Zostałeś pozwany do sądu przez firmę IFA Finance DAC? Nie wiesz jak sobie poradzić z tym problemem? W dzisiejszym artykule opiszemy czym jest IFA Finance DAC oraz w jaki sposób bronić się przed tym podmiotem w sprawach sądowych. Przedstawimy również historię jednego z naszych klientów, któremu pomogliśmy wygrać z IFA Finance DAC w sądzie. Zapraszamy do lektury.

Pamiętaj, że nie musisz walczyć z tą firmą na własną rękę. Nasi prawnicy wygrali już setki spraw sądowych z powództwa firm windykacyjnych anulując całe zadłużenie! Skontaktuj się z nasza kancelarią i skorzystaj z bezpłatnej analizy prawnej swojej sprawy.

Co to jest IFA Finance DAC?

Podmiot o nazwie IFA Finance DAC jest zagraniczną firmą windykacyjną. Na czym polega jej działalność? Podobnie jak pozostali gracze na tym samym rynku, tak również IFA Finance DAC skupuje wierzytelności, czyli zadłużenia polskich konsumentów. Od kogo? Z naszego doświadczenia wynika, że są to byli albo nawet obecni klienci platformy udzielania pożyczek MoneyMan.

Pewnie zastanawiasz się drogi czytelniku jak to się dzieje, że na terytorium Polski działa zagraniczna firma windykacyjna, która w dodatku ma uprawnienie do pozywania naszych rodaków w polskim sądzie. Wszystkiemu winne są przepisu Unii Europejskiej, które zapewniają spójność wymiarów sprawiedliwości. Do tego dochodzi również swoboda wymiany usług.

Jako ciekawostkę dodamy, że IFA Finance DAC nie jest jedyną działającą w Polsce zagraniczną firmą windykacyjną. Za jej konkurentów na tym polu uchodzą chociażby:

Każda z tym firm działa w podobny sposób.

Pozew i sądowy nakaz zapłaty z IFA Finance DAC. Jak się bronić?

Co najmniej kilka razy w ciągu każdego tygodnia otrzymujemy od naszych czytelników wiadomości, że ich sprawa trafiła do sądu, a powodem jest IFA Finance DAC. Oto jeden z przykładów z poprzedniego tygodnia:

„Otrzymałam nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. Sąd nakazał mi zapłatę kilku tysięcy złotych na podmiot o nazwie IFA Finance DAC. Czy mogę prosić Państwa o pomoc w tej sprawie? Wiele dobrego słyszałam o waszej działalności. Bożena z Tarnowa.”

Naturalnie nie mogliśmy pozostać obojętnie na takie wołanie o pomoc. Natychmiast sprawie nadaliśmy bieg, a jej analizą zajął się jeden z prawników, o specjalizacji firm windykacyjnych. Oczywiście jak w zdecydowanej większości spraw, tak i w tej były błędy powoda. Błędy, które jednak nie przeszkadzały sądowi wydać nakazu zapłaty.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Masz tylko 14 dni na sprzeciw i anulowanie długu!
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz szanse na oddłużenie oraz jak możemy Tobie pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
WYPEŁNIJ FORMULARZ

Koniecznym stało się złożenie odwołania o nazwie sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym. Po jego złożeniu oczekiwaliśmy na wyznaczenie terminu rozprawy.

UWAGA! Otrzymałeś sądowy nakaz zapłaty (https://www.dziennikwschodni.pl/artykuly-sponsorowane/odebrales-pozew-lub-nakaz-zaplaty-z-sadu-zobacz-jak-mozesz-sie-odwolac,n,1000244572.html)? Na jego zaskarżenie masz zaledwie 2 tygodnie od dnia odbioru przesyłki sądowej. Nie zalecamy działania na własną rękę. Firmy windykacyjne wykorzystują niewiedzę i błędy konsumentów, którzy staraj się bronić samodzielnie.

Wyrok w sprawie IFA Finance DAC. Powództwo oddalone w całości!

W końcu, po wielu miesiącach oczekiwać nastał dzień, w którym odbyła się rozprawa przeciwko IFA Finance DAC. Liczyliśmy na sukces, nie dopuszczaliśmy do siebie sytuacji, w jakiej doszłoby do przegranej naszego klienta. Z kolei Pani Bożena miała mieszane uczucia, wiedziała, że roszczenie może być zasadne. Nasz prawnik jednak skonstruował zarzuty, które podważały ważność całej umowy, którą Pani Bożena miała kiedyś zawrzeć z MoneyMan.

I co się okazało? Wielki sukces nasz i oczywiście naszej klientki. Powództwo zostało przez sąd oddalone w całości. Warto było czekać. Uzasadnienie sądu nie nastręczało wątpliwości. Umowa pożyczki nie została skutecznie zawarta. Nie mogła więc z tego tytułu powstać wierzytelność, którą IFA Finance DAC mogło faktycznie nabyć od hipotetycznego pożyczkodawcy.

Czy warto walczyć w sądzie z IFA Finance DAC?

Każdy, kto przeczytał uważnie nasz dzisiejszy artykuł doskonale zna odpowiedź na pytanie postawione powyżej. Oczywiście, że TAK!

Nasi prawnicy specjalizujący się w sprawach sądowych przeciwko firmom pożyczkowym, windykacyjnym oraz bankom świetnie znają tajniki procesu. Wiedzą, jak się zachować wobec pozwu o zapłatę. Potrafią precyzyjnie postawić zarzuty, które nastręczają dużych problemów wszelkiej maści windykatorom.

Dlatego przestrzegamy przed działaniami podejmowanymi na własną rękę w związku z pozwem z IFA Finance DAC i zachęcamy do współpracy.

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:

Macie Państwo jakieś pytania do prawników? Chcielibyście podzielić się swoimi spostrzeżeniami? Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką długów, kredyt, pożyczek, spraw sądowych i komorniczych na nasze forum kredytowe. Chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i doradzimy jak nie dać się instytucjom finansowym.

Kategorie: Porady dla dłużnikówWyroki sądowe Tagi: Brak tagów

O Autorze

Paweł Napiórkowski

Doświadczony prawnik z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.