Zostałeś pozwany do sądu przez firmę IFA Finance DAC? Nie wiesz jak sobie poradzić z tym problemem? W dzisiejszym artykule opiszemy czym jest IFA Finance DAC oraz w jaki sposób bronić się przed tym podmiotem w sprawach sądowych. Przedstawimy również jaką strategię procesową przyjąć w sporze sądowym z IFA Finance DAC. Zapraszamy do lektury.

Pamiętaj, że nie musisz walczyć z tą firmą na własną rękę. Nasi prawnicy wygrali już setki spraw sądowych z powództwa firm windykacyjnych anulując całe zadłużenie! Skontaktuj się z nasza kancelarią i skorzystaj z bezpłatnej analizy prawnej swojej sprawy.

Co to jest IFA Finance DAC?

Podmiot o nazwie IFA Finance DAC jest zagraniczną firmą windykacyjną. Na czym polega jej działalność? Podobnie jak pozostali gracze na tym samym rynku, tak również IFA Finance DAC skupuje wierzytelności, czyli zadłużenia polskich konsumentów. Od kogo? Z naszego doświadczenia wynika, że są to byli albo nawet obecni klienci platformy udzielania pożyczek MoneyMan.

Pewnie zastanawiasz się drogi czytelniku jak to się dzieje, że na terytorium Polski działa zagraniczna firma windykacyjna, która w dodatku ma uprawnienie do pozywania naszych rodaków w polskim sądzie. Wszystkiemu winne są przepisy unijne, które zapewniają spójność wymiarów sprawiedliwości. Do tego dochodzi również swoboda wymiany usług i przepływu kapitału.

Jako ciekawostkę dodamy, że IFA Finance DAC nie jest jedyną działającą w Polsce zagraniczną firmą windykacyjną. Za jej konkurentów na tym polu uchodzą chociażby:

Każda z tym firm działa w podobny sposób.

Pozew i sądowy nakaz zapłaty z IFA Finance DAC. Jak się bronić?

Co najmniej kilka razy w ciągu każdego miesiąca otrzymujemy od naszych czytelników wiadomości, że ich sprawa trafiła do sądu, a powodem jest IFA Finance DAC. W zdecydowanej większości przypadków nasi Klienci otrzymują w sprawie z IFA Finance DAC nakaz zapłaty z sądu. Bez względu na to, czy jest to nakaz zapłaty wydany w EPU czy też w sądzie tradycyjnym należy zachować się zawsze tak samo. To znaczy, odwołać się od wydanego przez sąd orzeczenia. Brak reakcji bowiem to przyznanie się do wszystkiego i uznanie obowiązku zapłaty na rzecz firmy windykacyjnej wszystkich kwot, włącznie z kosztami procesu. A te bywają niekiedy dosyć wysokie.

Jak wygląda w naszej Kancelarii EUROLEGE proces przyjmowania spraw sądowych? Nigdy nie pozostajemy obojętni na wołanie o pomoc. Zawsze w spawie sądowej natychmiast nadajemy sprawie bieg, a jej analizą zajmuje się jeden z prawników, o specjalizacji firm windykacyjnych i chwilówek. Oczywiście jak w zdecydowanej większości spraw, tak i w tych z udziałem IFA Finance DAC potrafimy wypatrzeć błędy powoda. Błędy, które jednak nie przeszkadzają wydać sądowi nakazu zapłaty. Naprawą tych nieścisłości zajmujemy się pisząc do sądu odwołanie od nakazu zapłaty albo odpowiedź na pozew.

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

W większości spraw koniecznym staje się złożenie odwołania o nazwie sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym. Po jego złożeniu oczekujemy zawsze na wyznaczenie terminu rozprawy. Chyba, że sprawa rozpatrywana jest w EPU, wówczas e-sąd wydaje orzeczenie umarzające postępowanie w sprawie. Jednak i wówczas w zdecydowanej większości przypadków powód składa pozew ponownie w ciągu 3 miesięcy od umorzenia sprawy. Pozew taki składany jest wówczas do sądu tradycyjnego, właściwego miejscowo dla osoby pozwanej (potencjalnego dłużnika). Ten okres 3 miesięcy jest ważny dla powoda, ponieważ nie traci on m.in. opłaty, jaką uiścił przy wnoszeniu pozwu w e-sądzie.

UWAGA! Otrzymałeś sądowy nakaz zapłaty? Na jego zaskarżenie masz zaledwie 2 tygodnie od dnia odbioru przesyłki sądowej. Nie zalecamy działania na własną rękę. Firmy windykacyjne wykorzystują niewiedzę przepisów i proste błędy konsumentów, którzy staraj się bronić samodzielnie.

Wyrok w sprawie IFA Finance DAC. Powództwo oddalone w całości!

Najczęściej po wielu miesiącach oczekiwań nastaje dzień, w którym odbywa się rozprawa przeciwko firmie windykacyjnej, np. IFA Finance DAC. W każdym przypadku liczymy na pełen sukces. Nie dopuszczamy do siebie myśli, w jakiej doszłoby do przegranej naszego Klienta. Chociaż jak wiemy w sprawach sądowych bywa różnie i niczego na 100% nie możemy zagwarantować. Jedyne co możemy obiecać to pełne zaangażowanie w sprawę i wykorzystanie naszej wiedzy i umiejętności procesowych do maksimum. Nasz profesjonalizm nakazuje, aby nawet w sprawach teoretycznie, na papierze wstępnie przegranych, wyciągać ile się da na korzyść Klienta. Współpracujący z nami prawnik konstruuje w pismach zarzuty, które potrafią podważać nawet ważność całej umowy, którą nasz podopieczny miał kiedyś zawrzeć z firmą pożyczkową, np. MoneyMan.

I co się w wielu sprawach okazuje? Osiągamy wieli sukces nasz i oczywiście naszych Klientów. Wiele powództw, dzięki naszej ogromnej pracy i wytrwałości zostało przez sądy w całej Polsce oddalone w całości. Zawsze warto czekać na końcowy efekt. Uzasadnienia sądów bywają niejednokrotnie zaskakujące. W obie strony. Zdarza się nawet, że umowy pożyczek potrafią być zawierane niezgodnie z przepisami. Każdy aspekt sprawy jest przez nas badany i jeśli coś zauważymy natychmiast sygnalizujemy nieścisłości sądowi orzekającemu.

Czy warto walczyć w sądzie z IFA Finance DAC?

Każdy, kto przeczytał uważnie nasz dzisiejszy artykuł doskonale zna odpowiedź na pytanie postawione powyżej. Oczywiście, że TAK!

Nasi prawnicy specjalizujący się w sprawach sądowych przeciwko firmom pożyczkowym, windykacyjnym oraz bankom świetnie znają tajniki procesu. Wiedzą, jak się zachować wobec pozwu o zapłatę. Potrafią precyzyjnie postawić zarzuty, które nastręczają dużych problemów wszelkiej maści windykatorom.

Dlatego przestrzegamy przed działaniami podejmowanymi na własną rękę w związku z pozwem z IFA Finance DAC i zachęcamy do współpracy.

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:

Macie Państwo jakieś pytania do prawników? Chcielibyście podzielić się swoimi spostrzeżeniami? Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką długów, kredyt, pożyczek, spraw sądowych i komorniczych na nasze forum kredytowe. Chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i doradzimy jak nie dać się instytucjom finansowym.


4.4/5 - (10 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wyroki sądowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.