Vindix opinie windykacja. Wyłudzenie - jak się bronić? - Antywindykacja EuroLege

Problem z Vindix? Zobacz jak się bronić!

Windykacja Vindix jak się bronić w sądzie

Oceń artykuł: 

Masz problemy z firmą windykacyjną Vindix? Otrzymujesz liczne wezwania do zapłaty, połączenia telefoniczne i SMS? Nie wiesz jak się masz w takiej sytuacji zachować? A może firma Vindix złożyła wobec Ciebie pozew sądowy i sąd wydał nakaz zapłaty? Nie bój się! W naszym dzisiejszym artykule poświęcimy miejsce na opisanie sposobów działania firmy windykacyjnej Vindix. Pokażemy również przykład z życia naszego klienta, który zgłosił się do nas ze sprawą sądową w sprawie Vindix S.A. Zachęcamy do czytania.

Pamiętaj, że nie musisz walczyć z tą firmą na własną rękę. Nasi prawnicy wygrali już setki spraw sądowych z powództwa firm windykacyjnych anulując całe zadłużenie! Skontaktuj się z nasza kancelarią i skorzystaj z bezpłatnej analizy prawnej swojej sprawy.

Co to jest Vindix?

Vindix S.A. to jedna z wielu firm windykacyjnych działających w Polsce. Jej działalność polega na tym, że odkupuje od głównie firm pożyczkowych roszczenia o zapłatę pożyczek, tzw. „chwilówek”. Zatem jeśli miałeś kiedyś problemy z firmą pożyczkową, to istnieje realne prawdopodobieństwo, że firma Vindix również w Twoim życiu się pojawi. Może być to również inna firma windykacyjna, jak chociażby Inkaso Kredytowe czy Kancelaria Koksztys.

Windykacja z Vindix. Jak sobie poradzić?

Podobnie jak większość firm windykacyjnych, tak też Vindix ma pewne modele windykacji. Podstawowym sposobem windykacji jest kontakt telefoniczny i przez SMS z potencjalnie zadłużoną osobą. Polega to na tym, że pracownik firmy Vindix dzwoni do hipotetycznego dłużnika i informuje go, że jego firma przejęła dług i teraz to firmie Vindix należy uiszczać płatności. Dlaczego piszemy hipotetycznego dłużnika? Przede wszystkim dlatego, że osoba siedząca po drugiej stronie telefonu nie musi w ogóle być pracownikiem firmy Vindix. A nawet gdyby tak było, to jaką masz pewność, że Vindix faktycznie wykupił zadłużenie i wynosiło ono dokładnie tyle ile podaje Pan/Pani w słuchawce?

Jakie mamy zalecenia kiedy dzwoni Vindix? Przede wszystkim nie wchodzimy w głęboką rozmowę bez uprzedniej konsultacji prawnej z prawnikiem antywindykacyjnym. Pamiętaj, że każde słowo może obciążać Cię w przyszłym sporze sądowym. Faktem powszechnie znanym jest bowiem, że firmy windykacyjne chętnie nagrywają rozmowy telefoniczne. A to najlepsza droga do tego, aby w przyszłym sporze sądowym przegrać.

Vindix straszy komornikiem? Nie daj się zwieść. Zanim ewentualnie pojawi się komornik to firma Vindix musi pozwać Cię do sądu i wygrać proces. I to do tego prawomocnie. A na to zazwyczaj potrzeba czasu. W naszej Kancelarii EUROLEGE specjalizujemy się w sprawach przeciwko firmom windykacyjnym, pożyczkowym oraz bankom. Wiemy, na co zwracać uwagę, kiedy dochodzi do sprawy sądowej.

Ostatnim etapem windykacji może być wizyta osoby, którą zwykło się nazywać windykator terenowy. Z taką osobą również nie należy rozmawiać bez uprzedniej konsultacji prawnej. A już na pewno nie wolno podpisywać żadnych ugód, wpłacać jakichkolwiek sum pieniędzy czy zgadzać się na jakiekolwiek umorzenia długu w zamian za wcześniejszą spłatę. Każda z tych czynności może Cię drogi czytelniku bardzo dużo kosztować.

Pozew sądowy i nakaz zapłaty w sprawie z Vindix S.A.

Każdego miesiąca otrzymujemy wiele informacji od naszych klientów o próbach ich windykacji przez Vindix. Zdarzają się również w tej masie wiadomości takie, które dotyczą już konkretnie sprawy sądowej. Jak chociażby historia Pani Jadwigi z Rzeszowa, która napisała do nas takiego oto maila:

„Czy mogę liczyć na Waszą pomoc? Dostałam sądowy nakaz zapłaty z sądu. Pozew pochodzi od firmy Vindix, która już od pewnego czasu nie dawała mi spokoju, Chcą ponad 3000 złotych, których na dzień dzisiejszy nie mam. Chciałabym walczyć w sądzie o swoje prawa, ale się obawiam konsekwencji. Możecie mi jakoś pomóc?”

Naturalnie przydzieliliśmy do obsługi sprawy Pani Jadwigi jednego z naszych prawników, specjalistów od spraw chwilówkowych i windykacyjnych. Nie było trudno dopatrzeć się, że dokumentacja sądowa zaoferowana przez Vindix nie była kompletna.

Pani Jadwiga oczywiście zaufała nam, powierzyła swoją sprawę w ręce naszego prawnika. Sporządził on w jej imieniu sprzeciw od nakazu zapłaty, w którym podniósł stosowne zarzuty. Sprawa nie była przedawniona, a więc trudność w jej załatwieniu była dosyć znaczna.

Wygrana sprzeciw od nakazu zapłaty Vindix windykacja

Rozprawa z Vindix, wygrany proces i całkowite oddłużenie!

Końcowo wynik sprawy nie mógł być inny. Oczekiwaliśmy, że sąd rozpatrzy wszystkie nasze zarzuty dotyczące zarówno ważności umów jak i kwestii klauzul niedozwolonych.

Okazało się, że zarzuty okazały się trafne. Wyrok nie mógł więc być inny jak tylko oddalający powództwo w całości. Mieliśmy nosa do sprawy, a Pani Jadwiga szczęście, że udało się jej całkowicie oddłużyć. Każda sprawa jest oczywiście inna, ale w każdej walczymy o całkowite oddłużenie. A jeśli okaże się to niemożliwe, to maksymalnie zbijamy kwoty roszczeń zawarte w pozwach o zapłatę.

Czy warto się bronić w sprawach sądowych przeciwko Vindix S.A.? Patrząc na powyższą historię zdecydowanie TAK! 😊

Macie Państwo jakieś pytania do prawników? Chcielibyście podzielić się swoimi spostrzeżeniami? Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką długów, kredyt, pożyczek, spraw sądowych i komorniczych na nasze forum kredytowe. Chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i doradzimy jak nie dać się instytucjom finansowym.

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA