Ilość postępowań komorniczych u jednej osoby potrafi zaskoczyć nawet naszych prawników. Zdarzają się Klienci, którzy trafiając do Kancelarii EUROLEGE już na samym wstępie mówią: „Mam 20 komorników. Co mogę z tym zrobić?” W takiej sytuacji pomoc musi zostać osobie zadłużonej udzielona w trybie pilnym. Każdy dzień, tydzień i miesiąc z licznymi postepowaniami komorniczymi to olbrzymi balast, którego trzeba pozbyć się jak najszybciej. Okazuje się, że w niektórych sytuacjach uzasadnionych okolicznościami możliwe jest zablokowanie działań komornika. Mało tego, nawet odzyskanie zabranych przez komornika pieniędzy! O tym jak to możliwe i kiedy można tego dokonać dowiesz się po przeczytaniu tego artykułu.

UWAGA! W Kancelarii EUROLEGE pomagamy osobom zadłużonym na wszystkich etapach windykacji. Nawet, gdy pojawił się już komornik sądowy. Kiedy, jak i na jakich warunkach możesz uzyskać pomoc naszych prawników? Wszystkiego dowiesz się czytając artykuł do samego końca.

Jak działają komornicy? Na jakiej podstawie prowadzone są egzekucje komornicze?

Komornicy sądowi działają zawsze w oparciu o tytuły wykonawcze. Na takie składa się tytuł egzekucyjny oraz klauzula wykonalności nadawana przez sąd. Zazwyczaj tytuł wykonawczy, który stanowi podstawę egzekucji pochodzi od sądu i najczęściej jest nim:

Jak więc widać jest szereg dokumentów sądowych, które mogą stanowić podstawę egzekucji komorniczej. Ważne jest jedno: komornik nie bierze się znikąd. A jego pojawienie się zawsze musi poprzedzić jakieś zdarzenie. Zwykle orzeczenie sądowe, o którym osoba pozwana (dłużnik) coś wiedział. W szczególności odebrał nakaz zapłaty albo dowiedział się o tym, że była rozprawa dostając wcześniej wezwanie na rozprawę do sądu.

Czy mogę mieć 20 komorników jednocześnie?

Co do zasady posiadanie 20 komorników (20 aktywnych postepowań egzekucyjnych) jest możliwe, ale bardzo mało prawdopodobne. Wynika to z faktu, że jeśli mamy wiele tytułów zadłużenia to w którymś momencie dochodzi do czegoś takiego jak zbieg egzekucji. Dzieje się to wówczas, gdy dwóch albo więcej komorników próbuje zająć to samo źródło egzekucji, a więc np.:

  • konto bankowe,
  • wynagrodzenie za pracę,
  • świadczenia emerytalne albo rentowe,
  • wynagrodzenia osiągane w oparciu o umowę inną niż umowa o pracę, np., umowa zlecenia, o dzieło itd.

Osoba zadłużona musiałaby mieć wyjątkowo dużo długów i wyjątkowo dużo wierzycieli oraz majątku, aby 20 komorników czy nawet więcej faktycznie miało co robić. Zjawisko takie raczej należy uznać za rzadko spotykane. Chociaż nie takie, które wystąpić nie może.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i umorzyć postępowanie.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego odwołania oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
UMÓW ROZMOWĘ

Mam 20 komorników. Jak zablokować egzekucje?

Pojawienie się komornika (nawet 20 komorników) nie powoduje, że należy natychmiast załamać ręce i czekać, aż cały majątek zostanie zajęty i oddany wierzycielom. Przeciwnie, im więcej długów tym więcej trzeba się zastanowić jak zgodnie z prawem doprowadzić do sytuacji, w której ulga od długu nie będzie już tylko marzeniem, ale stanie się rzeczywistością.

Początkowo wiele możesz zrobić samodzielnie. Zastanów się chwilę i odpowiedz sobie na pytanie: „Czy zanim pojawił się komornik otrzymywałem jakiekolwiek pismo z sądu w tej sprawie?” Jeśli po chwili namysłu padnie odpowiedź, że „NIE” to masz szansę na oddłużenie z komornikiem! Wszystko jest możliwe, a tylko od Ciebie zależy co zrobisz z taką wiedzą.

Jeśli chcesz kontynuować sprawę oddłużania w toku egzekucji zadzwoń do komornika i ustal kilka istotnych informacji, a dokładnie:

  • jaka jest nazwa sądu, który wydał tytuł wykonawczy,
  • jaka jest nazwa tytułu wykonawczego (np. nakaz zapłaty w postepowaniu upominawczym),
  • jaka jest nazwa wierzyciela,
  • jaka jest sygnatura akt sądowych,
  • jaka jest data wydania tytułu wykonawczego.

Kiedy już zdobędziesz te dane zadzwoń do sądu, który wydał tytuł wykonawczy. Dowiedz się na jaki adres wysyłano do Ciebie pisma w toku sprawy sądowej. Jeśli potwierdzą się Twoje wcześniejsze przypuszczenia to może okazać się, że był to stary i dawno nieaktualny adres zamieszkania. Pamiętaj, że adres zameldowania nie ma tutaj żadnego znaczenia. Liczy się wyłącznie adres faktycznego zamieszkania, a więc przebywania w określonym miejscu z zamiarem pobytu. Zameldowanie u rodziców a komornik? To często spotykana historia, w której potrafimy pomóc.

Już wiem, że sąd wysyłał mi pisma na stary adres. Co dalej?

Pismo wysłane z sądu na zły adres to spotykane zjawisko. Co jednak dalej zrobić z posiadaną wiedzą? Jak to wykorzystać w praktyce? Tutaj możliwości i umiejętności większości konsumentów się kończą. Trzeba bowiem zacząć działać praktycznie i wdrażać procedurę oddłużania z komornikiem. Wiąże się to przede wszystkim z takimi działaniami jak:

  • wniosek do sądu o prawidłowe doręczenie tytułu egzekucyjnego (należy to odpowiednio uzasadnić i udowodnić),
  • złożenie odwołania od wydanego tytułu egzekucyjnego (np. sprzeciw od nakazu zapłaty).

Następnie koniecznym jest kontaktowanie się z komornikiem prowadzącym egzekucję oraz z wierzycielem. Ten drugi zazwyczaj reprezentowany jest przez fachowego pełnomocnika i nie zależy mu na tym, aby egzekucja dobiegła końca bez zaspokojenia jego żądań. Trzeba umieć się odpowiednio zachować i umiejętnie dokonać procesowej riposty. Zdecydowanie w sprawach dotyczących blokowania egzekucji komorniczej zalecane jest korzystanie z profesjonalnego wsparcia prawnego jakie daje prawnik od spraw komorniczych. W przeciwnym razie łatwo popełnić błędy, a których można byłoby z łatwością uniknąć korzystając z fachowej pomocy prawnej. Tym bardziej, ze ta jest już powszechnie dostępna i to za nieduże pieniądze.

Kto mi pomoże w zablokowaniu komornika?

Jeśli już wiesz, że komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego to warto, aby sprawą zajął się ktoś, kto się na tym zna. W Kancelarii EUROLEGE od wielu lat zajmujemy się pomocą osobom, które mają problemy z windykatorami, bankami oraz chwilówkami. Mamy za sobą tysiące wygranych procesów sądowych, gdzie łączna suma przedmiotu sporu sięga 80.000.000 zł (osiemdziesiąt milionów złotych)! Dzięki naszej pomocy Klienci uniknęli zapłaty roszczeń nieistniejących albo wystarczająco nieudowodnionych przed sądami w całej Polsce.

Dzięki temu, że działamy zdalnie, pomoc prawnika jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy telefon albo inne urządzenie podłączone do Internetu. Nie musisz nawet wychodzić z domu czy pracy, aby uzyskać pomoc prawną na najwyższym poziomie.

Co ważne, wstępna analiza sprawy jest u nas całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Potrzebujesz pomocy naszego prawnika? Napisz do nas lub zadzwoń. Możesz także wysłać do nas zgłoszenie przez formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie internetowej. Najpóźniej kolejnego dnia roboczego zadzwonimy do Ciebie i ustalimy jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nami:


4.9/5 - (41 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Martyna pisze:

Witam mam kilku komorników, zajete konta bankowe i w pracy na pensji … proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Martyno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Iwona pisze:

Mam kilku komorników na prawie 150000tys i mam pracę nowa a bank może mi ile zablokować z wypłaty

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Iwono. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Maria pisze:

Komornik zajął mi pesje co dalej robić, jak się odwołać by zszedł mi z pensji .

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Mario, warto sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.