Ilość postępowań komorniczych u jednej osoby potrafi zaskoczyć nawet naszych prawników. Zdarzają się Klienci, którzy trafiając do Kancelarii EUROLEGE już na samym wstępie mówią: „Mam 20 komorników. Co mogę z tym zrobić?” W takiej sytuacji pomoc musi zostać osobie zadłużonej udzielona w trybie pilnym. Każdy dzień, tydzień i miesiąc z licznymi postepowaniami komorniczymi to olbrzymi balast, którego trzeba pozbyć się jak najszybciej. Okazuje się, że w niektórych sytuacjach uzasadnionych okolicznościami możliwe jest zablokowanie działań komornika. Mało tego, nawet odzyskanie zabranych przez komornika pieniędzy! O tym jak to możliwe i kiedy można tego dokonać dowiesz się po przeczytaniu tego artykułu.

UWAGA! W Kancelarii EUROLEGE pomagamy osobom zadłużonym na wszystkich etapach windykacji. Nawet, gdy pojawił się już komornik sądowy. Kiedy, jak i na jakich warunkach możesz uzyskać pomoc naszych prawników? Wszystkiego dowiesz się czytając artykuł do samego końca.

Jak działają komornicy? Na jakiej podstawie prowadzone są egzekucje komornicze?

Komornicy sądowi działają zawsze w oparciu o tytuły wykonawcze. Na takie składa się tytuł egzekucyjny oraz klauzula wykonalności nadawana przez sąd. Zazwyczaj tytuł wykonawczy, który stanowi podstawę egzekucji pochodzi od sądu i najczęściej jest nim:

Jak więc widać jest szereg dokumentów sądowych, które mogą stanowić podstawę egzekucji komorniczej. Ważne jest jedno: komornik nie bierze się znikąd. A jego pojawienie się zawsze musi poprzedzić jakieś zdarzenie. Zwykle orzeczenie sądowe, o którym osoba pozwana (dłużnik) coś wiedział. W szczególności odebrał nakaz zapłaty albo dowiedział się o tym, że była rozprawa dostając wcześniej wezwanie na rozprawę do sądu.

Czy mogę mieć 20 komorników jednocześnie?

Co do zasady posiadanie 20 komorników (20 aktywnych postepowań egzekucyjnych) jest możliwe, ale bardzo mało prawdopodobne. Wynika to z faktu, że jeśli mamy wiele tytułów zadłużenia to w którymś momencie dochodzi do czegoś takiego jak zbieg egzekucji. Dzieje się to wówczas, gdy dwóch albo więcej komorników próbuje zająć to samo źródło egzekucji, a więc np.:

 • konto bankowe,
 • wynagrodzenie za pracę,
 • świadczenia emerytalne albo rentowe,
 • wynagrodzenia osiągane w oparciu o umowę inną niż umowa o pracę, np., umowa zlecenia, o dzieło itd.

Osoba zadłużona musiałaby mieć wyjątkowo dużo długów i wyjątkowo dużo wierzycieli oraz majątku, aby 20 komorników czy nawet więcej faktycznie miało co robić. Zjawisko takie raczej należy uznać za rzadko spotykane. Chociaż nie takie, które wystąpić nie może.

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Mam 20 komorników. Jak zablokować egzekucje?

Pojawienie się komornika (nawet 20 komorników) nie powoduje, że należy natychmiast załamać ręce i czekać, aż cały majątek zostanie zajęty i oddany wierzycielom. Przeciwnie, im więcej długów tym więcej trzeba się zastanowić jak zgodnie z prawem doprowadzić do sytuacji, w której ulga od długu nie będzie już tylko marzeniem, ale stanie się rzeczywistością.

Początkowo wiele możesz zrobić samodzielnie. Zastanów się chwilę i odpowiedz sobie na pytanie: „Czy zanim pojawił się komornik otrzymywałem jakiekolwiek pismo z sądu w tej sprawie?” Jeśli po chwili namysłu padnie odpowiedź, że „NIE” to masz szansę na oddłużenie z komornikiem! Wszystko jest możliwe, a tylko od Ciebie zależy co zrobisz z taką wiedzą.

Jeśli chcesz kontynuować sprawę oddłużania w toku egzekucji zadzwoń do komornika i ustal kilka istotnych informacji, a dokładnie:

 • jaka jest nazwa sądu, który wydał tytuł wykonawczy,
 • jaka jest nazwa tytułu wykonawczego (np. nakaz zapłaty w postepowaniu upominawczym),
 • jaka jest nazwa wierzyciela,
 • jaka jest sygnatura akt sądowych,
 • jaka jest data wydania tytułu wykonawczego.

