Masz sprawę sądową o zapłatę długu z firmy Prosperial Sp. z o.o.? A może toczy się wobec Ciebie postępowanie komornicze z wniosku Prosperial Sp. z o.o.? Masz szansę na oddłużenie i uniknięcie wielu przykrych sytuacji. Zapraszamy do przeczytania naszego dzisiejszego wpisu, w którym odpowiemy czym jest Prosperial Sp. z o.o. oraz jak bronić się przed sądowym nakazem zapłaty.

Czym jest Prosperial Sp. z o.o.?

Prosperial Sp. z o.o. jest firmą pożyczkową udzielającą krótkoterminowych pożyczek, tzw. „chwilówek”. Dla większej części osób firma Prosperial Sp. z o.o. znana jest raczej pod marką w jakiej występuje w obrocie, czyli Credilo – strona internetowa: www.coolfinance.pl

Na rynku usług finansowych Prosperial Sp. z o.o. (Credilo) konkuruje z takimi potentatami pożyczkowymi jak np. Provident, VIVUS czy Bocian Pożyczki.

Jednak czego można spodziewać się po firmie Prosperial Sp. z o.o. (Credilo) gdy popadniemy w tarapaty finansowe i nie zapłacimy rat?

Wypowiedzenie umowy pożyczki i windykacja Prosperial Sp. z o.o. (Credilo).

Jeśli można użyć modelowych rozwiązań dotyczących działania firm pożyczkowych to firma Prosperial Sp. z o.o. (Credilo) nie odstępuje od nich. W momencie, w którym osoba zadłużona nie spłaca rat udzielonej pożyczki może liczyć się z tym, że w najbliższym czasie dostanie wezwanie do zapłaty. Dopuszczalne i możliwe są również inne formy windykacji polubownej, jak np., telefon czy SMS. Pamiętać jednak trzeba, że w przypadku zbyt natarczywej windykacji może dojść do uporczywego nękania. A jak wiadomo uporczywe nękanie z windykacji jest przestępstwem, o którym mowa w art. 190a kodeksu karnego.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Masz tylko 14 dni na sprzeciw i anulowanie długu!
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz szanse na oddłużenie oraz jak możemy Tobie pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
WYPEŁNIJ FORMULARZ

A jeśli windykacja nie daje zamierzonego rezultatu? Wówczas można spodziewać się takiego pisma jak wypowiedzenie umowy pożyczki. Jest to pismo, które powoduje, że z upływem okresu wskazanego w umowie oraz wypowiedzeniu umowa ulega rozwiązaniu. Oznacza to, że hipotetycznie pożyczkobiorca powinien spłacić całość kwot wskazanych w umowie – pomniejszając rzecz jasna o kwoty już wpłacone uprzednio. Naturalnie po wypowiedzeniu umowy możemy spodziewać się kolejnej fali wezwań do zapłaty i dalszej windykacji przedsądowej.

Jednak co stanie się, kiedy dalej nie będziemy płacić?

Pozew do sądu z Prosperial Sp. z o.o. (Credilo) i wydany nakaz zapłaty.

Z naszego doświadczenia wynika, że Prosperial Sp. z o.o. (Credilo) najczęściej kieruje sprawy do e-sądu, który wydaje nakazy zapłaty w EPU czyli elektronicznym postępowaniu upominawczym. Jest to specyficzny tryb postępowania, który zdecydowanie ułatwia dochodzenie roszczeń przez firmy windykacyjne, pożyczkowe oraz banki, a https://www.dziennikwschodni.pl/artykuly-sponsorowane/odebrales-pozew-lub-nakaz-zaplaty-z-sadu-zobacz-jak-mozesz-sie-odwolac,n,1000244572.html_sądowy nakaz zapłaty) jest orzeczeniem groźnym, chociaż nietrwałym. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że e-sąd wydaje nakaz zapłaty TYLKO na podstawie twierdzeń pozwu. Nie ma żadnych dokumentów. Nie widzi umowy, wypowiedzenia czy wezwania do zapłaty. Dlatego zawsze warto odwoływać się od nakazów zapłaty, a w szczególności tych, które wydawane są przez e-sąd.

