Masz nakaz zapłaty z sądu, pozew sądowy, wezwanie do zapłaty albo komornika z wniosku IDEA Bank S.A.? W naszym dzisiejszym artykule rozprawiamy się z mitem, że z bankiem nie można wygrać! Robiliśmy to setki razy. Wygrywaliśmy w procesach również przeciwko IDEA Bank S.A. Dzięki naszej pomocy wielu naszych Klientów także uwalniało się z objęć komornika sądowego. Jak to możliwe? O tym wszystkim piszemy właśnie dzisiaj. Pokażemy państwu, że „nie taki diabeł straszny jak go malują”.

Wypowiedzenie umowy kredytu – Idea Bank S.A. Co robić?

Po windykacji dotyczącej rat kredytu bank przystępuje do kolejnego i bardzo ważnej z punktu widzenia całej sprawy czynności. Chodzi mianowicie o wypowiedzenie umowy kredytu bankowego. Jest to o tyle istotne, że w przypadku błędów ze strony banku może okazać się, że umowa nadal istnieje i złożenie skutecznego pozwu do sądu może okazać się niemożliwe.

Na co zwracać uwagę? W pierwszej kolejności na to kto wypowiada umowę. Czy znamy tą osobę? A jeśli nie to czy należycie wylegitymowała ona swoje upoważnienie do działania w imieniu banku? Pamiętaj, że bank ma obowiązek zachować wszelkie procedury wypowiadania umowy. Wynikają one z przepisów prawa, ale nie tylko. W umowie kredytu mogą być zapisy bardziej korzystne dla Ciebie. A jeśli znajdują się tam przepisy mniej korzystne to nie obowiązują Twojej osoby.

W sytuacji błędów formalnych ze strony banku możesz spać spokojnie. Z naszego doświadczenia wynika, że wiele banków ma problemy z zachowaniem wszelkich procedur dotyczących wypowiadania umów kredytu. Czy w Twojej sprawie IDEA Bank S.A. zachował się zgodnie z przepisami? Tego nie wiemy, ale na pewno warto to sprawdzić zanim dojdzie do sprawy sądowej.

Wezwanie do zapłaty z IDEA Bank S.A. Jak się zachować?

Nie zapłaciłeś raty kredytu na czas i otrzymujesz wezwania do zapłaty z Idea Bank S.A.? Jeśli pojawią się kolejne najpewniej sprawa trafi do sądu. Pamiętaj, że wezwanie do zapłaty nie jest żadnym pismem sądowym ani komorniczym. Aktualnie banki nie są uprawnione do składania wniosków o egzekucję komorniczą bez pominięcia procesu sądowego! Od kilku lat banki nie mogą wystawiać bankowych tytułów egzekucyjnych czyli tzw. BTE. Tak funkcjonujące przepisy uchylone zostały przez Trybunał Konstytucyjny wiele lat temu.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i anulować dług.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
WYPEŁNIJ FORMULARZ

Otrzymując wezwanie do zapłaty musisz przede wszystkim ustalić czy kredyt został prawidłowo wypowiedziany. Jeśli tak, to czy osoba wzywająca Cię do zapłaty faktycznie działa w imieniu banku? Nie wiesz tego jeśli nie masz dokumentów stwierdzających upoważnienie. Najważniejsze to wierzyć dokumentom, a nie „na słowo”.

Nakaz zapłaty z sądu – IDEA Bank S.A. pozywa do sądu. Złóż pismo i czekaj.

Jeśli wezwanie do zapłaty z IDEA Bank S.A. nie przyniesie zamierzonych skutków, to sprawa niemal na 100% trafi do sądu. Zazwyczaj do e-sądu w Lublinie. Otrzymując nakaz zapłaty z sądu nie musisz się obawiać, że za chwilę zapuka do Ciebie komornik. Jeśli wniesiesz sprzeciw od nakazu zapłaty w terminie 2 tygodni to całą sprawą zajmie się sąd od początku. Dzięki temu będzie można powołać własne twierdzenia, wnioski i zarzuty, np. przedawnienie.

UWAGA! Nie zalecamy działania na własną rękę. W przypadku banków – również IDEA Bank – profesjonalni pełnomocnicy tych instytucji dysponują szeroką wiedzą z zakresu prawa procesowego. Dlatego nie mając pomocy doświadczonego prawnika w sporach bankowych ryzykujesz, że nawet potencjalnie wygraną sprawę możesz przegrać. Wystarczy, że nie zauważysz błędów drugiej strony i ich w czas nie wykorzystasz.

Wygrywamy w sądzie z IDEA Bank S.A.!

Tak, z bankiem w sądzie można wygrać. Nie zawsze, ale nasze doświadczenie pokazuje, że około 60% spraw z bankami wygrywamy prawomocnie już na etapie sądu I instancji. Wszystko jest efektem długoletniej praktyki. Wygrywaliśmy w sądzie nie tylko z IDEA Bank, ale także z:

Komornik z wniosku IDEA Bank S.A.? To nie musi być koniec!

Jeśli w Twojej sprawie z Idea Bank S.A. jest już komornik to nie musisz składać broni. Wiele zależy jednak od tego  co wcześniej działo się w Twojej sprawie. Musisz odpowiedzieć sobie na jedno, bardzo proste pytanie: „czy przed pojawieniem się komornika otrzymywałem/am jakiekolwiek pisma z sądu w sprawie z Idea Bank?”. Odpowiedź „NIE” będzie najlepszą z możliwych!

Wynika z tego, że sąd pominął Cię podczas trwającego procesu sądowego. A to bardzo poważny błąd. Skutkuje on możliwością umorzenia egzekucji komorniczej i… ODZYSKANIEM PIENIĘDZY! Dobrze czytasz i rozumiesz. W pewnych okolicznościach odzyskanie pieniędzy w wyniku umorzenia egzekucji komorniczej jest możliwe. A co, jeśli straciłeś w wyniku postępowania egzekucyjnego dom, mieszkanie, działkę albo samochód? W takiej sytuacji przysługuje Ci stosowne odszkodowanie.

W naszej Kancelarii EUROLEGE zajmujemy się takimi sprawami codziennie. Wiemy, że przeprowadzenie całego procesu oddłużeniowego na etapie egzekucji komorniczej jest bardzo skomplikowane dla osoby nie zajmującej się tym zawodowo. Z myślą o osobach zadłużonych powołaliśmy specjalny zespół od spraw egzekucji komorniczych. Dzięki temu możemy szybko i w pełni profesjonalnie pomóc osobom na etapie postępowań komorniczych.

Jak zgłosić swoją sprawę do Kancelarii EUROLEGE?

Swoją sprawę sądową albo komorniczą z IDEA Bank S.A. i każdym innym bankiem, chwilówką czy firmą windykacyjną możesz zgłosić u nas bez wychodzenia z domu. Więcej, wszystko załatwisz zdalnie! Jesteśmy w pełni przygotowani technicznie do świadczenia pomocy prawnej na terenie całej Polski. Pomagamy osobom pozwanym i zadłużonym przed każdym sądem w naszym kraju i przed każdym komornikiem.

A jeśli mieszkasz i pracujesz za granicą? W takiej sytuacji również pomagamy! Dzisiaj prawnik jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy telefon albo inne urządzenie podłączone do Internetu.

Oto kilka wygodnych i bezpiecznych sposobów kontaktu z Kancelarią EUROLEGE:

Kategorie: Porady dla dłużnikówWyroki sądowe Tagi: Brak tagów

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.