Kiedy już zdobędziesz te dane zadzwoń do sądu, który wydał tytuł wykonawczy. Dowiedz się na jaki adres wysyłano do Ciebie pisma w toku sprawy sądowej. Jeśli potwierdzą się Twoje wcześniejsze przypuszczenia to może okazać się, że był to stary i dawno nieaktualny adres zamieszkania. Pamiętaj, że adres zameldowania nie ma tutaj żadnego znaczenia. Liczy się wyłącznie adres faktycznego zamieszkania, a więc przebywania w określonym miejscu z zamiarem pobytu. Zameldowanie u rodziców a komornik? To często spotykana historia, w której potrafimy pomóc.

Już wiem, że sąd wysyłał mi pisma na stary adres. Co dalej?

Pismo wysłane z sądu na zły adres to spotykane zjawisko. Co jednak dalej zrobić z posiadaną wiedzą? Jak to wykorzystać w praktyce? Tutaj możliwości i umiejętności większości konsumentów się kończą. Trzeba bowiem zacząć działać praktycznie i wdrażać procedurę oddłużania z komornikiem. Wiąże się to przede wszystkim z takimi działaniami jak:

 • wniosek do sądu o prawidłowe doręczenie tytułu egzekucyjnego (należy to odpowiednio uzasadnić i udowodnić),
 • złożenie odwołania od wydanego tytułu egzekucyjnego (np. sprzeciw od nakazu zapłaty).

Następnie koniecznym jest kontaktowanie się z komornikiem prowadzącym egzekucję oraz z wierzycielem. Ten drugi zazwyczaj reprezentowany jest przez fachowego pełnomocnika i nie zależy mu na tym, aby egzekucja dobiegła końca bez zaspokojenia jego żądań. Trzeba umieć się odpowiednio zachować i umiejętnie dokonać procesowej riposty. Zdecydowanie w sprawach dotyczących blokowania egzekucji komorniczej zalecane jest korzystanie z profesjonalnego wsparcia prawnego jakie daje prawnik od spraw komorniczych. W przeciwnym razie łatwo popełnić błędy, a których można byłoby z łatwością uniknąć korzystając z fachowej pomocy prawnej. Tym bardziej, ze ta jest już powszechnie dostępna i to za nieduże pieniądze.

Kto mi pomoże w zablokowaniu komornika?

Jeśli już wiesz, że komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego to warto, aby sprawą zajął się ktoś, kto się na tym zna. W Kancelarii EUROLEGE od wielu lat zajmujemy się pomocą osobom, które mają problemy z windykatorami, bankami oraz chwilówkami. Mamy za sobą tysiące wygranych procesów sądowych, gdzie łączna suma przedmiotu sporu sięga 80.000.000 zł (osiemdziesiąt milionów złotych)! Dzięki naszej pomocy Klienci uniknęli zapłaty roszczeń nieistniejących albo wystarczająco nieudowodnionych przed sądami w całej Polsce.

Dzięki temu, że działamy zdalnie, pomoc prawnika jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy telefon albo inne urządzenie podłączone do Internetu. Nie musisz nawet wychodzić z domu czy pracy, aby uzyskać pomoc prawną na najwyższym poziomie.

Co ważne, wstępna analiza sprawy jest u nas całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Potrzebujesz pomocy naszego prawnika? Napisz do nas lub zadzwoń. Możesz także wysłać do nas zgłoszenie przez formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie internetowej. Najpóźniej kolejnego dnia roboczego zadzwonimy do Ciebie i ustalimy jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nami:


4.9/5 - (43 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Monika pisze:

Dzień dobry. Otrzymałam 3 pisma o zajęciu komorniczym które dotyczą kredytów i chwilówek. Niestety nie było mnie stać na ich spłacenie. Jestem mamą samotnie wychowującą dwóję dzieci. Do tej pory zarabiałam na pełnym etacie 3800 brutto od 1 listopada 2023 przechodzę na 3/4 i moje wynagrodzenie będzie wynosiło 2850 brutto. Ile komornicy będą mogli zabrać z mojego wynagrodzenia? Nadmienię, że od stycznia tego roku nie mieszkam już w miejscu zameldowania a wynajmuje mieszkanie. Jak będzie wyglądało zajęcie mojego konta oraz pensji? Proszę o pomoc w tej sprawie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Moniko. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sara pisze:

Dzień dobry wczoraj zobaczyłam że mam na koncie zajęcie 7 tys przez 3 różnych komorników (za cyfrowy Polsat). Mieszkam pod innym adresem i nie dostałam tu żadnych pism. Czy jest jakaś szansa by jeden komornik przejol te wszystkie zadłużenia?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Saro. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marta pisze:

Dobry wieczor.
Mam powazny problem i nie wiem co robic.
Mam dlug w Providencie 30 tys zl.Dlug ten przejal Rudy konsulting.
Chca zebym rate placila po 1.500 zl- miesiecznie.Posiadam tezm tez inne dlugi ktore place co miesiac i komornika ktorego tez splacam bo sie z nim dogadalam.mąz tez ma dlugi ale mniejsze od moich.
Za mieszkanie sporo placimy- czynsz nas sporo kosztuje .Nie raz nam brakuje na jedzenie.Bardzo prosze o porade co robic w takiej sytuacji.
Wplacalam im ostatnio po 200 zl.W lipcu i teraz nie wplacilam nic bo nie mam z czego.Bardzo prosze o porade na emaila.
Pozdrawiam
Marta

Postaramy się Pani pomóc. Nasz konsultant napisze na email podany w komentarzu, aby ustalić szczegóły sprawy. :)

Żaneta pisze:

Witam partner dostał dziś list od komornika o zadłużeniu w funduszu alimentacyjnym na 120tys zł. Nie chcę się od tego uchylać ale najgorsze jest to że do snia dzisiejszego nigdy wcześniej nic nie przyszło ani z sądu ani z innej instytucji. Czy jest szansa żeby cokolwiek z tym zrobić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Żaneto. Nie zajmujemy się sprawami dotyczącymi alimentów. Bardzo nam przykro.

Barbara pisze:

Witam mam komornika zajął mi wynagrodzenie jednak po skonsultowaniu się z nim odblokował i spalam zadłużenia po 500 zl to jest duze obciążenie zwłaszcza że mam kilka kredytów chwilowke nie spalconych i zaraz będą kolejni komornicy. Czt każde z nich moze zajac mi wynagrodzenie. Jak z tego wyjsc .

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Barbaro. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Monika pisze:

Dzień dobry. Mam 4komornikow z czym trzech z nich uznali się za niewłaściwych. Czy w tym przypadku ci niewłaściwi mogą odblokować mi konto bankowe?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Moniko. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kasia pisze:

Dzień dobry mam kilku komorników i niestac mnie by płacić każdemu z osobna bo nie miała bym z czego żyć jestem bezrobotna i mój jedynie dochód to +500 plus na dwójkę dzieci i kuroniówka . Jestem mama dwójki dzieci i jestem na etapie szukania pracy i robienia kursów . Bardzo bym chciała wyjść na prosta i żyć bez stresu i nerwowo bardzo proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Kasiu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Iza pisze:

Witam,
Mam komornika, u którego jest kilka moich spraw. Cztery z nich dotyczy kredytów bankowych, pozostała część są to tzw. chwilówki. Zajęcie komornicze na wynagrodzeniu mam od 09.2019 roku. Dotyczy to również zwrotu z podatku. Po przejrzeniu pasków płacowych oraz wysokości zwrotu z podatku wyszło, że do tej pory do komornika trafiło ok. 61 tys. zł. W tym miesiącu poprosiłam o przesłanie wykazu spraw. Po otrzymaniu dokumentów i porównaniu ich z tym co otrzymałam na początku 'przygody’ z komornikiem widać, że należności główne są niezmienione (nic nie zostało spłacone) a dodatkowo wzrosły odsetki (co jest zrozumiałe). Zastanawia mnie tylko to, co się stało z tymi 61 tyś. Czy jest jakiś konkretny proces dzielenia pieniędzy na poszczególne sprawy czy panuje 'samowolka’ komornika?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Izo. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marta pisze:

Dzień dobry.
Mój partner prowadził dzialalność gospodarczą z bratową. Po roku czasu zamknęli działalność i spisali umowę w której zapisali, iż cały towar oraz kredyt który został zaciągnięty przez mojego partnera ( na rozwinięcie działalności) zostaje przekazany na nią. Niestety nie otrzymaliśmy żadnej wpłaty od 7 miesięcy. Partner wielokrotnie probował sie z nią skontaktować ( wiadomości zostają odczytane ale bez jakiejkolwiek odpowiedzi z jej strony ) Aktualnie zostalismy z kredytem, który parter musi spłacać. Wysyłaliśmy jej wielokrotnie wezwanie do zapłaty ale bez żadnej odpowiedzi zwrotnej. Chcemy przekazać sprawę do komornika ale niestety w kwietniu zmienila adres zamieszkania i nie znamy jej adresu zameldowania. Czy jest jakiś sposób aby uzyskać takie informację?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Marto. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Maria pisze:

Mam kilu komorników

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Mario. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Martyna pisze:

Witam mam kilku komorników, zajete konta bankowe i w pracy na pensji … proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Martyno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Iwona pisze:

Mam kilku komorników na prawie 150000tys i mam pracę nowa a bank może mi ile zablokować z wypłaty

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Iwono. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Maria pisze:

Komornik zajął mi pesje co dalej robić, jak się odwołać by zszedł mi z pensji .

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Mario, warto sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.