Osoby mające problemy z długami często nie potrafią sobie z nimi poradzić. Myślą, że jako dłużnicy nie mają prawa do oddłużenia. Z naszego doświadczenia wynikają jednak przeciwne wnioski! Dłużnik ma prawo do skutecznego oddłużania. Mało tego, profesjonalnie realizowane prawo do oddłużania niemal gwarantuje – chociażby minimalne – pozytywne skutki dla osoby zadłużonej. Oczywiście wiele zależy od sytuacji dłużnika (w szczególności majątkowej i osobistej), wysokości długu, okoliczności jego powstania i podmiotu będącego wierzycielem. Niemniej ogólny obraz jest taki, że dłużnik ma prawo do oddłużania i może je skutecznie realizować.

Jak więc wygląda oddłużania i wychodzenie z kłopotów finansowych? O tym w poniższym materiale.

UWAGA! Masz problem z długami w chwilówce, banku albo firmie windykacyjnej? Nie musisz działać samodzielnie. W Kancelarii EUROLEGE pomogliśmy już dla ponad 7000 osób w pozytywnym załatwieniu ich spraw. Twoja sprawa jest na etapie sądowym albo komorniczym? Nie szkodzi. Zajmujemy się pomocą na każdym etapie.

Na czym polega i jak wygląda profesjonalna antywindykacja?

Zacznijmy od podstawowych kwestii, a więc bardzo ważnego pojęcia dla każdej osoby zadłużonej, czyli wyjaśnienia pojęcia oddłużania. Oddłużanie jest działaniem polegającym na podejmowaniu szeregu działań faktycznych i prawnych, których celem i skutkiem jest zmniejszenie albo anulowanie zadłużenia.

Pomoc dla osoby zadłużonej może mieć miejsce na każdym etapie sprawy. W praktyce oddłużeniowej wyróżniamy następujące etapy spraw windykacyjnych:

Oczywiście ostatni z etapów, czyli egzekucyjny, zwykle daje najmniej szans powodzenia. Przy czym zastosowanie aktywnej antywindykacji na etapie przedsądowym, a szczególnie sądowym, daje spore szanse na to, aby do egzekucji komorniczej w ogóle nie doszło. Jeśli jednak komornik pojawia się w życiu osoby zadłużonej to też nie należy składać broni. Dobry prawnik od długu potrafi nawet w wydawałoby się beznadziejnych sytuacjach znaleźć wyjście. Rzecz jasna w ramach istniejących procedur prawnych.

Dłużnik ma prawo wyjść na finansową prostą. Potrzebuje tylko solidnego wsparcia!

W sprawach długów ważne jest również nastawienie osoby zadłużonej do spraw jak również do sytuacji jaka ją spotkała w życiu. Ciągłe zamartwianie się i stawianie się w roli ofiary nie jest dobre. Powoduje, że dłużnik staje się łatwym celem dla sprawnego windykatora. Specjaliści od windykacji potrafią bardzo sprawnie operować słowami w stosunku do osoby zadłużonej. Jak rozmawiać z windykatorem, aby nie zaszkodzić sobie w oddłużaniu? Pisaliśmy o tym TUTAJ. Nie jest też dobrze, gdy dłużnik bagatelizuje swoje problemy. W ten sposób możliwe jest przeoczenie istotnych zdarzeń, które umożliwiają oddłużenie. W szczególności chodzi o pisma sądowe. Zdarzają się dłużnicy, którzy pismo z sądu czy pismo od komornika traktują jak ulotkę reklamową i nie zwracają na nie uwagi. Tak skrajna nieodpowiedzialność skutkować może poważnymi problemami. Wliczając to chociażby grzywnę, jaką może nałożyć komornik.

Czy dłużnik ma prawo negocjować samodzielnie z wierzycielem? Warto to robić, ale z głową!

Zdecydowanie najlepszym wyjściem z każdej sytuacji z długiem jest próba rozmowy z wierzycielem. Nie oznacza to jednak, że masz jako osoba zadłużona godzić się na wszystko. Przeciwnie, dłużnik ma prawo do tego, aby w sposób adekwatny i dostosowany do sytuacji walczyć o swoje prawa. W zdecydowanej większości spraw dotyczących długów mamy relację przedsiębiorca (wierzyciel) i konsument (dłużnik). To zdecydowanie ułatwia pozbycie się długów. Szczególnie pod względem niedozwolonych klauzul umownych, o których wielokrotnie pisał i informował UOKiK.

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Oczywiście dłużnik ma prawo samodzielnie podejmować starania celem zmniejszenia długu albo jego anulowania. Przy czym nie korzystając w fachowej pomocy specjalisty można popaść w liczne problemy. Pułapek w jakie może wpaść niedoświadczony konsument jest bardzo wiele. Podstawowa to uznanie długu. Niestety niewielu konsumentów (dłużników) wie jak łatwo jest uznać zadłużenie. Tym samym przerwać bieg terminu przedawnienia. Ewentualnie ułatwić przedsiębiorcy pozwanie konsumenta do sądu o przedawniony dług. Najczęściej konsumenci w sposób nieświadomy uznają swoje zadłużenia. Zwykle następuje to poprzez takie nieprzemyślane czynności i akty prawne jak:

Co zrobić, aby uniknąć wielu pułapek? Naturalnie korzystać z faktycznej pomocy albo przynajmniej rad specjalistów od spraw oddłużania. W Kancelarii EUROLEGE takimi sprawami zajmujemy się codziennie. Mamy wieloletnie doświadczenie w pomocy osobom zadłużonym. Dzięki naszym radom i pomocy wielu dłużników wyszło na finansową prostą nie popełniając prostych błędów. Niestety wiele osób nie korzysta z pomocy prawników od długu, a ich samodzielne działania albo wręcz ich brak sprowadzają na nie spore problemy.

Masz problem z windykacją? Czekaj na sprawę w sądzie. Tam też można wygrać!

Wobec masy spraw sądowych jakie do nas trafiają widzimy, że jest to zaledwie garstka osób, które chcą zmierzyć się w sprawie sądowej z bankiem, chwilówką albo firmą windykacyjną. Każdego roku do sądów w całej Polsce wpływają miliony pozwów o zapłatę! Błędem jest brak podejmowania jakichkolwiek działań. Otrzymując pismo z sądu warto szukać rozwiązań. Szczególnie, gdy możliwość uzyskania pomocy prawnej jest obecnie bardzo łatwe. W Kancelarii EUROLEGE postawiliśmy na zdalną obsługę Klienta w sprawach sądowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybko i bez żadnych problemów zapewnić pomoc osobie zadłużonej przed każdym sądem w Polsce. To zdecydowane ułatwienie. Nie musisz nawet wychodzić z domu czy pracy, aby uzyskać pomoc fachowego prawnika.

Zwykle osoby zadłużone otrzymują z sądu takie pisma jak:

W każdym przypadku dłużnik ma prawo złożyć stosowne pismo. Zazwyczaj będzie to odwołanie od orzeczenia sądu. W każdym razie warto skorzystać z pomocy prawnika przy sporządzaniu każdego pisma do sądu. A w szczególności, gdy ma to być pierwsze pismo w sprawie. Jest to ważne z tego powodu, że pierwsze pismo w sprawie musi zawierać wszystkie zarzuty, dowody i twierdzenia. Wraz z ich poparciem i szczegółowym uzasadnieniem. Każdy błąd może rzutować na szanse powodzenia w procesie. Najważniejsze jednak, to pilnowanie terminów na składanie pism sądowych. Spóźnienie się nawet o jeden dzień wystarczy, aby przegrać sprawę z kretesem. Bez szans na pozytywne rozpatrzenie. Przykład? Odrzucenie sprzeciwu od nakazu zapłaty złożonego po terminie.

Oddłużanie z komornikiem. Dłużnik ma prawo żądać zaprzestania egzekucji.

W niektórych sytuacjach możliwe jest również zablokowanie działań komornika i odzyskanie wszystkich zabranych przez niego pieniędzy. Jednak spraw takich jest mniej niż więcej. Niemniej warto skonsultować każdą sprawę egzekucyjną z prawnikiem od spraw zadłużeń. Ugoda z komornikiem? Niekiedy warto, ale zanim zdecydujesz się na ten krok upewnij się, że wstrzymanie egzekucji komorniczej nie jest na pewno możliwe w twoim wypadku.

Chodzi głównie o sytuacje, gdy pojawia się komornik bez powiadomienia. Mówimy tutaj o sytuacji, gdy dłużnik zostaje całkowicie zaskoczony faktem, że prowadzona była przeciwko niemu jakakolwiek sprawa sądowa. W takiej sytuacji dłużnik ma prawo do podjęcia skutecznych działań i przeciwstawienia się działaniom, komornika. I nie o skargę na czynności komornika tutaj chodzi!

Cała rzecz polega na tym, aby odpowiedzieć sobie na jedno, proste pytanie: „Czy zanim pojawił się komornik otrzymywałem/am jakiekolwiek pisma z sądu w tej sprawie?” I nie o pisma od windykacji tutaj chodzi, ale prawdziwe pisma sądowe. Jeśli odpowiesz na zadane pytanie „NIE” to jesteś na najlepszej drodze do oddłużenia z komornikiem o odzyskania pieniędzy. Wiedzieć o tym to jedno, ale trzeba jeszcze wykonać szereg działań w praktyce. Z tym już dłużnicy mają duże kłopoty. Trzeba bowiem złożyć do sądu wniosek o prawidłowe doręczenie tytułu egzekucyjnego składając również stosowne odwołanie w sprawie. Poza tym o wszystkim koniecznie należy powiadomić komornika i niekiedy także wierzyciela. Zrobienie wszystkich tych czynności i zgranie ich w czasie jest dla potencjalnego dłużnika (konsumenta) niełatwym wzywaniem.

Dlatego też w Kancelarii EUROLEGE już wiele lat temu stworzyliśmy zespół prawny zajmujący się sprawami komorniczymi. Bez względu na wysokość zadłużenia i długość trwania egzekucji staramy się pomagać i wyciągać naszych Klientów z postępowań egzekucyjnych (komorniczych). Przemawiają za nami lata doświadczeń i setki przeprowadzonych skutecznie procesów.

Potrzebujesz pomocy w sprawie sądowej albo komorniczej? A może masz problem z windykacją? Napisz do nas lub zadzwoń. Postaramy się wyprowadzić Twoje sprawy na prostą i załatwić wszystkie formalności. Możesz również wysłać do nas zgłoszenie przez formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie internetowej. Najpóźniej kolejnego dnia robocze zadzwonimy do Ciebie i ustalimy jak możemy Ci pomóc.

Tel: 530 333 130
Mail: kontakt@eurolege.pl
Wyślij zgłoszenie: www.eurolege.pl/zapytaj-prawnika/


5/5 - (35 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Malgorzata pisze:

Przyjelam na drodze sadowej spadek po mezu ale jak pozniej sie zorientowalam z gigantycznymi dlugami.Na adres mojego brata przyszlo pismo z sadu jednak nie mogl je odebrac bo odbiorca byl moj niezyjacy maz Browarski Grzegorz .Ja nie mieszkam w Polsce od5lat wiem ze mam dlug w Kancelaria Corpus Iuris z Warszawy Chcem jakos sie dogadac z nimi aby zmniejszyc dlug lub umozyc odsetki .Zatrudnilam prawnika I on zrobil ugode Mialam placic po 1200 zlotych. Jednak nie zaplacilam nic poniewaz nie bylam w stanie myslec rozsadnie poniewaz zachorowalam Dlugo trwala moja rekowalescecja Obecnie mam sile to ogarnac tylko potrzebuje pomocy prawnej. Browarska Malgorzata

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Małgorzato. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Agnieszka pisze:

Witam serdecznie miałam już dawno przedawniony dług i umorzona sprawe za niezaplaconej kary od tmobile. firma windykacyjna kupila dług i przekazała komornikowi i otrzymałam pismo w piątek poleconym listem o zajęciu konta bankowego oraz ze mam sie zgloosic i wykazac majątek oraz jest druk na skarge komorniczą nie wiem po co. proszę mi pomóć i powiedzie jak sie skutecznie pozbyc komornika.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Nie jest wykluczone, że można działać w tej sprawie. Trzeba też sprawdzić czy w sprawie egzekucja nie jest prowadzona na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego. Gdyby tak było to można umorzyć egzekucję i odzyskać wszystkie zabrane dotychczas pieniądze przez komornika sądowego. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Co do kwestii przedawnienia to nie jest to taka oczywista sprawa. W trakcie biegu terminu przedawnienia mogło dochodzić do wielu przerw w jego biegu, przez co przedawnienie zaczynało swój bieg na nowo.