Już dzisiaj, ok godziny 10:00 rozpoczęło się odczytywanie wyroku przed Sądem Okręgowym w Gdańsku w sprawie Amber Gold. Niestety, ale ze względu na bardzo dużą liczbę pokrzywdzonych przestępstwem – jest ich kilkanaście tysięcy – całkowite odczytanie wyroku zajmie składowi orzekającemu w sprawie aż 3 miesiące! Sędziowie muszą między innymi odczytać wszystkie imiona i nazwiska osób pokrzywdzonych w sprawie Amber Gold.

Dla nieznających materii ogłaszania wyroków wskazujemy, że mowa jest tutaj o ogłoszeniu sentencji wyroku, a więc ogłoszenie kto, za co i za jaki ewentualnie okres został oskarżony oraz na co został skazany w związku z wykonaniem czynu przestępnego. Ile czasu i miejsca zajmie sporządzenie uzasadnienia takiego wyroku? Już chyba możemy zacząć obawiać się o lasy 😉

Kiedy sentencja wyroku?

Sędzia Lidia Jedynak poinformowała, że odczytanie wyroku potrwać może nawet trzy miesiące. Wszysto dlatego, że jak wyjaśniła Sędzia, na ten moment udało jej się dotrzeć w ogłoszeniu wyroku do 24 tomu akt. Natomiast sentencja wyroku jest w tomie 60! Z tych względów zaplanowano kilkadziesiąt posiedzeń sądu, które będą odbywały się przez cztery dni w tygodniu, od 9:00 do 14:00.

Przypomnijmy, że w sprawie, w której na ławie oskarżonych przed Sądem Okręgowym w Gdańsku zasiedli małżonkowie P. minęły już 3 lata. W sprawie przesłuchano olbrzymią ilość świadków (730 świadków), zebrano ogromną ilość dokumentów oraz zabezpieczono majątek o wielkiej wartości. W sprawie przeprowadzono ponad 180 rozpraw! Niestety, ale jak donoszą media, szansa na odzyskanie pieniędzy przez osoby pokrzywdzone jest iluzoryczna.

Afery Amber Gold i GetBack – tysiące osób poszkodowanych!

Czym zajmowała się spółka Amber Gold? Przyjmowała depozyty pieniężne i miała lokować je w złocie. Spółka miała inwestować w drogocenny kruszec, kusząc wysokimi jak na tamte czasy, zyskami z inwestowania, które znacząco przewyższały zyski ze standardowych lokat bankowych.

Co ciekawe, afera Amber Gold, chociaż medialnie najbardziej nagłośniona nie była w ostatnich latach największa. Zdecydowanie bardziej kosztowną aferą, przez którą inwestorzy stracili więcej pieniędzy była afera GetBack. Z szacunkowych danych wynika bowiem, że w sprawie Amber Gold straty inwestorów sięgały ok. 851 milionów złotych, zaś w aferze GetBack straty szły w miliardy i miały wynieść ok. 2,5 miliarda złotych.

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:


5/5 - (3 votes)

Kategorie: Wiadomości

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.