Dostałeś sądowy nakaz zapłaty albo pozew z wezwaniem na rozprawę w sprawie gdzie powodem jest Bank Handlowy S.A.? Dobrze trafiłeś, bo całkowite anulowanie długu bankowego jest możliwe! W dzisiejszym artykule pod lupę bierzemy właśnie tą firmę i doradzamy na co zwracać uwagę, a także co robić kiedy zostaniesz pozwany do sądu.

Pamiętaj, że nie musisz walczyć z bankiem na własną rękę. Nasi prawnicy wygrali już setki spraw sądowych z powództwa banków. Wygraliśmy też dziesiątki takich gdzie dług wynikał z kredytu w Bank Handlowy S.A. i anulowaliśmy całe zadłużenie! Jeszcze dziś skontaktuj się z nasza kancelarią i skorzystaj z bezpłatnej analizy prawnej swojej sprawy.

Sprawa sądowa z Bank Handlowy w Warszawie. Jak się bronić?

Bank Handlowy S.A. to jeden z banków działających na terytorium Polski. Praktyka pokazuje, że nie ma jednolitej praktyki w pozywaniu przez Bank Handlowy w Warszawie. Część pozwów trafia do sądów zwykłych, w których wydawane są nakazy zapłaty w postępowaniu upominawczym oraz nakazy zapłaty w postępowaniu nakazowym. Większość jednak pozwów kierowanych jest do e-sądu, który wydaje w skali masowej nakazy zapłaty w elektronicznym postępowaniu upominawczym.

W tym miejscu musisz wiedzieć, że w bankach pracują ludzie. A tam gdzie są ludzi pojawiają się także błędy związane z ich czynnościami. Nie jest więc tak jak głosi ludowe przysłowie, że „pewne jak w banku”. Na pewno jeśli chodzi o sprawy zadłużeń widzimy na własnej praktyce jak wiele błędów potrafią popełniać banki w trakcie jak i po zawarciu umów z klientami.

Jakie błędy mogą popełniać banki i na zwracać uwagę? O tym poniżej.

Nakaz zapłaty i sprzeciw od nakazu zapłaty z Bank Handlowy S.A. Sprzeciw uchylony w całości!

Co robimy kiedy otrzymujemy zgłoszenie, że ktoś został pozwany do sądu o zapłatę przez bank, chwilówkę albo windykatora? U nas naturalnie przydzielany jest jeden z prawników do obsługi prawnej spraw procesowych. Skutkiem tego jest wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty do sądu, który ten nakaz zapłaty wydał. Konsekwencją skutecznie wniesionego sprzeciwu w EPU albo w postępowaniu zwykłym było jest jego całkowite uchylenie Jeśli jest to e-sąd następuje umorzenie postępowania. Jeżeli natomiast jest to sąd tradycyjny, to wówczas następuje zmiana trybu postępowania na zwykły proces. Musisz wiedzieć drogi czytelniku, że brak odpowiedzi na pismo sądowe może rodzić przeróżne komplikacje prawne. Włącznie z możliwością toczenia wobec Ciebie przymusowej egzekucji komorniczej. Dlatego jeśli nie potrafisz się zabrać za takie rzeczy to lepiej powierz sprawę profesjonalistom. Wielkim błędem jest nie robić nic i czekać z „założonymi rękami”.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i umorzyć postępowanie.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego odwołania oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
UMÓW ROZMOWĘ

Bank Handlowy i proces sądowy…

Teraz opiszemy jak wygląda standardowa sprawa, która swój początek bierze w e-sądzie. Dokumenty związane ze sprawą docierają do pozwanego dopiero po kilku miesiącach. Zazwyczaj trzeba długo czekać, aby w końcu zajrzeć w dokumenty i ustalić jaką przyjąć linię obrony i zobaczyć co odpisać. Ustalić, na czym konkretnie Bank Handlowy S.A. w Warszawie opiera swoje roszczenie procesowe.

W kolejnym piśmie prawnik reprezentujący w sprawie interesy Klienta rozwija i uściśla zarzuty kierowane jeszcze w sprzeciwie od nakazu zapłaty w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Bank Handlowy S.A. zazwyczaj przedstawia duże ilości dokumentów, z których jednak dla wprawnego specjalisty tylko kilka z nich ma istotne znaczenie dla rozstrzygnięcia sprawy.

Co może nie grać w dokumentach przede wszystkim? Powodów może być wiele, ale głównie chodzi o sprawy związane z samym zawarciem umowy, jej wykonywaniem oraz sposobem zakończenia obowiązywania umowy, czyli wypowiedzeniem. Bez zaglądania konkretnie w treść dokumentów ciężko jest cokolwiek powiedzieć. Jako Kancelaria zajmująca się każdego dnia podobnego typu sprawami mamy opracowane pewne modele działań. Niemniej indywidualne podejście zawsze jest podstawą.

Powództwo z Bank Handlowy S.A. oddalone w całości!

Wynik procesu niekiedy jest, a niekiedy nie jest dla nas zaskoczeniem. Bywa tak, że mimo silnych argumentów wskazujących na potrzebę oddalenia powództwa sąd je zasądza. Nie jest to jednak coś co nas załamuje. Zawsze wówczas zachęcamy do złożenia apelacji, czyli środka odwołania do sądu wyższej instancji. Cierpliwość i wiara w sukces, to właśnie liczy się w cywilnej spawie sądowej. Sąd orzeka na podstawie dowodów, jakimi dysponuje, jakie zapewnią mu obie strony procesu. Trzeba jednak wiedzieć, że sąd wydaje wyrok na podstawie własnych przekonań i doświadczenia patrząc na zgromadzony w sprawie materiał dowodowy. Jeśli uzna, że zarzuty przeciwko dokumentom w sprawie są na tyle mocne, aby oddalić powództwo to zrobi to bez względu na własne, wewnętrzne przekonania. Dlatego wiara w sukces powinna towarzyszyć pozwanemu zawsze do końca procesu.

Oczywiście szczęście nieopisane, kiedy możemy zakomunikować naszemu Klientowi, że sprawa jest w całości wygrana Dzięki naszej pracy już setki, tysiące osób otrzymało pomoc i wyszło z długów. Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas lub zadzwoń. Chętnie pomożemy, doradzimy :)

[wbcr_php_snippet id=”20005″]
[wbcr_php_snippet id=”19100″]
[wbcr_php_snippet id=”19661″]


4.7/5 - (9 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wyroki sądowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.