Firma windykacyjna GetBack wzywa Cię do zapłaty długu? A może Fundusz Get Pro pozywa Cię do sądu o zapłatę, a sąd w sprawie wydaje nakaz zapłaty? Jeśli nie wiesz jak się bronić musisz obowiązkowo przeczytać nasz artykuł. Dowiesz się jak skutecznie obronić się przed działaniami firmy windykacyjnej.

W artykule poruszymy także kwestie dotyczące komornika z wniosku Funduszu GetPro. Wskażemy sposoby uchylenia egzekucji komorniczej oraz warunki, które trzeba spełnić w celu zablokowania działalności komornika. Zapraszamy do przeczytania całego materiału.

Wezwanie do zapłaty z firmy GetBack. Co robić w tej sytuacji?

Firma windykacyjna GetBack to jeden z czołowych graczy rynku obrotu wierzytelnościami w Polsce. Znajduje się w czołówce obok takich podmiotów jak Kruk S.A., Best oraz Ultimo. Jeśli więc otrzymałeś wezwanie do zapłaty z tej firmy to na pewno jesteś wśród wielu osób z podobnym problemem. Niech nie uśpią Twojej czujności chwilowe zawirowania wokół spółki GetBack. Musisz stale uważać na kontakty z tym windykatorem, bowiem pracują tam bardzo dobrzy specjaliści.

W pierwszej kolejności pamiętaj, że to nie Ty masz się tłumaczyć firmie windykacyjnej dlaczego nie zapłaciłeś jakiegoś kredytu/pożyczki 10 lat temu. To firma windykacyjna Get Back żąda od Ciebie pieniędzy. Dlatego to ona powinna wykazać się przed Tobą wszystkimi dokumentami, na podstawie których będziesz mógł wywnioskować, że dług na pewno jest należny. Warto też zwrócić uwagę i na to, czy roszczenie dochodzone przez GetBack nie jest przedawnione (LINK: https://www.eurolege.pl/nowe-terminy-przedawnienia-na-niekorzysc-konsumentow/ ).

Obrona przed windykacją z GetBack.

Czego nie powinieneś robić w kontakcie z firmą windykacyjną bez uprzedniej, dogłębnej analizy prawnej swojej sytuacji? Przede wszystkim nie możesz uznawać zadłużenia. Jednym z podstępnych sposób firmy windykacyjnej jest wysyłanie projektów ugody. Czy warto podpisywać ugodę z firmą windykacyjną GetBack? Wszystko zależy od okoliczności danej sprawy, a decyzję w tym zakresie nie podejmuj samodzielnie, ale skonsultuj zawsze z prawnikiem od spraw długów!

Nie obyłoby się w przypadku Get Back również bez telefonów z windykacji. Potrafią dzwonić w godzinach, w jakich akurat nie możesz albo nie chcesz rozmawiać. Jeśli chcesz niedogodności zamienić w odrobinę zabawy, a przy okazji dowiedzieć się coś więcej o rzekomym zadłużeniu to skorzystaj z naszego poradnika jak rozmawiać z windykatorem przez telefon.

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Musisz wiedzieć, że firma windykacyjna nic nie może zrobić pod przymusem wobec Twojej osoby. Wszystkie próby wymuszania spłaty zadłużenia mogą być traktowane jako uporczywe nękanie. Za takie nękanie może nawet należeć Ci się odszkodowanie.

Chcesz odpisać firmie windykacyjnej GetBack na wysłane do Ciebie wezwanie do zapłaty? Już wiesz, że nie musisz. Jednak jeśli chciałbyś to zrobić to uważaj na każde słowo. Każda Twoja pomyłka, nawet drobna, może zostać użyta w przyszłym sporze sądowym. Nie uznawaj zadłużenia. Raczej kieruj pytania, a nie potwierdzaj.

Sądowy nakaz zapłaty z GetPro Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. Firma Get Back pozywa do sądu. Uzasadnienie sprzeciwu.

Otrzymałeś nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym z powództwa Funduszu GetPro i teraz nie wiesz co z tym zrobić? A może zamiast nakazu zapłaty dostałeś wezwanie na rozprawę? To wbrew pozorom może być dobra wiadomość i nie ma powodu do niepokoju. Dzięki temu będziesz miał możliwość podjęcia walki na równych warunkach w sądzie. A stąd już prosta droga do całkowitego oddłużenia! Co jednak musisz zrobić?

Przede wszystkim zanotuj datę odbioru nakazu zapłaty. Możesz to zrobić na kopercie albo na samym nakazie zapłaty. Pamiętaj, że na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty masz jedynie 2 tygodnie od dnia odbioru przesyłki. Czas działa zdecydowanie na Twoją niekorzyść.

Musisz pamiętać, że jeśli GetPro Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty złożył pozew na urzędowym formularzu, to Ty też musisz zachować taką samą formę przy sprzeciwie.

Firma Get Back (GetPro) pozywa do sądu. Uzasadnienie sprzeciwu – zarzuty

Kolejna kwestia to zarzuty przeciwko roszczeniu GetPro Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, na którego zlecenie działa GetBack oraz właściwe uzasadnienie sprzeciwu. Zarzutów może być wiele. Jeden z najskuteczniejszych to oczywiście zarzut przedawnienia. Jednak żaden zarzut nie będzie w pełni skuteczny, jeśli go nie uzasadnimy i nie poprzemy należytymi tezami. Tutaj właśnie kluczową rolę odgrywa uzasadnienie sprzeciwu od nakazu zapłaty. W tym właśnie miejscu musisz dokładnie napisać dlaczego nie zgadzasz się z wydanym przez sąd nakazem zapłaty. Musisz wypunktować w tym miejscu windykatora. Jeśli tego nie zrobisz albo zrobisz to nieprawidłowo to możesz przegrać sprawę sądową i płacić nienależny lub przedawniony dług!

GetPro Fundusz – komornik. Jak zablokować egzekucję?

Niestety, ale wiele osób zgłasza się do nas dopiero na etapie postępowania komorniczego na wniosek GetPro. Piszemy niestety, ponieważ szanse pozytywnego załatwienia sprawy na etapie egzekucji zawsze są znacznie trudniejsze niż na etapie postępowania sądowego. Nie oznacza to jednak, że trzeba się poddawać. W naszej Kancelarii EUROLEGE od wielu la pomagamy osobom zadłużonym na etapie postępowań egzekucyjnych. Pomogliśmy już setkom osób nie tylko umorzyć egzekucję, ale też… ODZYSKAĆ PIENIĄDZE! Tak, odzyskanie pieniędzy zabranych przez komornika też jest możliwe. Trzeba jednak wiedzieć jak to zrobić i od czego zacząć.

Przede wszystkim musisz sobie odpowiedzieć na pytanie: „czy zanim pojawił się w moim życiu komornik z GetPro otrzymywałem/am jakiekolwiek pisma z sądu w tej sprawie?”. Jeśli odpowiedź brzmi: „NIE” to niemal możemy pogratulować Ci umorzenia egzekucji :)

Dlaczego niemal, a nie na pewno? Bowiem wszystko zależeć będzie jeszcze od dokładnego zbadania sprawy i podjęcia skutecznych kroków formalnych. A nie jest to niestety zadanie łatwe. Wymaga dużo wiedzy praktycznej, podpartej teorią i trochę cierpliwości. Nie musisz jednak martwić się o załatwianie wszystkich formalności. W Kancelarii EUROLEGE już dawno temu uruchomiliśmy specjalny zespół prawników, którzy zajmują się sprawami na etapie egzekucji komorniczych. W Twojej sprawie również możemy zapewnić Ci fachową pomoc. Co ważne, za wstępną analizę sprawy komorniczej nic nie płacisz! Tak, dobrze rozumiesz, jest ona w całości darmowa.

Jak więc możesz się do nas zgłosić po pomoc? Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych czasów wprowadziliśmy możliwość zgłoszenia swojej sprawy on-line. Wszystko zrobisz więc zdalnie, w zaciszu własnego domu i bez konieczności wychodzenia. Oto sposoby bezpiecznego i szybkiego kontaktu:


4.7/5 - (28 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wyroki sądowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Halina pisze:

Proszę o pomoc miałam nie spłacony debet w 2000 roku od 2018 komornik zabiera mi z emerytury należność w tej chwili odezwała się firma o ugodę bo ponoć ZUS nie przesyła im kasy

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Karolino. Pomagamy osobom zadłużonym w wychodzeniu z długów. W Pani sprawie trzeba przede wszystkim sprawdzić, czy egzekucja prowadzona jest na podstawie niewadliwego tytułu wykonawczego. Gdyby tytuł wykonawczy był wadliwy to wówczas stanie się możliwe umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. U nas wstępna analiza prawna sprawy jest całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje.
Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o opis Pani sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.