Otrzymałeś wezwanie na rozprawę, pozew albo nakaz zapłaty z sądu z powództwa Funduszu Sekurytyzacyjnego Eques Creditum? W naszym dzisiejszym poradniku dowiesz się czym jest Fundusz Eques Creditum oraz w jaki sposób podejmować skuteczną obronę w sprawach przeciwko temu podmiotowi. Zapraszamy do lektury.

Pamiętaj, że nie musisz walczyć z tą firmą na własną rękę. Nasi prawnicy wygrali już tysiące spraw sądowych z powództwa firm windykacyjnych, w tym wiele takich gdzie pozywał Fundusz Eques Creditum.  W każdej takiej sprawie anulowaliśmy całe zadłużenie! Jeszcze dziś skontaktuj się z nasza kancelarią i skorzystaj z bezpłatnej analizy prawnej swojej sprawy.

Komornik z EQUES CREDITUM? Na to też możemy mieć rozwiązanie. O wszystkim dowiesz się po przeczytaniu całego materiału.

Czym jest Fundusz Eques Creditum? Czy muszę płacić pieniądze na rzecz Eques Creditum?

Eques Creditum jest jednym z wielu działających na polskim rynku obrotu wierzytelności Niestandaryzowanym Sekurytyzacyjnym Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym. Jego najbardziej znaczącą konkurencją na rynku są takie Fundusze jak: Prokura, Best, Hoist, Kredyt Inkaso oraz Ultimo. W największym skrócie można powiedzieć, że działalność Funduszu Eques Creditum polega na skupowaniu wierzytelności z rynku za pewną część ich ceny nominalnej, a następnie dochodzenie tych wierzytelności w drodze polubownej albo sądowo – egzekucyjnej.

Kiedy w Twoim życiu może pojawić się Fundusz Eques Creditum? Jeśli kiedyś wziąłeś kredyt w banku, np. Alior Bank albo pożyczkę w chwilówce, np. MoneyMan, VIVUS czy Bocian Pożyczki, to mają one możliwość zbycia istniejących oraz wymagalnych wierzytelności, jakie posiadają wobec Twojej osoby. Mówiąc najprościej, bank albo firma pożyczkowa mogą swobodnie sprzedawać długi swoich klientów.

Zawiadomienie o cesji wierzytelności i wezwanie do zapłaty z Eques Creditum. Czy coś odpisywać?

Pierwszym sygnałem, że Twoje zadłużenie zostało zbyte na rzecz Funduszu Eques Creditum będzie pismo informujące Ciebie jako potencjalnego dłużnika o cesji wierzytelności. W tym piśmie albo w kolejnym, które możesz niebawem otrzymać, Fundusz Eques Creditum wyśle Ci wezwanie do zapłaty. A wszystko pod rygorem skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, co w efekcie ma obciążyć Ciebie kosztami procesu. Kiedy bank albo firma pożyczkowa sprzedaje zadłużenia widniejące u nich jako niespłacone? Najpierw wysyłają do Ciebie wypowiedzenie umowy kredytu albo pożyczki, a następnie uznają, iż całość zadłużenia wynikająca z umowy jest wymagalna i istniejąca w podanej wysokości.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i umorzyć postępowanie.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego odwołania oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
UMÓW ROZMOWĘ

Czy powinieneś się bać? Otóż absolutnie nie!

Informacja, że Twoje hipotetyczne albo rzeczywiste zadłużenie sprzedane zostało do Funduszu Eques Creditum powinieneś potraktować jako coś pozytywnego. Dlaczego? W przypadku ewentualnego sporu sądowego z firmą windykacyjną Eques Creditum masz większe szanse na wygraną niż wówczas, gdyby pozew do sądu złożył bezpośrednio bank albo firma pożyczkowa, w której miałeś mieć zaciągnięty kredyt albo pożyczkę.

Pamiętaj, że jeśli otrzymujesz pisma z kancelarii prawnej obsługującej Fundusz Eques Creditum to musisz wiedzieć, że nie masz obowiązku, a nawet nie powinieneś na nie odpowiadać samodzielnie. Dlaczego? Narażasz się na uznanie długu i pewną przegraną w procesie sądowym, który zapewne niebawem Cię czeka! Nie możesz również dokonywać wpłat, chociażby najmniejszych, jeśli nie skonsultowałeś sprawy ze specjalistą z zakresu antywindykacji. W przeciwnym razie możesz doprowadzić do sytuacji, w której na własne życzenie zapłacisz więcej, niż powinieneś.

Pozew, nakaz zapłaty albo wezwanie na rozprawę z Eques Creditum. Jak się bronić?

Jeśli otrzymałeś nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym z sądu z powództwa Funduszu Eques Creditum to nie powinieneś popadać w panikę. Masz 2 tygodnie na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty do sądu. Jeśli nie wiesz jak samodzielnie napisać sprzeciw od nakazu zapłaty i wnieść go do sądu to powinieneś skorzystać z pomocy profesjonalisty. Firmy windykacyjne czekają tylko na Twój błąd formalny albo brak wiedzy prawniczej, co ułatwi im wygranie sprawy. W naszej Kancelarii zapewniamy osobom pozwanym przez banki, firmy pożyczkowe oraz windykacyjne, w tym Eques Creditum fachową pomoc prawną. Swoją sprawę możesz zgłosić tutaj.

A co, jeśli jednak sąd nie wydał w Twojej sprawie nakazu zapłaty? Jako pierwsze pismo z sądu dostaniesz zawiadomienie o terminie rozprawy oraz pozew. W takiej sytuacji zamiast sprzeciwu od nakazu zapłaty będziesz musiał wnieść do sądu odpowiedź na pozew. Nie jest to zadanie wcale łatwiejsze niż napisanie sprzeciwu od nakazu zapłaty. Dlatego warto w takiej sytuacji również skorzystać z pomocy specjalistów. Oczywiście o  pomoc możesz zgłosić się również do nas wysyłając zgłoszenie tutaj: https://www.eurolege.pl/anuluj-dlug/.

Musisz pamiętać, że jako pozwany masz obowiązek nie tylko podnieść dostępne na chwilę pisania pisma zarzuty. Wszystko pod rygorem utraty ich powoływania. Co więcej, musisz należycie je uzasadnić. Niestety największe problemy bywają z uzasadnieniami zarzutów, bowiem samo zgłoszenie zarzutu przedawnienia to często za mało. Jeśli podnosisz jakikolwiek zarzut, to jako strona go podnosząca musisz go w jakiś logiczny sposób wykazać. Jeśli tego nie zrobisz, to sąd może nie uwzględnić Twoich twierdzeń.

EQUES CREDITUM – komornik sądowy. Czy to już koniec?

Egzekucja komornicza na wniosek Eques Creditum nie musi oznaczać końca batalii o całkowite oddłużenie. Jak najbardziej możliwe są działania, ale wszystko na tym etapie zależy od sytuacji i okoliczności. Nie można bowiem sobie ot tak zablokować działań komornika sądowego. W celu wykonania tego trudnego zadania koniecznym staje się uchylenie tytułu wykonawczego wydanego przez sąd. Zadanie nie jest łatwe, wymaga duże zaangażowania czasu, wiedzy i profesjonalnego podejścia do sprawy. Jednak jest jak najbardziej możliwe.

Jednak po kolei. Jak uchylenie prawomocnego nakazu zapłaty z sądu czy wyroku zaocznego jest w ogóle możliwe? Wszystko to zasługa albo wina niedoskonałych przepisów o doręczeniach sądowych i błędów samych sądów. Wiadomym nie od dzisiaj jest, że tam gdzie pracują ludzie popełniane są także błędy. Kiedy jednak sąd popełnia błąd w doręczeniach przesyłek? Takich przypadków mamy kilka, ale zazwyczaj jest to zmiana adresu przez pozwanego albo zmiana jego nazwiska.

Zatem jeśli o całej sprawie sądowej dowiedziałeś/aś się dopiero od komornika, a nie z pisma sądowych to szansa na oddłużenie jest całkiem spora. Teraz tylko trzeba rozpocząć cały proces. Z racji tego, że nie jest to zadanie łatwe i przyjemne dla przeciętnego „Kowalskiego” postanowiliśmy stworzyć w ramach naszej Kancelarii EUROLEGE specjalny zespół prawników od spraw egzekucji komorniczych. Dzięki temu nasi Klienci zyskali szansę na to, aby w szybki i efektywny sposób rozpocząć proces oddłużania. Dzięki takiemu zabiegowi zmniejszyliśmy czas oczekiwania na analizę prawną. To powoduje, że każdy Klient na etapie egzekucji nie musi już czekać w długiej kolejce do rozpatrzenia sprawy.

A teraz najważniejsze. Jeśli doprowadzimy do uchylenia tytułu wykonawczego i umorzenia egzekucji to również… ODZYSKAMY ZABRANE CI PRZEZ KOMORNIKA PIENIĄDZE! Tak, jest to możliwe. Udowodniliśmy, że nasze metody są skuteczne na próbie kilkuset sprawach komorniczych.

Chcesz uzyskać pomoc prawnika od spraw egzekucyjnych Kancelarii EUROLEGE? Nie czekaj, ale zgłoś się jeszcze dzisiaj i rozpocznij walkę o oddłużenie! Działamy na terenie całej Polski. Pomagamy również osobom zamieszkałym za granicą. Do zgłoszenia nam swojej sprawy wystarczy telefon albo inne urządzenie połączone z Internetem. Oto sposoby szybkiego kontaktu z EUROLEGE:


4.6/5 - (25 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wyroki sądowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.