Firmy windykacyjne regularnie zasypują rzekomych dłużników wezwaniami do zapłaty, z których zwykle nic nie wynika. W pismach tych windykatorzy ograniczają się do kategorycznego żądania zapłaty pod groźbą skierowania sprawy do sądu. Oczywiście nie ma mowy o załączeniu żadnych dowodów na istnienie długu. Mało tego! Firmy windykacyjne nawet nie wspominają o ich istnieniu, a jedynie posiłkują się rzekomą umową cesji wierzytelności. Dlatego z takiego wezwania rzekomy dłużnik nie dowie się, o jaki dług chodzi oraz dlaczego ma go płacić.

Każda osoba wezwana do zapłaty przez firmę windykacyjną ma prawo do uzyskania pełnych informacji. Skoro wierzyciel wzywa do zapłaty, to jego obowiązkiem jest uzasadnienie oraz udowodnienie, że te pieniądze mu się należą. Niestety firmy windykacyjne często wykorzystują niską świadomość prawną konsumentów. Żerując na ich niewiedzy najpierw prośbą, a później groźbą, próbują wymusić spłatę przedawnionego albo nieudowodnionego długu. Dlatego podkreślamy, windykator nie ma prawa nękać rzekomego dłużnika. A już szczególnie jeśli dług jest przedawniony albo nienależny!

Pismo o przedawnienie długu do firmy windykacyjnej

Każdy rzekomy dłużnik ma prawo wystąpić do wierzyciela z żądaniem ujawnienia dokumentów, na podstawie których domaga się zapłaty. Skoro wierzyciel dochodzi pieniędzy, to na pewno ma stosowne dowody.

Przygotowaliśmy uniwersalny wzór pisma, który można wykorzystać w korespondencji z firmą windykacyjną. Wystarczy we wskazanych miejscach uzupełnić dane rzekomego dłużnika wzywanego do zapłaty, dane adresowe wierzyciela oraz numer sprawy. Takie pismo stanowi wezwanie firmy windykacyjnej do udowodnienia, że dług faktycznie istnieje. Dodatkowo stanowi oświadczenie dla windykatora, że nie godzimy się na nękanie i jeśli nie zaprzestanie swoich działań, to zostanie pozwany do sądu o odszkodowanie! Skierowanie do firmy windykacyjnej takiego pisma nie kończy sprawy. To dopiero początek walki o godne życie, wolne od nękania przez windykatorów.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i umorzyć postępowanie.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego odwołania oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
UMÓW ROZMOWĘ

Co powinno zawierać pismo do firmy windykacyjnej?

Jeśli wierzyciel odpowie na takie pismo i przedstawi dowody na istnienie długu, to jednocześnie ułatwi rzekomemu dłużnikowi ustalenie terminu przedawnienia. Dzięki temu dalsze działania obronne będą o wiele skuteczniejsze.

Dlatego w treści pisma z wezwaniem do przedstawienia dowodów należy przede wszystkim zażądać poniższych dokumentów:

  1. umowy z pierwotnym wierzycielem,
  2. umowy cesji wierzytelności wraz z wszystkimi załącznikami tej umowy,
  3. wypowiedzenia umowy pierwotnej przez wierzyciela pierwotnego (o ile umowa miała zostać wypowiedziana),
  4. bankowego tytułu egzekucyjnego z nadaną klauzulą wykonalności (o ile takowy istnieje).

Na ich podstawie będzie można łatwo ustalić istnienie (lub nieistnienie) roszczenia oraz termin wymagalności w celu podniesienia zarzutu przedawnienia.

Firma windykacyjna przyznaje się do przedawnienia długu!

Przez lata naszej działalności pomogliśmy tysiącom osób pozwanym do sądu przez banki, firmy windykacyjne i pożyczkowe! Wygraliśmy i całkowicie anulowaliśmy zadłużenie w 87% wszystkich spraw, jakie prowadziliśmy. Teraz poszliśmy o krok dalej i pomagamy osobom, które mają problem z windykacją, ale nie zostały pozwane do sądu.

Jak pokazuje doświadczenie naszych Klientów oraz osób korzystających z pomocy Kancelarii, takie pismo jest bardzo skuteczne. Firmy windykacyjne nie mają innej możliwości, jak uznać rację dłużnika i przyznać, że dług jest przedawniony. Dzięki temu w odpowiedzi na nasze pisma same przyznały, że odstępują od windykacji długu!

Kiedy przedawnia się dług w firmie windykacyjnej?

Firmy windykacyjne muszą stosować się do przepisów prawa, a więc jeżeli Twój dług już został przedawniony, nie mają prawa kontaktować się z Tobą w celu egzekucji należności. W wielu przypadkach prawo daje wierzycielowi aż 6 lat na dochodzenie zwrotu długu, w innych wypadkach to odpowiednio 3 i 2 lata oraz rok. Bieg przedawnienia roszczenia zaczyna biec od dnia, w którym roszczenie stało się wymagalne. A mówiąc językiem potocznym – od dnia, kiedy dług miał być spłacony. Pamiętajmy jednak, że nie można liczyć na łut szczęścia, bo zwykle tego rodzaju firmy będą robić wszystko, by przerwać bieg przedawnienia, a także przypominać dłużnikowi o zobowiązaniach. Lepiej wziąć sprawy we własne ręce i skorzystać ze wsparcia doświadczonych fachowców. Kancelaria EuroLege wygrała już wiele spraw związanych ze spłatą długów.

Pamiętaj, że istnieją również długi, które się nie przedawniają. Ich szczegółową listę znajdziesz w naszym artykule: Jakie długi się nie przedawniają?

Hipoteka to jeden z podstawowych przykładów, który nie ulega przedawnieniu. O tym, dlaczego przedawnienie nie dotyczy hipoteki, przeczytasz w artykule: Przedawnienie hipoteki – czy można wykreślić hipotekę z powodu przedawnienia długu

Przedawnienie kredytu, również tego zaciągniętego w czołowych polskich bankach, ulega przedawnieniu. Termin ten wynosi 3 lata. Żadna ze stron – ani kredytobiorca, ani kredytodawca nie może tego terminu skrócić, ani wydłużyć. Dlatego, jeśli wystosujesz do windykatora pismo o przedawnienie długu informujące, że Twoje zobowiązania się przedawniły, firma windykacyjna ani inny wierzyciel nie może twierdzić, że wydłużył okres, po którym dług uległ przedawnieniu. Również taki zapis w umowie, że czas przedawnienia jest dłuższy niż ten wskazany w ustawie, jest nieważny, bo czynność prawna sprzeczna z ustawą lub która ma na celu obejście ustawy, jest nieważna.

Więcej informacji o przedawnieniu kredytu bankowego znajdziesz w naszej publikacji: Przedawnienie kredytu 2020/2021. Kiedy przedawnia się kredyt bankowy?

Co więcej, Ty jako dłużnik, gdy już doszło do przedawnienia długu, nie musisz informować o tym swojego wierzyciela. Jeżeli natomiast firma windykacyjna żąda wyjaśnień, pomożemy Ci wystosować takie pismo, w którym przedstawimy wszelkie niezbędne informacje wskazujące, że dług się przedawnił.

A jeśli zostanę pozwany o zapłatę?

Firmy windykacyjne niechętnie dzielą się dokumentami, jakie posiadają w sprawie. Dlatego bardzo często, zamiast korespondować z dłużnikiem, wybierają drogę sądową. Jeśli tak się stanie i firma windykacyjną złoży pozew o zapłatę do sądu lub e-sądu, to prosimy o kontakt. Pomożemy Ci napisać sprzeciw od nakazu zapłaty albo odpowiedzi na pozew. A jeśli zajdzie taka potrzeba, to nasz prawnik będzie reprezentował Twoje interesy w sądzie.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:


4.3/5 - (44 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wzory i przydatne pisma

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Adam pisze:

