Rynek usług finansowych jest różnorodny i należą do niego nie tylko banki czy firmy pożyczkowe, ale także SKOKi. To alternatywa, która od lat działa i ma swoje głębokie tradycje. Jednak wokół kas oszczędnościowo-kredytowych powstało sporo mitów, a ich działalność wciąż wielu kojarzy się z oszustwem i miejscem, w którym kredytów udziela się osobom z problemami finansowymi. Sprawdź czym tak naprawdę jest SKOK i czy łatwo uzyskać w nim pożyczkę.

UWAGA! Masz problem z długami? Zalegasz z płatnościami rat kredytów albo chwilówek? W Kancelarii EUROLEGE pomagamy na terenie całej Polski. Oddłużanie to nasza specjalność. Pomagamy na każdym etapie sprawy. Również w sprawach sądowych oraz komorniczych. Wstępna analiza sprawy jest bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje.

Czym jest SKOK?

SKOK to skrót, który oznacza spółdzielcza kasa oszczędnościowo-kredytowa. Podstawową różnicą, która odróżnia je od banków jest to, że swoje usługi finansowe kierują jedynie do członków. Poza tym, oferują usługi, które praktycznie w niczym nie różnią się od tych bankowych. Udzielają pożyczek, umożliwiają założenie konta, posiadanie karty płatniczej czy założenie lokaty. Tak samo jak banki komercyjne podlegają pod nadzór KNF. Oferta kas oszczędnościowo-kredytowych skierowana jest do osób fizycznych, także tych które prowadzą działalność gospodarczą.

Nie ma co ukrywać, że większość osób kieruje swoje kroki do kasy właśnie w celu uzyskania dodatkowego finansowania. Kredyty konsolidacyjne czy gotówkowe na dowolny cel to główne produkty, które oferują SKOKi.

Jak zostać członkiem SKOK-u?

Według ustawy z 5 listopada 2009 roku o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych, członkiem może zostać osoba fizyczna, która połączona jest z kasą więzią o charakterze zawodowym lub organizacyjnym. Jednak tak naprawdę zapis ten to czysta teoria. Aby zostać członkiem wystarczy wypełnić i podpisać umowę, zapłacić wpisowe i wykupić przynajmniej jeden udział. Oznacza to, że może dołączyć praktycznie każdy, kto zgodzi się spełnić powyższe warunki.

Czy SKOK posiada gwarancję BFG?

Od 2013 roku SKOKi tak samo jak banki objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Oznacza to, że Twoje środki do wysokości 100 tys. Euro są całkowicie bezpieczne. Nawet kiedy SKOK ogłosi upadłość, to system gwarantowania depozytów zwróci Ci zgromadzone na rachunku oszczędności.

To czy SKOK jest bezpieczny, to jedno z najczęściej zadawanych pytań. Głównie ze względu na to, że kilka lat temu nastąpił ogromny kryzys i wiele kas ogłosiło upadłość.

Czy SKOK ma mniejsze restrykcje kredytowe?

Przyjęło się, że w SKOKu prościej otrzymać dodatkowe środki niż w banku. To prawda. Nie oznacza to jednak, że osoba z bardzo słabym scoringiem BIK czy taka, która posiada duże zadłużenie w innych bankach otrzyma kredyt. Tak jak firmy oferujące chwilówki, tak samo SKOKi przeprowadzają podstawową weryfikację klientów. Nie wymagają jednak wysokiej zdolności kredytowej. Dlatego wiele osób, które pomimo stabilnej pracy i w miarę dobrej sytuacji finansowej otrzymało odmowę w banku, dostanie dodatkowe środki w SKOKu.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i umorzyć postępowanie.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego odwołania oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
UMÓW ROZMOWĘ

Szczegółowe warunki kredytu zawsze zależą ostatecznie od sytuacji danego klienta i od tego jak jego ryzyko ocenia analityk. Jednak kasy starają się znaleźć rozwiązanie nawet dla klientów z gorszą zdolnością kredytową proponując np. dodatkowe ubezpieczenie.

