Chcesz wysłać do sądu list i zastanawiasz się jak go poprawnie zaadresować? Dla osób nie obcującymi z sądami codziennie może być to pewne wyzwanie. Co istotne, w takiej czynności jak adresowanie koperty do sądu nie można popełnić błędu. Skończyć się to może dla osoby wysyłającej możliwości poniesienia dużych strat procesowych. A zatem, jak zaadresować kopertę do sądu, aby nie było problemu z jej prawidłowym doręczeniem?

W materiale wskażemy również na zakres spraw, w których z pewnością pomoc prawnika jest wskazana oraz gdzie możliwe jest zwrócenie się o pomoc na rozsądnych warunkach.

UWAGA! Musisz wiedzieć, że w procesie sądowym można popełnić wiele różnego rodzaju błędów. Szczególnie groźne są błędy o charakterze proceduralnym i ściśle formalnym. Dlatego warto korzystać z pomocy prawnika jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy i umiejętności procesowych.

Jakim listem wysłać pismo do sądu?

Zacznijmy od tego, że listy do sądu wysyłamy zawsze co najmniej polecone. Tak jak otrzymujemy list polecony z sądu, tak też w tej formie komunikujemy się z sądem. Nie ważne, czy jesteś powodem czy pozwanym. To zasada, która da Ci swojego rodzaju pewność. Wynika to z faktu, że potwierdzenie nadania przesyłki poleconej w placówce Poczty Polskiej równe jest temu jakby się ją złożyło na biurze podawczym sądu. Wysyłka listem zwykłym (nierejestrowanym) jest działaniem bardzo nieodpowiedzialnym. Jeżeli list zaginie – a tak niestety się zdarza – to wówczas nie masz żadnego dowodu nadania pisma do sądu. W takiej sytuacji nikt nie uwierzy Ci, że faktycznie cokolwiek zostało wysłane. Wówczas poniesiesz konsekwencje „oszczędności”. Nie ma problemu, gdy pismo wysłane do sądu listem, który zaginął nie było odwołaniem od orzeczenia. Wówczas możliwe jest zwykle powtórzenie czynności. Gorzej, gdy jest to odwołanie do sądu, takie jak np.:

W takiej sytuacji dochodzi do zdarzenia najgorszego, czyli odrzucenia środka zaskarżenia. Powoduje to, że orzeczenie sądu uprawomocnia się i może podlegać w niedługim czasie wykonaniu, a więc egzekucji komorniczej.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i umorzyć postępowanie.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego odwołania oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
UMÓW ROZMOWĘ

Jak zaadresować kopertę do sądu? Podstawowe informacje.

Samo adresowanie koperty do sądu nie jest czymś trudnym. Trzeba jednak zachować skupienie, aby nie popełnić prostych błędów, które mogą uniemożliwić prawidłowe doręczenie przesyłki.

Adresowanie koperty do sądu rozpocznij od ustalenia podstawowych danych o sądzie. Musisz wiedzieć:

  • do jakiego sądu wysyłasz pismo (konkretna nazwa sądu),
  • jaki jest dokładny adres sądu (z uwzględnieniem w razie konieczności takich informacji jak np. budynek, piętro itd.)
  • jaki jest wydział sądu, do którego adresujesz pismo.

Poniżej przedstawiamy wzór jak zaadresować kopertę do sądu. Dla tego celu posłużymy się przykładem dla adresowania koperty do Sadu Rejonowego w Łowiczu, wydziału cywilnego.

SĄD REJONOWY W ŁOWICZU
I WYDZIAŁ CYWILNY
UL. KALISKA 1/3
99 – 400 ŁOWICZ

Podawanie nazwy oraz numeru wydziału sądu, do którego kierujemy pismo nie jest obowiązkowe. Jedynie ułatwia to pracę osób zajmujących się segregacja korespondencji w sądzie i może przyspieszyć obieg dokumentów w strukturach sądu.

W jakich sprawach szukać pomocy prawnika?

Kiedy masz już sprawę sądową to zwykle warto korzystać z profesjonalnej pomocy prawnej. Szczególnie, gdy Twój przeciwnik procesowy reprezentowany jest fachowego pełnomocnika, tj. adwokata albo radcę prawnego. Takim świetnym przykładem będą sprawy o zapłatę z powództwa banków, firm windykacyjnych i pożyczkowych. Naprzeciwko niemal zawsze staje profesjonalny pełnomocnik. Stwarza to dodatkowe ryzyka dla osoby pozwanej – konsumenta. Warto w takich sprawach również korzystać ze wsparcia prawnego. Przy czym nie przypadkowego, a raczej związanego z branżą oddłużeniową. Najlepiej w takich sytuacjach sprawdza się prawnik od długów.

Co daje wsparcie prawne w procesie sądowym? Przede wszystkim gwarancję niepopełnienie podstawowych błędów formalnych i procesowych. Oczywiście również jakość merytoryczną, która jest niezmiernie ważna. Chociażby w zakresie związanym z stawianiem zarzutów procesowych i ogólnie szeroko pojętą strategią procesową.

Gdzie znajdę prawnika od spraw sądowych o zapłatę?

Jeśli adresowanie koperty do sądu wydaje Ci się zadaniem nastręczającym trudności to na pewno potrzebujesz pomocy prawnika. Tutaj warto zaufać podmiotom zajmującym się stale świadczeniem usług prawnych z zakresu szeroko pojętej antywindykacji, w tym antywindykacji sądowej. Umożliwia to zwiększenie szans na uzyskanie orzeczenia sądu odpowiadającego oczekiwaniom konsumenta.

W Kancelarii EUROLEGE od wielu lat zajmujemy się pomocą osobom pozwanym do sadów w całej Polsce. Naszymi przeciwnikami były największe banki, firmy windykacyjne i pożyczkowe działające w naszym kraju, takie jak:

Mamy za sobą tysiące wygranych spraw sądowych o zapłatę. Każda z nich to oddzielna historia, ale błędy powielane przez wielkie instytucje finansowe są nam świetnie znane. Nasi prawnicy potrafią je wykrywać oraz wykorzystywać w procesach przeciwko konsumentom. Łączna kwota wartości przedmiotu sporu w sprawach przez nas wygranych sięga już kilkudziesięciu milionów złotych i stale rośnie!

Dlaczego warto się z nami skontaktować kiedy masz sprawę o zapłatę i jesteś osobą pozwaną? Po pierwsze wstępna analiza sprawy jest u nas całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Po drugie, działamy zdalnie na terenie całego kraju. W związku z tym możesz uzyskać dostęp do prawnika – specjalisty w każdym miejscu. Bez względu na to gdzie aktualnie przebywasz. Po trzecie, możesz powierzyć nam swoją sprawę sądową bez konieczności wychodzenia z domu czy pracy. Wszystko, szybko i bezpiecznie.

Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas lub zadzwoń. Możesz również wysłać do nas zgłoszenie swojej sprawy przez formularz kontaktowy. Jest on  dostępny na naszej stronie internetowej. Zadzwonimy do Ciebie najpóźniej kolejnego dnia roboczego i ustalimy jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nami:


4.9/5 - (46 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.