Jak działa rządowa pomoc dla zadłużonych? Jeszcze do niedawna obowiązywały przepisy, według których Polacy, którzy popadną w spiralę zadłużenia i nie będą w stanie spłacać swoich zobowiązań, podlegali egzekucji komorniczej. To prowadziło do całej lawiny zdarzeń: utrata płynności finansowej, utrata domu i brak możliwości spłacenia całości zadłużenia. Odsetki rosły, a osoba zadłużona nie miała żadnych perspektyw na wyjście z długu. Problem pożyczkowy to zmora dzisiejszych czasów podwyższonej konsumpcji.
Zostałeś pozwany do sądu o zapłatę? Pomożemy Ci anulować dług!
To wcale nie rozwiązywało problemu. Wierzyciele nie otrzymywali swoich należności, a osoby zadłużone wolały unikać odpowiedzialności nie widząc szans na rozwiązanie patowej sytuacji. Wówczas przekształcało się to w problem sądowy, a ostatecznie komorniczy. Obecnie zostało wprowadzone rozwiązanie jakim jest upadłość konsumencka. Dzięki niej zadłużone osoby mają szans na wyjście z długów i nowy start. Przy czym dobry doradca od spraw oddłużania powinien kwestie upadłości konsumenckiej odsuwać na możliwe najdalszy plan. Wierzytelność można uregulować albo umorzyć w całości lub w części w mniej dolegliwy sposób.
Rząd pomaga także w trudnej sytuacji, jaką mają obecnie osoby posiadające kredyt hipoteczny. W związku z rosnącymi ratami została wprowadzona tarcza dla kredytobiorców, która została opracowana przez Ministerstwo Finansów.
Tarcza dla kredytobiorców – jak uzyskać pomoc dla zadłużonych w trudnej sytuacji finansowej?
To działania, które skierowane są do posiadaczy kredytów hipotecznych, którzy odczuwają skutki rosnących rat kredytów. Warto zatem sprawdzić na czym to polega? Do dyspozycji mają być następujące rozwiązania:
Darmowa konsultacja oddłużeniowa.
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty albo wyrok w sprawie z bankiem, firmą pożyczkową lub windykacyjną
Przeanalizujemy Twoją sprawę bez żadnych początkowych kosztów i powiemy jak możemy Ci pomóc.
- Wakacje kredytowe
- Dopłaty do kredytów z FWK
- Zastąpienie wskaźnika WIBOR innym wskaźnikiem
Do tej pory zostały wprowadzone dwa pierwsze rozwiązania. Wakacje kredytowe to rozwiązanie dla osób, które spłacają kredyty hipoteczne w złotówkach. Instytucja ta daje prawo do wystąpienia o zawieszenie płatności jednej raty na kwartał, co daje łącznie 4 raty w roku. Program ma obowiązywać w roku 2022 i 2023.
Dopłaty do kredytów udzielane przez Fundusz Wsparcia Kredytobiorców polegają na pomocy w spłacie kredytu i rozłożenie zaległości na mniejsze raty, a nawet umorzenie części zadłużenia przy regularnej spłacie.
Ostatnie rozwiązanie, czyli likwidacja WIBOR, nie zostało jeszcze wprowadzone. Wciąż trwają dyskusję na temat tego czym ma zostać zastąpiony ten wskaźnik. Jednak według założeń ma być on niższy od WIBOR, co w konsekwencji ma przynieść mniejszą skalę wzrostu oprocentowania.
Pomoc dla zadłużonych – upadłość konsumencka to remedium na finansowy problem?
Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań, jeżeli chodzi o osoby zadłużone mające problem z windykacją, jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Po nowelizacji ustawy do ogłoszenia upadłości wystarczy jedynie stwierdzenie, że dłużnik jest niewypłacalny. Sama przyczyna niewypłacalności będzie badana dopiero po ogłoszeniu. Wtedy podejmowana jest decyzja czy możliwa jest odmowa oddłużenia. Ma ona następować tylko w przypadku, gdy wykryte zostanie celowe działanie nakierowane na trwonienie majątku, co wynikałoby ze złej woli dłużnika.
Kolejna zasada mówi o maksymalnym czasie spłaty. Rzetelny dłużnik ma otrzymać plan spłaty, który obejmuje maksymalnie okres 3 lat. Może on zostać wydłużony do 7 kiedy dłużnik dopuścił się istotnych uchybień. Pewne zobowiązania nie mogą być umorzone w ogóle, a dotyczy to:
- Alimentów
- Szkody wynikającej z przestępstwa lub wykroczenia
- Renty z tytułu odszkodowania za wywołanie choroby, niezdolności do pracy, kalectwa lub śmierci
Możliwość negocjacji z wierzycielem. Spłacić czy sięgnąć po pomoc zadłużonym?
Prawo umożliwia także dłużnikowi negocjacje z wierzycielem bez konieczności ogłaszania upadłości konsumenckiej. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek do wierzyciela albo do sądu. Negocjacje mogą nastąpić także po złożeniu wniosku o upadłość konsumencką, a w momencie, kiedy sąd uzna, że dłużnik ma szansę na porozumienie z wierzycielem, to może wstrzymać rozpoznanie wniosku o upadłość na okres do 6 miesięcy. Postępowanie upadłościowe zostanie wdrożone, kiedy porozumienie nie dojdzie do skutku.
Pomoc finansowa dla zadłużonych to często złożony i skomplikowany proces. Dlatego najlepiej jest korzystać w takich sytuacjach z pomocy profesjonalisty, który oceni twoją sytuację, a następnie pomoże ułożyć oraz zrealizować plan oddłużeniowy. Pomoże bezpiecznie wyjść z aktualnych problemów finansowych.
Ochrona przed bezdomnością, Rządowa pomoc dla zadłużonych.
Z założenia ustawa ta ma także chronić przed bezdomnością. Dotyczy to osób, które straciły dom lub mieszkanie. W przypadku kiedy nastąpi sprzedaż nieruchomości dłużnika, z sumy zostanie wydzielona kwota, która odpowiada równowartości wynajmu mieszkania przez okres dwóch lat. O końcowej wysokości tej kwoty decyduje zawsze sąd, a podczas decyzji bierze pod uwagę wszystkie okoliczności sprawy.
Na czym polega oddłużanie? Dług to nie musi być problem!
Część zadłużenia pokryje masa upadłościowa, jednak przeważnie nie jest to wystarczająca suma do spłaty całości zadłużenia. Kolejnym krokiem jest ustalenie planu spłaty pozostałego zadłużenia. Ustala go sąd, a wierzyciel może brać udział w tych ustaleniach. Podczas decyzji pod uwagę brana jest sytuacja materialna dłużnika czyli jego obecne zarobki i zobowiązania, które posiada. Plan spłaty obejmuje przeważnie 3 lata. W momencie, kiedy sąd uzna, że dłużnik nie jest w stanie spłacić całości zadłużenia w tym okresie, to umarza pozostałą część zobowiązań.
To program, który wprowadza realną pomoc i daje szansę na powrót do normalnego życia i wyjście ze spirali zadłużenia. Końcowo możesz być w stanie całkowicie wyjść z długów. Nawet jeśli są to długi trudne do spłacenia.
Jaką formę pomocy wybrać? Skorzystaj z wiedzy doświadczonego prawnika i popraw swoje finanse. Pomoc dla dłużników.
Podczas podejmowania decyzji o sposobie wyjścia z długów warto skorzystać z pomocy czy porady prawnej, która pomoże Ci w walce z długami. Długi wcale nie muszą być wielkim problemem. Doświadczona osoba może wskazać kroki, które należy podjąć by całkowicie pozbyć się zadłużenia i wskaże możliwe rozwiązania.
Dodatkowo prawnicy mają większą wiedzę na temat uprawnień komornika czy firm windykacyjnych i pomagają bronić się przed bezprawnymi praktykami. Nie bój się potencjalnego postępowania sądowego. Może to być nawet rozwiązanie na trudne do spłacenia długi. Koszty postępowania w perspektywie życia bez długów nie są wbrew pozorom zwykle duże.
W naszej kancelarii pracują profesjonaliści, którzy mogą reprezentować Cię przed sądem i pomóc w wypracowaniu najlepszych rozwiązań. To osoby, które pomogą w kontakcie z wierzycielami czy komornikiem. Zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią. Początkowa analiza zawsze jest darmowa.
Anuluj sądowy nakaz zapłaty!
Skontaktuj się z nami:
Niczym nie ryzykujesz. Zgłoszenie i konsultacje do niczego nie zobowiązują. W każdej chwili możesz się wycofać.
Kancelaria Eurolege
Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.
Kategorie:
Wszystkie kategorie:
- Case study (28)
- Kredyty frankowe (62)
- Kredyty hipoteczne (48)
- Nieutoryzowane transakcje (59)
- Porady dla dłużników (440)
- Wiadomości (58)
- Wyroki sądowe (74)
- Wzory i przydatne pisma (106)
Kancelaria Pomocy Dłużnikom miała nam pomóc wyjść z zadłużenia a wpędziła jeszcze większe kłopoty. Czy można coś z tym zrobić porozumieć się na nowo z wierzycielami.
Dzień dobry Panie Robercie. Zajmujemy się pomocą osobom zadłużonym. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o udzielenie kilku informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Witam. Mam mnóstwo pożyczek pozabankowych i jeden kredyt. Od roku leczę się u psychiatry że względu na problemy z hazardem. Regularnie splacalam swoje zobowiązania aż do momentu gdy zaciągnęłam kolejnych 10 pożyczek i straciłam pracę z dnia na dzień. Wypowiedziano mi umowy z banku i wszystkich parabanków. Podjęłam świeżą pracę. Ale z wypłaty muszę oddawać treścią 2000 złotych miesięcznie bo wiąże nas umowa prawną. Windykatorzy nie odpuszczają a ja już nie daje rady. Chciałabym to spłacić ale nie wiem jak. Pogubiłam się. Z mężem mam rozdzielczość majątkową. Potrzebuję pomocy… proszę
Dzień dobry Pani Paulino. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Informujemy, że w sprawach zobowiązań, które nie były przedmiotem postępowań sądowych i komorniczych możliwe jest zastosowanie sankcji kredytu darmowego. Kwestię SKD opisywaliśmy na naszym forum w tym artykule: https://www.eurolege.pl/sankcja-kredytu-darmowego-jak-napisac-i-gdzie-zlozyc-wniosek/
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl
Witam serdecznie, posiadam wiele pożyczek, w bankach , kilka też w instytucjach pozabankowych, brałam te pożyczki gdy budowaliśmy dom .Obecnie spłacam wszystkie w terminie ale żeby je spłacac, muszę brać kolejne. Potrzebuje pomocy .Dwa największe kredyty dałam do sprawdzenia firmie vestra okazało się że są błedy w umowach, Staram się o sankcje darmowych kredytów, potrzebuje zaświadczenia z tych banków i są ogromne problemy by je dostać. Wogóle to potrzebuje pomocy jak spłacic te pożyczki pozabankowe . Z pozdrowieniami Ewa
Dzień dobry Pani Ewo. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM. Informujemy, że w sprawach zobowiązań, które nie były przedmiotem postępowań sądowych i komorniczych możliwe jest zastosowanie sankcji kredytu darmowego. Kwestię SKD opisywaliśmy na naszym forum w tym artykule: https://www.eurolege.pl/sankcja-kredytu-darmowego-jak-napisac-i-gdzie-zlozyc-wniosek/ Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl