Można by powiedzieć „rzecz niebywała”. Firma windykacyjna Kancelaria Medius S.A. ogłosiła, że zawiesza spłaty swoich obligatariuszy, czyli „de facto” wierzycieli, którzy pożyczyli jej pieniądze wykupując wyemitowane przez spółkę obligacje.

Przyczyny decyzji Kancelarii Medius S.A.

Powód takiej decyzji? Firma windykacyjna zainwestowała w hiszpański rynek długów pokaźne pieniądze. Aktualnie, aż 63% portfela wierzytelności spółki to wierzytelności rynku hiszpańskiego. Jak się okazuje Hiszpanie zaprzestali masowo spłacać swoje „potencjalnie istniejące” zobowiązania wobec Kancelarii Medius S.A. A co by się stało, gdyby Polacy zrobili to samo?

Zarząd Kancelarii Medius S.A. twierdzi, że zaprzestanie wykupu obligacji jest wynikiem siły wyższej, spowodowanej epidemią COVID-19. Tylko, czy firma windykacyjna Kancelaria Medius S.A. wstrzyma się teraz ze ściąganie należności od osób, do których pisze wezwania do zapłaty? O tym zapewne dowiemy się niebawem, ale raczej nie ma co na to liczyć 😊

Ile do oddania ma windykator swoim wierzycielom?

Jak donoszą media, do spłaty firma windykacyjna Kancelaria Medius S.A. ma … 37.000.000,00 zł (trzydzieści siedem milionów złotych)!

Jak skończy się ta historia? Nie wiemy, ale na pewno będziemy Państwa informować o dalszym jej przebiegu.

Źródło: https://www.pb.pl/firma-windykacyjna-przestaje-spalacac-dlugi-987525

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:


4.2/5 - (5 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wiadomości

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.