Witam
Firma windykacyjna pomimo tego iż powiedziałem telefonicznie oraz kilka e-maili wysłałem że długi się przedawniły poprosiłem również o odesłanie mi cesji z głównym wierzycielem podpisanej u notariusza oraz wyroki sądów pomimo tego nadal dręczą mnie telefonami oraz SMSami i emailami
Oczywiście pism o które prosiłem nie wysłali a długi z 2008 i 2012 rok.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Adamie. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl

Arta pisze:

Witam czy napisanie pisma o przedawnienie długu jest u Państwa odpłatna?Dziękuje Marta Kiercz-Kondek

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Marto. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Wstępna analiza prawna jest u nas bezpłatna. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Ewa pisze:

Witam serdecznie, komornik zablokował konto mojej mamy z tytułu długu, który jest już dawno przedawniony. Dodatkowo nie otrzymała żadnych informacji o sprzedaży długu przez firmy windykacyjnej przez ostatnie 20 lat. Niestety nie mamy możliwości sprawdzenia dokumentów u mamy ponieważ nasz dom spalił się kilka lat temu.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewo. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marcin pisze:

Dzień dobry Po dziesięciu latach okazało się że mam jakieś długi .Firma windykacyjna straszy mnie że mogę iść za to do więzienia . Proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marcinie. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl
Co do możliwego więzenia za długi to jest to zwykle mało realny scenariusz. Więcej na ten temat pisaliśmy na naszym blogu w tym materiale: https://www.eurolege.pl/wiezienie-za-dlugi-ukrywanie-majatku/

Jacek pisze:

Mam dług mimo że uważam że jest przedawniony proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Jacku. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl

Dariusz pisze:

Dzień dobry.Firma kruk gnębi mnie telefonami,listami za przedawniony dług z1999 roku.Nawet zaproponowali pewną kwotę.Proszę o poradę.Dziekuje.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Dariuszu. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl

Ola pisze:

Witam,chce prosić o pomoc – moim zdaniem dług przedawniony a firma windykacyjna poprzez komornika zajęła mi wynagrodzenie.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Olu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Aneta pisze:

Witam ,chciałam uzyskac porady o przeterminowanie długu z 2006roku

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Aneto. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Maja pisze:

Jak,i gdzie napisać pismo o przedawniony długu?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Agnieszka pisze:

Mam przedawniony dług firma windykacyjną Kruk odkupiła dług chciałabym prosić o państwa pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Marianna pisze:

Czy moge prosic o kontakt. Chodzi o przedawnione dlugi

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Marianno. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Paulina Pudlicka pisze:

Dzień dobry… proszę o kontakt gmail… chciałabym się dowiedzieć ile kosztuje u Państwa spojrzenie na moją sprawę. Niestety nie mogę dojść z firmą windykacyjną do porozumienia jakiegokolwiek np. pokazania umowy cesji wierzytelności. Pozdrawiam Paulina Pudlicka

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Paulino. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Irek pisze:

Mam dlugi przedawnione, firma windykaacyjna ich nie umarza i tak moze sie sprawa bujac do konca zycia. Nie wiem jak mozna wymusic umorzenie przedawnionego dlugu i wystawienie PIT. Czy przedawnienie musi stwierdzic sad?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Irku. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl

Jacek pisze:

Mój brat był poręczycielem kredytu. Kredyt nie był spłacany i brat został obciążony kosztami . Po kilku spłatach kredyt wykupiła firma windykacyjna i oddali bratu pieniądze.
Po kilku latach brat umiera i po kolejnych trzech latach odzywa się windykator do spadkobierców . Czy może ich obciążyć , czy też uległ ten dług przedawnieniu.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Jacku. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl

Andrzej Stasiak pisze:

Kiedyś byłem w pracy z takim gościem który chciał kupić auto za tysiąc zł to było w delegacji i pojechałem z nim po te auto a byliśmy gdzieś już z 50 km od miejsca w którym przebywaliśmy i nagle on że nie ma dowodu taki zdenerwowany i spytał mnie czy bym ja nie podpisał umowy o kupnie auta a później na powrocie spiszemy to ja głupi się zgodziłem niestety gość mnie oszukał zabrał moją umowę kupna auta i auto i do dziś nie wiem gdzie gość jest nawet nie wiem jak się nazywa później były problemy z tym że mam jakieś ubezpieczenia za auto zapłacić minęło już z 6-7 lat a do mnie się odzywają żebym zapłacił przez to mi komornik wszedł na konto bankowe i nie ważne ile wpłacę kasuje mnie do 0 więc przestałem wpłacać na to konto pieniądze założyłem w innym banku ale też wszedł powiedzcie mi co robić naprawdę nie wiem co mam zrobić w tej sprawie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Andrzeju. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Paweł pisze:

Dzień dobry,
Tuż przed Wigilią komornik zajął całe moje wynagrodzenie (umowa zlecenie), które wpłynęło na konto bankowe. Po kilku dniach tj. dziś udało mi się skontaktować z komornikiem, który poinformował mnie, że sprawa dotyczy zadłużenia wobec T-Mobile z 2011r i przywędrowała od kolejnej firmy windykacyjnej a połowa kwoty długu (obecnie ok. 17000zł) to odsetki…
Co mogę zrobić w tej sytuacji, czy zadłużenie nie uległo przedawnieniu?
Pozdrawiam
Paweł

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Pawle. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Szymon pisze:

Witam.
Od 17 lat mieszkam za granicą, w dniu 21.12.2022 z mojego konta została pobrana kwota na 1760 zł. Z banku dowiedziałem się,że to komornik. Po kontakcie z kancelarią komornika uzyskałem informację, że to firma windykacyjna przejęła w 2007r jakiś niezapłacony rachunek za telefon. Podobno pozostała kwota do zapłaty to jeszcze ponad 700zł.
Co mogę zrobić w takiej sytuacji.
Nie mieszkam w Polsce od 2006r. Co mogę zrobić w takiej sytuacji?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Szymonie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Dorota pisze:

Witam, przyjełam spadek z długiem. Sprawa trafiła do sądu i dług został anulowany wyrokiem sądu. Dług wykupiła firma windykacyjna, która ponownie złożyła wniosek do sądu i zapadł wyrok o spłatę Nie zostałam poinformowana o wyroku i sprawa trafiła do komornika. Co mogę zrobić aby odwołać się?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Doroto. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Grzegorz pisze:

Witam.

Windykator domaga się ode mnie spłaty zobowiązań wobec banku, z którym nie podpisywałem umowy, zwyczajnie ktoś wykorzystał moje dane. Umowa zawarta w 2007 roku, zobowiązanie sprzedane dwukrotnie, tj w 2014 roku, oraz w lutym 2017 roku. Nie jestem w stanie po takim czasie udowodnić, że nie zawierałem umowy z bankiem w 2007 roku. Czy mogę powołać się na przepisy kodeksu cywilnego o przedawnieniu zobowiązań?

Pozdrawiam.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Grzegorzu. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pana tutaj: https://klient.eurolege.pl

Agnoeszka pisze:

Dzień dobry, tata zmarł w 2004 roku, miał nie spłacone kredyty , nie pamiętam czy w banku czy jakieś chwilówki, już po jego śmieci otrzymywalismy wezwania do zapłaty( zwykle listy na nazwisko taty) , były też telefony z firmy windykacyjnej , po kilku rozmowach Pani kazała przesłać kopię aktu zgonu taty i na tym sprawa ucichla. Nie było żadnego pisma od firmy windykacyjnej. Po śmierci taty nie był przeprowadzony spadek. Moje pytanie jest takie czy sprawa sie przedawnila , czy chcąc teraz przeprowadzić spadek , nie bedziemy mieli problemow z tymi nie splaconymi kredytami?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. Akurat przesłanie aktu zgonu było czynnością wbrew Pani interesowi. W ten sposób ułatwiła Pani ewentualne dochodzenie roszczeń i wszczęcie postępowania spadkowego. Trzeba będzie ewentualnie spadek odrzucać albo decydować się o jego przyjęciu z dobrodziejstwem inwentarza. Zaznaczamy, że ze względu na zbyt małą ilość informacji nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy w sprawie doszło, czy też nie do przedawnienia. Najpewniej tak, ale nie jesteśmy w stanie tego powiedzieć w 100%.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Łukasz pisze:

Dzień dobry, dostałem przedsądowe wezwanie do spłaty nieuzasadnionej kwoty i to listem niepoleconym bez potwierdzenia odbioru. List znalazłem po powrocie z urlopu po upłynięciu tygodnia od nadania przez firmę windykacyjną. ile wynosi termin przedawnienia z tytułu usług abonamenckich firmy McFit (Siłownia)? Wystąpiłem mailowo o anulowanie członkostwa 27 marca 2020, w czasie trwania pandemii gdy pozamykano siłownie w calym kraju. Otrzymalem pozytywną informacje o zakończeniu członkostwa wraz z informacją o okresie 3 miesiący wypowiedzenia umowy, który to miał zostać odmrożony po wznowieniu działaności sieci McFit oraz otwarciu siłowni. Niestety w tym okresie zapadłem na sars covid 19 i kompletnie zapomniałem o sprawie. Dziś dopiero się dowiedziałem, że firma windykacyjna JDS Collection sp.zoo prowadzi postępowanie w mojej sprawie. Sprawdziłem skrzynke email, z której co prawda nie korzystałem od dawna i okazało się, że firma wypisywała do mnie od kilku miesięcy w celu ściągnięcia długu, którego podstawa przekracza o ponad połowe sume okresu wypowiedzenia. Jednak nie otrzymałem żadnej specyfikacji oraz dowodów uzasadniających ich postępowania w mojej sprawie. Jedynie groźby oraz żądania spłaty kompletnie nie uzasadnionej kwoty. Nie wiem jak się do tego wszystkiego odnieść oraz jaką odpowiedź wystosować do nich. Czy sprawa przypadkiem się nie przedawniła i czy mam jaką kolwiek szansę jej wygrania? Jeśli tak to jaką wiadomość wystosować i jakie kroki podjąć w tej sytuacji. Proszę Państwa o pomoc. Serdecznie pozdrawiam.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Łukaszu. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl

Kamila pisze:

Czy firma windykacyjna może próbować ściągnąć dług, który jest przedawniony i rozliczony z urzędem skarbowym?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Nie rozumiemy pytania. O jaki dług chodzi? Z jakiego tytułu?

Jan pisze:

Czytmto wszystko i nadal nie wiemi ile wynosi termin przedawnienia z tytułu usług TV Vectra?W końcu 3lub 6 lat,bo jakaś firma windykacyjna kupiła sobie dług i strasz mnie Sądem za jakiś 2,5 tys.z odsetkami.Uwazm,że dług jest przedawniony.Z 2013 roku itd.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

W przypadku roszczeń telekomunikacyjnych i usług telewizyjnych (roszczeń niestwierdzonych tytułem wykonawczym pochodzącym od sądu) termin przedawnienia wynosi 3 lata.

Małgorzata pisze:

Witam, co z długami które zostały wykupione przez inne firmy? od kiedy liczy się okres przedawnienia ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Wszystko zależy Pani Małgorzato od tego z jakiego tytułu są dane długi. Sam fakt sprzedaży nie ma wpływu na upływu terminu przedawnienia. Więcej na temat przedawnień znajdzie Pani tutaj: https://www.eurolege.pl/przedawnienie-dlugu-jak-wyliczyc-termin-przedawnienia-roszczenia/

Monika pisze:

Dzień dobry,dostałam pismo z sądu że mam dwa tygodnie na odpowiedź, firma windykacyjna wystosowała pismo do sądu o ponowne wydanie tytułu wykonawczego zamiast utraconego.Ja nie wiem jak się do tego odnieść jaką odpowiedź napisać. Proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Moniko, musielibyśmy sprawie przyjrzeć się bliżej. Być może będziemy w stanie pomóc, ale to zależy od oceny sprawy przez prawnika. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.