Windykacja, pozew i komornik z Financial Services Collection (FSC)? Zobacz jak się bronić! - Antywindykacja EuroLege

Windykacja, pozew i komornik z Financial Services Collection (FSC)? Zobacz jak się bronić!

Windykacja z Financial Services Collection

Oceń artykuł: 

Masz problem z windykacją z Financial Services Collection w skrócie FSC? A może Financial Services Collection złożył przeciwko Tobie pozew do sądu i uzyskał nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym? To nic strasznego! W naszym dzisiejszym poradniku pokażemy Wam jak radzić sobie z nachalną windykacją oraz jak i gdzie szukać pomocy w sprawach sądowych przeciwko Financial Services Collection. Zapraszamy do przeczytania całego artykułu.

A może w Twojej sprawie pojawił się komornik sądowy z wniosku Financial Services Collection? Nie możesz się poddawać. Na końcu artykułu pokażemy Ci, że w postępowaniu egzekucyjnym również można uzyskać oddłużenie. Nie jest to zadanie łatwe, ale na pewno godne podjęcia walki o finansową wolność.

Czym jest Financial Services Collection?

Firma Financial Services Collection jest polską spółką z ograniczoną odpowiedzialnością działającą na terytorium Polski. Financial Services Collection nie jest niczym innym jak firmą windykacyjną. Na jednym rynku Financial Services Collection konkuruje ze znacznie większymi podmiotami, takimi jak np. ULTIMO, Prokura czy Kredyt Inkaso. Financial Services Collection jest podmiotem legalnym, posiadającym w Polsce prawo do prowadzenia działalności gospodarczej. Jednak to, że jest to podmiot całkowicie legalnie działającym, to nie oznacza, że masz obowiązek płacenia na każde jego żądanie. Więcej, masz obowiązek jako świadomy konsument żądać dokumentów, z których ma wynikać Twój dług i przedstawienia konkretnych wyliczeń. Więcej jednak w dalszej części artykułu.

SMS i maile z Financial Services Collection. Czy jest na to sposób?

Jak można usłyszeć od klientów naszej Kancelarii EUROLEGE, większość sytuacji w sprawach Financial Services Collection wygląda bardzo podobnie. Otóż klienci otrzymują zazwyczaj bardzo dużo wiadomości tekstowych SMS z informacją, że mają zapłacić na rzecz Financial Services Collection pewną kwotę pieniędzy. Zdarzały się także informacje, że klienci otrzymywali również maile. Co w takich wiadomościach zazwyczaj się znajdowało? Przede wszystkim, że jeśli osoba tam wskazana nie zapłacić określonej kwoty np. w terminie 3 czy 7 dni to sprawa trafi do sądu albo zjawi się u niej windykator terenowy. Oczywiście terminy mijały, a pozwy się nie pojawiały. Chociaż nie zawsze, ponieważ Financial Services Collection pozywa również do sądu. Jednak i w takiej sytuacji nie musisz się obawiać, ponieważ istnieją skuteczne metody walki procesowej przeciwko windykatorowi. O czym dalej.

Skąd jednak w ogóle Financial Services Collection ma Twoje dane, w tym numer telefonu, skoro nigdy nie zawierałeś z tym podmiotem żadnej umowy? Czy przypominasz sobie może, że w przeszłości brałeś kredyt albo pożyczkę w banku albo chwilówce? Zapewne tak, a teraz Twoje jedynie potencjalnie istniejące zadłużenie wykupił właśnie Financial Services Collection. Dlaczego piszemy, że te zadłużenie jest tylko potencjalnie istniejące? Dlatego, że do czasu wyjaśnienia Ci skąd pochodzi zadłużenie, w jaki sposób zostało wyliczone i jaki jest termin wymagalności nie powinieneś płacić. Jako świadomy konsument nie możesz płacić tylko dlatego, że ktoś wysłał do Ciebie SMS albo maila i mówi Ci, że masz dług X, o wartości Y. O tym, czy ten dług istnieje i nie jest zawyżony najlepiej żeby zadecydował doświadczony specjalista z antywindykacji albo sąd.

Niestety, ale na maile i SMS od windykatora nie ma prostego sposobu. Najlepiej to dać się pozwać do sądu i uzyskać oddalenie powództwa oraz całkowite oddłużenie. Taka sytuacja jednak nie zawsze następuje, ponieważ windykator nie zawsze składa pozew do sądu albo składa go dopiero po kilku albo nawet kilkunastu miesiącach od rozpoczęcia procesu windykacji. Co możesz jednak zrobić? Jeśli pisane przez windykatora wezwania do zapłaty i straszenie mają charakter ciągły i stale się powtarzają to może to nosić znamiona stalkingu, czyli uporczywego nękania. W takiej sytuacji możesz zawiadomić policję albo prokuraturę o zaistniałym zdarzeniu i liczyć na ich skuteczną interwencję.

PAMIETAJ! Więzienie za długi, to częsty straszak firm windykacyjnych. W praktyce występuje tylko wówczas kiedy nie spłaciłeś ani złotówki albo wziąłeś kredyt/pożyczkę na nieprawdziwe dane lub informacje, np. fałszywe zaświadczenie o zarobkach.

Financial Services Collection pozwy do sądu i dostaje nakaz zapłaty? Masz prawo się bronić!

Wiele osób, do których pisze jakakolwiek firma windykacyjna jest przerażonych wizją procesu sądowego. Taki zazwyczaj kojarzy się dla potencjalnie zadłużonych z przykrym doznaniem i fatalnymi konsekwencjami. Obalamy ten mit! Nasza skuteczność w wygrywanych sprawach sądowych na poziomie ok 80% przeczy temu przeczy! W naszej Kancelarii EUROLEGE przeprowadziliśmy już ponad 3000 procesów sądowych. Wiemy co zrobić i na co się powołać, aby zwiększyć szansę pozwanego na całkowitą wygraną. Jednak co zrobić, kiedy otrzymujesz sądowy nakaz zapłaty albo wezwanie na rozprawę?

Przede wszystkim uspokój nerwy i zapisz datę odbioru. To bardzo ważne, ponieważ na skuteczne wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty albo odpowiedzi na pozew masz jedynie 2 tygodnie od dnia odbioru przesyłki. W przypadku sprzeciwu pominięcie tego terminu może Cię drogo kosztować. Dlaczego? Ponieważ nakaz zapłaty po 2 tygodniach uprawomocni się, a windykator, chwilówka albo bank może nadać na niego klauzulę wykonalności i złożyć wniosek o egzekucję do komornika sądowego. A to już prosta droga do zajęcia konta w banku, wynagrodzenia za pracę, renty czy emerytury. Nie wyłączając egzekucji z ruchomości (np. samochód) albo nieruchomości, czyli np. mieszkania, domu, działki,

Co musisz zrobić kiedy dostaniesz sądowy nakaz zapłaty lub pozew? Jak najszybciej szukaj pomocy, ponieważ firmy windykacyjne, w tym Financial Services Collection posiadają świetnych specjalistów z zakresu windykacji procesowej. Dlatego musisz znaleźć kogoś, kto zna się na tematyce procesów o zapłatę długów. Jak wspomnieliśmy, w naszej Kancelarii EUROLEGE mamy wielu specjalistów.

Sprawę możesz zgłosić nam nie wychodząc z domu. Nasze biuro obsługi interesanta (BOI) czynne jest od poniedziałku do piątki w godzinach od 8:00 do 16:00. Wystarczy, że:

  1. zadzwonisz pod numer 530 333 130,
  2. wyślesz maila na kontakt@eurolege.pl
  3. zostawisz zgłoszenie na: https://eurolege.pl/anuluj-dlug/

Możesz również napisać do nas na Messenger. Aktywnie działamy na Facebooku. Wejdź na naszą stronę FB i pozostań w świecie antywindykacji: https://www.facebook.com/darmowyprawnik/

Macie Państwo jakieś pytania do prawników? Chcielibyście podzielić się swoimi spostrzeżeniami? Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych tematyką długów, kredyt, pożyczek, spraw sądowych i komorniczych na nasze forum dla zadłużonych. Chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i doradzimy jak nie dać się instytucjom finansowym.

Financial Services Collection i komornik za długi? Zobacz jak możesz zablokować egzekucję!

Czytając nasz cały dzisiejszy materiał skupiliśmy się głównie na windykacji oraz sprawach sądowych – nakazach zapłaty – z Financial Services Collection. Teraz zmienimy trochę ton i pokażemy Państwu, że nawet jeżeli jest w Waszej sprawie komornik to nic straconego. Oczywiście jest trudniej o oddłużenie, ale na pewno warto zadać sobie chociaż trochę trudu. W końcu życie z komornikiem na karku nie należy do przyjemności. Jednak po kolei.

Podstawowym warunkiem do ubiegania się o umorzenie egzekucji komorniczej jest to, aby w Twojej sprawie sąd popełnił poważne błędy formalne jeszcze na etapie wydawania nakazu zapłaty albo wyroku zaocznego. Jakie to błędy? Chodzi o nieprawidłowe doręczenia przesyłek sądowych. Tak, sądy również popełniają błędy. Wszak pracują tam tylko ludzie. Błędy wo doręczeniach polegają na uznaniu za skutecznie doręczone przesyłek, które wysłane zostały do Ciebie jako osoby pozwanej na:

  1. nieprawidłowy adres, np. na skutek wyjazdu za granicę czy przeprowadzki,
  2. nieprawidłowe nazwisko – głównie na skutek zawarcia związku małżeńskiego.

Możesz samodzielnie i dosyć szybko sprawdzić, czy w Twojej sprawie istnieją szanse na umorzenie egzekucji i… odzyskanie pieniędzy. Tak, odzyskanie pieniędzy po umorzeniu egzekucji również jest możliwe. Robiliśmy to wiele razy, a na koncie jako Kancelaria EUROLEGE mamy kilkaset udokumentowanych umorzeń postępowań komorniczych. Odpowiedz sobie na jedno, krótkie pytanie: “czy zanim pojawił się komornik odbierałem/am jakiekolwiek pisma z sądu w sprawie z Financial Services Collection?”. Jeśli odpowiedź zabrzmiała “NIE” to świetnie. Nie daje to 100% pewności, ale jakieś 90%, że możesz rozpocząć procedurę blokowania działań komorniczych.

Od czego jednak zacząć? Jak rozpocząć cały proces? Zadanie niestety nie jest łatwe. Dla osoby nie posiadającej wiedzy prawniczej w dostatecznym stopniu może okazać się kłopotliwe lub wręcz niemożliwe do wykonania. Dlatego w naszej Kancelarii EUROLEGE powołaliśmy zespół prawników od spraw egzekucji komorniczych. Możemy w ten sposób szybko wdrażać działania pomocowe.

Zapewne zastanawiasz się jak się nami skontaktować, skoro siedzibę mamy poza Twoim miejsce zamieszkania? Wszystko w naszej Kancelarii EUROLEGE załatwisz bez wychodzenia z domu. Wystarczy telefon albo inne urządzenie podłączone do Internetu. Możesz więc w szybki sposób nawiązać z nami kontakt i rozpocząć profesjonalną pomoc prawną. Co ważne, wstępną analizę sprawy dostaniesz u nas za darmo.

Chcesz się z nami szybko i bezpiecznie skontaktować? Oto kilka dogodnych sposobów kontaktu:

  1. zadzwoń pod numer: 530 333 130
  2. napisz maila na: kontakt@eurolege.pl
  3. napisz wiadomość na Facebooku: https://www.facebook.com/darmowyprawnik/
  4. wyślij zgłoszenie przez formularz: https://eurolege.pl/anuluj-dlug/

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA