Dostajesz wezwania do zapłaty od Smart Lease S.A.? A może firma Smart Lease S.A. pozwała Cię do sądu o zapłatę długu, a sąd wydał nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym albo EPU? Dobrze trafiłeś! W naszym dzisiejszym poradniku opiszemy czym jest i jak działa Smart Lease S.A. Wskażemy również w jaki sposób bronić się w sądzie przed pozwami tej firmy. Zapraszamy do lektury.

Czym jest Smart Lease S.A. a czym Obligo windykacja?

Smart Lease S.A. to jedna z bardzo wielu firm windykacyjnych legalnie działających w Polsce. Nie jest co prawda tak rozpoznawalna jak jej wielcy konkurenci, np. Prokura, Kredyt Inkaso czy Hoist, ale jej znaczenie cały czas rośnie. Zauważamy, że z każdym miesiącem pozwy tej firmy stanowią coraz większą ilość ogólnej liczby pozwów składanych do sądów.

Jak to się dzieje, że Smart Lease S.A. przejmuje Twój dług? Wszystko za sprawą cesji wierzytelności. Firma windykacyjna Smart Lease S.A. zawiera umowę zakupu wierzytelności z firmami pożyczkowymi, których w Polsce jest bardzo dużo. W ten sposób staje się wierzycielem pomimo tego, że faktycznie z Tobą nie wchodziła w żadne relacje.

Czy musisz jednak płacić kiedy w Twoim życiu pojawia się Smart Lease? Nie jest to już tak oczywiste. Większość trafiających do naszej Kancelarii EUROLEGE spraw ze Smart Lease S.A. nastręcza pewnych wątpliwości co do istnienia długu w ogóle i uprawnień wierzycielskich. Nie mówiąc już o tym, że zadłużenia te oscylują wokół kwot niemożliwych zasadniczo do normalnego wyliczenia bez zagłębiania się w dokumenty źródłowe. Dlatego tak istotne jest, aby przed podjęciem decyzji o ewentualnym uznaniu roszczenia i jego spłacie dokładnie przeanalizować dokumenty będące podstawą do dochodzenia w/w roszczenia. Najlepiej, aby analizą sprawy zajął się prawnik z doświadczeniem w tematach związanych z antywindykacją sądową i oddłużaniem.

Natomiast zgodnie z informacjami zawartymi na stronie internetowej podmiotu Smart Lease możemy stwierdzić, że Obligo to szereg spółek, których zadaniem jest obsługa wierzytelności przypadających na rzecz windykacji Smart Lease. Obligo upoważnione jest do dochodzenia wierzytelności należnych firmie Smart Lease S.A.

Smart Lease S.A. dostaje sądowy nakaz zapłaty. Obligo i sprawa w sądzie. Zobacz jak się bronić!

Naturalną konsekwencją pozwu o zapłatę jest wydanie przez sąd nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym. Ta standardowa procedura obowiązuje w zdecydowanej większości sądów w kraju. Co ciekawe, Smart Lease S.A. składa pozwy zazwyczaj do jednego sądu, bez względu na miejsce zamieszkania pozwanego. Jaki to sąd? Sąd Rejonowy w Elblągu który ze względu na duże możliwości organizacyjne jest w stanie przyjąć i obsłużyć bardzo dużą ilość spraw. Aktualnie, po zmianach przepisów procedury cywilnej nastąpiły zmiany. Pozwy do sądów tradycyjnych wobec konsumentów przedsiębiorca musi kierować przed sąd miejsca zamieszkania pożyczkobiorcy będącego konsumentem. Zasada ta nie dotyczy e-sądu i procedury EPU. Stąd też aktualnie Smart Lease SA składa pozwy do sądu elektronicznego w Lublinie.

Co zrobić kiedy otrzymasz sądowy nakaz zapłaty? Przede wszystkim należy zachować zimną krew i nie popadać w histerię. Strach i lęk to źli doradcy. Możesz samodzielnie wnieść w takiej sprawie sprzeciw od nakazu zapłaty. Doradzamy jednak w sprawach ze Smart Lease S.A. na skorzystanie z doświadczonego prawnika, jakimi dysponuje np. nasza Kancelaria EUROLEGE.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i umorzyć postępowanie.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego odwołania oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
UMÓW ROZMOWĘ

Dlaczego fachowa pomoc w takich sprawach jest niezbędna? Przede wszystkim na liczne problemy formalne, na jakie trafia osoba nie znająca meandrów procesu cywilnego. Począwszy od składania pism na formularzu, przez zachowanie innych wymogów formalnych po stawianie odpowiednich wniosków i zarzutów. Każdy Twój błąd zawsze zostanie wykorzystany przez stronę przeciwną. A musisz wiedzieć, że po drugiej stronie Smart Lease S.A. reprezentowany jest przez dobrej klasy pełnomocników procesowych. Z pewnością wykorzystają każdy Twój błąd.

Jeśli jednak zdecydujesz się na pisanie sprzeciwu samodzielnie to pamiętaj, żeby postawić odpowiednie wnioski. Musisz wiedzieć, czy nakaz zapłaty zaskarżasz w całości, czy też w części. Wymaga on również Twojego podpisu. Ważne jest także, aby postawić odpowiednie zarzuty. Nie wystarczy ich jedynie wyartykułować. Należy je także sensownie uzasadnić. Brak dobrego uzasadnienia może przekreślić Twoje, nawet najlepsze zarzuty. Z naszego doświadczenia wynika, że przy samodzielnej obronie osoby pozwane do sądów potrafią w sposób całkowicie niezamierzony uznać dług!

Uważaj ponadto na błędy formalne, jak chociażby kwestię formularzy. Każdy błąd może spowodować, że sąd nie będzie czytał Twoich zarzutów. Odrzucenie sprzeciwu od nakazu zapłaty to bardzo poważna sprawa. Skutek? Sprzeciw odrzucony traktowany jest tak, jakby nigdy nie został złożony. A to już szybka droga do tego, aby w Twoim życiu na dobre zagościł komornik z wniosku Smart Lease S.A. Możesz na zawsze stracić możliwość pozytywnego załatwienia sprawy.

Pozew ze Smart Lease S.A. Co robić?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, działanie na własną rękę może się okazać zgubne. Nasza Kancelaria EUROLEGE prowadzi aktualnie kilkadziesiąt spraw ze Smart Lease S.A. W każdej ze spraw uchyliliśmy nakazy zapłaty wydawane przez sąd. A zatem kontrola formalna z naszej strony jest na 100% skuteczna. Właśnie z tym pozwani konsumenci mają największe problemy. Nie wiedzą jak prawidłowo skonstruować i wnieść dobry sprzeciw.

Dlaczego warto nam zaufać? Przede wszystkim dlatego, że mamy blisko 85% skuteczność w sprawach przeciwko firmom pożyczkowym, windykacyjnym i bankom. Doprowadzamy do całkowitego oddłużenia w sądzie albo do znacznego zmniejszenia ogólnej sumy zadłużenia. Wszystko w rozsądnych pieniądzach. Liczba prowadzonych spraw daje nam duże możliwości przeglądu i podejmowania dobrych decyzji procesowych z korzyścią dla klienta.

Jeśli masz sprawę ze Smart Lease S.A. to zachęcamy do kontaktu. Analiza sprawy sądowej jest zawsze bezpłatna!

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:


4.8/5 - (13 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wyroki sądowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.