Masz sprawę sądową z Svea Ekonomi Cyprus Ltd? Nie wiesz kim jest ten podmiot oraz dlaczego żąda od Ciebie pieniędzy w sądzie? Dobrze trafiłeś, bo całkowite oddłużenie jest możliwe! Dzisiejszy artykuł poświęcimy w całości Svea Ekonomi Cyprus Ltd oraz opowiemy w jaki sposób bronić się skutecznie przeciwko żądaniom powyższego podmiotu zagranicznego. Zapraszamy do czytania.

Pamiętaj, że nie musisz walczyć z tą firmą na własną rękę. Nasi prawnicy wygrali już setki spraw sądowych z powództwa firm windykacyjnych. W tym wiele z firmą Svea Ekonomi Cyprus – tym samym anulując całe zadłużenie! Skontaktuj się z nasza kancelarią i skorzystaj z bezpłatnej analizy prawnej swojej sprawy.

Svea Ekonomi Cyprus Ltd. Co to za firma?

Svea Ekonomi Cyprus Ltd to jedna z wielu działających w Polsce zagranicznych firm windykacyjnych. Pisaliśmy już na naszym blogu o takich firmach jak:

  1. Ultimo Portfolio Investment w Luksemburgu;
  2. R.E.S.C.O. Investments w Luksemburgu;
  3. DeltaWise OU z siedzibą w Estonii.

Ogólnie rzecz ujmując Svea Ekonomi Cyprus Ltd skupuje wierzytelności od firm pożyczkowych, które udzielają pożyczek obywatelom polskim. Jakie to firmy pożyczkowe? Głownie Incredit, NetCredit i Capital Service. W ten sposób wchodzi w miejsce poprzedniego wierzyciela i uzyskuje liczne uprawnienia. Jakie? Przede wszystkim możliwość złożenia pozwu do sądu i przymusowego dochodzenia wierzytelności.

Sądowy nakaz zapłaty z powództwa Svea Ekonomi Cyprus Ltd. Jak się bronić?

Svea Ekonomi Cyprus Ltd zazwyczaj pozywa polskich konsumentów do sądu elektronicznego w Lublinie. Kiedy e-sąd otrzymuje pozew od Svea Ekonomi Cyprus Ltd to głównie w niedługim czasie wydaje nakaz zapłaty w elektronicznym postępowaniu upominawczym.

Tak wydany nakaz zapłaty sąd elektroniczny wysyła w formie tradycyjnej do pozwanego. Niestety, ale taki nakaz zapłaty wydany przez e-sąd ma takie same znaczenie prawne jak nakaz zapłaty wydany przez tradycyjny sąd. Nawet więcej, w przypadku braku odwołania od nakazu zapłaty ma on skutki prawomocnego wyroku. A wówczas w życiu danej osoby pojawi się komornik, który może zając wynagrodzenie za pracę, rachunek bankowy, emeryturę czy rentę. Co gorsze, może na postawie takiego niepozornego, ale już prawomocnego nakazu zapłaty z e-sądu zająć i sprzedać również dom i mieszkania. Dlatego należy bezwzględnie zawsze odwoływać się od nakazów zapłaty wydawanych przez sądy!

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i anulować dług.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
WYPEŁNIJ FORMULARZ

Otrzymując nakaz zapłaty z sądu z powództwa Svea Ekonomi Cyprus Ltd musisz pamiętać, że na jego zaskarżenie masz zaledwie 2 tygodnie. Termin liczy się od dnia, kiedy jako osoba pozwana odebrałeś przesyłkę sądową. Skuteczne wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty powoduje jego uchylenie, a następnie rozpatrzenie sprawy w normalnym trybie. Aktualnie, po zmianie przepisów o EPU nakaz zapłaty po wniesionym sprzeciwie traci moc, a e-sąd umarza postępowanie. Wówczas powód, np. Svea Ekonomi Cyprus Ltd ma 3 miesiące na złożenie pozwu do sądu tradycyjnego. Jeśli tego w tym terminie nie zrobi niweczą się skutki złożenia pozwu w e-sądzie. Chociażby przepada opłata od pozwu uiszczona w postępowaniu elektronicznym.

Czy można wygrać w sądzie z Svea Ekonomi Cyprus Ltd?

Nasze doświadczenie pokazuje, że sprawy sądowe z powództwa Svea Ekonomi Cyprus Ltd można skutecznie prowadzić. Co to oznacza? Nasi specjaliści w sprawach chwilówek i firm windykacyjnych znają od podszewki zasady działania procesowego Svea Ekonomi Cyprus Ltd. Większość ze spraw jest bardzo podobnych.

Wygrana sprawa sądowa Svea Ekonomi Cyprus powództwo oddalone

W większości przypadków sprawy z Svea Ekonomi Cyprus Ltd rozbijają się o kwestie dotyczące zawieranych umów i ich treści. Do rzadkości nie należą również sytuacje, w jakich Svea Ekonomi Cyprus Ltd ma problemy z wyliczeniem i podaniem kwoty fatycznego zadłużenia. Dobrym zarzutem bywa też czasami poruszenie zagadnienia leżącego u podstaw wejścia firmy windykacyjnej w prawa wierzyciela. To znaczy, czy wszystko z umową cesji wierzytelności było i jest w porządku.

Czy warto walczyć w sądzie z Svea Ekonomi Cyprus Ltd?

Jak opisaliśmy wyżej, podejmowanie walki sądowej z Svea Ekonomi Cyprus Ltd jest jak najbardziej zasadne. Jeśli dbasz należycie o własne sprawy i nie chcesz, aby w przyszłości Ciebie albo Twoich bliskich dopadł komornik, to zawsze musisz się odwoływać.

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:

Masz więcej pytań w sprawie Svea Ekonomii Cyprus? Zachęcamy do zadawania pytań na naszym forum dla zadłużonych.

Kategorie: Porady dla dłużnikówWyroki sądowe Tagi: Brak tagów

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.