Aby zachęcać nowych klientów do skorzystania z oferty, SKOKi proponują promocje na pożyczkę bez prowizji czy niższą marżę po zapisaniu się do kasy.

Wniosek o kredyt w SKOK krok po kroku

Większość SKOKów podobnie jak banki komercyjne prowadzi swoją działalność także w formie elektronicznej. Wystarczy więc złożyć elektroniczny formularz lub skontaktować się z infolinią, gdzie konsultant po uzupełnieniu podstawowych danych o Twojej sytuacji finansowej udzieli Ci wstępnej informacji kredytowej.

Sama analiza zdolności kredytowej jest szybka, a pieniądze w większości przypadków dostępne jeszcze tego samego dnia. Specjaliści rozpatrują każdy wniosek indywidualnie i sprawdzają każdego klienta pod kątem ryzyka. Podstawowe wymagania są jednak takie same jak w bankach czy innych instytucjach finansowych. Każda osoba składająca wniosek o pożyczkę musi:

  • Mieć ukończone 18 lat
  • Posiadać dochód, najlepiej stałe zatrudnienie
  • Posiadać dowód osobisty
  • Nie mieć znaczących zadłużeń
  • Posiadać telefon komórkowy

Wbrew krążącym opiniom osoby z komornikiem lub dużym zadłużeniem nie otrzymają wsparcia w SKOKu. Każdy klient podlega weryfikacji w BIK. SKOK udzielając kredytu bierze na siebie ryzyko. Właśnie dlatego osoby, które mają znaczące problemy finansowe nie otrzymają tam kredytu. Czy to oznacza, że dla takich osób nie ma żadnego sposobu na wyjście z długu?

Rozwiązaniem może okazać się pożyczka konsolidacyjna, która jest w ofercie SKOK. Dzięki konsolidacji długu możesz ustabilizować swoją sytuację finansową i przenieść wszystkie zobowiązania w jedno miejsce. Przez rozłożenie ich w czasie zyskasz niższą ratę, którą będziesz w stanie spłacać. Nie zalecamy jednak co do zasady konsolidacji długów. Można śmiało powiedzieć, że konsolidacja długów robiona na szybko i bez głowy to prosta droga do czegoś co nazywamy spiralą zadłużenia.

SKOK nie jest rozwiązaniem dla wszystkich, jednak z pewnością posiada mniejsze restrykcje w udzielaniu kredytów niż banki. Jeśli do tej pory otrzymywałeś odmowę w bankach nie wykluczone, że w SKOKU uzyskasz finansowanie. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji kredytobiorcy. Z pewnością pod kątem kosztów kredytowych jest to opcja dużo bardziej opłacalna niż w przypadku chwilówek, gdzie RRSO potrafi być bardzo wysokie.

Masz problemy finansowe? Poszukaj wsparcia

Posiadasz zadłużenie i nie wiesz jak rozwiązać swoją trudną sytuację? Skorzystaj ze wsparcia naszej kancelarii, gdzie dokładnie przeanalizujemy Twoją sytuację i podpowiemy, jakie korki warto podjąć. Wstępna analiza sprawy jest całkowicie darmowa. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i staramy się pomóc w rozwiązaniu problemów.

Skontaktuj się z nami:


4.7/5 - (53 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Natalia pisze:

Witam mam złom historię kredytową czy mam szanse na kredyt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Natalio. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Katarzyna pisze:

Jestem w bik jakie mam szanse otrzymac pozyczke w Skok .Posiadam zyranta.Jakie mam szanse z zyrantem

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Dariusz pisze:

Czy mając najniższą krajową muszę płacić komornikowi raty które mi wyznaczył do spłaty zoobowiązania

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Dariuszu. Minimalna krajowa podlega ochronie przed egzekucją komorniczą, chyba, że dotyczy egzekucji za alimenty. Więcej na ten temat pisaliśmy na naszym blogu w tym materiale: https://www.eurolege.pl/ile-moze-zabrac-komornik/
Przede wszystkim jednak należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.