W tym miejscu chwieliśmy przedstawić Państwu również historię jednej z naszych klientek – Pani Marty – , która zgłosiła do nas ponad rok temu ze sprawa przeciwko Prosperial Sp. z o.o. (Credilo). Napisała do nas maila, z którego wynikało, że jej życie stało się wielkim utrapieniem od kiedy wpadła w coś, co potoczenia nazywane jest pętla chwilówek. Nie mogła z tego wyjść. A na domiar złego dostała nakaz zapłaty z powództwa Prosperial Sp. z o.o. (Credilo). Nie mogliśmy pozostać głusi na wołanie o pomoc. Natychmiast zapewniliśmy Pani Marcie wsparcie jednego ze stowarzyszonych z naszą Kancelarią EUROLEGE prawników.

Oczywiście wszystko zaczęło się jak zawsze, od napisania i złożenia w e-sądzie sprzeciwu od nakazu zapłaty. Po jego uchyleniu sprawa trafiła do sądu miejsca zamieszkania naszej podopiecznej. A tam sąd nie miał wątpliwości. Już na pierwszej rozprawie orzekł: ODDALA POWÓDZTWO!

Co to oznaczało dla Pani Marty? Tyle, że nie musiała nic płacić. Jak do tego doszło? Nie możemy zdradzić, ale mamy swoje sposoby na walkę z firmami windykacyjnymi, pożyczkowymi oraz bankami.

Czy warto składać odwołanie w sprawie z udziałem Prosperial Sp. z o.o. (Credilo)?

Historia Pani Marty chyba mówi więcej niż 1000 słów. A takich sukcesów przeciwko firmie Prosperial Sp. z o.o. (Credilo) mamy wiele więcej. Jest to przeciwnik nam znany. Prawnicy reprezentujący Prosperial Sp. z o.o. (Credilo) uznawani są przez nas za bardzo dobrych. Dlatego lepiej nie ryzykuj działania na własną rękę, ponieważ możesz łatwo przeoczyć coś ważnego, co dla wprawionego w bojach sądowych z chwilówkami prawnika będzie zauważalne na pierwszy rzut oka.

Masz komornika z Prosperial Sp. z o.o. (Credilo)? Możemy Ci pomóc!

Jeśli w Twojej sprawie z Prosperial Sp. z o.o. (Credilo) sprawa znajduje się już na etapie postępowania komorniczego, to być może jeszcze nie jest za późno! Jeśli po przeanalizowaniu Twojej sprawy dojdziemy do wniosku, że jeszcze na etapie postępowania sądowego doszło do naruszenia podstawowych reguł procesowych to możemy uchylić tytuł wykonawczy, umorzyć egzekucję i nawet odzyskać zabrane pieniądze! Wszystko jednak zależy od okoliczności danej sprawy i wymaga odrębnej analizy prawnej.

Jak zgłosić się po pomoc w sprawie sądowej i komorniczej przeciwko Prosperial Sp. z o.o. (Credilo)?

Nasza Kancelaria EUROLEGE już od wielu lat pomaga osobom pozwanym o zapłatę przed każdym sądem w Polsce. Nie jest dla nas przeszkodą, że sprawa odbywa się w Warszawie, Kielcach, Krakowie czy Gdańsku. Reprezentujemy wszystkich, którzy potrzebują pomocy. I co najważniejsze. Nie usłyszysz u nas pytanie: dlaczego masz długi. Nie pytamy się o to, bo wiemy, że każda pożyczka ma swoją historię. Dla jest najważniejsze, aby historia ta skończyła się dla naszych klientów jak najlepiej 😊

Działamy zdalnie, a zgłoszenia sprawy możesz dokonać nie wychodząc z domu. Wystarczy telefon albo inne urządzenie podłączone do Internetu. Oto sposoby zgłoszenia sprawy:

Kategorie: Porady dla dłużnikówWyroki sądowe Tagi: Brak tagów

O Autorze

Paweł Napiórkowski

Doświadczony prawnik z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.