Zamierzasz złożyć wniosek o upadłość konsumencką? Zanim to zrobisz poznaj podstawowe informacje jakie musisz wiedzieć zanim zrobisz ten krok. Pamiętaj, że upadłość konsumencka to nie tylko plusy, ale też liczne minusy. Czy upadłość konsumencka to na pewno dobry pomysł?

Dowiedz się ponadto gdzie warto zgłosić się o pomoc w napisaniu wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej dla miast takich jak Lublin, Wrocław, Kraków, Szczecin, Bydgoszcz czy Toruń.

Na czym polega upadłość konsumencka? Czy to dobre rozwiązanie?

W powszechnym rozumieniu upadłość konsumencka polega na umorzeniu (anulowaniu) długów osoby nie będącej przedsiębiorcą poprzez realizację spłaty wierzycieli zgodnie z planem. Jest to niestety tylko bardzo ogólne uproszczenie. Do tego potrafiące mijać się z rzeczywistością. Fakt, upadłość konsumencka na nowych zasadach może zakończyć się całkowitym umorzeniem zobowiązań, ale nie jest to już tak oczywiste jak pod rządami starych przepisów.

Obecnie osoba fizyczna będąca konsumentem, która składa wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej otrzymuje postanowienie pozytywne. Wniosek uwzględniany jest przez sąd. Problem polega jednak na tym, że kiedyś był to sukces. Obecnie to jedynie formalność. Prawda jest taka, że aktualnie zakończenie upadłości konsumenckiej może skończyć się na utracie majątku, częściowym zaspokojeniu wierzycieli i dalszym istnieniu długów! Jak to możliwe? W obecnie obowiązującym porządku prawnym o tym, czy długi zostaną umorzone decyduje sąd po zakończeniu upadłości konsumenckiej. Może ona trwać nawet kilkanaście lat. Realizacja planu spłaty wierzycieli nie musi wcale oznaczać umorzenia zobowiązań. Jeśli okaże się, że dłużnik wpadł w długi celowo albo przez rażące niedbalstwo to wyjdzie z upadłości bez majątku i z długami. To bardzo niebezpieczne zjawisko, o którym zbyt wiele się nie mówi. Szczególnie niewiele na ten temat mówią kancelarie prawne, które masowo zajmują się pomocą w ogłaszaniu upadłości konsumenckich. W Kancelarii EUROLEGE sprawę stawiamy zawsze jasno i wskazujemy na zagrożenia związane z każdym krokiem prawnym.

Jeśli jesteś osobą zadeklarowaną na 100%, że chcesz spróbować upadłości konsumenckiej to oczywiście warto, aby sprawą zajął się ktoś od antywindykacji. Prawnik od długów zawsze wie na co zwracać uwagę. Ważne, aby była to osoba z doświadczeniem w zakresie oddłużania. Poniżej prezentujemy miasta z dużą liczbą chętnych do upadłości konsumenckiej wraz z krótkimi opisami.

Upadłość konsumencka – Lublin.

Potrzebujesz pomocy w załatwieniu formalności związanych z upadłością konsumencką w Lublinie? Zgłoś się jeszcze dzisiaj do naszej Kancelarii EUROLEGE. Działamy stacjonarnie w województwie lubelskim, stąd też osoby zamieszkujące blisko naszego biura terenowego mogą skorzystać z dwóch możliwości łatwego kontaktu, tj. pośredniego (zdalnego: telefon, mail) oraz bezpośredniego.

Upadłość konsumencka – Warszawa.

Zdecydowanie najwięcej osób chcących ogłosić upadłość konsumencką mieszka na terenie Warszawy i w ogóle województwa mazowieckiego. W związku z dużym zainteresowaniem upadłością konsumencką w Warszawie Kancelaria EUROLEGE umożliwiła kierowanie swoich próśb o rozpatrzenie wniosków o pomoc również w formie zdalnej. Mamy w tym zakresie bardzo duże doświadczenie. Od wielu lat pomagamy osobom zadłużonym wychodzić z problemów finansowych. Pomagamy na terenie całego kraju, w tym również mieszkańcom Warszawy.

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Upadłość konsumencka – Wrocław, Poznań, Kraków, Szczecin i inne

Każde z miast będące siedzibami województw dużych ośrodków wojewódzkich również generują dużą ilość osób ślących zapytania dotyczące upadłości konsumenckiej. Podobnie, tak jak w przypadku Warszawy, tak też w przypadku upadłości konsumenckiej we Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie czy Szczecinie Kancelaria EUROLEGE umożliwia pomoc prawnika na każdym etapie sprawy. Wszystko możliwe jest rzecz jasna do załatwienia na odległość (zdalnie). Wystarczy telefon albo inne urządzenie podłączone do Internetu, aby prawnik od długów udzielił Ci swojej pomocy.

Upadłość konsumencka – Bydgoszcz i Toruń (województwo Kujawsko – Pomorskie).

Okazuje się, że województwo Kujawsko – Pomorskie znajduje się również na mapie tych, w którym mieszka sporo osób zainteresowanych upadłością konsumencką. Szczególnie znaczenie tutaj mają dwa największe miasta regionu, tj. Bydgoszcz oraz Toruń. W tym przypadku – tak jak wyżej – Kancelaria EUROLEGE proponuje pomoc prawników od zadłużeń w formie zdalnej. Dzięki wielkim możliwościom jakie daje Internet oraz telefon możemy obsługiwać Klientów w każdym zakątku Polski. Co ważne, osoby spoza dużych ośrodków miejskich, mające trudność w dostępie do wykwalifikowanych prawników, mogą bez problemu skorzystać z pomocy na odległość, jaką daje prawnik online.

Co w zamian upadłości konsumenckiej? Czy są jakieś alternatywy?

Znaczna część osób zadłużonych myśli, że upadłość konsumencka to jedyny sposób na wyjście z długów. W szczególności, gdy ich liczba oraz wartość uniemożliwiają normalne funkcjonowanie i dokonanie spłaty. Ten, kto poczuł czym jest spirala zadłużeń dobrze wie, że długi potrafią niszczyć życie, a niekiedy doprowadzać do rozpadu rodzin. Nie wspominając tych, którzy z powodu kłopotów z pieniędzmi odebrali sobie życie. Dlatego tak ważne jest, aby pozytywnie myśleć o przyszłości. Nawet wtedy, gdy wydaje się, że znikąd nie można otrzymać ratunku. Przeciwnie, jest wiele podmiotów działających na rynku, które osobom zadłużonym bardzo skutecznie pomagają. Nasza Kancelaria EUROLEGE niewątpliwie do takich organizacji należy. Niesiemy pomoc zadłużonym już wiele lat. Co najważniejsze, są to w znacznie przeważającej części działania bardzo skuteczne.

Jednak czy jest coś, co może zastąpić upadłość konsumencką? Oczywiście, że TAK! W antywindykacji zbiorcza nazwa ogółu czynności prawnych i faktycznych zmierzających do pomocy w kłopotach finansowych to „oddłużanie”.

Każdy dłużnik powinien wiedzieć, że sprawa dzieli się co najmniej na dwa etapy, a niekiedy na trzy. W zależności od sytuacji. Możemy więc wyróżnić następujące etapy spraw windykacyjnych”

  • postępowanie przedsądowe,
  • postępowanie sądowe,
  • postępowanie egzekucyjne (komornicze).

PAMIĘTAJ! Na każdym etapie sprawy windykacyjnej możliwa jest pomoc prawnika.

Kiedy w Twoim życiu pojawia się dług, to nie możesz od razu myśleć o upadłości konsumenckiej. Przede wszystkim skrojone na miarę czynności oddłużania, przeprowadzone przez doświadczonego prawnika od długów mogą wyprowadzić Cię na prostą. Możesz dzięki temu uzyskać kilka satysfakcjonujących rzeczy, tj.:

  • całkowite anulowanie zadłużenia,
  • częściowe oddłużanie,
  • uzyskanie czasu potrzebnego na zgromadzenie środków na spłatę długów.

W zależności od sytuacji jaka ma miejsce w Twoim życiu i od samej sprawy zależy powodzenie w jej załatwieniu. Z naszej strony możemy jedynie powiedzieć, że na każdym etapie możliwa jest pomoc. Najlepiej, gdy w sprawie nie ma jeszcze komornika. Kiedy jednak już się pojawi to też nie stoisz na straconej pozycji. W naszej Kancelarii EUROLEGE już wielokrotnie udowadnialiśmy, że możliwe jest umorzenie egzekucji komorniczej. Mało tego, również odzyskanie wszystkich pieniędzy zabranych przez komornika! Nie wierzysz? Zadzwoń do nas lub napisz. Możesz sprawdzić również niewielką część z naszych licznych sukcesów wchodząc na galerię wyroków. Wystarczy, że klikniesz TUTAJ.

Upadłość konsumencka – Lublin, Warszawa, Kraków, Toruń i inne miasta oraz miejscowości. Kiedy ogłaszać?

Czy może być tak, że nie warto ogłaszać upadłości konsumenckiej? Zdecydowanie będzie tak w większości przypadków, gdy istnieją jeszcze szanse na skuteczne oddłużanie. Musisz wiedzieć, że upadłość to zawsze ostateczność. Należy zwracać się ku tej możliwości jedynie wtedy, gdy zawodzą inne, mniej dotkliwe formy oddłużania i wychodzenia z długów.

W Kancelarii EUROLEGE zawsze dokładnie badamy sytuację naszych Klientów. Jeśli nie widzimy innych możliwości pomocy to oczywiście ostatecznie zostaje upadłość konsumencka. Możesz mieć jednak pewność, że u nas celem nie będzie wpakowanie Twojej osoby w upadłość, ale takie zajęcie się Twoimi sprawami, aby wychodzenie z długów było dla Ciebie jak najmniej dokuczliwe.

Chcesz uzyskać darmową analizę swojej sytuacji? Potrzebujesz pomocy w sprawie z windykatorem, bankiem albo chwilówką? Napisz do nas lub zadzwoń. Możesz również wysłać do nas zgłoszenie przez formularz kontaktowy. Oddzwonimy do Ciebie najpóźniej kolejnego dnia roboczego. Wszystko załatwisz u nas zdalnie. Bez konieczności wychodzenia z domu czy pracy.

Tel: 530 333 130
Mail: kontakt@eurolege.pl
Wyślij zgłoszenie: www.eurolege.pl/zapytaj-prawnika/


4.9/5 - (36 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.