Masz komornika sądowego na wynagrodzeniu za pracę albo na koncie bankowym? Każdego miesiąca z Twojego rachunku i pensji znikają środki i są przekazywane komornikowi? Czy w takich okolicznościach w ogóle jest możliwe, że komornik pobierze więcej pieniędzy niż powinien? A jeśli tak, czy kiedy komornik zwraca pieniądze i ewentualnie ile czeka się na zwrot? Odpowiedź na te i inne pytania powiązane znajdziesz w tym artykule.

UWAGA! Masz egzekucję, a komornik pojawił się nagle i bez wcześniejszego powiadomienia? Może to oznaczać, że Twoja sprawa komornicza nadaje się do umorzenia a Ty możesz odzyskać wszystkie zabrane pieniądze. W Kancelarii EUROLEGE zajmujemy się takimi sprawami codziennie. O co chodzi i jak się do nas zgłosić? O tym  na samym końcu materiału.

Jak komornik określa kwotę całkowitego zadłużenia?

Każda egzekucja prowadzona jest przez komornika w oparciu o tytuł wykonawczy. W takim dokumencie sąd stwierdza, że osoba X (dłużnik) zobowiązana jest zapłacić na rzecz osoby Y (wierzyciela) określoną sumę pieniędzy. Na łączną kwotę z tytułu egzekucyjnego składają się koszty sądowe, którymi mogą być:

  • kwota należności głównej,
  • kwota odsetek z określeniem ich rodzaju (np. odsetki ustawowe) oraz okresu ich naliczania, a względnie także wysokości,
  • kwota kosztów procesu (koszty zastępstwa procesowego, koszty opłat sądowych i wydatków sądowych).

Nie są to jednak jedyne kwoty jakie musi zapłacić dłużnik w toku egzekucji. Do wyżej wskazanych wartości doliczyć należy zawsze koszty egzekucji komorniczej. Na koszty postępowania egzekucyjnego składają się w szczególności:

  • opłata egzekucyjna (wynagrodzenie komornika za podejmowane czynności)
  • koszty komornicze, np. korespondencja,

Jeśli egzekucja prowadzona jest np. z nieruchomości to doliczyć należy zawsze koszty opinii biegłego z zakresu szacowania wartości. Potrafią być one znaczne i oscylować nawet w granicach kilku tysięcy złotych.

Wysokość kosztów egzekucji (wstępną kalkulację) komornik ustala w drodze postanowienia.

Jak zatem widać, łączne koszty mogą znacznie przekraczać kwotę należności głównej, jaką dłużnik pierwotnie miał spłacić wierzycielowi. Im kwota należności głównej mniejsza, tym relatywnie (wyrażone w procentach) koszty egzekucji są wyższe.

Czy komornik może zabrać za dużo? Kiedy komornik zwraca pieniądze? Jak uzyskać zwrot?

W sytuacji, gdy egzekucja komornicza prowadzona jest stale to może dojść do sytuacji, w jakiej komornik zabierze za dużo pieniędzy dłużnikowi. Właściwie jednak należałoby wskazać, że bank albo pracodawca lub organ emerytalno – rentowy przeleje za dużo pieniędzy komornikowi. Zdarzy się to wówczas, gdy np. z naszego wynagrodzenia co miesiąc potrącane są należności, a pieniądze przelewane przez pracodawcę komornikowi. Chodzi o to, że w ostatnim etapie egzekucji może dojść do nadmiarowego przelewu ze strony pracodawcy czy organu emerytalno – rentowego. Przykład? Co miesiąc pracodawca przelewa komornikowi 500 zł z tytułu nadwyżki wynagrodzenia pracownika ponad minimalną krajową. Do spłaty jednak pozostało pracownikowi – dłużnikowi jedynie 200 zł. Pracodawca przeleje jednak 500 zł komornikowi, a obowiązkiem organu egzekucyjnego jest prawidłowo rozliczyć dokonaną wpłatę i dokonać zwrotu pozostałej nadwyżki na rzecz dłużnika.

Dłużnik nie musi składać żadnego pisma do komornika o dokonanie zwrotu. Organ egzekucyjny powinien zrobić to samodzielnie. Nie szkodzi jednak pilnować swoich spraw i rozliczeń.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i umorzyć postępowanie.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego odwołania oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
UMÓW ROZMOWĘ

Ile czasu czeka się na zwrot pieniędzy od komornika?

Zgodnie z treścią art. 22 ustawy „o komornikach sądowych i egzekucji” komornik ma obowiązek w terminie 4 dni przekazać uprawnionemu (wierzycielowi) kwotę pobranych środków od dłużnika. Regulacja ustawowa dotyczy jednak wprost relacji komornik – wierzyciel.

Jeśli chodzi o zwrot nadpłaconych pieniędzy przez dłużnika brak jest ustawowej regulacji. W związku z tym komornik powinien dokonać zwrotu na rzecz dłużnika w terminie odpowiednim. Jaki to czas? Nie wiadomo, ale zasadniczo powinno nastąpić to bez zbędnej zwłoki.

Komornik nie zwraca pieniędzy. Co zrobić?

Jeśli w Twojej sprawie komornik nie dokonał zwrotu pieniędzy w czasie do kilku dni od pobrania większej kwoty niż należnej to zalecane jest działanie w tym zakresie. Pamiętać bowiem trzeba, że w kancelarii komorniczej pracują tylko ludzie i również zdarza im się coś przeoczyć czy zapomnieć.

Kiedy pieniądze ze zwrotu od komornika nie trafiają do Ciebie w ciągu kilku dni to zalecamy, aby zadzwonić do kancelarii komorniczej i zapytać się kiedy zostanie wydane postanowienie o zakończeniu egzekucji i nadwyżkowo pobrane środki zostaną zlecone do przelewu. Gdyby to nie zdało rezultatu to kolejne wezwanie powinno mieć charakter pisemny – pismo oficjalne.

Co można zrobić dalej, gdyby komornik nie zareagował na nasze wezwanie? Można złożyć skargę na bezczynności komornika i żądać zadośćuczynienia (do 2000 zł) i odszkodowania. Skargę taką składa się do sądu rejonowego.

Ostatecznie dłużnik może również skorzystać z innej, formalnej drogi. Możliwe jest skierowanie skargi na komornika do prezesa sądu rejonowego, przy którym działa komornik prowadzący egzekucję. Jest ona w całości bezpłatna i nie ma żadnych terminów na jej złożenie.

Masz komornika? Zobacz co zrobić, aby zablokować jego działania!

Myślisz, że działań komorniczych nie da się zatrzymać? Jesteś błędzie! W pewnych okolicznościach możliwe jest nie tylko wstrzymanie komornika, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez niego pieniędzy! Jak to możliwe? Czytaj dalej.

Jeśli pojawienie się komornika stanowiło dla Ciebie całkowite zaskoczenie to możliwe, że masz szansę na umorzenie egzekucji. Chodzi mianowicie o sytuację, w której przed pojawieniem się egzekucji nie otrzymałeś/aś żadnego pisma z sądu. Można powiedzieć, że pojawił się nagle komornik bez powiadomienia. Nie chodzi tutaj o wezwania do zapłaty od wierzycieli (z windykacji), ale wyłącznie pisma sądowe. Jeśli nie przypominasz sobie takiego wydarzenia to możliwe, że w Twojej sprawie uchylenie działań komorniczych jest na wyciągnięcie ręki. Trzeba to tylko jeszcze potwierdzić i zacząć proces oddłużania z komornikiem.

Od czego zacząć? Ustal u pracodawcy, w banku czy organie emerytalno – rentowym (ZUS. KRUS) jaki komornik prowadzi wobec Ciebie egzekucję. Ustal jego dane oraz sygnaturę akt komorniczych. Zaczyna się ona od symbolu KM.

Kiedy już zdobędziesz te informacje zadzwoń do kancelarii komorniczej i ustal następujące dane:

  • sąd, który wydał tytuł wykonawczy,
  • nazwa tytułu wykonawczego,
  • data wydania tytułu wykonawczego,
  • sygnatura tytułu wykonawczego,
  • nazwa wierzyciela.

