Pismo do firmy windykacyjnej o przedawnienie długu - Darmowy Wzór - Antywindykacja EuroLege

Pismo do firmy windykacyjnej o przedawnienie długu – Darmowy Wzór

Wzór pisma do firmy windykacyjnej o przedawnienie długu

Oceń artykuł: 

Firmy windykacyjne regularnie zasypują rzekomych dłużników wezwaniami do zapłaty, z których zwykle nic nie wynika. W pismach tych windykatorzy ograniczają się do kategorycznego żądania zapłaty pod groźbą skierowania sprawy do sądu. Oczywiście nie ma mowy o załączeniu jakichkolwiek dowodów na istnienie długu. Mało tego! Firmy windykacyjne nawet nie wspominają o ich istnieniu, a jedynie posiłkują się rzekomą umową cesji wierzytelności. Dlatego z takiego wezwania rzekomy dłużnik nie dowie się o jaki dług chodzi oraz dlaczego ma go płacić.

Każda osoba wezwana do zapłaty przez firmę windykacyjną ma prawo do uzyskania pełnych informacji. Skoro wierzyciel wzywa do zapłaty, to jego obowiązkiem jest uzasadnienie oraz udowodnienie, że te pieniądze mu się należą. Niestety firmy windykacyjne często wykorzystują niską świadomość prawną konsumentów. Żerując na ich niewiedzy najpierw prośbą, a później groźbą próbują wymusić spłatę przedawnionego albo nieudowodnionego długu. Dlatego podkreślamy, windykator nie ma prawa nękać rzekomego dłużnika. A już szczególnie jeśli dług jest przedawniony albo nienależny!

Pismo o przedawnienie długu do firmy windykacyjnej

Każdy rzekomy dłużnik ma prawo wystąpić do wierzyciela z żądaniem ujawnienia dokumentów, na podstawie których domaga się zapłaty. Skoro wierzyciel dochodzi pieniędzy, to na pewno ma stosowne dowody.

Przygotowaliśmy dla Państwa unierwsalny wzór pisma, który można wykorzystać w korespondencji z firmą windykacyjną. Wystarczy we wskazanych miejscach uzupełnić dane rzekomego dłużnika wzywanego do zapłaty, dane adresowe wierzyciela oraz numer sprawy. Takie pismo stanowi wezwanie firmy windykacyjnej do udowodnienia, że dług faktycznie istnieje. Dodatkowo stanowi oświadczenie dla windykatora, że nie godzimy się na nękanie i jeśli nie zaprzestanie swoich działań, to zostanie pozwany do sądu o odszkodowanie! Skierowanie do firmy windykacyjnej takiego pisma nie kończy sprawy. To dopiero początek walki o godne życie, wolne od nękania przez windykatorów.

Co powinno zawierać pismo do firmy windykacyjnej?

Jeśli wierzyciel odpowie na takie pismo i przedstawi dowody na istnienie długu, to jednocześnie ułatwi rzekomemu dłużnikowi ustalenie terminu przedawnienia. Dzięki temu dalsze działania obronne będą o wiele skuteczniejsze.

Dlatego w treści pisma z wezwaniem do przedstawienia dowodów należy przede wszystkim zażądać poniższych dokumentów:

  1. umowy z pierwotnym wierzycielem,
  2. umowy cesji wierzytelności wraz z wszystkimi załącznikami tej umowy,
  3. wypowiedzenia umowy pierwotnej przez wierzyciela pierwotnego (o ile umowa miała zostać wypowiedziana),
  4. bankowego tytułu egzekucyjnego z nadaną klauzulą wykonalności (o ile takowy istnieje).

Na ich podstawie będzie można łatwo ustalić istnienie (lub nieistnienie) roszczenia oraz termin wymagalności w celu podniesienia zarzutu przedawnienia.

Firma windykacyjna przyznaje się do przedawnienia długu!

Przez lata naszej działalności pomogliśmy tysiącom osób pozwanym do sądu przez banki, firmy windykacyjne i pożyczkowe! Wygraliśmy i całkowicie anulowaliśmy zadłużenie w 87% wszystkich spraw jakie prowadziliśmy. Teraz poszliśmy o krok dalej i pomagamy osobom, które mają problem z windykacją ale nie zostały pozwane do sądu.

Jak pokazuje doświadczenie naszych klientów oraz osób korzystających z pomocy Kancelarii, takie pismo jest bardzo skuteczne. Firmy windykacyjne nie mają innej możliwości, jak uznać rację dłużnika i przyznać, że dług jest przedawniony. Dzięki temu w odpowiedzi na nasze pismo same przyznały, że odstępują od windykacji długu!

pismo przedawnienie długu wzór

Wzór pisma o przedawnienie długu – POBIERZ ZA DARMO!

Nasi prawnicy przygotowali właśnie takie pismo do firmy windykacyjnej. Wzór zawiera wszystkie niezbędne informacje oraz zapisy, które pozwolą ci skutecznie odpowiedzieć firmie windykacyjnej na wezwanie do zapłaty.

Aby pobrać wzór pisma wystarczy udostępnić ten post na Facebooku klikając w przycisk poniżej. To nic nie kosztuje, a dzięki temu więcej osób skorzysta z darmowej pomocy naszej Kancelarii! :)

pismo do windykatora o przedawnienie długu wzór

Pobierz pismo w formacie PDF. Wydrukuj, wypełnij i wyślij do firmy windykacyjnej. Powodzenia! :)

 

A jeśli zostanę pozwany o zapłatę?

Firmy windykacyjne niechętnie dzielą się dokumentani, jakie posiadają w sprawie. Dlatego bardzo często zamiast korespondować z dłużnikiem wybierają drogę sądową. Jeśli tak się stanie i firma windykacyjną złoży pozew o zapłatę do sądu lub e-sądu, to prosimy o kontakt. Pomożemy Państwu napisać sprzeciw od nakazu zapłaty albo odpowiedzi na pozew. A jeśli zajdzie taka potrzeba, to nasz prawnik będzie reprezentował Państwa w sądzie.

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA