Masz problem z windykacją z Financial Services Collection w skrócie FSC? A może Financial Services Collection złożył przeciwko Tobie pozew do sądu i uzyskał nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym? To nic straconego i nic strasznego! W naszym dzisiejszym poradniku pokażemy Wam jak radzić sobie z nachalną windykacją oraz jak i gdzie szukać pomocy w sprawach sądowych przeciwko Financial Services Collection. Zapraszamy do przeczytania całego artykułu.

Czym jest Financial Services Collection?

Firma Financial Services Collection jest polską spółką z ograniczoną odpowiedzialnością działającą na terytorium Polski. Financial Services Collection nie jest niczym innym jak kolejną, legalnie działającą w naszym kraju firmą windykacyjną. Na jednym rynku Financial Services Collection konkuruje ze znacznie większymi podmiotami, takimi jak np. ULTIMO, Prokura czy Kredyt Inkaso.

Jak wspomnieliśmy wyżej Financial Services Collection jest podmiotem legalnym, posiadającym w Polsce prawo do prowadzenia działalności gospodarczej. Jednak to, że jest to podmiot całkowicie legalnie działającym, to nie oznacza, że masz obowiązek płacenia na każde jego żądanie. Więcej, masz obowiązek jako świadomy konsument żądać dokumentów, z których ma wynikać Twój dług i przedstawienia konkretnych wyliczeń. Więcej jednak w dalszej części artykułu.

SMS i maile z Financial Services Collection. Czy jest na to sposób?

Jak można usłyszeć od klientów naszej Kancelarii EUROLEGE, większość sytuacji w sprawach Financial Services Collection wygląda bardzo podobnie jak w innych firmach windykacyjnych. Klienci mogą otrzymywać wiadomości tekstowe SMS z informacją, że mają zapłacić na rzecz Financial Services Collection pewną kwotę pieniędzy. Co w takich wiadomościach od wszelkiego rodzaju firm windykacyjnych zazwyczaj się znajduje? Przede wszystkim, że jeśli osoba tam wskazana nie zapłacić określonej kwoty we wskazanym terminie, to sprawa trafi do sądu.

Oczywiście terminy mijają, a pozwy nie muszą pojawiać się nagle. Chociaż w przypadku Financial Services Collection pozwy potrafią trafiać do sądu. Jednak i w takiej sytuacji nie musisz się obawiać pewnej przegranej, ponieważ istnieją skuteczne metody walki procesowej przeciwko windykatorowi. O czym dalej.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i umorzyć postępowanie.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego odwołania oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
UMÓW ROZMOWĘ

Skąd jednak w ogóle Financial Services Collection ma Twoje dane, w tym numer telefonu, skoro nigdy nie zawierałeś z tym podmiotem żadnej umowy? Czy przypominasz sobie może, że w przeszłości brałeś kredyt albo pożyczkę w banku albo chwilówce? Zapewne tak, a teraz Twoje jedynie potencjalnie istniejące zadłużenie wykupił właśnie Financial Services Collection.

Dlaczego piszemy, że te zadłużenie jest tylko potencjalnie istniejące? Dlatego, że do czasu wyjaśnienia Ci skąd pochodzi zadłużenie, w jaki sposób zostało wyliczone i jaki jest termin wymagalności nie powinieneś płacić. Jako świadomy konsument nie możesz płacić tylko dlatego, że ktoś wysłał do Ciebie SMS albo maila i mówi Ci, że masz dług X, o wartości Y. O tym, czy ten dług istnieje i nie jest zawyżony najlepiej żeby zadecydował doświadczony specjalista z antywindykacji albo sąd.

Niestety, ale na maile i SMS od windykatora nie ma prostego sposobu. W przypadku wątpliwości najlepiej skonsultować sprawę z prawnikiem. Jeśli zostaniesz pozwany do sądu, to korzystając z fachowej pomocy prawnej możesz uzyskać oddalenie powództwa oraz całkowite oddłużenie. Taka sytuacja jednak nie zawsze następuje, ponieważ windykator nie zawsze składa pozew do sądu albo składa go dopiero po kilku albo nawet kilkunastu miesiącach od rozpoczęcia procesu windykacji.

Co możesz jednak zrobić? Jeśli pisane przez windykatora wezwania do zapłaty i straszenie mają charakter ciągły i stale się powtarzają to może to nosić znamiona stalkingu, czyli uporczywego nękania. W takiej sytuacji możesz zawiadomić policję albo prokuraturę o zaistniałym zdarzeniu i liczyć na ich skuteczną interwencję.

PAMIETAJ! Więzienie za długi, to niekiedy straszak firm windykacyjnych. W praktyce występuje tylko wówczas kiedy nie spłaciłeś ani złotówki albo wziąłeś kredyt/pożyczkę na nieprawdziwe dane lub informacje, np. fałszywe zaświadczenie o zarobkach. Jeżeli wziąłeś kredyt, ale z jakiejś przyczyny nie byłeś w stanie jej spłacić (utrata pracy, choroba itp.), to nie grozi Ci żadne więzienie!

Financial Services Collection pozwy do sądu i dostaje nakaz zapłaty? Masz prawo się bronić!

Wiele osób, do których pisze jakakolwiek firma windykacyjna jest przerażonych wizją procesu sądowego. Taki zazwyczaj kojarzy się dla potencjalnie zadłużonych z przykrym doznaniem i fatalnymi konsekwencjami. Obalamy ten mit! Nasza skuteczność w wygrywanych sprawach sądowych na poziomie ok 80% i temu przeczy! W naszej Kancelarii EUROLEGE przeprowadziliśmy już ponad 6500 procesów sądowych. Wiemy co zrobić i na co się powołać, aby zwiększyć szansę pozwanego na całkowitą wygraną. Jednak co zrobić, kiedy otrzymujesz sądowy nakaz zapłaty albo wezwanie na rozprawę?

Przede wszystkim uspokój nerwy i zapisz datę odbioru przesyłki sądowej. To bardzo ważne, ponieważ na skuteczne wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty albo odpowiedzi na pozew masz jedynie 2 tygodnie od dnia odbioru listu z sądu. W przypadku sprzeciwu pominięcie tego terminu może Cię drogo kosztować. Dlaczego? Ponieważ nakaz zapłaty po 2 tygodniach uprawomocni się, a windykator, chwilówka albo bank może nadać na niego klauzulę wykonalności i złożyć wniosek o egzekucję do komornika sądowego. A to już prosta droga do zajęcia konta w banku, wynagrodzenia za pracę, renty czy emerytury. Nie wyłączając egzekucji z ruchomości (np. samochód) albo nieruchomości, czyli np. mieszkania, domu, działki,

Co musisz zrobić kiedy dostaniesz sądowy nakaz zapłaty lub pozew?

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:


5/5 - (2 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wyroki sądowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.