Kobieta z Piaseczna przekazała oszustom 600 tysięcy złotych na leczenie znanego aktora, Clinta Eastwooda. Chociaż taka naiwność nie mieści się w głowie to wyłudzeń na znane gwiazdy jest coraz więcej. Bo metoda oszustów jest bardzo sprytna i dopracowana niemal do perfekcji.
O tym nietypowym wyłudzeniu napisał Polska Agencja Prasowa. Oszuści podawali się za syna znanego aktora i przez wiele miesięcy urabiali mieszkankę Piaseczna wyciągając od niej łącznie aż 600 tys. zł rzekomo na leczenie ojca!

W gotówce i kryptowalucie!

Jak można dać się wciągnąć w taką pułapkę? Metoda oszustów jest dopracowana do perfekcji. Wykorzystują oni Internet i wyszukują osoby spragnione kontaktów z innymi ludźmi. „Syn” aktora poznał Polkę w serwisie społecznościowym. Nawiązali a potem przez dłuższy czas podtrzymywali bliskie relacje. Kiedy wyczuł, że ofiara ufa mu bezgranicznie zaczął prosić o pieniądze dla ojca.
Oszuści twierdzili, że choć aktor jest bogaty to ma zablokowane konta bankowe. Mamili też kobietę zamiarem zakupu nieruchomości w Polsce. A co niezwykle ciekawe oprócz tradycyjnych przelewów domagali się płatności w kryptowalutach. Zapewne dlatego, że są idealnym środkiem płatniczym dla środowisk przestępczych, bo trudno wyśledzić transakcje realizowane za ich pomocą.

Nie daj się naciągnąć!

Metoda zastosowana wobec mieszkanki Piaseczna nie jest za to niczym nowym. Stanowi swoiste połączenie sposobu działania „analogowych” oszustów matrymonialnych z tzw. przestępstwem nigeryjskim. Pewien nowy element stanowi zbieranie pieniędzy na leczenie Clinta Eastwooda, kłamstwo szyte dość grubymi nićmi – pisze bezprawnik.pl.

Oszustwa na znanych aktorów zdarzają się coraz częściej. Pod koniec roku media informowały o mieszkance powiatu chełmskiego, która dała się naciągną oszustowi podającemu się za czarnoskórego aktora, Willa Smitha. Kobieta przekazała mu aż 45 tys. zł.
Przestępcy udało się ją przekonać, że nawiązała znajomość na Instagramie ze znanym aktorem, który poprosił ją o odebranie przesyłki zawierającej diamenty i gotówkę o wartości kilku milionów dolarów. Musiała tylko wpłacić pieniądze na specjalny certyfikat i opłacenie cła. Po czym słuch po aktorze zaginął. A dwa dni temu mieszkanka powiatu hrubieszowskiego straciła 160 tys. zł po zawarciu znajomości ze „znanym tajwańskim aktorem”, korty poprosi ją o przechowanie biżuterii i nagrody. Musiała tylko zapłacić za przesłanie paczki z kosztownościami z Ameryki.

Gdzie szukać pomocy mając długi?

Kancelaria EUROLEGE od lat pomaga osobom zadłużonym. Nie ma znaczenia, czy sprawa jest na etapie przedsądowym i dłużnik jest nękany przez firmy windykacyjne, albo trafiła do komornika czy sądu. W każdej sytuacji staramy się znaleźć takie rozwiązanie, aby dług zdecydowanie zmniejszyć, albo anulować w całości. Chcesz dowiedzieć się więcej? Współpracujący z nami prawnicy są do Twojej dyspozycji.
Zgłoszenia swojej sprawy możesz dokonać na wiele wygodnych i bezpiecznych sposobów. Nie musisz nawet wychodzić z domu czy pracy. Pamiętaj, że czas działa na Twoją niekorzyść. Im dłużej zwlekasz tym trudniej uwolnić się od długu!
Oto kilka wygodnych i bezpiecznych form kontaktu z nami:

Opracowano na podstawie: pap.pl oraz bezprawnik.pl


5/5 - (1 vote)

Kategorie: Wiadomości

O Autorze

Bogumił Fura

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.