Po uzyskaniu powyższych informacji skieruj swoje kroki w stronę sądu, który wydał tytuł wykonawczy. Podając sygnaturę akt sprawy sądowej poproś współrozmówcę o wskazanie adresu na jaki wysyłane były do Ciebie przesyłki sądowe w tej sprawie. Zapewne okaże się, że był to stary i nieaktualny adres. Pamiętaj, że adres zameldowania nie ma tutaj żądnego znaczenia. Istotne jest to pod jakim adresem mieszkałeś/aś w dacie próby doręczenia Ci pisma z sądu.

Jednak co dalej? Masz informacje potrzebne do dalszego działania i co teraz?

Kancelaria EUROLEGE. Pomagamy wychodzić z długów komorniczych! Zobacz jak działamy.

W Kancelarii EUROLEGE od wielu lat zajmujemy się pomocą osobo zadłużonym. Nasza kancelaria pomocy dłużnikom niesie pomoc na każdym etapie sprawy (głównie sprawy sądowe i komornicze). Reprezentujemy naszych Klientów przed sądami i komornikami w całym kraju. Proces zgłaszania do nas spraw związanych z długami jest bardzo prosty i wystarczy do tego wyłącznie telefon albo inne urządzenie podłączone do Internetu. Działamy i pomagamy zdalnie, a więc nie musisz wychodzić z domu czy pracy, aby uzyskać dostęp do najlepszych prawników od spraw antywindykacji.

Zgłaszając się do nas wstępną analizę sprawy otrzymasz całkowicie za darmo! Nasz prawnik przeanalizuje dokumenty i udzieli Ci informacji czy oraz jak możemy Ci pomóc.

Napisz do nas lub zadzwoń. Możesz także wysłać do nas zgłoszenie przez formularz kontaktowy zamieszczony na naszej stronie internetowej. Oddzwonimy najpóźniej kolejnego dnia roboczego.

Skontaktuj się z nami:


4.8/5 - (41 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Joanna pisze:

Dzień dobry. Jakieś 10 lat temu komornik zajął stypendium szkolne dla syna z mojego konta. W tamtym czasie nie było tak wiadome jak teraz że nie ma do tego prawa. Dzwoniłam do kancelarii i powiadomił mnie „uprzejmy” pan że bank nie poinformował go co to za pieniądze i że nie dokona zwrotu, że mam iść do banku. Pani w banku odsyłała do komornika i tak koło się zamyka. Dodam tylko że jedyne kwestie nie zamknięte jakie przychodzą mi do głowy to telefon stacjonarny bo to jedyna rzecz która mogłam mieć na siebie. Teraz odezwała się firma windykacyjna i musiałam spłacić zaległą kwotę. Czy mogę jeszcze starac się o zwrot od komornika?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Joanno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marek pisze:

Komornik zajol mi pieniądze pożyczone od kuzyn w wysokości 4 tys złotych . Jak odzyskać te pieniądze,miały być przeznaczone na na zakup na leczenie mamy i samochód bo ten który posiadam nie nadaje sie do naprawy. Proszę o pilny kontakt . Nadmieniam że mama ma 89 lat a samochód miał służyć do dojazdów do pracy i lekarza.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marku. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Wojciech pisze:

Witam. W listopadzie ubiegłego roku komornik w wyniku licytacji spdzedał mój dom z działką. Po odciągnięciu wartości długu została kwota do oddania dla mnie. Minęło pół roku a ja nadal nie dostałem zwrotu pieniędzy. Dzwoniłem kilka razy z zapytaniem kiedy mogę liczyć na zwrot. W odpowiedzi ciągle słyszę ze sprawy muszą się uprawomocnić i mam czekać. Czy to jest zgodne z prawem?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Wojciechu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się uzyskanie od potencjalnego wierzyciela należnego odszkodowania o wartości utraconego majątku. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marcin pisze:

Dzień dobry. Nie wiem czy dotarła ostatnia wiadomość. Proszę o pomoc. Wynagrodzenie za marzec szef wysłał 31 marca , PIĄTEK. Z racji że banki nie pracują w weekendy przelew dotarł do mnie 3 kwietnia ( poniedziałek.)
Za kwiecień szef przelał mi wynagrodzenie 27 kwietnia żeby były pieniądze na początek maja . Tak zwany weekend majowy. Zeszły się 2 przelewy w miesiącu co za tym idzie komornik drogą pensję za kwiecień zabrał całą. Dzwoniłem do banku . Informacje dostałem że komornik wziął pieniądze. Proszę odpowiedź .. czy jest możliwość odzyskania pieniędzy na życie za przepracowany kwiecień.?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Tak, dodany przez Pana wcześniej komentarz opublikował się. Prosimy o oczekiwanie na kontakt mailowy z naszej strony.

Marcin Pawlak pisze:

Dzień dobry mam duży problem bo komornik zabrał cała moją wypłatę która wpłynęła w kwietniu , ponieważ dostałam od szefa przelew za marzec 3 kwietnia złożyło się tak dlatego że 31 marzec to piątek. Przelew do banku dotarł 3 kwietnia teraz dostałem wynagrodzenie 27 kwietnia za kwiecień dlatego że jest długi weekend majowy. Dlatego weszły 2 przelewy w miesiącu. Bank tłumaczy że wykorzystałam już kwotę wolną od zajęcia komorniczego . Proszę pomocny

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marcinie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ilona pisze:

Potrzebuje pilnie pomocy chodzi o przedawnioną sprawę i o odzyskanie pieniędzy od komornika

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ilono. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marcin pisze:

Komornik zabrał mi 300 euro po powrocie z zagranicy miałem wynająć mieszkanie na miesiąc i powrócić do pracy innej co dało by mi go spłacić a teraz zostałem bezdomny

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marcinie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Natalia pisze:

Potrzebuję pomocy

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Natalio. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Paulina pisze:

Dzień dobry jak może chociaż część moich pieniędzy odzyskać od komornika , całość wynagrodzenia zabral mi

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Paulino. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Katarzyna pisze:

Potrzbuje pomocy bo niewiem co mam zrobic zeby odzyskac choc część pieniedzy od komornika sadowego

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Rafal pisze:

Prosze o kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Rafale. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Krzysztof pisze:

Szanowni Państwo.
I informacji zawartych na tym portalu przeczytałem, że komornik niesłusznie pobrane pieniądze musi mi zwrócić. Chciałem uprzejmie zapytać czy w przypadku gdy mam jeszcze jedną egzekucję to czy z nadpłaconej kwoty może ją pokryć czy musi mi oddać ? W moim wypadku jest taka sytuacja…
Pozdrawiam
K.w.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Krzysztofie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Robert pisze:

Dzień Dobry
Szanowni Państwo
Mam zajęcie komornicze .części wynagrodzenia ( pensji) ale także mam zablokowane konto bankowe.
W skład mojego wynagrodzenia wchodzą także „diety” za pracę w delegacji za granicą.
Czy komornik,bank. Może zabrać także te pieniądze za „diety” ?
Proszę o informację
Z Poważaniem
Robert

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Robercie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Maciej pisze:

Witam.
Przed chwilą dostałem wiadomość z banku o zajęciu egzekucyjnym przez komornika na dość dużą sumę ponad 3 tysiące złotych. Nie mam zielonego pojęcia dlaczego do tego doszło wszystkie swoje zobowiązania pospłacałem i nie otrzymałem wiecej informacji o jakiej kolwiek nie dopłacie czy czegoś mam nie opłaconego. Jestem w szoku. Jak wybrnąć z tej sytuacji?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Macieju. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Joanna pisze:

Dzień dobry mam duży problem bo komornik zabrał cała moją wypłatę która wpłynęła w grudniu, ponieważ dostałam ją w grudniu a nie w styczniu i tłumaczy że wykorzystałam już kwotę wolną od zajęcia komorniczego wysłałam wniosek o zwrócenie mi kwoty wolnej od zajęcia i niestety do tej pory nie otrzymałam zwrotu i zostałam bez środków do życia co mogę jeszcze zrobić bo nie mam zapłaconych rachówków i nie mam na życie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Joanno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sylwia pisze:

Dzień dobry komornik zajął mi całą pensjie z konta bankowego gdzie było to moje jedyne źródło utrzymania ,zostałam bez środków do życia w chwili obecnej nie pracuje bo zostałam zwolniona 30 grudnia .co mam zrobić w takiej sytuacji

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Sylwio. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agnieszka pisze:

Nadal niedostalam pieniędzy od komornika mi tego że zrobiłam odwołanie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. Czy jest Pani dłużnikiem w toku egzekucji czy wierzycielem?

Barbara pisze:

Komornik zajął mi konto bankowe i pobiera całość mojej renty rodzinnej .
Nigdy nie otrzymałam żadnego pisma od adwokata . Po prostu w listopadzie zabrał mi wszystkie pieniądze z konta . Dzwoniłam do kancelarii , powiedziano mi ze nie otrzymam zwrotu i ze maja taki nakaz z banku w którym zalegam z pożyczka hipoteczna .
Proszę o poradę co mam zrobić .
Jestem świadoma , ze komornik nie może zająć więcej niż 25% świadczenia z ZUS , ale pieniądze wpływają na konto do banku .

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Barbaro. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Monika pisze:

Witam miałam zadłużenie na kwotę 480 zł mandatu . Komornik zablokował mi konto w banku wpłaciłam 1000 zł ,żeby to spłacić .Bank zabrał całość .Kiedy zostanie mi zwrócona reszta pieniędzy na konto .

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Moniko. Prosimy pamiętać, że zaległość 480 zł – jak rozumiemy – dotyczyła tylko należności głównej. Do tego dochodzą odsetki, koszty postępowania sądowego i koszty egzekucji. Bardzo możliwe, że całość tych środków w kwocie 1000 zł poszła na w/w składowe. Nie znamy jednak sprawy i nie możemy tego potwierdzić. Warto zwrócić się do komornika o wskazanie sposobu rozliczenia dokonanej przez Panią płatności. Z rozbiciem na wszystkie składowe.

darek pisze:

Komornik zajął emeryturę . po skardze do sąd musi oddać zajętą kwotę . Czy może owy komornik odliczyć koszt przesyłek ?? nie jest to duża kwota . ale skoro zabrał bezprawnie to dlaczego ja mam za to płacić?? Czy jest to normalne?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry, opis jest zbyt ogólny aby udzielić szczegółowej odpowiedzi natomiast co do zasady powinna Panu zostać zwrócona zabrana przez komornika kwota, a pozostałymi kosztami komornik powinien obciążyć wierzyciela.

Iwona pisze:

Dzień dobry,
Wpłynęło zajęcie komornicze do pracodawcy i na konto bankowe. Całość zadłużenia to 630zl. W ostatni dzień miesiąca pracodawca odliczyl kwote i odpowiednio puścił pomniejszone wynagrodzenie z którego bank odjął taka sama kwote. Po kontakcie z komornikiem twierdzi, że w dalszym ciągu nie zaksięgowali wpływu od pracodawcy. I nie mogą zwrócić.Minęło 15 dni, co zrobić, żeby odzyskać cała kwote?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Iwono. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ewelina pisze:

Czy komornik może zająć rente rodzinna po zmarłym ojcu ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Marleno. Tak, komornik może dokonać zajęcia renty rodzinnej po zmarłym rodzicu.
W pierwszej kolejności trzeba jednak sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Czesław pisze:

Komornik zabrał mi prawie całą wypłatę ok 5 tysięcy a było uzgodnione z firmą w której pracuje że co miesiąc będzie wysyłać na konto bankowe komornika 1000 złotych a ostatnio nawet wysłali do komornika 2000 to i tak przez to że zablokował dostęp do mojego konta bankowego i bierze prawie całą wypłatę a gdzie tu na opłaty za mieszkanie wodę gaz a już nie mówiąc o kupienia jedzenie
Ja już nie wiem jak mam żyć czy zaczął. kraść czy się powiesić

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Czesławie. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.