Masz sprawę sądową o zapłatę długu z firmy Prosperial Sp. z o.o.? A może toczy się wobec Ciebie postępowanie komornicze z wniosku Prosperial Sp. z o.o.? Masz szansę na oddłużenie i uniknięcie wielu przykrych sytuacji. Zapraszamy do przeczytania naszego dzisiejszego wpisu, w którym odpowiemy czym jest Prosperial Sp. z o.o. oraz jak bronić się przed sądowym nakazem zapłaty.

Czym jest Prosperial Sp. z o.o.?

Prosperial Sp. z o.o. jest firmą pożyczkową udzielającą krótkoterminowych pożyczek, tzw. „chwilówek”. Dla większej części osób firma Prosperial Sp. z o.o. znana jest raczej pod marką w jakiej występuje w obrocie, czyli Credilo – strona internetowa: www.coolfinance.pl

Na rynku usług finansowych Prosperial Sp. z o.o. (Credilo) konkuruje z takimi potentatami pożyczkowymi jak np. Provident, VIVUS czy Bocian Pożyczki.

Jednak czego można spodziewać się po firmie Prosperial Sp. z o.o. (Credilo) gdy popadniemy w tarapaty finansowe i nie zapłacimy rat?

Wypowiedzenie umowy pożyczki i windykacja Prosperial Sp. z o.o. (Credilo).

Jeśli można użyć modelowych rozwiązań dotyczących działania firm pożyczkowych to firma Prosperial Sp. z o.o. (Credilo) nie odstępuje od nich. W momencie, w którym osoba zadłużona nie spłaca rat udzielonej pożyczki może liczyć się z tym, że w najbliższym czasie dostanie wezwanie do zapłaty. Dopuszczalne i możliwe są również inne formy windykacji polubownej, jak np., telefon czy SMS. Pamiętać jednak trzeba, że w przypadku zbyt natarczywej windykacji może dojść do uporczywego nękania. A jak wiadomo uporczywe nękanie z windykacji jest przestępstwem, o którym mowa w art. 190a kodeksu karnego.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i umorzyć postępowanie.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego odwołania oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
UMÓW ROZMOWĘ

A jeśli windykacja nie daje zamierzonego rezultatu? Wówczas można spodziewać się takiego pisma jak wypowiedzenie umowy pożyczki. Jest to pismo, które powoduje, że z upływem okresu wskazanego w umowie oraz wypowiedzeniu umowa ulega rozwiązaniu. Oznacza to, że hipotetycznie pożyczkobiorca powinien spłacić całość kwot wskazanych w umowie – pomniejszając rzecz jasna o kwoty już wpłacone uprzednio. Naturalnie po wypowiedzeniu umowy możemy spodziewać się kolejnych wezwań do zapłaty i dalszej windykacji przedsądowej.

Jednak co stanie się, kiedy dalej nie będziemy płacić?

Pozew do sądu z Prosperial Sp. z o.o. (Credilo) i wydany nakaz zapłaty.

Z naszego doświadczenia wynika, że Prosperial Sp. z o.o. (Credilo) najczęściej kieruje sprawy do e-sądu, który wydaje nakazy zapłaty w EPU czyli elektronicznym postępowaniu upominawczym. Jest to specyficzny tryb postępowania, który zdecydowanie ułatwia dochodzenie roszczeń przez firmy windykacyjne, pożyczkowe oraz banki, a nakaz zapłaty z sądu wydany w EPU jest orzeczeniem groźnym, chociaż nietrwałym. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że e-sąd wydaje nakaz zapłaty TYLKO na podstawie twierdzeń pozwu. Nie ma żadnych dokumentów. Nie widzi umowy, wypowiedzenia czy wezwania do zapłaty. Dlatego zawsze warto odwoływać się od nakazów zapłaty, a w szczególności tych, które wydawane są przez e-sąd.

W tym miejscu chcemy Państwu wyraźnie powiedzieć, że długi to problem powszechny i nie należy się go wstydzić. Niestety, ale wiele osób zadłużonych zamyka się sama ze swoimi kłopotami ekonomicznymi. Pamiętaj, że wokół Ciebie jest mnóstwo innych osób zadłużonych. A jednocześnie na wyciągnięcie ręki są firmy, które pomogą Ci w wyjściu na finansową prostą. W naszej Kancelarii EUROLEGE schronienie przed problemami z długami znalazły tysiące osób. Zawsze jest jakiejś wyjście. Nawet z trudnych sytuacji.

Jak pomagamy kiedy zgłasza się do nas osoba mająca już sprawę na etapie postępowania sądowego? Oczywiście wszystko zaczyna się jak zawsze, od napisania i złożenia w e-sądzie sprzeciwu od nakazu zapłaty. Po jego uchyleniu sprawa trafia do sądu miejsca zamieszkania osoby podopiecznej. A tam może być różnie, jednak nasza statystyka nie pozostawia złudzeń, większość spraw kończymy z wynikiem pozytywnym dla naszych Klientów. Niekiedy bywa, że już na pierwszej rozprawie sąd orzeka: ODDALA POWÓDZTWO!

Co to oznaczało dla osoby pozwanej mającej długi? Tyle, że nie musi nic płacić. Jak do tego dochodzi? Nie możemy dokładnie zdradzić, ale mamy swoje sposoby na walkę z firmami windykacyjnymi, pożyczkowymi oraz bankami.

Czy warto składać odwołanie w sprawie z udziałem Prosperial Sp. z o.o. (Credilo)?

Historie wielu naszych Klientów pokazują, że TAK, należy się odwoływać i walczyć do końca. A dodamy, że sukcesów przeciwko firmie Prosperial Sp. z o.o. (Credilo) mamy więcej. Jest to przeciwnik nam znany. Prawnicy reprezentujący Prosperial Sp. z o.o. (Credilo) uznawani są przez nas za bardzo dobrych. Dlatego lepiej nie ryzykuj działania na własną rękę, ponieważ możesz łatwo przeoczyć coś ważnego, co dla wprawionego w bojach sądowych z chwilówkami prawnika będzie zauważalne na pierwszy rzut oka.

Masz komornika z Prosperial Sp. z o.o. (Credilo)? Możemy Ci pomóc!

Jeśli w Twojej sprawie z Prosperial Sp. z o.o. (Credilo) sprawa znajduje się już na etapie postępowania komorniczego, to być może jeszcze nie jest za późno! Jeśli po przeanalizowaniu Twojej sprawy dojdziemy do wniosku, że jeszcze na etapie postępowania sądowego doszło do naruszenia podstawowych reguł procesowych to możemy uchylić tytuł wykonawczy, umorzyć egzekucję i nawet odzyskać zabrane pieniądze! Wszystko jednak zależy od okoliczności danej sprawy i wymaga odrębnej analizy prawnej.

Jak zgłosić się po pomoc w sprawie sądowej i komorniczej przeciwko Prosperial Sp. z o.o. (Credilo)?

Nasza Kancelaria EUROLEGE już od wielu lat pomaga osobom pozwanym o zapłatę przed każdym sądem w Polsce. Nie jest dla nas przeszkodą, że sprawa odbywa się w Warszawie, Kielcach, Krakowie czy Gdańsku. Reprezentujemy wszystkich, którzy potrzebują pomocy. I co najważniejsze. Nie usłyszysz u nas pytanie: dlaczego masz długi. Nie pytamy się o to, bo wiemy, że każda pożyczka ma swoją historię. Dla nas jest najważniejsze, aby historia ta skończyła się dla naszych Klientów jak najlepiej 😊

Działamy zdalnie, a zgłoszenia sprawy możesz dokonać nie wychodząc z domu. Wystarczy telefon albo inne urządzenie podłączone do Internetu. Oto sposoby zgłoszenia sprawy:


5/5 - (2 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wyroki sądowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.