Pisze i dzwoni do Ciebie firma Ultimo? To zapewne oznacza, że Twój dług mógł zostać zakupiony przez firmę windykacyjną. Samo wezwanie do zapłaty czy ponaglenie nie oznacza, że musisz cokolwiek płacić. Wręcz przeciwnie, musisz dokładnie ustalić czy zadłużenie istnieje, zostało nabyte przez windykatora oraz czy nie jest przypadkiem przedawnione.

W naszym dzisiejszym artykule szczególną wagę przywiążemy do portalu EUltimo. Z bliska przyjrzymy się jego funkcjonalności oraz wskażemy na możliwe zagrożenia dla potencjalnego użytkownika – potencjalnego dłużnika. Całkowicie obiektywnie, na chłodno ocenimy czym jest i jak działa e Ultimo. Przedstawimy również jak wygląda rejestracja i logowanie do EUltimo. Zapraszamy do przeczytania całego materiału, bo na pewno warto wiedzieć więcej.

Portal EUltimo. Pierwsze wrażenia i wstępna ocena.

Wchodząc na stronę internetową E-Ultimo możemy z całą pewnością powiedzieć, że mamy do czynienia z dziełem w pełni profesjonalnym. Wygląd (interfejs) platformy E Ultimo nie odstaje od konkurencji, np. E Kruk. Wstępny odbiór strony możemy ocenić na 5 z dużym plusem. Nie ma zbędnych grafik, a użytkownik nie czuje natłoku informacji.

Standardowo strona główna posiada wyeksponowane pola do rejestracji oraz logowania do systemu E Ultimo. Ciekawym z punktu widzenia twórcy strony jest również pozostawienie użytkownikowi innych form komunikacji. Możliwa jest za jednym przyciśnięciem:

 • rozmowa na czacie,
 • wykonanie połączenia na bezpłatną infolinię,
 • pozostawienie numeru telefonu do kontaktu.
system e ultimo

UWAGA! Kontakt z firmą windykacyjną bez jakiegokolwiek przygotowania grozi uznaniem długu. Radzimy, aby przed kontaktem z potencjalnym wierzycielem skorzystać z pomocy prawnika od długu. W przeciwnym wypadku narażasz się na popełnienie błędów, których być może nie będzie można w przyszłości naprawić.

Rejestracja i logowanie EUltimo. Jak to zrobić?

Jeśli nie masz założonego konta na platformie EUltimo to musisz wykonać rejestrację w portalu. Założenie konta w E-Ultimo nie jest trudne i zajmuje dosłownie chwilę. Do poprawnej rejestracji w E-Ultimo musisz podać następujące dane:

 • imię i nazwisko,
 • numer PESEL,
 • numer telefonu kontaktowego.

Na koniec musisz zaznaczyć opcję, że akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności. Wbrew temu co jest zawarte na stronie nie musisz wyrażać zgód chociażby na zgodę marketingową. Nie jest to opcja wymagana do prawidłowego przeprowadzenia procesu rejestracji w systemie EUltimo.

Możesz również dokonać logowania do E-Ultimo przez swoją bankowość internetową. Odradzamy takie działania. Może się bowiem zdarzyć, że Twoje dane dotyczące loginu i hasła mogą wejść w niepowołane ręce.

W tym miejscu przestrzegamy również, aby uważać na podawanie swojego numeru PESEL na stronach internetowych. Chociażby najbardziej zaufanych. Numer identyfikacji osobistej to bardzo wrażliwe dane. Jeśli osoba trzecia wejdzie w ich posiadanie możesz mieć poważne problemy. Specjaliści od oszustw internetowych potrafią w bardzo szybkim tempie zaciągać liczne zobowiązania w chwilówkach online. Oznacza to, że w pewnych wypadkach możesz zostać dłużnikiem nie biorąc kredytu ani pożyczki…

Wracając jednak do rzeczy. Jak wygląda tradycyjne logowanie w E Ultimo? Jest to zadanie banalnie proste dla posiadaczy zarejestrowanego konta w platformie E Ultimo. Poniżej grafika jak wygląda panel logowania do E Ultimo. Używasz wyłącznie loginu i hasła.

logowanie do systemu e ultimo

Czy warto zakładać konto w systemie EUltimo?

Twórca platformy EUltimo zachwala oczywiście platformę. Przede wszystkim przedstawiając korzyść łatwości i szybkości kontaktu. Fakt jest jednak taki, że co szybko nie musi współgrać z Twoimi korzyściami jako potencjalnego dłużnika. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że podejmowane na szybko decyzje w większości okazują się nietrafione. Podpisanie ugody z firmą windykacyjną bardzo często bywają jednostronnie narzucane. Treść nie podlega modyfikacjom, a rzekomy dłużnik potrafi uznać dług na duże sumy. W niektórych przypadkach zrzekając się przedawnienia…

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Zanim cokolwiek zrobisz i skontaktujesz się z windykatorem skonsultuj swoją sytuację z prawnikiem od długów. Niekiedy wystarczy kilka minut rozmowy, aby wskazać Ci jak postępować wobec długu i samego wierzyciela. Pamiętaj, że działasz na zasadach równouprawnienia. Jeśli druga strona narzuca Ci wyłącznie swoje rozwiązania to nie masz obowiązku podejmować żadnych negocjacji. Poniżej przedstawimy Ci kilka trików, których zastosowanie potrafi wprawić w zakłopotanie niejednego windykatora 😊

Kontakt z windykatorem. Jak przeprowadzić rozmowę, żeby sobie nie zaszkodzić?

Każda rozmowa z pracownikiem firmy windykacyjnej jest inna. W końcu po drugiej stronie mamy różnych ludzi. Z różnymi emocjami, charakterem i nastawieniem do wykonywanych obowiązków. Niemniej jako świadomy swoich praw człowiek musisz zawsze dochodzić prawdy związanej z danym długiem. Nie możesz polegać wyłącznie na zapewnieniach pracownika firmy windykacyjnej. On będzie zawsze działał w interesie swojego pracodawcy, a nie Twoim. Co oczywiście jest z natury rzeczy zrozumiałym działaniem. Jak więc rozmawiać z windykatorem, aby sprawdzić czy na pewno mówi prawdę i nie chce namówić Cię do czynności niezgodnej z Twoim słusznie uzasadnionym interesem? Oto kilka pytań, które mogą szybko zmasakrować windykatora:

 1. z jakiej umowy (dzień, miesiąc, rok, numer, strony umowy, KRS podmiotu udzielającego pożyczki/kredytu) wynikać ma moje zobowiązanie?
 2. w jaki sposób dokonano wyliczenia żądanej ode mnie kwoty? Poproś o konkretne wyliczenia, nie słuchaj o kwotach, ale o sposobach wyliczeń.
 3. od kogo i kiedy mieliście Państwo kupić taką wierzytelność? Poproś o przesłanie dokumentu cesji wraz z załącznikami.
 4. kiedy roszczenie miało stać się wymagalne? Musisz mieć możliwość wyliczenia czy aby zadłużenie – o ile istnieje – nie uległo przedawnieniu.

Tak sformułowane pytania potrafią wprawić z nie lada zakłopotanie nawet dobrze przygotowanego windykatora. Dlatego odradzamy korzystanie z wszelkiego rodzaju platform, a najlepiej jest nawiązywać kontakt bezpośredni. W ten sposób sprawdzisz na czym stoisz i czy firma windykacyjna faktycznie dysponuje istotnymi wiadomościami na temat Twojego hipotetycznie istniejącego zadłużenia. Oczywiście każdy kontakt w naszej ocenie należy poprzedzić ustaleniami i poradą prawników od antywindykacji. Można w ten sposób ustrzec się prostych błędów.

Mam długi w firmie windykacyjnej. Gdzie szukać pomocy?

Jak wspomnieliśmy wyżej, lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego przeanalizowanie Twojej sytuacji przez prawnika od długów może wnieść wiele dobrego do Twojego życia finansowego. W naszej Kancelarii EUROLEGE pomagamy na każdym etapie oddłużania, tj.:

 • postępowaniu przedsądowym (negocjacje, mediacje),
 • postępowaniu sądowym (reprezentacja w sądzie),
 • postępowaniu egzekucyjnym (pomoc w oddłużaniu z komornikiem).

Jeśli potrzebujesz wsparcia prawnego to u nas możesz je uzyskać. Działamy zdalnie na terenie całego kraju. Pomagamy przed każdym windykatorem, sądem i komornikiem. Chcesz otrzymać darmową analizę swojej sprawy? Napisz do nas lub zadzwoń. Możesz wysłać do nas również zgłoszenie przez formularz kontaktowy zamieszczony na naszej stronie internetowej. Oddzwonimy najpóźniej kolejnego dnia roboczego.

Tel: 530 333 130
Mail: kontakt@eurolege.pl
Formularz zgłoszeniowy: https://www.eurolege.pl/zapytaj-prawnika/


4.7/5 - (36 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Patrycja pisze:

Dzień dobry, chciałabym uzyskać darmowa analizę sprawy rzekomego długu z 2014r w ultima. Z góry Dziekuje.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Patrycjo. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Zbyszek pisze:

Witam. Mam pismo z Ultimo i zalogowalem sie w ich aplikacji. Tak, chce spłacić całość, ale obawiam się, że w ostateczności coś „wykąbinują” i koszty znów wzrosną i tak w koło. Dlug od 2 firm(3 tys z kawalkiem i 4 z kawałkiem=7…, ale w ich aplikacji czytam różne opcje: raty, calosc i calosc o 2 tys niższa). Wszystko wyglada ok, ale czy oby tak było. Chce spłacić ale aby to bylo calkowicie zamknięte itp. Jak to zrobic i czy Panstwo mogą tą sprawe pomoc zamknąć? Pozdrawiam 799025108

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Zbyszku. Zanim cokolwiek Pan zrobi to wypadałoby na pewno porozmawiać w tym zakresie z prawnikiem od spraw długów. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu i chętnie poznamy Pana sytuację oraz sprawy bliżej i poszukamy prawnie dostępnych rozwiązań na wyjście z problemów finansowych. Posiadamy jedną, dostępną usługę w tym zakresie. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl

Sandra pisze:

Witam, mam zasłużenie w bocianie (1000 zł) i zasłużenie w sieci komórkowej play około 3000 zł. Chciałabym to zacząć spłacać pomału w ratach, ale nie wiem co mam zrobić. Nie mam żadnych danych jeśli chodzi o moje sprawy.

Dzień dobry Pani Sandro. Pomagamy osobom zadłużonym w wychodzeniu z długów. U nas wstępna analiza prawna sprawy jest całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o opis Pani sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Dorota pisze:

Chciałabym otrzymać darmowa analizę mojej sprawy z mojego zadłużenia z Eultimo.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o dodatkowe informacje i szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.