Z każdym rokiem przybywa w Polsce osób zadłużonych. Raporty BIK oraz z KRD wskazują, że zadłużamy się coraz bardziej i na wyższe kwoty. Przyczyny zaciągania zobowiązań finansowych są różne. Zazwyczaj jednak jest to chęć posiadania czegoś, na co aktualnie nas nie stać. Patrzymy optymistycznie w przyszłość w momencie podpisywania umowy kredytu czy pożyczki, a później życie brutalnie weryfikuje nasze oczekiwania. Utrata pracy, nagła choroba, śmierć w rodzinie. Każde z tych wydarzeń może w znaczący sposób zmniejszyć nasze zdolności do spłacania zobowiązań kredytowych. Nie myślimy o nich, ale jak to w życiu bywa, wypadki chodzą po ludziach…

Wobec rosnącego zainteresowania tematyką oddłużania w sieci można znaleźć oferty typu „Pomogę osobie zadłużonej”. Czy warto korzystać z takich propozycji? O tym w poniższym artykule.

Czym jest i na czym polega antywindykacja?

W dużym skrócie antywindykacja to inaczej oddłużanie. Jest to proces składający się z powiązanych ze sobą ściśle działań o charakterze prawnym i faktycznym. Ich celem jest stworzenie sytuacji, w której osoba zadłużona zostaje w całości zwolniona z ciążących na niej zobowiązań albo przynajmniej istniejące długi zostaną zredukowane o co najmniej połowę. Wtedy możemy mówić o skutecznej antywindykacji.

Oddłużanie może polegać na działaniach w obszarze obejmującym sytuację finansową osoby zadłużonej w ogólności. Może także zmierzać do celowanego działania. Punktowego uderzenia w aktualne problemy osoby zadłużonej.

W jaki sposób i przy użyciu jakich metod dokonuje się oddłużania zależne jest od oceny profesjonalnego antywindykatora. Konieczne jest zbadanie sytuacji osoby zadłużonej. Należy poznać dokładnie przyczyny zadłużenia, aktualne saldo zadłużenia oraz ustalić na jakim etapie znajduje się sprawa. To ostatnie jest szczególnie istotne, ponieważ ustala pewne ramy, w których osoba zajmująca się oddłużaniem może się poruszać. Oto etapy, na których możliwe jest oddłużanie:

  • postępowanie przedsądowe,
  • postępowanie sądowe,
  • postępowanie egzekucyjne.

Najwięcej szans na oddłużenie pełne mają osoby, których sprawy znajdują się na etapie postępowania sądowego. Wynika to z faktu, że sprawa poddawana jest pod osąd osoby trzeciej, niezainteresowanej w wyniku, czyli sędziego. Ważne jest jednak zachowanie zasad, a więc przede wszystkim dbanie o zachowanie terminów sądowych. Zazwyczaj na działanie osoba pozwana ma zaledwie 2 tygodnie liczone od dnia odebrania pisma z sądu. Co takiego może otrzymać osoba zadłużona z sądu? Będzie to przede wszystkim nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym.

W takiej sytuacji wystarczy złożyć profesjonalny sprzeciw od nakazu zapłaty. Sprawa może być w EPU. Wówczas staje się konieczne złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty w elektronicznym postępowaniu upominawczym.

Kiedy jednak pozwany – dłużnik otrzymuje sam pozew, to wówczas zobowiązany jest złożyć odpowiedź na pozew. Pismo sądowe, które koniecznie należy złożyć, aby uniknąć orzeczenia sądowego, jakim jest wyrok zaoczny.

Oferty z Internetu – Pomogę osobie zadłużonej.

Tutaj przechodzimy do najważniejszego, czyli wyboru podmiotu, któremu masz powierzyć swoje życiowe sprawy. Najważniejsze, aby był to ktoś, kto posiada udokumentowane doświadczenie w zakresie oddłużania. Same suche i niepoparte niczym zapewnienia muszą wzmóc czujność.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że pomoc oddłużeniowa może być świadczona w różnych miejscach. Mogą to być tradycyjne kancelarie stacjonarne, ale także te działające on-line. W naszej Kancelarii EUROLEGE postawiliśmy na zdalną obsługę klientów. Dzięki temu jesteśmy powszechnie dostępni, a kontakt z nami jest niezwykle prosty. Szybko i bez problemu osoba siedząca po drugiej stronie Polski jest w stanie zgłosić nam swój problem, a my natychmiast możemy sprawę obsłużyć. Współpracujemy z adwokatami i radcami prawnymi z całej Polski. Szybkość działania w sprawach oddłużeniowych jest bardzo ważna. Stąd nie można zwlekać z pójściem do prawnika.

Na co uważać kiedy widzimy ofertę „Pomogę osobie zadłużonej”? Oczywiście sprawdź skąd pochodzi oferta. Jeżeli są to ogłoszenia na stronach typu OLX to należy dokładnie sprawdzić czym jest dany podmiot. Czy posiada swoją stronę internetową, profil np. na Facebooku oraz czy ma jakieś komentarze w serwisie Google. Jeśli nie, to znaczy, że możesz wpaść w kłopoty. Może być to tzw. „krzak”, który może służyć jako podmiot przeładunkowy do kradzieży danych osobowych. W sieci trzeba być na to wyczulonym.

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Pomoc osobie zadłużonej z komornikiem. Czy warto korzystać?

W zakresie pomocy osobom zadłużonym na etapie komorniczym nie zajmuje się wiele kancelarii. Wynika to z tego, że kiedy jest już komornik to wielu prawników rozkłada ręce i mówi, że nic nie da się już zrobić. Jest to oczywiście błąd. Zrobić się coś zawsze da. Począwszy od możliwości negocjacji w toku egzekucji aż do umorzenia egzekucji i odzyskania wszystkich zabranych pieniędzy!

Jeśli w Twojej sprawie egzekucyjnej pojawił się komornik znikąd. Nie miałeś żadnych pism sądowych w tej sprawie, a nagle dokonano zajęcia Twojego konta w banku albo wynagrodzenia za pracę to masz szansę na skuteczne oddłużenie. W naszej Kancelarii EUROLEGE od wielu lat zajmujemy się pomocą osobom zadłużonym z komornikiem. Ważne, aby działać szybko. Im dłużej zwlekasz, tym więcej zabierze Ci komornik. Nie narażaj siebie na niepotrzebny stres z tym związany. Jeśli zechcesz skorzystać z naszej pomocy to załatwimy za Ciebie wszystkie formalności. Przejmiemy na siebie kontakt z sądem i komornikiem. A jeśli w toku egzekucji straciłeś pieniądze odzyskamy je dla Ciebie, o ile rzeczywiście doszło do nieprawidłowości w toku postępowania sądowego poprzedzającego pojawienie się komornika.

A co, jeśli wiedziałeś o sprawie i nie robiłeś? I wówczas pojawił się komornik? Sytuacja jest już zdecydowanie gorsza. Brak odwołania od sądowego orzeczenia zawsze skutkuje uprawomocnieniem się orzeczenia. A te z kolei może łatwo przekształcić się w podstawę egzekucji czyli tytuł wykonawczy. W takiej sytuacji pozostają już tylko negocjacje z wierzycielem w toku egzekucji. Jest to zadanie trudne, niewdzięczne, ale też nierzadko przynoszące skutki. Wszystko zależy od wielu czynników. Chociażby wysokości zadłużenia, odsetek, kosztów oraz osoby wierzyciela i możliwości majątkowych i finansowych osoby zadłużonej.

Gdzie szukać pomocy będąc zadłużonym?

Potrzebujesz pomocy w profesjonalnym oddłużaniu? Napisz do nas lub zadzwoń. Wstępną analizę swojej sprawy otrzymasz całkowicie ZA DARMO! Nie pobieramy żadnych opłat za wstępną poradę. Pobieramy niskie wynagrodzenie tylko za faktycznie podjęte działania. Kiedy uznamy, że pomoc jest niemożliwa to powiemy Ci o tym i nic za to nie zapłacisz. Na pewno warto próbować. Nasi prawnicy i całe biuro obsługi jest do Twojej dyspozycji. Wszystko załatwisz bez konieczności wychodzenia z domu czy pracy. Możesz do nas nie tylko napisać i zadzwonić. Na naszej stronie internetowej istnieje możliwość zamówienia rozmowy telefonicznej przez formularz zgłoszeniowy.

Zgłoś się już teraz po darmową analizę prawną możliwości oddłużenia:
Tel: 530 333 130
Mail: kontakt@eurolege.pl
Formularz zgłoszeniowy: https://www.eurolege.pl/zapytaj-prawnika/


4.8/5 - (53 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.