Zostałeś pozwany przez firmę windykacyjną Eques Debitum Fundusz Inwestycyjny Zamknięty? W tym artykule wyjaśniamy jak się odbronić przed windykatorem i uniknąć zapłaty przedawnionego albo nieudowodnionego długu. Jeśli masz taki problem i masz pytania, to pisz do nas na Facebooku.

jak wygrać z EQUES DEBITUM Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny w Gdańsku

Jeszcze w poprzednim, 2017 roku zgłosiła się do nas Pani Izabela z problemem prawnym, pisząc:

„Odebrałam dzisiaj z poczty nakaz zapłaty z sądu. Pozew złożył windykator, nękający mnie od kilku miesięcy. Czy muszę to zapłacić? Nie chcę płacić za coś, czego nie uznaję! Nie mam pojęcia skąd ten dług, skąd takie zadłużenie? Proszę o pomoc!”.

W nakazie zapłaty wydanym w postępowaniu upominawczym sąd nakazał, aby Pani Izabela zapłaciła na rzecz EQUES DEBITUM Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny w Gdańsku kwotę 19.000 zł (słownie: dziewiętnaście tysięcy złotych) wraz z kosztami postępowania w wysokości 2.492 zł, na co składała się również stawka wynagrodzenia prawnika firmy windykacyjnej.

Sądowy nakaz zapłaty dla Eques Debitum Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny

Po otrzymaniu dokumentów natychmiast przystąpiliśmy do działania! Okazało się, że jak zwykle w sprawach tego typu pojawiły się problemy z umową cesji wierzytelności. Nasi specjaliści, znający większość błędów popełnianych przez firmy windykacyjne, w ciągu zaledwie kilku minut natknęli się na wiele nieprawidłowości zawartych nie tylko w uzasadnieniu pozwu, ale również zwrócili uwagę na fakt, że twierdzenia EQUES DEBITUM nie pokrywały się z dowodami załączonymi do pozwu. Pozostało już tylko napisać sprzeciw i wnieść go do sądu.

[wbcr_php_snippet id=”19096″]

Jak wygrać z Eques Debitum? Sprzeciw od nakazu zapłaty z powództwa Eques Debitum.

Jak się okazało, po złożeniu sprzeciwu od nakazu zapłaty do sądu, windykator ani myślał odpuścić. Do czasu wyrokowania nasz specjalista otrzymywał pisma, na które odpisywał, podtrzymując początkowe stanowisko i wnosząc o oddalenie powództwa Eques Debitum Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny.

W końcu nadeszła chwila prawdy i dzień wydania wyroku przez sąd. Co prawda publikację orzeczenia odroczono o 2 tygodnie, ale opłacało się czekać. Wyrok oddalający powództwo i obciążający windykatora kosztami procesu, bezcenne. A Pani Izabela do dnia dzisiejszego nie może uwierzyć, że w końcu nastał koniec telefonów od windykatorów w godzinach od 6 do 22 oraz ciągłych wizyt pracowników windykacji.

Wygraliśmy z Eques Debitum! Dlaczego sąd oddalił pozew Eques Debitum?

Okazało się, że firma windykacyjna Eques Debitum zakupiła pewien dług od banku, w którym rzeczywiście Pani Izabela miała kiedyś zawartą umowę kredytu i o kartę kredytową. Jak wynikało dodatkowo z relacji Pani Izabeli, nigdy takowej karty nie używała, a otrzymała ją tylko dlatego, że był to wymóg posiadania darmowego konta bankowego. Problem w sprawie polegał jednak na czymś innym, a mianowicie, windykator kupił wierzytelność, z umowy, której bank nigdy nie zawierał!

Jeśli zostałeś pozwany przez firmę windykacyjną do sądu i otrzymałeś nakaz zapłaty z sądu w tej sprawie, nie zwlekaj, powierz sprawę profesjonalistom zgłaszając się do nas po bezpłatną pomoc prawną.

jak wygrać z eques debitum wygrana sprawa w sądzie

Eques Debitum – co to jest?

Na koniec jeszcze krótka informacja wyjaśniająca. Często piszecie do nas Państwo, że otrzymaliście nakaz zapłaty z powództwa firmy Eques Debitum Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. Jednakże nic ta nazwa Państwu nie mówi. Nie zaciągaliście żadnej pożyczki w takiej firmie. Rzecz w tym, że Eques Debitum jest to fundusz sekurytyzacyjny, który skupuje wierzytelności od banków, firm pożyczkowych itp. w drodze cesji wierzytelności. Następnie samodzielnie dochodzi zapłaty tych dłów na drodze windykacji lub na drodze sądowej. Dlatego też często jest tak, że nagle dostajecie nakaz zapłaty długu, o którego istnieniu już zdążyliście zapomnieć.

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystać z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:

Komornik – EQUES DEBITUM. Jak sobie z tym poradzić?

Nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje, że nawet jeśli masz komornika sądowego na wniosek EQUES DEBITUM to nie wszystko musi być stracone. Twoja przyszła sytuacja zależy jednak od tego, czy w przeszłości, na etapie postępowania sądowego nie doszło do znaczących uchybień proceduralnych. Jak to zrobić szybko i samemu? Odpowiedz sobie na pytanie: „czy zanim pojawił się komornik odebierałem/am jakiekolwiek pisma z sądu w sprawie z Eques Debitum?” Jeśli odpowiedź brzmi „NIE” to na ponad 90% możesz liczyć na umorzenie egzekucji i… ODZYSKANIE PIENIĘDZY!

Dlaczego na 90%, a nie na 100%? Bowiem należy jeszcze zbadać sprawę głębiej, wnikliwiej analizując dokumenty komornicze i sądowe. Bez tego nie ruszysz dalej, a możesz narazić się na dodatkowe koszty. Dlatego w naszej Kancelarii EUROLEGE utworzyliśmy specjalny zespół prawników od spraw egzekucji komorniczych. Dlatego teraz możesz uzyskać bardzo szybko bezpłatną analizę swojej sprawy!

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:

Kategorie: Porady dla dłużnikówWyroki sądowe Tagi: Brak tagów

O Autorze

Paweł Napiórkowski

Doświadczony prawnik z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.