Każdy, kto ma aktywnie prowadzoną egzekucję komorniczą wie, że skuteczne działanie w obliczu utraty majątku ma fundamentalne znaczenie. Problem polega jednak na tym, że spora cześć dłużników nie ma przekonania co do możliwości podjęcia pozytywnych działań. Niestety też, prawnicy często nie ułatwiają tego zadania. Kiedy pojawia się egzekucja komornicza to dłużnicy często pozostają sami z problemami. A próby podejmowania działań od strony prawnej – jeśli już mają miejsce – dotyczą łagodzenia skutków działań komorniczych, a nie kompleksowego rozwiązywania powstałych problemów.

Dlatego prawnik od spraw komorniczych ma za zadanie powstrzymać działania organu egzekucyjnego. Musi zrobić to maksymalnie szybko i skutecznie. Jednak, aby działania mogły się powieść konieczne jest przeprowadzenie czynności oddłużania z komornikiem. W Kancelarii EUROLEGE od wielu zajmujemy się działalnością pomocową w tym zakresie. Każdego dnia przyjmujemy co najmniej kilka spraw dotyczących pomocy w oddłużaniu na etapie egzekucyjnym. Chcesz wiedzieć na czym to polega i w jakich warunkach możesz wnioskować o pomoc? Koniecznie przeczytaj ten materiał do końca. Dzięki niemu możesz zmienić swoje dotychczasowe życie!

Kiedy prawnik od spraw komorniczych może mi pomóc?

Podstawowa kwestia dotycząca prawnika od spraw komorniczych jest taka, że nie może on pomóc w każdym przypadku. Skuteczna pomoc uzależniona jest od spełnienia pewnych warunków. Wbrew obiegowej opinii i powszechnemu przekonaniu to nie skarga na czynności komornika jest podstawą skutecznej pomocy ze strony prawnika od spraw komorniczych. Takie pismo do komornika może w większości przypadków odwlec działania organu egzekucyjnego, ale nie całkowicie je przekreślić. A to właśnie zablokowanie komornika jest celem, a nie jedynie utrudnienie mu pracy.

Kluczem do pomocy jest to, aby dłużnik został całkowicie zaskoczony akcją komornika sądowego. Nagłe zajęcia konta bankowego, wynagrodzenia za pracę czy renty lub emerytury może wskazywać na podstawy do działań dla prawnika od spraw komorniczych. Jednak komornik bez powiadomienia pojawia się zawsze. Nie zawsze jednak takie nagłe i zaskakujące działania organu egzekucyjnego dają szansę na zatrzymanie egzekucji.

Po czym można pozytywnie ocenić szansę powodzenia w sprawie? Przede wszystkim po tym, że dłużnik dowiaduje się o sprawie dopiero od komornika sądowego. Chodzi tutaj o sytuację, że zanim pojawił się komornik, dłużnik nic nie wiedział o żadnej sprawie sądowej. Nie mówimy tutaj o etapie przedsądowym, np. wezwanie do zapłaty z firmy windykacyjnej. Dlatego każdy dłużnik mający egzekucję komorniczą może w prosty sposób, samodzielnie sprawdzić wstępnie szansę powodzenia. Wystarczy odpowiedzieć sobie na następujące pytanie: „Czy zanim pojawił się komornik otrzymywałem/am jakiekolwiek pisma z sądu w tej sprawie?”. Jeśli odpowiesz „NIE” to znaczy, że masz realną szansę na oddłużenie z komornikiem. Jeśli „NIE” to właściwie możesz jedynie przedłużać postępowanie. Nic innego Ci nie pozostaje. Przy odrobinie szczęścia możesz zablokować działania komornika, ale i tak zapewne w przyszłości problem powróci. Prawnik od spraw komorniczych ma załatwić sprawę ostatecznie. Żadne półśrodki nie mogą być brane pod uwagę.

Jak działa prawnik od spraw komorniczych?

Masz egzekucję komorniczą? Pomoc prawnika od spraw komorniczych polega na kompleksowej działalności zmierzającej do:

  • umorzenia egzekucji komorniczej,
  • odzyskania pieniędzy zabranych przez komornika (o ile egzekucja była dotychczas skuteczna),
  • uzyskania odszkodowania (o ile w toku egzekucji doszło do skutecznej sprzedaży ruchomości albo nieruchomości należących do dłużnika).

Z powyższego wyraźnie wynika, że prawnik od spraw komorniczych ma za zadanie zapewnienie wstrzymanie działań organu egzekucyjnego oraz odzyskanie pieniędzy zabranych w toku postępowania. Jeśli miała miejsce egzekucja z nieruchomości albo ruchomości (np. samochód) to również działania dotyczą uzyskania stosownego odszkodowania.

PAMIETAJ! Podmiotem zobowiązanym do zapłaty jest zawsze wierzyciel, a nie komornik!

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Jak wybrać prawnika od spraw długów? Na co zwracać uwagę?

Każda decyzja, którą podejmujemy powinna być bardzo mocno przemyślana. Szczególnie, gdy dotyczy spraw życiowych. Z takimi na pewno mamy do czynienia, gdy chodzi o kwestie dotyczące naszego majątku. Bez wątpienia także spraw, w których ten majątek jest zagrożony, jak chociażby działalnością komornika sądowego.

Dlatego podejmując decyzję o powierzeniu swojej sprawy prawnikowi od spraw komorniczych musisz wziąć pod uwagę doświadczenie. Chodzi tutaj głównie o to, aby podmiot jakiemu powierzasz swoją życiową sprawę posiadał faktyczne i pozytywne wyniki swojej pracy. Ważne jest, aby nie była to tylko wiedza teoretyczna. Na rynku usług prawniczych można znaleźć wiele podmiotów, które świadczą pomoc prawną. Pamiętaj jednak, że kancelaria prawna świadcząca pomoc z każdej gałęzi prawa może nie mieć odpowiedniego doświadczenia w sprawach dotyczących tak wąskiej specjalizacji jaką jest antywindykacja.

Prawnik od spraw komorniczych nie może być dobry we wszystkim, ponieważ jest specjalistą od pomocy w sprawach egzekucyjnych. Można śmiało powiedzieć, że podobnie jest w środowisku lekarskim. Lekarz rodzinny nie zajmuje się skomplikowanymi kwestiami dotyczącymi poszczególnych schorzeń. Jest od ich wykrywania, ale leczeniem zajmują się specjaliści. Podobnie jest właśnie w świecie prawniczym.

Kancelaria EUROLEGE. Sprawami komorniczymi zajmujemy się od lat!

W naszej Kancelarii EUROLEGE od lat pomagamy osobom mającym postępowania egzekucyjne (komornicze). Jako jedni z pierwszych w kraju wdrożyliśmy usługę oddłużania z komornikiem. Polega ona na zatrzymaniu działań komornika sądowego w sposób całościowy i ostateczny. Wiemy na co zwracać uwagę oraz w jakich sytuacjach możliwe jest działanie dla dobra Klienta. Pamiętać bowiem należy, że kiedy nie widzimy możliwości pomocy to informujemy o tym naszego Klienta. Wówczas możemy zaproponować negocjację z wierzycielem, aby odciążyć osobę zadłużoną. Mając na wadze, że negocjacje w toku egzekucji są bardzo nieprzewidywalne, to też nie jesteśmy w stanie nic obiecać.

Inaczej jest w przypadku kiedy komornik w życiu osoby zadłużonej pojawia się nagle i bez żadnej zapowiedzi. W takiej sytuacji możemy wdrożyć skuteczne działania. Jeśli o całej sprawie sądowej dowiedziałeś/aś się dopiero od komornika to są szanse na pomoc. Ważne, aby działać szybko i zdecydowanie. Każdy dzień zwłoki to stracone pieniądze i nerwy. Nie warto czekać, aż komornik zajmie Twój cały majątek i przekaże go wierzycielowi.

U nas otrzymasz bezpłatną, wstępną analizę swojej sprawy. Jeśli nasz prawnik od spraw komorniczych uzna, że będziemy w stanie Ci pomóc to zaproponujemy dalsze warunki współpracy. Wszystko na jasnych zasadach. Każdą czynność i kontakt z nami załatwisz zdalnie. Bez konieczności wychodzenia z domu czy pracy. Wystarczy telefon albo inne urządzenie podłączone do Internetu.

Tel: 530 333 130
Mail: kontakt@eurolege.pl
Wyślij zgłoszenie: www.eurolege.pl/zapytaj-prawnika/


4.7/5 - (58 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Grzegorz pisze:

Moje obciążenie komornicze na kwotę ok. 81 000, trwa od kilku lat. Komornik niestety nie rozlicza się na bieżąco, nie informuje mnie o stanie zadłużenia do poszczególnych wierzycieli. Ostatnio zaczął szaleć, między innymi zabrał 100%
nie pobranego świadczenia ZUS, za miesiąc w którym żona zmarła. Komornik zabiera również drobne kwoty z mojego
konta bankowego np. 52 zł ze zwrotu za wadliwy towar zwrócony w sklepie. Nie reaguje na moje pisma reklamacyjne.
W miesiącu listopadzie 2023 pozbawił mnie całkowicie wszystkich środków przeznaczonych na czynsz, opłaty mediów
i zakupy niezbędnych leków przy chorobie przewlekłej serca. To było świadczenie z ZUS z wyraźnym tytułem uprawnione dla osoby zmarłej. Mam rozdzielność majątkową z żoną, podpisaną notarialnie w 1993 roku i moja żona
nie przyczyniła się do powstania długów z lat 2019 i 2020.
Proszę o pomoc w zdyscyplinowaniu komornika, ograniczeniu jego zajęć i sporządzeniu ugody z wierzycielami.
Dostałem ostatnio propozycję spłacenia 4 różnych obciążeń z elastycznymi, dogodnymi ratami od firmy Ultimo. Mogę pozbyć się obciążenia w wysokości 22000. Jednak jest niebezpiczeństwo, że komornik nadal będzie zabierał duże kwoty z mojego konta bankowego.
z poważaniem Grzegorz tel. 604 213 XXX

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Grzegorzu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ewa pisze:

Proszę o pomoc, dostałam z banku powiadomienie, że komornik zablokował mnie konto 8 listopada, nic nie przyszło mi wcześniej od komornika, ani z Sądu. Z informacji jaką dostałam od banku, zadzwoniłem do komornika, poinformowali mnie, że to jest stare zadłużenie i wysłali mi pismo od komornika czego sprawa dotyczy do dziś nie otrzymałem jeszcze nic . Bardzo proszę o pomoc w mojej sprawie i powstrzymanie komornika.
Ewa

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewo. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ewa pisze:

Proszę o pomoc w sprawie zablokowania konta bankowego przez komornika ,od którego nie dostałam żadnego wcześniej powiadomienia, ani z Sądu. Zadzwoniłam do komornika gdzie adres podał mi bank i poinformowano mnie tylko, że to są bardzo stare sprawy i ,że wysłali mi pismo w tej sprawie na adres domowy 8 listopada i jeszcze do dziś nie otrzymałam. W tym samym dniu 8 listopada mam zablokowane konto moje bankowe przez Panią komornik.
Bardzo proszę o pomoc w mojej sprawie i boję się, że wysłała pismo do ZUS gdzie dostaje emeryturę.
Pozdrawiam
Ewa

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewo. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agnieszka pisze:

Dzień dobry, dzięki komornikowi jestem wierzycielem a spłacam kredyt, proszę o kontakt na adres e-mail.

Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Natalia pisze:

Witam, mam problem z komornikiem. Wpłacam mu pieniędzy jak się umówiliśmy ale egzekucja rośnie z 2,500 poszło do 7.500 jak z nim walczyć by nie zapłacić odsetek i sprzedanych spraw ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Natalio. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Dorota pisze:

Mam pytanie mam najnisza wynagrodzenie na konto wpływa 250zl komornik mi zabiera 750 zł w tym miesiącu wzięłam 1000zl zaliczki na konto wpłynęło 1630zl komornik wziął 1239zl na jakiej postawie mi zabiera tak dużo

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Doroto. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Klaudia pisze:

Witam, proszę o kontakt na adres e-mail.

Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Klaudio. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Eugeniusz pisze:

Mam zadłużenia 8.9.10 chcę sprawy w sądzie odnośnie umorzenia i rozłożenie długu na raty
Tel 661863XXX

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Eugeniuszu. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl

Monika pisze:

Błagam o pomoc prosze o kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Moniko. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Joanna pisze:

Uprzejmie proszę o informację czy podjęliby się Państwo i za ile rozwiązania kwestii zabierania przez panią Komornik 100% wynagrodzenia mojego partnera w ramach egzekucji zaległego podatku. Pani Komornik siedzi Mu na wynagrodzeniu u pracodawcy a następnie także na koncie bankowym. Najpierw zabiera połowę wynagrodzenia, a potem resztę kiedy druga połowa trafia na rachunek bankowy. Pani Komornik mówi, że ma do tego prawo, bo pieniądze na rachunku nie są objęte ochroną. Pracodawca nie wypłaca inaczej wynagrodzenia niż przelewem. Bank nic nie może, nic nie wie, mamy załatwić sprawę bezpośrednio z panią Komornik.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Joanno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kamila pisze:

Czy można prosić o kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Kamilo. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o opis spraw/spraw. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.