Jak wybrać skuteczną i godną zaufania kancelarię antywindykacyjną? Wyjaśniamy jak wybrać firmę oddłużeniową, która pomoże w oddłużaniu osób fizycznych. Niestety coraz więcej osób zadłużonych szukając profesjonalnej pomocy prawnej w zakresie oddłużania trafia na oszustów albo firmy krzaki.

Firma oddłużeniowa, a kancelaria prawna i antywindykacyjna. Jakie są różnice?

Osoby zadłużone mogą wybierać spośród oferty kilku rodzajów podmiotów. Zawsze można skorzystać z pomocy adwokata lub radcy prawnego w miejscu zamieszkania. Niestety większość prawników nie ma określonej specjalizacji i zajmują się rozwodami, prawem pracy, prawem karnym oraz oczywiście oddłużaniem. Ale jak mówi stare porzekadło: gdy coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Z prawnikami jest jak z lekarzami. Są pewne specjalizacje i powinniśmy się udać do takiego, który zna się na oddłużaniu i pomocy osobom nękanym przez firmy windykacyjne, np. HOIST, Prokura, Ultimo czy BEST.

Jednym z podstawowych problemów osób zadłużonych jest to, że nie wiedzią do kogo udać się z tym problemem. Na rynku działa kilkadziesiąt tysięcy kancelarii radcowskich i adwokackich. Do tego należy doliczyć liczne kancelarie antywindykacyjne. Niestety nie każda osoba, która podejmuje się pomocy prawnej w tym zakresie ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Dlatego przed wyborem kancelarii, której powierzymy swoje sprawy najpierw sprawdźmy opinie o niej w internecie. Ważne jest też, czy kancelaria jest rozpoznawalna oraz jakie bogate rekomendacje klientów posiada.W tym miejscu zachęcamy sprawdzić opinie o Fundacji Darmowy Prawnik, które zamieściły w internecie osoby, które korzystały z naszej pomocy.

Firmy oddłużeniowe. Jak wybrać kancelarię antywindykacyjną, oddłużanie osób fizycznych.

Poza zwykłymi kancelariami prawnymi są jeszcze kancelarie antywindykacyjne. Dzisiaj na tym rynku działają także fundacje. Zwykle prowadzone są przez prawników, radców prawnych i adwokatów we współpracy ze specjalistami z zakresu finansów. Wyróżniają się tym, że specjalizują się w sprawach z zakresu oddłużania. Pomagają osobom nękanym przez windykatorów, pozwanych do sądu o zapłatę, a także dłużnikom z komornikiem. Prawnicy z fundacji napiszą sprzeciw od nakazu zapłaty, albo odpowiedź na pozew.

Takie fundacje nie pobierają wysokiego wynagrodzenia za pomoc. Zwykle jest to niewielka opłata kancelaryjna na podstawowe koszty. Osoba korzystająca z pomocy nie płaci za wynajęcie adwokata ponieważ ten koszt bierze na siebie fundacja.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i anulować dług.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
WYPEŁNIJ FORMULARZ

Oddłużanie osób fizycznych, prywatnych w Kancelarii EUROLEGE – dlaczego warto?

Fundacja EUROLEGE jest jedną z organizacji pozarządowych, która udziela pomocy prawnej osobom zadłużonym. Wyróżnikiem Fundacji EUROLEGE jest to, że jest największą w Polsce i najskuteczniejszą organizacją antywindykacyjną i oddłużeniową. Pomoc prawna jest świadczona przez doświadczonych prawników, radców prawnych, adwokatów, a także specjalistów od finansów i doradców podatkowych. Takie połączenie wiedzy i doświadczenia z wielu dziedzin daje gwarancję, że pomoc będzie świadczona na najwyższym poziomie.

Kancelaria antywindykacyjna w Fundacji

Watro również podkreślić, że do obsługi prawnej naszych podopiecznych jest zaangażowanych ponad 40 fachowców! Od 2012 r. prowadziliśmy ponad 4500 spraw na etapie sądowym, ponad 1000 na etapie egzekucyjnym, a także udzieliliśmy blisko 20.000 bezpłatnych porad prawnych online (w sprawach z zakresu antywindykacji). Jak widać nie bez powodu jesteśmy największą i najskuteczniejszą instytucją oddłużeniową w Polsce. :)

Codziennie doradzamy osobom nękanym przez firmy windykacyjne, oraz skutecznie pomagamy pozwanym do zwykłego sądu o zapłatę, pozwanym do e-sądu oraz dłużnikom, wobec którym komornik prowadzi postępowanie egzekucyjne.

Firmy oddłużeniowe i pożyczki dla zadłużonych bez BIK

Na koniec warto wspomnieć o firmach oddłużeniowych, które rzekomo pomagają i pożyczają pieniądze na oddłużenie. Często reklamują się, że są to pożyczki bez BIK, które pomagają szybko wyjść z długów. Udzielane są także osobom o złej historii kredytowej, wobec których komornik prowadzi egzekucję z majątku.

Takich firm należy unikać! Stanowczo odradzamy korzystanie z pomocy firm, które udzielają pożyczek na oddłużenie! Tak naprawdę, to nic innego jak ukryta chwilówka, która wpędzi dłużnika w jeszcze większe kłopoty finansowe.

Osoba zadłużona powinna uporządkować swoje finanse i zacząć oddłużanie na drodze prawnej: poprzez negocjacje z wirzycielami albo na drodze sądowej. Powiększanie zadłużenia przez kolejne pożyczki, to prosta droga to całkowitego bankructwa!

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:

Kategorie: Porady dla dłużników Tagi: Brak tagów

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.