie utrudnianie mu wykonania wyroku sądowego jest karane przez polskie prawo i uznane za działanie niedozwolone. Jeśli więc trafisz na komornika, który zechce skorzystać z takiej możliwości, to możesz liczyć na karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat, o czym mówi artykuł 300 § 2 kodeksu karnego.

Jak więc uchronić się przed komornikiem?

Ciągłe uciekanie przed odpowiedzialnością i ukrywanie swojego majątku nie jest rozwiązaniem długofalowym i nie rozwiązuje tak naprawdę problemu. Jedynym skutecznym sposobem jest rozwiązanie swojego problemu z zadłużeniem i pozbycie się komornika raz na zawsze. Nie koniecznie chodzi o kolejne pożyczki czy kredyty konsolidacyjne, gdyż często prowadzą one tylko do zwiększenia zadłużenia i nakręcenia spirali. Jak zatem wyjść z długów? Jedynym skutecznym sposobem jest oddłużanie, o którym więcej pisaliśmy w tym artykule. Jeśli jednak Twoją sprawę przejął już komornik warto przede wszystkim spróbować porozumieć się z wierzycielem i przedstawić mu sensowną propozycję spłaty kredytu. Jeśli przystanie on na Twoją propozycję i potwierdzi to pisemną ugodą, możesz liczyć na zawieszenie egzekucji na ten czas.

UWAGA! Nie podejmuj rozmów z wierzycielem lub komornikiem bez uprzedniej konsultacji z prawnikiem zajmującym się pomocą w wychodzeniu z długów. Twoje nieostrożne i wynikające często z niewiedzy działania mogą być dla Ciebie niekorzystne i niemożliwe do odwrócenia.

Dzięki temu koszty Twojego zadłużenia nie będą rosły, a Ty powoli będziesz dążyć do swojego celu, czyli życia bez długów. Najważniejsze jednak jest przedstawienie takiej propozycji, którą będziesz w stanie udźwignąć, gdyż w każdej chwili wierzyciel może ponownie zwrócić się do komornika o wszczęcie egzekucji, kiedy nie będziesz spłacał zadłużenia zgodnie z harmonogramem.

Bywa jednak też tak, że wierzyciel nie chce negocjować. Wtedy możesz spróbować innego sposobu na wyjście z zadłużenia lub oddać swoją sprawę w ręce kancelarii zajmującej się w profesjonalny sposób oddłużaniem. Dlaczego warto? Przede wszystkim taka firma posiada ogromne doświadczenie i dokładnie wie w jaki sposób rozmawiać z wierzycielami, a także co należy sprawdzić, aby umorzyć część lub nawet całe zadłużenie. Dodatkowo kiedy Twoje interesy reprezentuje kancelaria masz pewność, że sprawa jest prowadzona zgodnie z prawem, a wszelkie składane dokumenty odpowiednio napisane. Poza tym, zyskujesz wsparcie i pomocną dłoń, która wskaże Ci jaką ścieżką należy podążać, a także co można zrobić w Twojej sytuacji. Prawnicy, to osoby z ogromnym doświadczeniem w tych kwestiach, którzy doskonale znają różne możliwości i pomogą Ci wybrać tę, która będzie najlepsza w Twoim przypadku.

Chcę wyjść z długów, jak to zrobić?

Masz za sobą pierwszy, najważniejszy krok – przyznanie się do swojego problemu i chęć zmiany obecnej sytuacji. Jeśli chcesz rozpocząć nowe życie bez długów – skontaktuj się z nami, przedstaw nam swoją sprawę i niezbędne dokumenty, które ułatwią nam analizę. Pierwsze spotkanie jest całkowicie darmowe i dowiesz się na nim, jakie kroki możemy podjąć i co zrobić, aby żyć bez długów.

Skontaktuj się z nami:


4.7/5 - (47 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Krzysztof pisze:

W lutym wyjeżdżam do Niemiec do pracy. Jeżeli założę konto w niemieckim banku,czy konto będzie bezpieczne od zajęcia komornika? Czy takie bezpieczeństwo da mi również ZEN ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Krzysztofie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Andrzej pisze:

Dzień dobry
Jakie są ceny usług Państwa. Co jeżeli jest to nakaz z innego powodu niż kredyt, pożyczka.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Andrzeju. Cennik dotyczący usług standardowej antywindykacji sądowej i egzekucyjnej dostępny jest na naszej stronie pod tym linkiem: https://www.eurolege.pl/cennik/

Natomiast w sprawach o charakterze niestandardowym możliwa jest indywidualna wycena sprawy, która dokonuje prawnik, do którego skierowana została sprawa. Bez analizy prawnej sprawy – która jest u nas bezpłatna – nie jesteśmy w stanie Panu napisać nic więcej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.