Lejen Sp. z o.o. kupuje dług i składa pozew do sądu? Zobacz jak się bronić! Komornik Lejen Sp. z o.o. - Antywindykacja EuroLege

Lejen Sp. z o.o. kupuje dług i składa pozew do sądu? Zobacz jak się bronić! Komornik Lejen Sp. z o.o.

Lejen Sp. z o.o. składa pozew sądowy sprawdź jak się bronić?

Oceń artykuł: 

Masz problem z Lejen Sp. z o.o.? W naszym dzisiejszym artykule pokażemy w jaki sposób walczyć z firmą windykacyjną LEJEN Sp. z o.o. w sądzie o uzyskanie całkowitego oddłużenia. Zapraszamy do przeczytania całego artykułu i wyciągnięcia wniosków 😊

Czym jest Lejen Sp. z o.o.?

Lejen Sp. z o.o. to jedna z wielu legalnie działających firm windykacyjnych działających na polskim rynku. Na pewno nie należy do grona potentatów branży windykacyjnej jak np. Kruk, ULTIMO czy Eques Debitum, ale zdecydowanie jest to firma widoczna.

Na czym polega w skrócie działalność firm windykacyjnych, w tym LEJEN Sp. z o.o.? W dużym uproszczeniu firmy windykacyjne zakupują wierzytelności (zadłużenia) osób trzecich. Zazwyczaj takie zakupy dokonywane są od banków, firm pożyczkowych czy firm telekomunikacyjnych. Towarzyszy takim zakupom cena, która realnie wynosi mniej niż rzeczywista, potencjalnie istniejąca wartość zadłużenia.

Lejen Sp. z o.o. składa pozew do sądu i otrzymuje nakaz zapłaty. Jak się bronić?

W naszej bogatej praktyce jako całej Kancelarii EUROLEGE mieliśmy do czynienia już z dziesiątkami podmiotów o różnych nazwach. Były to zarówno banki, firmy windykacyjne jak i pożyczkowe, których siedziby znajdowały się nie tylko w Polsce, ale też poza granicami naszego kraju – np. NextCap Ventures OU czy Ultimo Portfolio Investment.

A co, jeśli firma windykacyjna złoży już pozew do sądu i dostanie nakaz zapłaty? Taka historia spotkała m.in. Pana Piotra z małej miejscowości w województwie Warmińsko – Mazurskim. Swoją sytuację opisał nam następująco:

„Droga Kancelario, dzisiaj przyszedł mi list z e-sądu z nakazem zapłaty z niejakiej firmy LEJEN Sp. z o.o. Nakaz zapłaty w postępowaniu elektronicznym. Do zapłaty 5.149,96 zł z odsetkami ustawowymi i koszty sądowe. Jak ja mogę się bronić? Brałem kiedyś pożyczkę w Arena Finance, ale na pewno nie miałem do oddania aż takich pieniędzy. Czuję się oszukany przez tą firmę i sąd. Czy mogę liczyć, że mi pomożecie?”

Czy mogliśmy odmówić Panu Piotrowi? Natychmiast sprawę przekierowaliśmy do jednego z naszych specjalistów od sprawy sądowych z firmami windykacyjnymi i pożyczkowymi. Po szybkim kontakcie Pan Piotr uspokoił nerwy i zaufał, że w naszej Kancelarii EUROLEGE znajdzie pomoc i nikt nie będzie oceniał go przez pryzmat przeszłości. W naszej Kancelarii nie dopytujemy się skąd są Twoje długi, ale staramy się ze wszystkich sił skutecznie pomóc w ich anulowaniu.

Sprzeciw od nakazu zapłaty w sprawie z LEJEN Sp. z o.o.

Całe szczęście Pan Piotr zgłosił się do nas już następnego dnia po tym, jak otrzymał nakaz zapłaty w EPU. To bardzo dobrze, ponieważ standardowo na złożenie skutecznego sprzeciwu od nakazu zapłaty mamy tylko 2 tygodnie. Termin liczony jest od dnia, w którym osoba pozwana odbiera przesyłkę z sądu, w której znajduje się sądowy nakaz zapłaty i pozew o zapłatę.

