Masz sprawę sądową z Svea Ekonomi Cyprus Ltd? Zaciągałeś kiedyś pożyczkę w Incredit albo NetCredit? Nie wiesz kim jest ten podmiot oraz dlaczego żąda od Ciebie pieniędzy w sądzie? Dobrze trafiłeś, bo całkowite oddłużenie jest możliwe! Dzisiejszy artykuł poświęcimy w całości Svea Ekonomi Cyprus Ltd oraz opowiemy w jaki sposób bronić się skutecznie przeciwko żądaniom powyższego podmiotu zagranicznego. Zapraszamy do czytania.

Pamiętaj, że nie musisz walczyć z tą firmą na własną rękę. Nasi prawnicy wygrali już setki spraw sądowych z powództwa firm windykacyjnych. W tym wiele z firmą Svea Ekonomi Cyprus – tym samym anulując całe zadłużenie! Skontaktuj się z nasza kancelarią i skorzystaj z bezpłatnej analizy prawnej swojej sprawy.

Svea Ekonomi Cyprus Ltd. Co to za firma?

Svea Ekonomi Cyprus Ltd to jedna z wielu działających w Polsce zagranicznych firm windykacyjnych. Pisaliśmy już na naszym blogu o takich firmach jak:

  1. Ultimo Portfolio Investment w Luksemburgu;
  2. R.E.S.C.O. Investments w Luksemburgu;
  3. DeltaWise OU z siedzibą w Estonii;
  4. Alektum Capital AG,
  5. Cabot Securitisation Europe Limited

Ogólnie rzecz ujmując Svea Ekonomi Cyprus Ltd skupuje wierzytelności od firm pożyczkowych, które udzielają pożyczek obywatelom polskim. Jakie to firmy pożyczkowe? Głownie Incredit, NetCredit i Capital Service. W ten sposób wchodzi w miejsce poprzedniego wierzyciela i uzyskuje liczne uprawnienia. Jakie? Przede wszystkim możliwość złożenia pozwu do sądu i przymusowego dochodzenia wierzytelności.

Sądowy nakaz zapłaty z powództwa Svea Ekonomi Cyprus Ltd. Incredit sprzedaje dług do windykacji.

Svea Ekonomi Cyprus Ltd zazwyczaj pozywa polskich konsumentów do sądu elektronicznego w Lublinie. Kiedy e-sąd otrzymuje pozew od Svea Ekonomi Cyprus Ltd to głównie w niedługim czasie wydaje nakaz zapłaty w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Regulują to przepisy zawarte w kodeksie postępowania cywilnego. W znaczącej licznie spraw Svea Ekonomi Cyprus Ltd kupuje długi od firmy pożyczkowej Incredit.

Tak wydany nakaz zapłaty sąd elektroniczny wysyła w formie tradycyjnej do pozwanego. Niestety, ale taki nakaz zapłaty wydany przez e-sąd ma takie same znaczenie prawne jak nakaz zapłaty wydany przez tradycyjny sąd. Nawet więcej, w przypadku braku odwołania od nakazu zapłaty ma on skutki prawomocnego wyroku. A wówczas w życiu danej osoby pojawi się komornik, który może zając wynagrodzenie za pracę, rachunek bankowy, emeryturę czy rentę. Co gorsze, może na postawie takiego niepozornego, ale już prawomocnego nakazu zapłaty z e-sądu zająć i sprzedać również dom i mieszkania. Dlatego należy bezwzględnie zawsze odwoływać się od nakazów zapłaty wydawanych przez sądy!

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i umorzyć postępowanie.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego odwołania oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
UMÓW ROZMOWĘ

Otrzymując nakaz zapłaty z sądu z powództwa Svea Ekonomi Cyprus Ltd musisz pamiętać, że na jego zaskarżenie masz zaledwie 2 tygodnie. Termin liczy się od dnia, kiedy jako osoba pozwana odebrałeś przesyłkę sądową. Skuteczne wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty powoduje jego uchylenie, a następnie rozpatrzenie sprawy w normalnym trybie. Aktualnie, po zmianie przepisów o EPU nakaz zapłaty po wniesionym sprzeciwie traci moc, a e-sąd umarza postępowanie. Wówczas powód, np. Svea Ekonomi Cyprus Ltd ma 3 miesiące na złożenie pozwu do sądu tradycyjnego. Jeśli tego w tym terminie nie zrobi niweczą się skutki złożenia pozwu w e-sądzie. Chociażby przepada opłata od pozwu uiszczona w postępowaniu elektronicznym.

Czy można wygrać w sądzie z Svea Ekonomi Cyprus Ltd?

Nasze doświadczenie pokazuje, że sprawy sądowe z powództwa Svea Ekonomi Cyprus Ltd można skutecznie prowadzić. Dotyczy to spraw, w których długi kupione zostały z każdej firmy pożyczkowej, np. Incredit. Co to oznacza? Nasi specjaliści w sprawach chwilówek i firm windykacyjnych znają od podszewki zasady działania procesowego Svea Ekonomi Cyprus Ltd. Większość ze spraw jest bardzo podobnych.

Wygrana sprawa sądowa Svea Ekonomi Cyprus powództwo oddalone

W większości przypadków sprawy z Svea Ekonomi Cyprus Ltd rozbijają się o kwestie dotyczące zawieranych umów i ich treści. Do rzadkości nie należą również sytuacje, w jakich Svea Ekonomi Cyprus Ltd ma problemy z wyliczeniem i podaniem kwoty fatycznego zadłużenia. Dobrym zarzutem bywa też czasami poruszenie zagadnienia leżącego u podstaw wejścia firmy windykacyjnej w prawa wierzyciela. To znaczy, czy wszystko z umową cesji wierzytelności było i jest w porządku.

Czy warto walczyć w sądzie z Svea Ekonomi Cyprus Ltd?

Jak opisaliśmy wyżej, podejmowanie walki sądowej z Svea Ekonomi Cyprus Ltd jest jak najbardziej zasadne. Jeśli dbasz należycie o własne sprawy i nie chcesz, aby w przyszłości Ciebie albo Twoich bliskich dopadł komornik, to zawsze musisz się odwoływać.

Komornik z wniosku Svea Ekonomi Cyprus. Czy można coś jeszcze zrobić?

Mając postępowanie komornicze z wniosku Svea Ekonomi Cyprus Twoja sytuacja jest zdecydowanie trudniejsza. Nie oznacza to jednak, że możesz już się poddać i z założonymi rękami czekać na to, aż komornik wydrenuje Twój majątek z aktywów. Przeciwnie, warto podejmować obronę. Jest ona jak najbardziej możliwa, ale nie w każdym wypadku.

Przede wszystkim musisz sobie przypomnieć, czy zanim pojawił się komornik z Svea Ekonomi Cyprus to otrzymywałeś/aś jakiekolwiek pisma sądowe w tej sprawie? Jeśli nic takiego nie pamiętasz to świetna wiadomość. Wiele wskazuje na to, że możliwe będzie wdrożenie procedury oddłużania z komornikiem! Jej efektem może być umorzenie egzekucji komorniczej oraz odzyskanie wszystkich pieniędzy zabranych przez komornika! Jednak jak to zrobić w praktyce?

Niestety zadanie nie należy do najłatwiejszych. Koniecznym stanie się wrócenie do postępowania sądowego. Wobec tego zadzwoń do komornika i dowiedz się:

  • jaki sąd wydał tytuł wykonawczy i jaką ma on nazwę,
  • jaką sygnaturę ma tytuł wykonawczy,
  • z jakiego dnia pochodzi tytuł wykonawczy.

Mając takie informacje należy jak najszybciej zadzwonić do sądu i ustalić, na jaki adres wysyłane były do Ciebie przesyłki sądowe w tej sprawie. Zapewne pismo z sądu wysyłane było na stary adres. To niestety spotykane zjawisko, któremu staramy się przeciwdziałać. Jednak podejmowanie działania możliwe jest dopiero po pojawieniu się komornika. Jeśli to się potwierdzi, to należy jak najszybciej podjąć działania. W końcu komornik potrafi zająć konto bankowe, wynagrodzenie za pracę czy emeryturę. Im szybciej zaczniesz działać tym szybciej uwolnisz się od komornika z wniosku Svea Ekonomi Cyprus Ltd.

Od czego jednak zacząć? Początkowo musisz napisać do sądu wniosek o prawidłowe doręczenie tytułu egzekucyjnego. Zwykle będzie to sądowy nakaz zapłaty. Musisz również złożyć odwołanie od orzeczenia sądu w tej sprawie. Dodatkowo koniecznie napisz o całej sytuacji do komornika sądowego prowadzącego postępowanie oraz do wierzyciela. Muszą wiedzieć, że z tytułem egzekucyjnym jest coś nie tak jak powinno.

Jak wspomnieliśmy zadanie nie jest łatwe do wykonania. Dlatego zalecamy korzystanie z pomocy kancelarii antywindykacyjnej. Prawnik od długu w należyty sposób zajmie się całą sprawą od początku do końca. Łatwo bowiem popełnić proste błędy. Niektóre mogą skutkować poważnymi konsekwencjami. Przykład? Odrzucenie sprzeciwu od nakazu zapłaty. Może to zamknąć drogę sądową w sprawie, którą można byłoby wygrać.

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

W naszej Kancelarii EUROLEGE wszystkie sprawy załatwisz zdalnie. Bez konieczności wychodzenia z domu czy pracy. Szybko, bezpiecznie i wygodnie. Zajmujemy się prowadzeniem spraw sądowych oraz komorniczych w całej Polsce. Pomogliśmy naszym Klientom w pozytywnym zakończeniu ponad 7500 spraw sądowych i komorniczych. Potrzebujesz pomocy? Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:


4.5/5 - (18 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wyroki sądowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Paulina pisze:

Witam mam taka sprawę od tej firmy SVEA Ekonomi Cyprus Ltd.
Spłaciłam cała kwotę komornikowi swojego zadłużenia od razu po odebraniu pisma. Dostałam postanowienie i zadają od de mnie kolejnej kwoty pokrycia kosztów co mogę zrobić ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Paulino. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Gosia pisze:

Witam

Dostałam sądowne wezwanie do zapłaty z firmy SVEA Ekonomi Cyprus , moje pytanie co mogę zrobić aby dług nie przeszedł na droge egzekucji komorniczej ? Nie jestem w stanie w ciagu 2 tyg splacic zadluzenia , czy jest szansa rozbicia na raty?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Gosiu. Zanim podejmie Pani jakiekolwiek działania to należy skontaktować się z prawnikiem i omówić całą sprawę. W naszej kancelarii zajmujemy się pomocą w sprawach sądowych przeciwko bankom, firmom pożyczkowym oraz windykacyjnym. Z firmą SVEA mieliśmy okazję procesować się wiele razy i mamy dużo wygranych spraw zakończonych prawomocnie. Chętnie pomożemy też w Pani sprawie. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Patrycja pisze:

Dostałam sądowne ( internetowy sad)wezwanie do zapłaty z firmy SVEA Ekonomi Cyprus , moje pytanie brzmi co mogę zrobić aby dług nie przeszedł na droge egzekucji komorniczej ? Nie jestem w stanie w ciagu 2 tyg splacic zadluzenia , w gre wchodza ewentualnie niskie raty .

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Patrycjo. Otrzymała Pani nie wezwanie do zapłaty, ale nakaz zapłaty z sądu z powództwa firmy windykacyjnej. Zalecamy wstrzymanie się z działaniami do czasu kontaktu z naszym prawnikiem. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach zawodowo. Na wniesienie skutecznego sprzeciwu od nakazu zapłaty ma Pani 2 tygodnie od dnia, w którym otrzymała Pani pismo z sądu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Paulina pisze:

Witam.
Parę lat temu wzięłam pożyczkę o której zapomnialam, nagle okazuje się że piszę do mnie firma z którą niczego nie podpisywalam „SVEA EKONOMI CYPRUS LTD. sprawa jest w sądzie,przyszedł nakaz zaplaty,komornik, potrącenie pensji.
Pytanie brzmi czy uda się jakoś w tym pomóc czy jestem skazana na te horrendalne kwoty.
Pozdrawiam i liczę na szybki odzew.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Paulino. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marta pisze:

Witam dostałam wezwanie komornicze od firmy Svea Ekonomi Cyprus Ltd o zajęciu wynagrodzenia za pracę a to jest moje jedyne źródło dochodu na chwilę obecną. Potrzebuję pomocy prawnej darmowej czy jest taka możliwość u państwa

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marto. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sylwia pisze:

Witam dostałam zajęcie komornicze w pracy całego wynagrodzenia które jest moim jedynym źródłem dochodu jestem bez środków do życia

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Sylwio. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agnieszka pisze:

Witam,

jak napisać sprzeciw w sprawie z Svea Economi Cyprus Ltd. do sądu elektronicznego w Lublinie?

Dzień dobry Pani Agnieszko, oczywiście możemy Pani pomóc nie tylko w napisaniu sprzeciwu do sądu, ale także w prowadzeniu tej sprawy do samego końca. Nasz konsultant wyśle do Pani wiadomość na adres email wskazany w komentarzu. Jeżeli chce Pani skorzystać z darmowej analizy sprawy, to proszę działań wg instrukcji w mailu. Nasz prawnik bezpłatnie ustali co możemy zrobić. :)