⚡ WYGRANA! Pozew sądowy z Bank Handlowy S.A. ✍ Jak się bronić? - Antywindykacja EuroLege

Pozew, wezwanie do zapłaty i komornik z Bank Handlowy w Warszawie. Jak anulować zadłużenie?

bank handlowy s.a. jak wygrać w sądzie sprawę nakaz zapłaty

Oceń artykuł: 

Dostałeś sądowy nakaz zapłaty albo pozew z wezwaniem na rozprawę w sprawie gdzie powodem jest Bank Handlowy S.A.? Dobrze trafiłeś, bo całkowite anulowanie długu bankowego jest możliwe! W dzisiejszym artykule pod lupę bierzemy właśnie tą firmę i doradzamy na co zwracać uwagę, a także co robić kiedy zostaniesz pozwany do sądu.

Pamiętaj, że nie musisz walczyć z bankiem na własną rękę. Nasi prawnicy wygrali już setki spraw sądowych z powództwa banków. Wygraliśmy też dziesiątki takich gdzie dług wynikał z kredytu w Bank Handlowy S.A. i anulowaliśmy całe zadłużenie! Jeszcze dziś skontaktuj się z nasza kancelarią i skorzystaj z bezpłatnej analizy prawnej swojej sprawy.

W Twojej sprawie z Bank Handlowy S.A. jest już może komornik? Na pomoc wcale nie musi być za późno! Chcesz wiedzieć jakie warunki musisz spełnić żeby zablokować komornika? Na końcu artykułu znajdziesz odpowiedź.

Sprawa sądowa z Bank Handlowy w Warszawie. Jak się bronić?

Bank Handlowy S.A. to jeden z banków działających na terytorium Polski. Praktyka pokazuje, że nie ma jednolitej praktyki w pozywaniu przez Bank Handlowy w Warszawie. Część pozwów trafia do sądów zwykłych, w których wydawane są nakazy zapłaty w postępowaniu upominawczym oraz nakazy zapłaty w postępowaniu nakazowym. Większość jednak pozwów kierowanych jest do e-sądu, który wydaje w skali masowej nakazy zapłaty w elektronicznym postępowaniu upominawczym.

Kilka miesięcy temu napisała do nas Pani Sylwia z województwa Świętokrzyskiego maila takiej oto treści:

„Wiele dobrego słyszałam o Państwa działalności. Tym razem i ja muszę poprosić o pomoc. Wzięliśmy kiedyś z byłym mężem kredyt na remont mieszkania. Niestety, mąż zostawił mnie z dziećmi i kredytami, a sam wyjechał za granicę. Nie mam z nim kontaktu. Ledwo wiążę koniec z końce, a tutaj dostaję nakaz zapłaty z e-sądu. Pozwał mnie Bank Handlowy w Warszawie. Czy mogę jakoś umorzyć ten dług? Proszę serdecznie o pomoc. Wierzę w sprawiedliwość i Waszą pomoc.”

Bardzo poruszyła nas sytuacja Pani Sylwii. Wyjątkowo do sprawy przydzieliliśmy dwóch prawników, którzy mieli za zadanie dokonać wnikliwej i kompleksowej obsługi prawnej.

Nakaz zapłaty i sprzeciw od nakazu zapłaty z Bank Handlowy S.A. Sprzeciw uchylony w całości!

Jeden z przydzielonych prawników do obsługi sprawy Pani Sylwii wniósł sprzeciw od nakazu zapłaty. Konsekwencją skutecznie wniesionego sprzeciwu w EPU było jego całkowite uchylenie i przekazanie sprawy do sądu tradycyjnego. Czyli sądu właściwego ze względu na miejsce zamieszkania pozwanej. Przed e-sądem Bank Handlowy S.A. nie przedstawił żadnych dowodów. Konieczność odniesienia się do twierdzeń pozwu musiała nastąpić dopiero po otrzymaniu dokumentów źródłowych od strony przeciwnej.

Bank Handlowy w Warszawie przedstawia dokumenty i czekamy na proces…

W standardowej sprawie, która swój początek bierze w e-sądzie, dokumenty związane ze sprawą docierają do pozwanego dopiero po kilku miesiącach. Tak też było w sprawie Pani Sylwii. Musieliśmy długo czekać, aby w końcu zajrzeć w dokumenty i ustalić jaką przyjąć linię obrony i zobaczyć. Ustalić, na czym konkretnie Bank Handlowy S.A. w Warszawie opiera swoje roszczenie procesowe.

W kolejnym piśmie prawnik reprezentujący w sprawie interesy Pani Sylwii rozwinął i uściślij zarzuty kierowane jeszcze w sprzeciwie od nakazu zapłaty w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Bank Handlowy S.A. zarzucił mecenasa stertą makulatury, z której tak naprawdę tylko kilka dokumentów miało istotne znaczenie dla rozstrzygnięcia sprawy.

Co nie grało w dokumentach przede wszystkim? Pieniądze z kredytu udzielonego przez Bank Handlowy S.A. miały powędrować na konto prywatne męża Pani Sylwii. Konto, do którego nasza podopieczna nie miała nigdy dostępu. Nie było więc wiadomo czy, a jeśli tak to ile pieniędzy trafiło na konto jej byłego, życiowego partnera.

Okazało się, że powodowy bank natrafił na trudny do zgryzienia orzech. Sąd nie odpuszczał. Prowadzący Pani Sylwii sprawę prawnik naciskał na dokumenty źródłowe. Jednak Bank Handlowy S.A ich nie przedstawiał. Być może ich nie miał?

Powództwo z Bank Handlowy S.A. oddalone w całości!

Wynik procesu nie był dla nas zaskoczeniem. Ze znajdującego się w aktach sprawy sądowej materiału nie wynikało, aby roszczenie dochodzone przez Bank Handlowy S.A. było udowodnione. A to właśnie liczy się w cywilnej spawie sądowej. Sąd orzeka na podstawie dowodów, jakimi dysponuje, jakie zapewnią jej obie strony procesu. Nie było dowodów do zasądzenia to i wynik nie mógł być inny. Pełen SUKCES! Powództwo oddalone w całości!

Oczywiście szczęście nieopisane. Jednak najbardziej poruszające dla nas w całej historii było to, że z pełnej obaw, przygnębienia i leków Pani Sylwii wydobyliśmy w końcu wierzącą w swój sukces i szczęście kobietę. I takim oto sposobem kolejny z naszych podopiecznych uzyskał korzystny wynik w sprawie sądowej. Dołączył również do grona osób zadowolonych z naszej pomocy 😊Bank Handlowy S.A. – komornik na zlecenie banku. Jak zablokować egzekucję?

Czy wiesz, że egzekucję komorniczą na wniosek Bank Handlowy S.A. można zatrzymać? Wszystko zależy jednak od tego, czy w Twojej sprawie sąd – jeszcze na etapie postępowania rozpoznawczego – popełnił błąd w zakresie doręczeń. Jak to sprawdzić? Najprostszym i najszybszym sposobem – chociaż nie dającym 100% pewności – jest odpowiedź na pytanie: “czy zanim pojawił się komornik otrzymywałem/am jakiekolwiek pisma z sądu w sprawie z Bank Handlowy S.A.?”. Jeśli odpowiedź na tak postawione pytanie brzmi: NIE, to oznacza, że niemal pewnym jest, że zablokowanie działań komorniczych leży na wyciągnięcie ręki.

Jedna uwaga, zablokowanie egzekucji komorniczej nie jest zadaniem łatwym. Wymaga dużej wiedzy teoretycznej, znacznej praktyki oraz cierpliwości. Jeśli nie masz wiedzy i doświadczenia prawnego, a do tego cierpliwość nie jest Twoją mocną stroną, to lepiej nie zaczynaj całego procesu samodzielnie.

Dlatego w naszej Kancelarii EUROLEGE utworzyliśmy specjalny zespół prawników od spraw egzekucji komorniczych. Działając wiele lat pomogliśmy już setkom osób nie tylko umorzyć liczne egzekucje komornicze, ale także… POMOGLIŚMY ODZYSKAĆ PIENIĄDZE zabrane przez komornika! Tak, dobrze rozumiesz, po umorzeniu egzekucji komorniczej z powodów leżących po stronie sądu możliwe jest odzyskanie zabranych środków. A jeśli straciłeś/aś dom, mieszkanie czy samochód to możliwym jest uzyskanie stosownego odszkodowania.

Jak możesz się z nami skontaktować? Wszystko jest bardzo proste. Dzięki technologii zdalnej komunikacji prawnik od spraw antywindykacji dostępny jest na wyciągnięcie ręki. W naszej Kancelarii EUROLEGE wszystko załatwisz zdalnie, bez konieczności wychodzenia z domu. I co ważne, u nas wstępna analiza sprawy jest całkowicie bezpłatna.

Oto kilka bezpiecznych i wygodnych sposobów kontaktu z nami:

  1. zadzwoń pod numer: 530 333 130
  2. napisz maila na: kontakt@eurolege.pl
  3. napisz wiadomość na Facebooku: https://www.facebook.com/darmowyprawnik/
  4. wyślij zgłoszenie przez formularz: https://eurolege.pl/anuluj-dlug/

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA