Pozwany: PKO BP S.A.

Sprawa kredytów frankowych silnie dotknęła też największy bank w Polsce, czyli PKO BP S.A. Kolejna sprawa dotyczy właśnie tego banku, który pozwaliśmy do Sądu Okręgowego w Rybniku w imieniu naszych Klientów. Chodziło tym razem o ustalenie nieważności całości umowy kredytu frankowego. Jak zakończył się proces przed śląskim sądem?

Wyrokiem Sąd stwierdził nieważność całej umowy kredytowej. Kredyt pierwotnie udzielony na kwotę 70.000,00 zł został uznany za nieważny. Naturalnie nie liczyliśmy na to, że PKO BP S.A. podda się bez dalszej walki. W tego rodzaju sprawach apelacja ze strony przegranego banku jest standardem. Patrząc jednak na najnowsze wyroki w sprawie frankowiczów jesteśmy spokojni o pozytywne rozstrzygnięcie w drugiej instancji.

Co zrobią Klienci, kiedy już ostatecznie i prawomocnie wygrają proces? Mają oni zamiar dokonać potrącenia przysługujących im roszczeń o zwrot uiszczonych kwot, które obecnie nie przekraczają jeszcze kwoty wypłaconego przez bank kapitału. Taki ruch ze strony kredytobiorców frankowych jest ważny, ponieważ uniemożliwia działania banku na przyszłość albo znacząco redukuje jego możliwości procesowe, w szczególności co kwoty możliwe do odzyskania wobec wystąpienia ewentualnego zwrotu nienależnego świadczenia.

  • Wyrok Sądu Okręgowego w Rybniku I C 2100/20

Uwolnij się z pułapki kredytu frankowego!

Skontaktuj się z nami:

Niczym nie ryzykujesz. Zgłoszenie i konsultacja do niczego nie zobowiązują. W każdej chwili możesz się wycofać.


4.8/5 - (31 votes)

Kategorie: Case study Kredyty frankowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.