Pozwany: Bank BPH S.A. (dawniej: GE Money Bank S.A.)

Kolejna sprawa, w której sąd I instancji przyznał nam rację. Sprawa dotyczyła kredytu frankowego (CHF) zawartego z Bank BPH S.A. (poprzednio GE Money Bank S.A.). Powództwo przez naszego prawnika zostało złożone w imieniu Klienta do Sadu Okręgowego w Lublinie.

Co było i jest przedmiotem postępowania? W sprawie dochodzimy nieważności całej umowy kredytowej, która pierwotnie została zawarta w złotych i aneksem po kilku miesiącach przemodelowana na kredyt indeksowany do franka szwajcarskiego.

Bank bronił się domagając wykluczenia z umowy jedynie zapisu o ustalaniu kursu w oparciu o marżę banku z dalszym pozostawieniem jego konstrukcji jako kredytu indeksowanego. Sąd nie podzielił jednak stanowiska banku i stwierdził nieważność całej pierwotnej umowy kredytowej.

Wygraliśmy przed sądem I instancji (SO w Lublinie). Teraz czekamy na batalię przed wyższa instancją, a więc Sądem Apelacyjnym w Lublinie. Wierzymy głęboko w nasze argumenty i to, że wyrok się utrzyma. Mamy za sobą udane procesy w podobnych sprawach frankowych, które kończyliśmy prawomocnie utrzymaniem wyroku pierwszoinstancyjnego.

  • Wyrok Sądu Okręgowego w Lublinie I C 1646/21

Uwolnij się z pułapki kredytu frankowego!

Skontaktuj się z nami:

Niczym nie ryzykujesz. Zgłoszenie i konsultacja do niczego nie zobowiązują. W każdej chwili możesz się wycofać.


4.7/5 - (44 votes)

Kategorie: Case study Kredyty frankowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.