Sąd Rejonowy Gdańsk – Północ i Gdańsk Południe. Pozew i wezwanie na rozprawę. - Antywindykacja EuroLege

Sąd Rejonowy Gdańsk – Północ i Gdańsk Południe. Pozew i wezwanie na rozprawę.

Sąd Rejonowy Gdańsk Północ i Gdańsk Południe Nakaz zapłaty oraz wezwanie na rozprawę

Oceń artykuł: 

Dostałeś nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym lub nakazowym albo wezwanie na rozprawę wraz z pozwem z Sądu Rejonowego Gdańsk – Północ albo Gdańsk – Południe i zastanawiasz się co z tym zrobić? W naszym dzisiejszym artykule opisujemy co zrobić kiedy do Sądu Rejonowego Gdańsk – Północ albo Gdańsk – Południe pozwie was firma windykacyjna, firma pożyczkowa albo bank. Zachęcamy do lektury.

Przesyłka sądowa z Sądu Rejonowego Gdańsk – Północ i Gdańsk – Południe. Jak się zachować?

Na terenie całego kraju działają setki sądów rejonowych. Wydają nakazy zapłaty zarówno w postępowaniach upominawczych jak i w postępowaniach nakazowych. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na sądy w dużych miastach. Do takich należy nie tylko Warszawa z tak znaczącymi sądem jak Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli, ale też na inne miasta wojewódzkie. W tym właśnie Gdańsk.

Co jednak zrobić, kiedy to do naszych drzwi zapuka listonosz i przyniesie nakaz zapłaty z Sądu Rejonowego Gdańsk – Północ albo Gdańsk – Południe?

Nakaz zapłaty z Sądu Rejonowego Gdańsk – Północ i Gdańsk – Południe. Co robić?

Przede wszystkim musisz zachować spokój i zanotować datę odbioru przesyłki sądowej. Po drugie pamiętaj, że na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty masz jedynie 2 tygodnie. Termin liczy się od dnia otrzymania przesyłki z sądowym nakazem zapłaty.

Pamiętaj, że warunkiem skutecznego wniesienia sprzeciwu od nakazu zapłaty otrzymanego z sądu jest zachowanie warunków formalnych pisma. Najistotniejsze jest, że jeśli otrzymałeś nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym albo nakazowym, a pozew dołączony do niego został złożony na formularzu, to Ty również jako pozwany musisz sprzeciw albo zarzuty od nakazu zapłaty złożyć na urzędowym formularzu. W przeciwnym wypadku ryzykujesz odrzuceniem sprzeciwu i przegraną w procesie. Sąd nie rozpatrzy wówczas Twoich racji i podstaw zaskarżenia. Finalnie ryzykujesz, że przez ten błąd zawita do Ciebie komornik, chociaż mogłeś mieć rację. Co więcej, dług mógł być np. przedawniony. To jednak nie będzie miało już znaczenia.

Wezwanie na rozprawę z Sąd Rejonowy Gdańsk – Północ albo Gdańsk – Południe

Kolejnym pismem jakie możesz otrzymać z Sądu Rejonowego Gdańsk – Północ albo Gdańsk – Południe jest wezwanie na rozprawę z bankiem, firmą windykacyjną albo firmą pożyczkową. W takiej sytuacji Sąd Rejonowy Gdańsk – Południe albo Gdańsk – Północ dołącza do takiego zawiadomienia pozew. Zazwyczaj zobowiązuje Ciebie jako pozwanego do złożenia odpowiedzi na pozew w terminie nie krótszym niż 2 tygodnie. Wykonanie tej czynności procesowej jest bardzo istotne. Jeśli jej nie wykonasz w przepisanym przez sąd terminie, to narażasz się na przegraną w procesie. Dlaczego? Wszystkie Twoje ewentualne wnioski, twierdzenia i zarzuty podniesione po terminie złożenia odpowiedzi na pozew mogą zostać oddalone albo pominięte. Ostatecznie w takiej sytuacji możesz otrzymać niekorzystny wyrok zaoczny Jednak wniesienie sprzeciwu podlega już opłacie sądowej, w przeciwieństwie do sprzeciwu od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym, który wolny jest od opłat sądowych.

Oczywiście, kiedy powierzysz sprawę specjaliście, np. przydzielonym Ci z Kancelarii EuroLege, to wówczas nie masz obowiązku stawiać się na posiedzeniu sądu. W większości przypadków byłoby nawet lepiej, aby sprawa odbyła się bez Twojej obecności. Z resztą strona przeciwna, czyli bank, firma windykacyjna czy pożyczkowa ani jej pełnomocnicy procesowi w 99% spraw nie pojawiają się na rozprawach.

Możesz również skorzystać z pomocy naszych prawników w formie całkowicie anonimowej. Wejdź na nasze forum kredytowe i zadaj pytanie. Chętnie udzielimy Ci odpowiedzi.

Sąd Rejonowy Gdańsk – Południe. Kontakt.

Jeżeli jesteś zainteresowany kontaktem do Sądu Rejonowego Gdańsk – Południe to podajemy poniżej jego dane teleadresowe:
Adres: ul. 3 Maja 9A, 80 – 802 Gdańsk
Telefon: (58) 32 42 550 – sprawy cywilne

Mail: boi@gdansk-poludnie@sr.gov.pl
Strona internetowa: https://www.gdansk-poludnie.sr.gov.pl

Sąd Rejonowy Gdańsk – Północ. Kontakt

Poniżej, podobnie jak w przypadku pierwszego z gdańskich sądów, podajemy dane teleadresowe do Sądu Rejonowego Gdańsk – Północ:
Adres: ul. Piekarnicza 10, 80 – 126 Gdańsk
Telefon: (58) 32 13 700

Mail: informacja.srgdapn@sr.gov.pl
Strona internetowa: http://www.gdansk-polnoc.sr.gov.pl/srgdapn2/index.php

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA