Masz problem z windykacją długów Cabot Securitisation Europe Limited? Miałeś kiedyś numer w sieci PLAY albo inne zobowiązania, np. kredyty i pożyczki, a teraz dzwoni i pisze do Ciebie windykacja? Świetnie trafiłeś! W artykule opiszemy czym jest i jak działa Cabot Securitisation Europe Limited. Wskażemy na czym polega windykacja oraz jak się przed nią chronić. Szczególnie skupimy się na sprawach sądowych, które inicjuje wobec polskich dłużników firma Cabot Securitisation.

Na końcu artykułu pokażemy co zrobić kiedy w sprawie jest już komornik, jak się zachować i na co zwrócić uwagę.

Czym jest i jak działa Cabot Securitisation Europe Limited?

Spółka Cabot Securitisation Europe Limited jest firma windykacyjną, której siedzibą jest Dublin w Irlandii. Jest to firma windykacyjna, której zadaniem i celem jest skupowanie wierzytelności od podmiotów zewnętrznych i dochodzenie ich we własnym imieniu na własną rzecz. W Polsce najczęściej spotykamy sytuacje, że Cabot Securitisation Europe Limited skupuje długi (wierzytelności) od polskiej firmy telekomunikacyjnej PLAY (nazwa spółki: P4 Sp. z o.o.).

W ten sposób firma windykacyjna wchodzi w posiadanie danych osoby zadłużonej u dostawcy usług telekomunikacyjnych. Niekiedy osoby zadłużone zastanawiają się: skąd firma windykacyjna ma mój numer telefonu? Właśnie od poprzedniego wierzyciela. On wraz z dokumentacją dotyczącą zadłużenia (np. faktury) przekazuje inne dane dotyczące osoby dłużnika. W ty numer telefonu, adres itd.

W tym miejscu dla przypomnienie jedynie dodajmy, że Cabot Securitisation Europe Limited nie jest jedyną firmą zagraniczną działającą na polskim rynki windykacji. Przeciwnie, zagranicznych firm windykacyjnych działających w Polsce jest wiele, a najczęściej występującymi są:

Dodajmy jeszcze, że Cabot Securitisation Europe Limited jest legalnie działającą firmą na terytorium RP. Nie oznacza to jednak, że na każde żądanie tego podmiotu należy płacić. Zawsze trzeba dokładnie zapoznać się ze sprawą i dokumentami, aby być pewnym komu się płaci oraz czy jest to prawidłowa wartość.

Windykacja Cabot Securitisation Europe Limited. Jak działaj firmy windykacyjne?

Firma windykacyjna niemal zawsze zaczyna proces windykacji od dwóch pism, którymi są:

  • zawiadomienie o cesji wierzytelności,
  • przedsądowe wezwanie do zapłaty.

Bywa jednak, że zanim pojawią się pierwsze listy albo też po ich otrzymaniu osoba dłużnika dostaje telefony z prośbą o zapłatę. Pamiętać trzeba, że nie wolno przyznawać się do jakichkolwiek zobowiązań w trakcie rozmowy telefonicznej. Właściwie z dwóch powodów. Pierwszy to ochrona danych osobowych. Nigdy nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie słuchawki. Może to być np. oszust, który podszywa się pod inny podmiot i chce wyłudzić Twoje dane osobowe. Kradzież danych osobowych to poważna sprawa. Złodziej danych osobowych potrafi zrobić wiele szkód, np. zaciągnąć na swoją ofiarę kredytu i pożyczki.

Druga rzecz, to fakt, iż w trakcie nagrywanej rozmowy telefonicznej możesz przyznać się do zapłaty długu, który nie istnieje albo jest zawyżony. Dlatego zawsze lepiej czekać na pisma i ewentualnie odpowiadać w formie tradycyjnej korespondencji pisemnej. Uznanie długu może być kłopotliwe dla osoby potencjalnie będącej dłużnikiem na późniejszych etapach windykacji zadłużenia.

Składania jakich pism należy unikać? Przede wszystkim takich, których treści nie skonsultowaliśmy z prawnikiem od antywindykacji! Niestety osoby zadłużone samodzielnie starają się działać w temacie oddłużania. To wielki błąd, ponieważ po drodze czyha wiele problemów, z których wagi konsument – dłużnik nawet nie zdaje sobie sprawy. Chociażby uznanie długu, którego można dokonać w sposób pośredni. Zwykle składając nieroztropnie napisane pisma i oświadczenia. O jakie pisma może chodzić? Chociażby:

Każde z takich pism jest oficjalnym, ale dorozumianym uznaniem zadłużenia. Warto tego unikać. Każdy prawnik od długów z pewnością tak doradzi.

Dzwoni do Ciebie windykator? Wejdź i przeczytaj artykuł na naszym: Jak rozmawiać z windykatorem przez telefon?

Kolejny krok windykacji. Pozew do sądu Cabot Securitisation Europe Limited.

Kiedy windykacja polubowna nie przyniesie skutków  Cabot Securitisation Europe Limited z pewnością złoży pozew do sądu. Z naszego doświadczenia wynika, że pozwy składane są do e-sądu. Tam w procedurze EPU sąd elektroniczny wydaje nakaz zapłaty w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Dla firm windykacyjnych, pożyczkowych oraz banków to bardzo ciekawe rozwiązanie. Możliwe jest załatwienie tysięcy spraw praktycznie bezkosztowo. Obsługa jest zdecydowanie szybsza, a nie ma potrzeby zużywania papieru, drukowania itd. Ponadto pozew w EPU jest o 75% tańszy niż w tradycyjnym sądzie.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i umorzyć postępowanie.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego odwołania oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
UMÓW ROZMOWĘ

Co jednak zrobić, kiedy Cabot Securitisation Europe Limited złoży pozew, a sąd wyda nakaz zapłaty? W takiej sytuacji bezwzględnie należy się bronić. Zwykle środkiem służącym obronie jest sprzeciw od nakazu zapłaty. Jest to odwołanie od orzeczenia sądu. Jego złożenie powoduje, że wydany sądowy nakaz zapłaty przestaje istnieć. Jeśli sprawa jest rozpatrywana przez e-sąd następuje umorzenie postępowania. W ciągu 3 miesięcy od umorzenia postępowania strona powodowa Cabot Securitisation Europe Limited może złożyć pozew do sądy tradycyjnego (stacjonarnego). Jeśli natomiast pozew złożony został do sądu tradycyjnego, to wówczas złożenie sprzeciwu powoduje, iż sprawa trafi do normalnej procedury rozpoznawczej. Wtedy możliwa jest realna obrona swoich praw.

Z naszego doświadczenia wynika, że osoby pozwane do sądów przez firmy windykacyjne, pożyczkowe i banki powinny składać odwołania właściwie zawsze. Przede wszystkim otwiera to szansę na pełne, sądowe oddłużenie. Wiemy co mówimy, ponieważ mamy za sobą ponad 7500 wygranych procesów sądowych. A co jeżeli nie uda się wygrać? Zyskujesz czas, który możesz wykorzystać na zaoszczędzenie środków w celu spłaty zadłużenia. Ominiesz w ten sposób postępowanie komornicze.

Czy odwoływać się samemu czy korzystać z pomocy prawnika? Takie pytanie zadają sobie osoby pozwane do sądów w całej Polsce. Według nas lepiej korzystać z pomocy prawnika, który ma doświadczenie w procesach o zapłatę długów. Jest to wąska specjalizacja i braki w wiedzy mogą przekreślić szansę na skuteczne działania. W naszej Kancelarii EUROLEGE mamy wielu specjalistów, którzy pomagają przed każdym sądem i komornikiem w Polsce. Dlaczego lepiej korzystać z pomocy prawnika? Przede wszystkim dlatego, że unikniesz prostych błędów związanych z brakami formalnymi pism. Ponadto doświadczony prawnik wie jakie zarzuty postawić, jakie dowody powołać, aby poprzeć swoje twierdzenia. Osoby nie posiadające doświadczenia potrafią nawet nie mając świadomości swoich czynności … uznać dług w całości.

W Kancelarii EUROLEGE nie pobieramy żadnych opłat za wstępna analizę sprawy i wstępną poradę. Dlatego zgłaszając do nas sprawę niczym nie ryzykujesz. Jeśli współpracujący z nami prawnik stwierdzi, że jesteśmy w stanie Ci pomóc to zrobimy to. Dołożymy wszelkich starań, aby Twoja sprawa zakończyła się pozytywnym rozstrzygnięciem. Chodzi o oddalenie powództwa w całości. Zawsze do tego dążymy.

Cabot Securitisation Europe Limited i komornik. Jak się zachować?

Jeśli w Twojej sprawie jest już komornik z wniosku Cabot Securitisation Europe Limited to sytuacja zdecydowanie się komplikuje. Nie oznacza to jednak, że jest beznadziejna. Trzeba w tym miejscu sprawdzić pewne kwestie. Być może istnieje możliwość umorzenia egzekucji komorniczej i ODZYSKANIA PIENIĘDZY. Jednak po kolei.

W pierwszej kolejności sprawdź czy nie było żadnych błędów ze strony sądu. W celu ustalenia czy były jakieś wadliwości odpowiedz sobie na pytanie: „czy zanim pojawił się komornik otrzymywałem/am jakiekolwiek pisma z sądu w tej sprawie?”. Jeśli padnie odpowiedź: „NIE” to oznacza, że masz duże szanse na zablokowanie komornika. Trzeba to tylko jeszcze potwierdzić w sekretariacie sądu, który wydał orzeczenie stanowiące podstawę egzekucji. Chodzi o adres doręczenia pisma sądowego. Zapewne było ono wysyłane na jakiś stary i nieaktualny adres. Jeśli nie znasz sygnatury akt sądowych musisz zadzwonić do komornika i ustalić wszystkie istotne informacje.

Sama wiedza jednak nie wystarczy. Trzeba zacząć działać. Wszystko rozpoczyna się od wniosku do sądu o doręczenie tytułu egzekucyjnego na prawidłowy adres pozwanego – konsumenta.  Do tego trzeba złożyć odwołanie od orzeczenia sądu w przepisanym terminie. Zwykle są to 2 tygodnie. Ponadto o całej sprawie koniecznie należy powiadomić komornika prowadzącego postępowanie egzekucyjne i niekiedy wierzyciela.

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Mamy świadomość, że zadanie nie jest łatwe dla osób niezorientowanych w procedurach sądowych. Dlatego w Kancelarii EUROLEGE powołaliśmy już wiele lat temu zespół prawników od spraw egzekucji komorniczych. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybko działać na terenie całej Polski.

Każdą sprawę załatwisz u nas zdalnie. Nie musisz nawet opuszczać swojego domu czy miejsca pracy. Wszystko zrobisz przy pomocy telefonu albo innego urządzenia podłączonego do Internetu. Potrzebujesz darmowej analizy sprawy i ewentualnej pomocy w sprawie sądowej albo komorniczej? Napisz do nas lub zadzwoń. Możesz także wysłać do nas zgłoszenie przez formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie internetowej. Oddzwonimy do Ciebie najpóźniej kolejnego dnia roboczego.

Tel: 530 333 130
Mail: kontakt@eurolege.pl
Wyślij zgłoszenie: www.eurolege.pl/zgloszenie/


4.9/5 - (25 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

łukasz pisze:

witam serdecznie mam taki problem CABOT SECURITISATION (EUROPE) LIMITED Moje nowe sprawy
Numer sprawy
Wierzyciel pierwotny
Do zapłaty
PCB/1/22808
CABOT SECURITISATION (EUROPE) LIMITED
795,54 zł
Postępowanie sądowe
Numer sprawy
Wierzyciel pierwotny
Do zapłaty
PLL4/4/1450
Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
711,76 zł
Postępowanie komornicze
Numer sprawy
Wierzyciel pierwotny
Komornik
POR/1/11325
PTK Centertel Sp. z o.o.
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla miasta Białogard Karol Rudziński (94) 312 56 99
Jeśli chcesz poznać aktualne saldo i koszty postępowania komorniczego, skontaktuj się z komornikiem prowadzącym sprawę. gdzie nawet nie mam pojecia za co link4 ubezpieczenia gdzie ja nie mam auta ani prawa jazdy i juz zacza komornik zabierac mi z wypłaty nazywam sie łukasz jakiel moj tel to : 572089764 kurk mi zaja wypłate przez komornika i zadnego listowego upomnienia nie dostałem tym bardziej jak wspomniałem nie mam zadnego pojazdu i zadnego ubezpieczenia na pojazdy i ich nigdy nie małem i mam zajecie konta przez komornika

Dzień dobry, nasz konsultant napisze do Pana na adres podany w komentarzu. Postaramy się Panu pomóc w wyjaśnieniu tej sprawy. :)