Każda licząca się na rynku firma windykacyjna posiada bezpośredni numer telefonu do obsługi klienta. Podobnie jest w firmie KRUK. Telefon do firmy KRUK w zakresie infolinii dostępny jest powszechnie i może być używany przez osoby chcące nawiązać kontakt z firmą windykacyjną. Zwykle będą to osoby, które otrzymały wezwanie do zapłaty albo inne pismo od windykatora.

UWAGA! Masz problem z firmą windykacyjną? Męczy Cię windykacja? W Kancelarii EUROLEGE pomagamy w zwalczaniu uciążliwej windykacji. Na końcu artykułu wskażemy jak możesz się do nas zgłosić oraz dlaczego warto korzystać z pomocy prawnika od antywindykacji.

Czy warto kontaktować się z firmą windykacyjną? Musisz znać swoje prawa!

Podstawową kwestią związaną z prawem zobowiązań do wzajemne poszanowanie stron kontraktu oraz współdziałanie w celu wykonania zobowiązania. Problem w przypadku firm windykacyjnych polega na tym, że współdziałanie nie zawsze jest możliwe. Szczególnie, gdy w grę wchodzą starsze sprawy i potencjalne zobowiązania.

Świadomy swoich praw dłużnik powinien wiedzieć, że na samo wezwanie do zapłaty z firmy windykacyjnej nie powinien nic płacić. Wynika to z faktu, że płacić można wyłącznie z tytułu zobowiązań udowodnionych. A zatem takich, w których wierzyciel (np. firma windykacyjna) posiada stosowną dokumentację. Głównie umowę pierwotną (np. umowa pożyczki czy kredytu) oraz inne niezbędne dokumenty, jak np. wypowiedzenie umowy pożyczki albo kredytu.

Problem osób, z którymi kontaktuje się windykacja jest taki, że starają się działać na własną rękę. To wielki błąd, ponieważ z drugiej strony masz profesjonalistę w swoim fachu. Pracownicy firm windykacyjnych są przeszkoleni w rozmowie z tym, do kogo dzwonią. Dobrze usposobiony pracownik firmy windykacyjnej potrafi bardzo zręcznie namawiać potencjalnego dłużnika do tego, aby zaczął płacić. Nie są mu potrzebne żadne szczególne dokumenty. Wystarczą dane z systemu firmy windykacyjnej. Musisz wiedzieć, że firma windykacyjna nie ma żadnych szczególnych uprawnień wobec osoby potencjalnie zadłużonej. Nie może np. skierować sprawy do komornika z pominięciem postępowania sądowego. Jeśli nie dogadasz się z windykatorem na drodze postępowania przedsądowego to nie musisz się niczego obawiać. Nie ma on żadnych władczych uprawnień wobec Ciebie. W świetle prawa firma windykacyjna traktowana jest na tych samych warunkach co każdy zwykły „Kowalski”.

Jakie zagrożenia płyną z kontaktu z firmą windykacyjną?

Konsumenci zwykle nie zdają sobie sprawy z zagrożeń, jakie czają się na nich w kontakcie z firmą windykacyjną. Największą porażką w tym wszystkim jest to, że to właśnie sami konsumenci (zazwyczaj przez brak podstawowej wiedzy prawnej) potrafią pozbyć się argumentów prawnych jakie mają względem firmy windykacyjnej. Najlepsze przykłady spotykane w praktyce przez naszą Kancelarię, to:

Każde z tych pism to ewidentne uznanie długu. Pamiętać trzeba, że w nagrywanej rozmowie telefonicznej również można uznać dług. Nawet taki, co do którego windykator nie ma żadnych dowodów! Osoba konsumenta, która nie wie jak rozmawiać z windykatorem sama potrafi mu dać wszystkie dowody, które on następnie wykorzysta w procesie sądowym przeciwko niej.

Kolejna sprawa to dobrowolne wpłaty robione przez potencjalnie zadłużonych konsumentów. Niestety, ale bez względu na wielkość dokonywanych wpłat dochodzi do uznania roszczenia. Oznacza to, że w ten sposób konsument może pozbawić się kluczowego argumentu względem windykatora, a więc przedawnienia długu.

Dlatego pamiętaj, że w kontakcie z windykatorem najlepiej poradzi sobie prawnik od długów. Działając na własną rękę bardzo dużo ryzykujesz.

Kruk – kontakt. Infolinia i numer telefonu.

W tym miejscu wrócimy do początku materiału, w którym mieliśmy wskazać numer telefonu do KRUK. Zdecydowanie infolinia KRUK to wysoki poziom obsługi klienta jeśli chodzi o firmy windykacyjne. KRUK to jedna z wiodących firm zajmujących się handlem i obsługa wierzytelności. Z pewnością należy do wąskiego i elitarnego grona tych podmiotów, z którymi nasi Klienci mają najmniej problemów w zakresie jakości obsługi i etyki podejmowanych działań windykacyjnych.

Na stronie KRUK S.A. wskazane są bezpośrednie numeru telefonów dla zainteresowanych.

kruk telefon infolinia

Kontakt z firmą KRUK możliwy jest także przez znajdujący się na ten stronie formularz kontaktowy, który wygląda tak:

kruk formularz kontaktowy

Bardzo ciekawym i innowacyjnym sposobem kontaktu firmy KRUK z jej klientami jest platforma e kruk. Służy ona do zdalnej obsługi klienta.

Masz problem z firmą windykacyjną? W Kancelarii EUROLEGE pomagamy osobom zadłużonym!

Każdego dnia w Kancelarii EUROLEGE spotykamy się z setkami zapytań osób zadłużonych. Bardzo dużo pytań dotyczy kwestii postępowań przedsądowych. Chociaż głównym zakresem naszej działalności jest pomoc osobom pozwanym do sądów przez firmy windykacyjne, pożyczkowe oraz banki.

Mimo tego, że mamy ogrom pracy w prowadzonych postępowaniach sądowych i egzekucyjnych (komorniczych) to staramy się również pomagać na etapie przedsądowym. W tym zakresie udzielamy porad prawnych i ukierunkowujemy potencjalnych dłużników w sposobie załatwiania ich spraw życiowych. Okazuje się, że nawet jedna, ale cenna rada prawnika potrafi zaoszczędzić dłużnikowi wielu przykrości, jakie mogą go spotkać w przyszłości.

Z racji tego, że jesteśmy co do zasady Kancelarią on-line, pomoc świadczymy każdemu potrzebującemu. Bez względu na to gdzie mieszka i aktualnie przebywa. Naszymi Klientami są również obywatele polscy, którzy wyemigrowali za granicę pozostawiając w kraju swoje problemy finansowe. U nas wszystko załatwisz bez konieczności wychodzenia za domu czy pracy. Szybko, bezpiecznie i wygodnie. Wystarczy telefon albo inne urządzenie podłączone do Internetu.

Potrzebujesz pomocy w sporze z firmą windykacyjną, pożyczkową albo bankiem? Napisz do nas lub zadzwoń. Możesz również wysłać do nas zgłoszenie przez formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie internetowej. Oddzwonimy do Ciebie najpóźniej kolejnego dnia roboczego i ustalimy jak możemy Ci pomóc.

UWAGA! Wstępną analizę swojej sprawy sądowej albo egzekucyjnej otrzymasz całkowicie za darmo. Bez żadnych dodatkowych zobowiązań.

Skontaktuj się z nami:


4.9/5 - (44 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.