Nie było więc żadnego problemu w tym, abyśmy spokojnie sprawę przyjęli i zajęli się sprawą Pana Piotra na spokojnie. W każdym razie sprzeciw od nakazu zapłaty wysłany został do sądu w ustawowym terminie i musieliśmy oczekiwać dalej co zrobi firma windykacyjna LEJEN Sp. z o.o.

Czy z firmą windykacyjną można wygrać w sądzie?

Gdybyśmy nie wierzyli w sukces naszych klientów już dawno byśmy przestali pomagać w sprawach oddłużeniowych. A jak pokazują nasze statystyki, ponad 80% spraw kończy się z pozytywnym skutkiem dla naszych klientów.

Co rozumiemy pod pojęciem pozytywnego zakończenia sprawy? Przede wszystkim oddalenie powództwa w całości, co daje całkowite oddłużenie! Oznacza to, że firma windykacyjna, pożyczkowa czy bank nie mogą już domagać się przymusowej realizacji swoich potencjalnych zadłużeń. Druga kwestia to oddłużenie częściowe, polegające na oddaleniu powództwa w części ponad 50% kwoty dochodzonej w pozwie. W takiej sytuacji dochodzi do istotnej redukcji zadłużenia osoby pozwanej.

Czy zatem warto szukać pomocy u specjalistów od spraw antywindykacji? Oczywiście, że TAK. Dla sprawionego w bojach prawnika nie jest straszny rozbudowany pozew i argumentacja firmy windykacyjnej, pożyczkowej czy banku. Wiemy, na co stać przeciwnika i jakie popełnia błędy.

Komornik z Lejen Sp. z o.o.? Sprawdź czy musisz płacić!

Nasza praktyka na wielu tysiącach spraw sądowych i komorniczych pokazuje, że w sądach również popełnia się błędy. Wszak pracują tam tylko ludzie. Widzimy, że część z postępowań egzekucyjnych w ogóle nie powinna być prowadzona. Jak to możliwe? Otóż na etapie postępowań sądowych dochodziło w przeszłości do wielu błędów związanych z wadliwymi doręczeniami przesyłek sądowych, w tym nakazów zapłaty. W takich okolicznościach znalazły się setki naszych Klientów. Oczywiście po bezpłatnej analizie ich spraw każdy z nich otrzymał należytą i profesjonalną pomoc.

Czym może skutkować pomoc kiedy masz komornika z wniosku Lejen Sp. z o.o.?

  1. uchylenie tytułu wykonawczego stanowiącego podstawę egzekucji,
  2. umorzenie egzekucji,
  3. odzyskanie zabranych środków.

Nie wiesz jak się do tego zabrać? Nic nie szkodzi! W naszej Kancelarii EUROLEGE przeprowadzimy Cię przez wszystkie trudności. Poniżej znajdzie sposoby jakimi możesz się z nami skontaktować.

Jak zgłosić się o pomoc w sprawie sądowej i komorniczej?

W naszej Kancelarii EUROLEGE zgłoszenie sprawy do prowadzenia jest banalnie proste. Wystarczy telefon albo inne urządzanie podłączone do Internetu. Pomagamy w każdej sprawie o zapłatę, w której osoba została pozwana do sądu przez bank, chwilówkę albo firmę windykacyjną. Pomoc obejmuje reprezentację w sporze przed każdym sądem w Polsce, w tym przed e-sądem w Lublinie. W pewnym sytuacjach możemy pomóc nawet na etapie trwającej egzekucji komorniczej!

Chcesz sprawdzić jak możemy Ci pomóc? Analiza sprawy jest u nas zawsze bezpłatna! Oto sposoby:

  1. Zadzwoń pod numer 530 333 130
  2. Napisz do nas na maila: kontakt@eurolege.pl albo na Messenger: https://www.facebook.com/darmowyprawnik/
  3. Wyślij zgłoszenie na naszej stronie internetowej: https://eurolege.pl/anuluj-dlug/

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA