Jak wybrać skuteczną i uczciwą firmę oddłużeniową? Wyjaśniamy jak wybrać kancelarię antywindykacyjną, która pomoże w oddłużaniu osób fizycznych. Niestety coraz więcej osób zadłużonych szukając profesjonalnej pomocy prawnej w zakresie oddłużania trafia na oszustów albo firmy krzaki.

Firma oddłużeniowa, a kancelaria prawna i antywindykacyjna. Jakie są różnice?

Osoby zadłużone mogą wybierać spośród oferty kilku rodzajów podmiotów. Zawsze można skorzystać z pomocy adwokata lub radcy prawnego w miejscu zamieszkania. Niestety większość prawników nie ma określonej specjalizacji i zajmują się rozwodami, prawem pracy, prawem karnym oraz oczywiście niekiedy oddłużaniem. Ale jak mówi stare porzekadło: gdy coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Z prawnikami jest jak z lekarzami. Są pewne specjalizacje i powinniśmy się udać do takiego, który zna się na oddłużaniu i pomocy osobom nękanym przez firmy windykacyjne, np. HOIST, Prokura, Ultimo czy BEST.

Jednym z podstawowych problemów osób zadłużonych jest to, że nie wiedzą do kogo udać się z tym problemem. Na rynku działa kilkadziesiąt tysięcy kancelarii radcowskich i adwokackich. Do tego należy doliczyć liczne kancelarie antywindykacyjne. Niestety, ale nie każda osoba, która podejmuje się pomocy prawnej w tym zakresie ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Dlatego przed wyborem kancelarii, której powierzymy swoje sprawy najpierw sprawdźmy opinie o niej w Internecie. Ważne jest też, czy kancelaria jest rozpoznawalna oraz jakie bogate rekomendacje klientów posiada. W tym miejscu zachęcamy sprawdzić opinie o Fundacji EUROLEGE, które zamieściły w Internecie osoby, które korzystały z naszej pomocy.

Firmy oddłużeniowe. Jak wybrać kancelarię antywindykacyjną, oddłużanie osób fizycznych.

Poza zwykłymi kancelariami prawnymi są jeszcze kancelarie antywindykacyjne. Dzisiaj na tym rynku działają także fundacje. Zwykle prowadzone są przez prawników, radców prawnych i adwokatów we współpracy ze specjalistami z zakresu finansów. Wyróżniają się tym, że specjalizują się w sprawach z zakresu oddłużania. Pomagają osobom nękanym przez windykatorów, pozwanych do sądu o zapłatę, a także dłużnikom z komornikiem. Prawnicy z fundacji napiszą sprzeciw od nakazu zapłaty, albo odpowiedź na pozew.

Takie fundacje nie pobierają wysokiego wynagrodzenia za pomoc. Zwykle jest to niewielka opłata kancelaryjna na podstawowe koszty. Osoba korzystająca z pomocy nie płaci za koszty adwokackie ponieważ ten koszt bierze na siebie fundacja.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i umorzyć postępowanie.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego odwołania oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
UMÓW ROZMOWĘ

Oddłużanie osób fizycznych, prywatnych w Kancelarii EUROLEGE – dlaczego warto?

Fundacja EUROLEGE jest jedną z organizacji pozarządowych, która udziela pomocy prawnej osobom zadłużonym. Wyróżnikiem Fundacji EUROLEGE jest to, że jest największą w Polsce i najskuteczniejszą organizacją antywindykacyjną i oddłużeniową. Pomoc prawna jest świadczona przez doświadczonych prawników, radców prawnych, adwokatów, a także specjalistów od finansów i doradców podatkowych. Takie połączenie wiedzy i doświadczenia z wielu dziedzin daje gwarancję, że pomoc będzie świadczona na najwyższym poziomie.

Kancelaria antywindykacyjna w Fundacji. Uczciwe firmy oddłużeniowe.

Watro również podkreślić, że do obsługi prawnej naszych podopiecznych jest zaangażowanych ponad 40 fachowców! Od 2012 r. prowadziliśmy ponad 7500 spraw na etapie sądowym, i kilka tysięcy na etapie egzekucyjnym, a także udzieliliśmy ponad 30.000 bezpłatnych porad prawnych online (w sprawach z zakresu antywindykacji). Jak widać nie bez powodu jesteśmy największą i najskuteczniejszą instytucją oddłużeniową w Polsce. :)

Codziennie doradzamy osobom nękanym przez firmy windykacyjne, oraz skutecznie pomagamy pozwanym do zwykłego sądu o zapłatę, pozwanym do e-sądu oraz dłużnikom, wobec którym komornik prowadzi postępowanie egzekucyjne.

Firmy oddłużeniowe i pożyczki dla zadłużonych bez BIK

Na koniec warto wspomnieć o firmach oddłużeniowych, które rzekomo pomagają i pożyczają pieniądze na oddłużenie. Często reklamują się, że są to pożyczki bez BIK, które pomagają szybko wyjść z długów. Takie pożyczki dla zadłużonych udzielane są także osobom o złej historii kredytowej, wobec których komornik prowadzi egzekucję z majątku. Bywają nawet tak ryzykowne usługi jak pożyczka dla zadłużonych z komornikiem!

Takich firm należy unikać! Stanowczo odradzamy korzystanie z pomocy firm, które udzielają pożyczek na oddłużenie! Tak naprawdę, to nic innego jak ukryta chwilówka, która wpędzi dłużnika w jeszcze większe kłopoty finansowe.

Osoba zadłużona powinna uporządkować swoje finanse i zacząć oddłużanie na drodze prawnej: poprzez negocjacje z wirzycielami albo na drodze sądowej. Powiększanie zadłużenia przez kolejne pożyczki, to prosta droga to całkowitego bankructwa!

PAMIĘTAJ! Uczciwe firmy oddłużeniowe nie proponują zadłużonym powiększania ich salda zadłużenia. Nie robią nic, co miałoby doprowadzić do pogorszenia sytuacji finansowej, np. polecając dodatkowy kredyt oddłużeniowy (konsolidacyjny). To nie rozwiązuje ostatecznie problemów, a je zwiększa. Takie działania można uznać za fałszywą antywindykację.

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Działamy na terenie całego kraju. Wygraliśmy już ponad 7500 spraw sądowych i komorniczych przed sądami w całej Polsce. Dzięki przyjętej konwencji obsługi zdalnej kontakt z nami i powierzenie nam sprawy jest szybkie i bardzo proste. Nie musisz wychodzić z domu ani pracy, aby uzyskać pomoc prawnika od długów! Pomoc niesiemy także naszym rodakom, którzy wyjechali za granicę pozostawiając problemy finansowe w ojczyźnie.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:


4.3/5 - (51 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Agnieszka pisze:

Dzień dobry mam zadłużenia w kredyt inkaso w kwocie 5615 z 2019 roku i kredyt ok na 8793,90 z tego roku proszę o pomoc

Postaramy się Pani pomóc. Nasz konsultant napisze na email podany w komentarzu, aby ustalić szczegóły sprawy. :)

Szymon pisze:

Dzień dobry, dostałem wypowiedzenie pożyczki na kwotę ponad 8000zł, kompletnie zapomniałem o spłacie rat. Nikt nie pisał sms ani nie dzwonił przypominając o ratach. Proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Szymonie. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl

Dariusz pisze:

Mam kredyt wypowiedziny u Komornika zalatwiam restrukturyzację 2 raz i mam odmownie w opisie za mała rata zadeklarowana i że mam sprawy u Komornika brak kontaktu z kimś z banku by rozmawiać np co brak co doslac jak co poprawić. Itd.
Z poważaniem
Dariusz

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Dariuszu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Paweł pisze:

Witam proszę o kontakt mailowy z państwa strony. Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Pawle. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Andrzej pisze:

Mam zadłużenie na około 130000,trwa to jakieś10lat,raz już próbowałem przed sądem,ale się nie udało chciałbym sąd oddalił sprawę,chciałbym drugi raz , proszę o kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Andrzeju. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl

Anna pisze:

Mam komornika na 28.000 zajmuje mi konto bankowe. Przez to nie mogę spać innych należności które mam rozbite na raty by uniknąć komornika. Jak ultimo czy kruk, są też inne zobowiązania. Chciałabym pozbyć się go z konta i wypłaty by móc spać wszystko powoli.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Wioletta pisze:

Proszę o kontakt 880081XXX

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Wioletto. Jeszcze dzisiaj będziemy do pani dzwonili. Prosimy o odbieranie połączeń z numeru 530 333 130.

Anna pisze:

Proszę o kontakt telefoniczny

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Niestety nie mamy Pani numeru telefonu. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Paweł pisze:

Witam. Proszę o kontakt.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Pawle. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ewa pisze:

Witam,proszę o kontakt.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewo. Zajmujemy się pomocą w sprawach dotyczących długów. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sławomir pisze:

Moja żona choruje na schizofrenię, dlatego występuję w jej imieniu. Moja żona Joanna ma kilka niespłaconych pożyczek, ma komornika. Chciałaby ogłosić upadłość konsumencką, czy Państwo by się tego podjeli

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Sławomirze. Co do zasady upadłość konsumencka nie jest przez nas zalecanym sposobem wychodzenia z długów. Chociaż w ostateczności tylko ona pozostaje. Wypadałoby jednak poznać sprawy Pana żony znacznie bliżej, aby udzielić jakiejś szerszej odpowiedzi. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Aneta pisze:

Witam.
Wpadłam w spiralę zadłużenia,
Mam kilka pożyczek w banku Millennium, 3 miesiące temu przestałam spłacać raty , ponieważ straciłam jedną z prac która pozwalała mi na spłate zadłużenia. Na chwilę obecną dostałam od banku wezwanie nakazujące do spłaty .Wiem że sobie sama już nie poradzę , pytanie moje to , jakie są opłaty państwa usług ?
Pozdrawiam.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Aneto. Zajmujemy się profesjonalnie oddłużaniem w zakresie kredytów i chwilówek. Musimy jednak poznać Pani sprawę trochę bliżej, aby móc dobrać metodę oddłużania do Pani aktualnej sytuacji. Jeszcze dzisiaj napiszemy dp Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Jan pisze:

Prosze o pomoc
Od 3 lat jesrem dreczony przez firmevwondkacyjna BVT
Ktora to odkupila roszczeniev
Za przejazd bez biketu pkp
Z roku 2012 dreczy wieloma tel
Dopriwadza docroztroju zdriwia
Wielokritnie odpowiadan ze nie uznaje tlroszczenia przedawnionego
To ponadto straszyono.mnie ,e wpisali dlug do dlugi .pl
Ze to moze stwirzyc okilicznosc ze ktos przejmoe me dane persinakne . Jak nie zaokace i nie uznam ich riszczenia
Co wiecej porsz kukejny strasxy mbie sie dzis tskin smsem.po rozmowie gdzie powiedziaken ze nie uznaje orzedawnionego riszczenia .. cocwiwcej man dowod ze byja to okolicznosc soonsirowania buletu przez Mops z ywagi na me trudnoaci.powroyu
A bilet karn otrzymaken z uwagi za okolicznoac za makej kwoty.
Jaka przeznaczyl na ta okilucznisc Mops . A firma Bvt jako wierzycuek po pkp osc3 lat derczy nnue telefonami.i straszy
Tajini smsami jak dzis ivto pirsz kolejny..

Informuje, ze zaplanowano juz termin wizyty Windykatora u Panstwa. Zlecenie zostanie zrealizowane w ciagu 2 najblizszych dni. Dzial Terenowy BVT 534598242

Prosze o pomoc juz mam dosc dreczenia i naduzyc tej firmy
Z powazaniem Jan
Prosze o kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Janie, jeśli uważa Pan, że firma windykacyjna nadużywa swoich uprawnień i konta z jej strony jest nadmiernie natarczywy to oczywiście może Pan złożyć zawiadomienie w jednostce Policji w zakresie ewentualnego przestępstwa uporczywego nękania. Organy ścigania będą wówczas ustalać czy działania firmy windykacyjnej mieszczą się w granicach prawa czy też windykacja przeprowadzana jest z ich przekroczeniem. Więcej na temat związany z uporczywa windykacją znajdzie Pan na naszym blogu w tym artykule: https://www.eurolege.pl/uporczywe-nekanie-z-windykacji-zawiadomienie-o-mozliwosci-popelnienia-przestepstwa-przez-windykatora-wzor/

Maciej pisze:

Potrzebuje pomocy w sprawie profi credyt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Musimy poznać Pana sprawę trochę bliżej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.